Štúdium VŠ popri práci a rodine - dá sa to stíhať?

nelly277
9. júl 2018

Dievcata napiste mi vas nazor alebo skusenosti.
Mam sice uz po 35, som na materskej, este budem aj necely rok. Zvazujem od septembra VS - menezment alebo pravo. Len neviem ci budem stihat vsetko. Aj pracu aj skolu aj rodinu. Co myslite?

jeltica
9. júl 2018

Ak ti mozem poradit tak to pravo radsej nie, to je tazke studovat aj ked mas dostatok casu a potom je tazke sa uplatnit, musis robi prakticky zadarmo dlhu dobu aby si nabrala nejake skusenosti, to je strasne na dlho. Radsej sa daj na ten manazment ak si teda na to trufas, ze mas dost casu aj na ucenie a ma ti byt kto s detmi ked budes v skole

malykonik
9. júl 2018

Tiež som radšej za manažment. Uplatnenie s právom nie je tak jednoduché, skončíš VŠ ako Mgr. a pokiaľ by si chcela byť advokátkou, znamená to dlhé roky praxe ako koncipient skoro zadarmo...a dorobiť si JUDr...

zuzanka.zuzu
9. júl 2018

@nelly277 externé niečo stojí, takže ak máš peniaze, ja by som išla na právo na paneurópsku (vidím, že si z BA). dosť veľa študentov si pochvaľuje 🙂 a rovno naberieš kontakty už počas štúdia, čo až neskôr pochopíš, že najmä v práve (ale nie len tam samozrejme) je oveľa cennejšie než samotmé štúdium 😀
@malykonik JUDr nie je podmienka na výkon advokácie...

liz_lemon
9. júl 2018

@malykonik Mgr. (z pravnickej fakulty) ti staci na vsetky pravnicke profesia, JUDr. je len taká okrasa

@nelly277 ja ako absolventka prava ti odporucam manazment, je to lahsie, a aj pracovne moznosti su vacsie

lulula1990
9. júl 2018

@nelly277 tiez si myslim ze pravo radsej nie, ale ja osobne by som nesla ani na manazment - to je taka neurcita profesia a prave v tomto zohravaju dolezitu ulohu skusenosti a nie skola. Priklad z praxe - moj muz VS nema, ale ma roky manazerskej praxe v zahranici a na SK nebol problem sa zamestnat, agentury ho oslovovali aj 2 roky potom, co stiahol inzerat a uz davno pracoval. Ja som studovala manazment a uplatnenie som si nasla po dvoch rokoch ako takej praxe, aj to so smiesnym platom.

macik34
9. júl 2018

@nelly277 da sa to zvladnut. Studujem STU matika, fyzika.. Mam 3 deti. Vsetko sa da, treba chciet. A aj do prace chodim. Pravo neodporucam. Poznan x absolventov, ktori v tejto oblasti nepracuju a nebudu. Studuj to, co chces naozaj robit

nelly277
autor
9. júl 2018

@lulula1990 a na co by si isla?

nelly277
autor
9. júl 2018

@macik34 ty musis byt hlavicka, pri 3 detoch to zvladat a este STU.
Ale to si na dennom studiu vsak?

nelly277
autor
9. júl 2018

@lulula1990 bolo to tazke studium? Napr. Matematika a jazyk?

nelly277
autor
9. júl 2018

@liz_lemon v com je podla teba menezment lahsi?

romana128
9. júl 2018

Ja idem od septembra na mgr studium, dcéra bude mat v novembri 2 roky...teraz idem rychlo na vodičák kym som doma a mam čas ako tak...budeme to musieť zvládnuť, prakticky ten 1.5 roka, malá bude prevazne u mojej babky...dufam ze ju buduci rok vezmu do skolky aby som mala viac casu na statnice a diplomku...aj tak sa bojim ze co bude, ako to zvladne tak dlho ked budem 70km dochadzat do školy cca 2x za tyzden...

lulula1990
10. júl 2018

@nelly277 matematiku som nemala, ale štatistiku. Jazyk pre mňa ťažký bol, nakoľko vyžadovali štátnice, nestačila im len maturita z jazyka, štátnice boli podmienkou pre ukončenie Bc. Ale čo teraz viem, už to nemajú, záleží aká škola.

