Sú podľa vás veci v bazári predražené?

susann80
24. jún 2013

caute maminky chcem sa spytat na vas nazor ohladom tohto bazaru. poviem vam, ze niekedy som b soku, co za ceny si ludia daju za pouzite veci. vid teraz som pozerala tricka a ked niekto pyta 3 e za pouzite tricko s dlhym rukavom. podla mna je to prehnana cena. vedk tomu treba pripocitat postovne. takze 3.8 e???? ved v tescu je nove za taku cenu a vo vypredaji moznoaj lacnejsie a nieto nosene po niekom? chcem sa spytat na vas nazor? to sa tu veci s takymi cenami vobec predavaju?

cawes
24. jún 2013

@barcelona94901 no asi tak. Ako zijem vo svajci a mame tu portal na ktorom predavam uz zopar rokov vsetkoo mozne ale to s cim som sa stretla tu na bazosi som sa vo svajci za tie roky nestretla.
napr. som predavala po malom znackovu koselu kupenu tu za cca 40 euro, nenosenu, dala som ju za 20 a jedna mamicka mi napisala ze ci som normalna dat obycajnu koselu za 20 euro, vravim jej neni obycajna je to francuzska znacka no a ze ona o takom niecom nepocula. Tak co ja mozem zato ze niekto pozna len tesco, hm a next. A ze existuju luxusne znacky pre deti ktore su vsade vo svete a ona o tom nevie?

siska2027
24. jún 2013

@cawes to uz je potom cista spekulacia ja som za ferovy obchod , akceptujem cenu predavajuceho, ale zaroven ako kupujuci mam pravo vidiet vec v realnom stave a byt upozornena na pripadne chyby. Tym nehovorim o tvojej supravke 🙂 ale o mojej skusenosti. Ale dobre vieme, ze ludia su rozny 🙂

cawes
24. jún 2013

@siska2027 no ako ked napisem ze je to nove, zatvorene, ved vidis na sacku ci bol ci nebol otvoreny plus normalny clovek vidi okom ci nieco bolo pouzite, vyprane, otvorene, alebo to este,,vonia,, od vyroby a je to poskladane ako nove. Preboha ved to je poznat.

fialkaa
24. jún 2013

mnohe veci su predrazene, pretoze niektore mamicky predavaju nosene znackove veci za povodnu cenu alebo za cenu, velmi blizku povodnej. pripadne jednu vec z dvojbalenia za cenu celeho dvojbalenia atd. tiez si dvakrat rozmyslim, co kupim. podla mna sa neoplati kupovat nosene tricka. v bazari kupujem skor mikiny, bundicky, nohavice na dvor. ale cena musi zodpovedat nosenej veci. nedam za nosene nohavice 15 eur.

cawes
24. jún 2013

@siska2027 a keby osm to vedela tak to urcite poviem. Ale to je o tom ze slovaci, su typ ludi ktori myslia len negativne. Hned prva myyslienka je ze nie som ferova alebo ze som to vedela. No treba niekedy trosku aj cloveku verit a hlavne sa zamysliet

najmama
24. jún 2013

A ja vidím, že ceny išli hore, alebo pre maličké deti sú za super ceny a čím väčšia veľkosť tým vyššia cena a problém zohnať niečo pekné, kvalitné a výborný stav.
Ja pri predaji vždy zohľadnujem, cenu za ktorú som kúpila, aj stav snažim sa dávať primerané ceny. Tiež zdielam názor, že niektoré maminky to s vyjednávaním preháňajú. Musím povedať, že som mala v bazáriku coccdrillo supravku na leto veľ. 86 obstarávacia cena bola viac ako 25€ a bola ako nová, predávala som ju za 9 alebo 10€, záujemkyna písala, že či by sme sa nedohodli na cene, moja odpoveď, že môžem uhradiť poštu. Ona mi na to, že to je drahé a ona predáva veci za 20% toho za čo to kúpila.....o pár dní som ju predala za sumu v inzeráte uplne bez problémov a kupújuca písala ody aká je spokojná a myslím,že bola.
Podľa mna je to na každom, ale ja v poslednom čase veľm málo kupujem, lebo napr. bundy, kabátiky sú v ponuke len katasrofálne ceny ... jarny kabat next v UK stojí 25lib. tu predávajú obnosené za 20€ no sorry ale nechajte si to, takisto h&m kittynkove tuná predávajú aj 10€ obnosené 1ks oblečenia a ja som komplet leginy a tuniku kúpila za 13-14lib. nové,
Nehovorím, že sa nedá kúpiť aj tu za rozumnú cenu kvalitná vec, ale hľadať hladať a hľadať...a modliť sa aby to tomu popisu aj zodpovedalo 😀

