Sú narcisti aj inteligentní ľudia?

18. aug 2022

mám skúsenosť so vzťahom s narcistom. podľa mojej dedukcie ide o narcistu, aj podľa kopy načítaných informácií o narcistoch atď. len väčšinou keď si všímam príbehy ostatných žien, ktoré popisujú takéto vzťahy, manželstvá, prípadne kopírujú nejaké správy čo im narcista písal, sú to správy s množstvom gramatických chýb až do očí bijúcich.
tento môj narcista mal gramatiku ukážkovú, aj keď hovoril, tak veľmi spisovne a bezchybne. môže byť toto znak, že až taký narcista nie je? je to zrejme hlúpy príklad, ale chytám sa každej slamky. ťažko sa mi totiž zmieruje s faktom, že naozaj je to narcista a celý náš vzťah bola len hra, bez lásky z jeho strany 😢

doriiis
18. aug 2022

@bosorka2302 ...jaj tak.

autor
18. aug 2022

@bosorka2302 to ma mrzí, musel to byť tiež otrasný zážitok, keď po toľkých rokoch zmizol... na druhej strane tiež vyslobodenie...

no mala si aspoň ten prvý rok pekný, romantický, tento mi ani prvý mesiac nespravil pekný, romantický, prejavil sa hneď...

doriiis
18. aug 2022

Nevadi mila autorka...ako si sama napisala,uz budes vediet naco si pri inych davat pozor.Intuicia ta uz nesklame.To hovorim ja co som ju potlacala dva roky.😂....nabuduce uz budes zdaleka vediet kedy je dotycny pan narcis.Vela stastia

nnnuuunnn
18. aug 2022

Ono je to uplne jedno či má "len" narcisticke črty, alebo rovno poruchu, pre obeť to má úplne rovnaké účinky. Zrejme tu tému až tak dobre naštudovanú nemáš. A ano aj môj narcista bol extrémne inteligentný, extrémne bystrá myseľ, to ako to jemu pálilo a rýchlo, a pamätal si všetko, bolo až neuveriteľné. Ale cítiť nedokázal vôbec nič. Žiaľ. Keď vypnes emócie, máš viac času venovať sa tým oblastiam, ktoré si vyžadujú mozog, logiku, pamäť, citovo Ta nič netrápi, tak ides rovno.. máš oveľa viac času, ako keď niečo cítiš, či už pozitívne alebo negatívne. Sú ako detičky, aj deti majú bystrý mozoček, ale emócie zvládať nevedia. Oni sú skvelí spoločníci, ale nič ako vzťah, zodpovednosť, sa od nich nedá chcieť.

luccija
18. aug 2022

Bud rada, ze sa prejavil hned.Neviem kde sa v poslednom case berie tolko hajzlov uplne sa stratila nejaka empatia, sudrznost, kazdy kope len sam za seba

doriiis
18. aug 2022

Ale nieco vam poviem zienky....vsetky,ktore ste presli toxickym vztahom s nejakym narcisom,psychopatom,vydieracom,egocentrickym idiotom.Ak ste dokazali odist z takehoto vztahu a dostat sa z toho tak ste najsilnejsie zeny na svete teraz.Psychicky hlavne.To ako cloveka takyto vztah zmeni a ako ho vyformuje v niekoho ovela silnejsieho vie iba ten,kto to zazil.Ano,mozno sme boli hluche,slepe,zalubene ale skola zivota aku takyto vztah da jednej zene je neocenitelna vec.

A vy ostatne co zijete v takomto vztahu.Prosim vas...odidte,chodte prec co najdalej od neho.Nie nezmeni sa,nie nedokazete ho zmenit.Vazte si seba a chodte prec.Ano bude to tazke,ale vsetko na svete zvladnete

autor
18. aug 2022

@bosorka2302 ako to inak berieš, ako sa cítiš a vyrovnávaš s tým? dávaš si nejakú nádej, že sa Ti niekedy ešte ozve s vysvetlením?