lulula1990
10. júl 2018

@nelly277 záleží čo ťa baví, v čom sa vidíš, čo by si chcela robiť. Vidíš ja som študovala ako mladá a blbá manažment, až neskôr som prišla na to, čo chcem v živote robiť - pracujem v zdravotníctve momentálne, aj som to študovala teda popri dieťati, celá rodina sa za hlavu chytala. Ale som spokojná a baví ma to. Takže ja by som si znova vyberala zdravotné odbory, ale to záleží na každom jednotlivcovi. Z tých nezdravotných možno akurát tak účtovníctvo. Informatika mi nejde, matika, fyzika - nič pre mňa, prírodné vedy - k tomu vzťah nemám, učiteľkou by som byť nechcela. Skús si aj ty rozmyslieť čo by si chcela a čo nechcela robiť.

jantato
10. júl 2018

@nelly277 ja zacinam v septembri tiez studovat dialkovo a mam 38 rokov... ale ja idem na technicku v NR . Tesim sa aj obavam ci to dam.... 😂 uvidíme...

macik34
10. júl 2018

@nelly277 denna kombinovana metoda. Napr. Ti, co chodili kazdy den mali 2 hodiny toho 2 toho... my sme mali 6 hodin naraz matiky potom 6 fyziky. Chodim v piatok a v sobotu. Skusky+ statnice vsetko bez rozdielu spolu s dennymi

nelly277
autor
12. júl 2018

Studovali ste niektora pravo v Sladkovicove? Alebo poznate niekoho kto tam studoval?
Dnes som toti zistila, ze sa tam povinne nestuduje jazyk a to je pre mna velke plus

macik34
12. júl 2018

@nelly277 ano poznam dvoch. Robili si skolu len na okrasu. Presli obaja.. na ZS a strednej stvorkari.... x firiem, ktore pozaduju titul hovoria vopred, ze nie zo Sladkovicova

daakotaa
12. júl 2018

@nelly277 poznam.. ak chces is do Sladkovicova tak to v pohode zvladnes. Keby tam študujem tak mam doma 2x cerveny diplom.

nelly277
autor
12. júl 2018

@macik34 no zbohom.
Ja len kvoli absencii jazyka by som tam sla

nelly277
autor
12. júl 2018

@daakotaa su tam slabi vyucujuci ci ako?
Lebo aj PVSS je sukromna ale tam je jazyk

daakotaa
12. júl 2018

@nelly277 tak vsetko mozne som pocula.Preco sa tak bojis jazyka?

isabella22
12. júl 2018

Ja zacinam od septembra tiez na VS externe. Maly bude mat 2,5roka. Zobrali nam ho aj do skolky aspon ako taka vyhoda. Uvidime ci to dam a budem stihat😉

macik34
12. júl 2018

@nelly277 mame technicku anglictinu

jantato
12. júl 2018

@isabella22 a na aku ides?

isabella22
12. júl 2018

@jantato radiologicka technika

nelly277
autor
13. júl 2018

@daakotaa proste mi nejde. Maturita na urovni B2 hotova katastrofa, co som sa tam natrapila. A presla som s odretymi usami, co sa tyka pisomnej casti. Teda gramatika. Takze sa obavam ze na VS by som ju nedala

nelly277
autor
13. júl 2018

@isabella22 to je fajn ze ho zobrali. U nas nezoberu ani 3 rocne, az tak 5 rocne lebo uz musia.

isabella22
13. júl 2018

@nelly277 u nas zoberu ked je volne...od 2,5roka beru...

kiqusiq
18. júl 2018

Ja sama študujem právo a je to veľmi náročné časovo, ale aj učenim a stresu, navyše ak by si chcela študovať právo, neodporuca sa studovat externe, lepsie je denne inak z toho nemáš nič🙂 Ak máš rodinu a deti a nechceš študovať a venovať sa vyložene právu, tak odporúčam skôr mamažment. Ale ak sa vidíš a túžiš v budúcnosti pracovať v oblasti práva, tak sa do toho daj, ale bude to veľmi náročné. Sama mám čo robiť popri štúdiu a to deti nemám.