dolijalu
24. jún 2013

Z mojich skusenosti mozem napisat len jedno: kto hlada, najde...aj tu🙂 Kazdy je zvyknuty na znacky a primerane ceny, niekoho moze prekvapit vysoka cena, niekoho handry na dlazku, oznacovane ako tricka🙂
Myslim, ze najjednoduchsie je neriesit to a sustredit sa na to, co clovek hlada. Ja som doteraz vzdy nasla, od kocika az po obycajnu sponku....
A co je naozaj nefer je napr. vidiet nejaky vyrobok, ktoreho nakupnu cenu poznam a predajca - matka na materskej si prihodi 200% k cene a tvari sa ako svätica!

tilly
24. jún 2013

@barcelona94901 toto nechapem, ze niektore maminy pisu adresu a daju si tam aj titul... tiez ho mam, ale nechapem, na co ho tahat do sukromnych veci??? ved titul sa tyka prace, nie nakupovania na bazare... je to trapne

barcelona94901
24. jún 2013

@cawes my hovor,mám tam rodinu,sama som tiež žila vonku a jedno s druhým,kopec skutočných značiek na Slovensko nikdy nedorazí 😝

tilly
24. jún 2013

spekulantiek je tu strasne vela aj na jednej aj na druhej strane a niektore tie vyjednavania... nechapem, ja som otvorena zjednavaniu, zlavy davam niekedy bez vyzvania, vacsinou postovne platim ja, ale niektore maminy su az drze.... na take ani neodpovedam, vymazem zaujemcu a koniec...

a inak baby, vy si pamatate, za kolko ste danu vec kupili? ja teda nie, nakupujem pre dve deti, chlapa (kedze neznasa obchody, nakupujem mu ja) a seba a teda nemozem si pamatat co stalo kolko...

a tricka vacsinou pribalujem ako darcek, nechce sa mi fotit kazde tricko...

barcelona94901
24. jún 2013

@najmama na ebay tiež dražia veci za nenormálne sumy a nikto to nerieší ,páči sa im to?tak dražia..daju za suknu m.spencer 40libier..za šaty,ktoré tu sa nepredaju za 10 eur,tam daju 80libier ,videla som to tam neraz ,tu sa rieši poštovné..na ebay máš tiež jeden si dá 3,50 ,druhý 12l,tretia 25libier za 1ks šiat,kupiš alebo nekupiš ,hľadáš,nájdeš

mnohé tu spomínate tesco
že tričko 3 eurá, 4eurá,no máte malé deti,rada si prečítam tie ceny ked budete mať vačšie deti 😀 a čo im tam kupite,pretože tam maju pre ne ... 😝

dejnas
24. jún 2013

myslím si, že každý si na bazáriku (nielen tu na mk, ale ja inde) nájde to, čo hľadá a za cenu, aká mu vyhovuje 😉 ak náhodou nie, je dosť možné, že má "prehnané" nároky...
nikto nikoho nenúti nakupovať, komu sa zdajú byť ceny neadekvátne (tým netvrdím, že tie ceny sú vždy primerané), tak nech kúpi radšej nové a nech sa potom sám pokúsi predať.... 😉
ja osobne by som určite nikdy nepredávala obnosené, fľakaté, či roztrhané veci .... ani len po 50 centov (ako to občas tu vidím).... ale ak kúpim tričko (napr. spomínaný adidas) za 16 éčiek, malá ho oblečie fakt len zopár krát, nevidím dôvod, prečo by som ho mala predávať po 2 éčka, len kvôli tomu, že v tescu sa dá za 4 eurá kúpiť nové tričko....