bosorka2302
18. aug 2022

Ano ozve, ozyva sa vsetkym dookola, aj po roku, dvoch...cize to napatie tam je. Ale on odchadzal a prichadxal posledny rok v intervaloch 2 mes dobre, potom ma opustil o 3 mes sa ozval, zas mesiac bol dokonaly, potpm prisla sms ze nekontaktuj ma a zablokoval ma vsade a takto dokola. No uzxteraz nejdem ani reagovat. Sa mi neoplati zazivat ten stres kvoli mesiacu pohody

doriiis
18. aug 2022

Autorka...len tak for funn...napis jeho inicialy...lebo nezaspim teraz ci nepozname rovnakeho😀

autor
18. aug 2022
bosorka2302
18. aug 2022

@doriiis mozno ho aj ja poznam😃😃. Ak sa zoznamili cez net moj ma rozhodene siete vsade aj na netflixe😄

doriiis
18. aug 2022

Nie...neni to on.Fuu.Odlahlo mi😬

doriiis
18. aug 2022

@bosorka2302 ...🤣.Ano zial,oni su vsade.Tento moj sa vzdy rad chvalil ze pretiahol tristvrte Trnavy

bosorka2302
18. aug 2022

Mne to prve pismeno sedi😃

bosorka2302
18. aug 2022

@doriiis ved mne je len luto ze po 8 rokoch toto zazivam. Dlhe roky neistota, prichadzal a odchadzal ako na pase neviem co tym sledoval. A rozisiel sa ako bezcitny hajzel sms nekontaktuj ma a hotovo zablokoval ma ako decko. Dilino dolezity. Pritom ja nie som typ co vypisuje,otravuje.

autor
18. aug 2022

@bosorka2302 ano cez net sme sa zoznamili... tento tusim netflix nemal 😀 ale frcal na badoo a tinder a ešte stále frčí ... by ma zaujímalo inak tiež, kto všetko s ním mal tú česť.

doriiis
18. aug 2022

@bosorka2302 ..este je to cerstve?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bosorka2302
18. aug 2022

Nie je Stan. Ano asi mesacna zalezitost

doriiis
18. aug 2022

@bosorka2302 ...aha,tak to chapem,ze to este spracovavas.Mne trvalo rok kym som znova mohla normalne fungovat.Ver,ze bude vsetko v poriadku.Das sa do poriadku.

autor
18. aug 2022

mali by sme spraviť nejakú stránku s fotkami alebo menami narcistov, čo sme s nimi mali do činenia, aby sme sa mohli varovať ďalšie obete, teda tie, ktoré budú chcieť sa tomu vyhnúť 😀

autor
18. aug 2022

baby, keď vám toto napíše prvýkrát chlap na zoznamke, tak tiež na to asi netreba viac reagovať, však? 😀

Posielam ti objatie ako keď medvedík koala lezie na 🌲 a pusu na tvoj milý úsmev

doriiis
18. aug 2022

@bosorka2302 ...ak by si sa potrebovala vykecat...kludne mi napis,ak chces.Preboli to,uvidis

bosorka2302
18. aug 2022

@doriiis dakujem

autor
18. aug 2022

ešte sa tak zamýšľam nad jednou vecou, sama pred sebou si snažím zodpovedať otázku, prečo som vlastne do tohto vzťahu vkĺzla... od samého začiatku mi blikali kontrolky, hovorila som si, aký nemožný chlap, správanie (už počas písania si) vôbec nie podľa môjho gusta, jeho povaha tiež nie. stretli sme sa, fyzický výzor ok, priťahovať ma priťahoval, medzitým sme si popísali všelijaké romantické správy, že akože cestujeme na dovolenku, a celý jej priebeh... keď sme si to písali, tak som si predstavovala, ako spolu spíme v objatí atď... čiže toto som postavila nad tie zlé veci. tú predstavu a za ňou som aj išla. ja keď si to teda dám dokopy, tak som išla hlavne za tým, že sa budem mať s kým túliť, za tým fyzickým kontaktom hlavne, bude ma mať kto bozkávať, objímať, budem sa mať s kým držať za ruky.... v tomto vzťahu som to robila skôr namiesto neho ja a on si to nechával ľúbiť... keď sa tak zamýšľam nad tým, prečo mám takú silnú potrebu hlavne tohto, neviem na to prísť, lebo v detstve som od oboch rodičov mala lásky až-až. nebola som o nič ukrátená , tam som ,,nestrádala" , tak si neviem vysvetliť prečo, keď už je niekto vo výhľade, s kým preskočí iskra, ma to tiahne hlavne po tomto, ako zmyslov zbavená.

bosorka2302
18. aug 2022

Zrejme si ta postavil v zaciatkoch na piedestal ako nikto pred nim

majada35
18. aug 2022

Pretože každý človek v svojej podstate túži po láske...ak ju nemá, cíti sa nenaplneny. Celý život túžime byt milovaný. Je to prirodzená ľudská potreba.

majada35
18. aug 2022

Autorka, to je koment na tvoju poslednú myšlienku.

andreablabla
18. aug 2022

Baby,ja by som potrebovala súkromné popísať s jednou z vás,ktorá si týmto celým prešla. A má na mňa náladu :/

doriiis
18. aug 2022

@andreablabla ...ak ti vyhovujem ja