monika15
24. jún 2013

@susann80
je to take 50/50 ja som tu uz videla veci az sami oci tocili.....
ale na druehj strasne co som stadial nakupila za dobru cenu tak som fakt spokojna....

cecil36
24. jún 2013

Ja pradavam znackove veci po synovi, ale len tie, co su nenosene resp. oblecene jeden ci dva krat. Vsetky veci su kvalitne znacky. Takze neviem preco by som mala za bundicku npr. od tommy hilfiger, ktora ma vysla 30 eciek a syn ju mal na sebe raz pytat 5 eur len preto, ze v tescu alebo kik mamina kupi nejaku bundicku za 6 eur. Tak nech si kupi v kik 🙂 Samozrejme je rozdiel ak mamina pyta za pancusky nosene pol roka denno denne 13 eur len preto, ze su co ja viem od nextu (aj take som videla na bazare), ale zas kupujuca mamina by mala mat nejaku sudnost, riadne si poprezerat fotky a kupovat iba od overenych predajkyn. Ja napriklad veci, ktore syn nosil dlhsie alebo ich mal na sebe viac krat nepredavam, nosim ich do krizoveho centra alebo ponuknem mamicke v nudzi tu na koniku. Nepotrebujem zarabat silou mocou, ale za hodnotnejsiu vec,. ktoru predam (a 100% rucim za kvalitu) mozem zas synovi dopriat novu hracku ci ine oblecko. Ved deti strasne rychlo rastu. 🙂

jaja018
24. jún 2013

Ja som tu v bazariku kúpila čisto nové nádherné tricenko pre malú este malo aj vysacku ze nestihli nosiť za 2,50. Takže dá sa aj dobre natrafiť

dejnas
24. jún 2013

@cecil36 presne... pančušky, či spodné prádlo nepredávam.... pri sťahovaní som to chcela vyhodiť, ale oslovila ma jedna pani, či by mi to nevadilo, že by to vzala pre vnúčatká.... boli tam aj overalikové pyžamká, bolo ich fakt veľa, asi 20ks... (nosili ich obaja moji drobci, tak som sa toho proste len potrebovala zbaviť a neťahať to zbytočne do nového bytu)....odvtedy takéto veci odkladám bokom, vždy sa niekto nájde, komu sa zídu, riešim to veľa krát aj prostredníctvom úpsvar, pracovníčky vedia veľmi dobre komu majú čo posunúť 😉

matafen
24. jún 2013

Som prekvapena, ako casto tu spominate Tesco oblecenie ako nieco podradne, ja mam s Cherokee a F&F len dobre skusenosti, co sa tyka kvality aj strihov. Bavlna je skutocne bavlna - to viem posudit, pretoze dcera je atopicka, starostlivo musim vyberat, co jej dam na pokozku a casto sa stavalo, ze na bavlnu inych "lepsich" znaciek zle reagovala, ale na Tesco nikdy. Strihovo malej tiez perfektne sedi a nedeformuje sa a takisto aplikacie sa nam este nikdy neolupali. A velurove teplakove supravicky z Tesca su fantasticke, nenasla som lepsie! A robia naozaj krasne farebne kolekcie, velmi siroky vyber a za prijatelne ceny. Ale niekto je zatazeny na zvucne znacky, je to prenho vec prestize 😉

sonagolisova
24. jún 2013

@susann80 ak je to tricko znackove tak 3€ ak je v dobrom stave je fajn cena...samozrejme ked to porovnavas s akciami v Tescu tak sa neoplati kupovat....treba si uvazit, ci chces znacku alebo si spokojna s tescom a mas to nove , neobnosene...predpokladam, ze mamicky casom aj tak prehodnocuju ceny ked zistia, ze sa im oblecenie nepredava, pripadne skus mamicku oslovit s ponukou nizsej ceny ..ak sa bude chciet veci zbavit, myslim, ze sa s cenou bude dat nieco robit 🙂 ja nakupujem na mk velmi rada a ceny sa mi zdaju neporovnatelne nizke s tym, co pytaju v nakupnych centrach

barcelona94901
24. jún 2013

@matafen nikto nepíše,že podradné ,ale nepríde mi lacné,že svetríček pre chlapca stojí 18eur,ked za tu cenu máš pre seba v tescu možno dva svetre ,ja píšem o vačších veľkostiach pre deti 😉

andrejka1974
24. jún 2013

kto chce si kupi, ja som tu pre malu kupovala mliecko , ktore ma v lekarni stalo 12 eur a tu som nasla aj za 6 neotvorene, alebo malej topanocky uplne zachovale za 8 eur , v obchode mali od 20 eur vyssie, ked sa hlada da sa kupit, ja tu tiez predavam, a predavam za prijatelne ceny, da sa so mnou aj dohodnut 🙂 🙂 🙂 a kupovala som aj pre deti oblecenie, aj topanocky a ver mi ja som kocik gessslein kupila za 800 eur aj s autosedackou aj s fusakom a urcite ho tu za 100 eur predavat nebudem aspon za 500 🙂 🙂 🙂

matafen
24. jún 2013

@susann80 Suhlas! Adidas (a podobne znacky) vobec nesplna kriteria pre zdrave obuvanie deti, kvalitativne neporovnatelne s Protetikou - potvrdi kazdy detsky ortoped! 😉

lencika
24. jún 2013

podla mna sa to zacina trochu zneuzivat a predrazuje sa ale zase sa daju najst aj dobre kusky len treba stale hladat, ja mam zatial dobre skusenosti, ale uz som dlho nic nekupila

vivianna
24. jún 2013

K tým tričkám z tesca pre deti:
tie čo sú - boli zn. cherokee sa mi zdajú trošičku lepšie a kvalitnejšie ako F&F. Či len ja mám taký postreh?

hradnapani
24. jún 2013

vsetko, co som tu na bazari kupila bolo pre mna za velmi vyhodnu cenu, (babyvak, hojdacka, lehatko atd). Oblecenie tu nekupujem, len take "vacsie" veci a zatial vzdy vyhodne a kedze preferujem osobny odber, tak zatial velka spokojnost, lebo preberiem iba vec v naozaj dobrom stave.
Ale za najvacsiu cenovu trapnost na bazari povazujem predaj veci, ktore boli povodne zdarma (knizky z kufrika z porodnice a pod.).

najmama
25. jún 2013

@barcelona94901 ja som ebay nespomínala, nemám s ním skúsenosť, moja sestra žije v Londýne, tak čo tak bola a fakt som čučala, za aké ceny sa dajú tak kúpiť značkové veci, malej som napúplia za 120lib. z toho len dve veco boli z debbenhams čžmičky a teplý svetrík za tie som dala 50LIB, za ostatné som kúpila trička, leginy, čiapky...... mala som toho plný kufor, zo slov. som odchádzala s takmer práznym kufrom naspät bol o 2 kg ťažší ako to norma povolovala......
Som zo severneho slovenska u nás je kik, takko, tesco, a pod a zopár súkromných obchodov s totálne premrštenými cenami. V ZA je toho viac obchoďakov kde sa dajú zohnať známe značky tak ideme pár krát do roka ale je to ďaleko preto sa mi neoplatí pre jeden kus cestovať30 km ....
Každý má možnosť si vybrať či kúpi veci z bazáru, ale už sa to veru len málo oplatí 😀
Tym nechcem povedat že niesú aj velmi solídne maminky

barcelona94901
25. jún 2013

ale ja som ebay spomenula,pretože sa spomína rovnako často ako výpredaje
z debenhamsu som nakupovala rada,kým sme nosili menšie veľkosti ,rovnako marks spencer ,mothercare ,považujem to za bežné oblečenie ako hm,kenvelo,tesco-ff a v pohode sa dá objednať si zo Slovenska cez známe ,netreba tam chodiť , French Connection ,Topshop to isté,kopec stránok kde posielaju tovar na Slovensko ,no určite ked vidím niekde tričko za 30 eur ,nebudem ho od nejakej maminky škemrať za 10 eur aj s poštovným 😀 alebo maminke ,ktorá predáva pulovrík značkový,hoci tu o tej značke vačšina ani nepočula,ani počuť nebude ,na Slovensko ani nikdy neprídu mnohé,skutočné značky ,aj také eko oblečko kvalitné ,tu nemá šancu 😀 nebudem jej vypisovať,že daj za 5 eur
na kvalitné outdoorové oblečenie,obuv ,kde su overené značky napíše niekto fuuj aké drahé,nevie čo za to pýtať ,no vie o tom velké nič 😀 a nech si kupi teda v tescu a nedrankaju od báb zľavy 😉

wena
25. jún 2013

Áno, väčšina vecí je podľa mňa predražená, aj keď zopár vecí som tu nakúpila aj ja výhodne a ako nové.

V bazáre už nenakupujem, lebo bežné značky sa tu podľa mňa neoplatí nakupovať. Osobne si myslím, že oblečenie je vo výpredajoch už také lacné, že sa neoplatí kupovať veci z bazáru, platiť k tomu poštovné a ešte tŕpnuť či sadne veľkosť. Píšem teraz o bežných značkách (H&M, C&A, F&F) a ostatné čo sú v nákupných centrách.
Tieto nakupujem jedine vo výpredajoch keď sú zľavy -70%, niekedy aj viac, môžem si to vyskúšať, vidieť materiál a mám to bez čakania.
Bazár si pozerám len keď hľadám niečo špecifické čo nemôžem nikde nájsť alebo je to už vypredané.

Značkové veci, kočíky a iné veci sa tu možno oplatia, to neviem, lebo to nesledujem.

Ale chápem, že sú mamičky, ktoré bývajú v dedinách alebo malých mestách a nemajú na výber toľko obchodov.

susann80
autor
25. jún 2013

@barcelona94901 sa tu bavime o pouzitych veciach a nie 1x pouzitych.... ked chce niekto za donosenie peniez ako za nove.....

barcelona94901
25. jún 2013

@susann80 ved v bazároch máš kopec použitých vecí,vecí,ktoré nesadli ,veci,ktoré deti nestihli ani nosiť ,pretože z nich vyrástli,čo sa bežne stáva ,ved nad tebou nikto nestojí ,že kup to! nepáči sa ti cena,nekupuj ,zožen si teda v tescu za 3 eurá a vo výpredajoch ,ako tu niektoré píšu🙂

cecil36
25. jún 2013

@susann80 ale ty si nedala temu ze su veci na donosenie predrazene, ale ci su veci na bazare predrazene. Tym padom sem spada aj kategoria ked dietatko znackovu vec nemalo na sebe resp. malo ju jeden krat oblecene. A pytat za takyto tovar euro ci dve, nehnevaj sa to je prinajmensom divne. Druha vec su veci na donosenie. Predaj takehoto tovaru ja osobne nechapem, to je ako co, ze dva krat decku obleciem teplatky a rozpadnu sa? Ja veci na donosenie vyhadzujem pripadne pouzivam na handry v domacnosti, veci nostitelne, ale pouzivane castejsie davam ako som pisala do krizoveho centra a naozaj iba veci v top stave predavam. Ak vsak mam mamina napisane, ze vec je na donosenie a cena sa ti nezda, nemusis kupovat, ved nemas hlavu pod gilotinou, Ci ano?