Sú tu aj motorkárske rodinky?

stanca22
26. jan 2011

Zakladám túto tému, lebo nikde som ju tu nemohla nájsť, dúfam že ma nezrušia, prosííím 😀 😀 😀 Aj Vy máte domka motorku, motorkára-manžela a teda ste sa tiež stali motorkárskou manželkou, chtiac či nechtiac? Dokonca ste už aj motorkárske mamičky a nie len manžeľky? Napíšte svoj život o tom sem v skratke, ako ste sa nimi stali, od kedy to trvá približne, páči sa Vám to alebo nie? Koľko miniete bežne na spotrebu Vašej motorky, či opravu? Často jazdíte na nej? Ako to riešíte, teda motorku, keď máte i bábo? A všetko o tom, teším sa na Vaše príspevky, zatiaľ motorkárska manžeľka, plánujúca tiež mamička 😉

sisaka
26. jan 2011

@stanca22 co myslis pod pojmom motorkarska? chopper? alebo cestovna my nie sme "chopperaci" mame cestovnu motorku a uz aj deti k tomu. Mne sa to paci, rada cestujem, dost sme uz aj pochodili, ale chystame sa na viac, ked deti vyrastu. Spotreba, opravy... zijeme v zahranici, takze nejdem rozpisovat
co sa tyka deti, kym bola dcera mala, zili sme na Sk a tak sa postarali stari rodicia mohli sme si dovolit pochodit slovensko, z casti Polsko, Cechy, boli sme 2x po 2 tyzdne v Taliansku, potom sme sa prestahovali a peniaze bolo treba niekde inde ako do hobby, takze motorku sme kupili pred necelymi 2 rokmi, kedze tu nikoho nemame, dcera babysittuje syna, ked niekde ideme, zatial len max na pol dna, muz chodi aj na zrazy, min rok bol dokonca v Sturgis, bohuzial, ja som musela ostat s detmi
btw my mame Kawasaki Concour 14 a aku mate motorku vy? uz ste niekde pochodli?

katecameron
26. jan 2011

tak moj muzicek bol tiez motorkar kvazi dalo by sa povedat ale odvtedy cosa ozenil no-no vzdal sa toho a som rada ja mam des z motoriek vidím smrt aj ked on si myslí nieco ine

stanca22
autor
27. jan 2011

@sisaka Takže my chopper nemáme ale tiež cestovnú motorku, Kawasaki ZXR 750, milujem tiež jazdy s manželom na nej ale ja vodičský nemám, takže ja nejazdím sama na nej, bála by som sa, ona je pre mňa nie len ťažká dosť ale i silná dosť 🙂 To s počiatku bolo manželové hobby, s tým prišiel do nášho manželstva a ja som si na to zvykla, takže už to je i moje hobby, deti nemáme, pracujeme tiež na tom a boli sme zatiaľ len po okolí Rk., plánujeme toto leto celé pobehať na nej po Slovenku i Česku, som rada, že si mi napísala, mám si s kým konečne popísať tu o niečom, čo i ja milujem 🙂 Takže sa to dá v pohode zvládať, domácnosť, rodinku, deti i moto? Ako myslím peňažne?

stanca22
autor
27. jan 2011

@katecameron Hej, viem pochopiť i Teba i jeho, keď človek má svoje hobby roky, nerád sa ten človek toho vzdáva, to mu je ako keby Tebe niekto zobral dieťa a nevrátil Ti ho ale v tom je samozrejme veľký rozdiel, lebo po čase si tú moto môže naspäť kúpiť aj lepšiu a to dieťa sa Ti už nikdy nemusí vrátiť - to bol len tak ukážkový príklad, čo je asi pre neho motorka 😉 Keď sme sa my s mužom vzali, tiež sme predali motorku a trhalo mi srdce sa dívať na muža každý deň ako trpí, že nemá svoju motorku a raz hľadal motorku, len tak po nete kukal a naraz na tú, čo bola naša, čo sme ju predali narazil na nete a ukázal mi ju a ja že, tak zavolaj a kúp ju a on mi nechcel veriť, že mu naspäť dovolím motorku, reku, no rýchlo volaj, nech si to nerozmyslím, bol na mňa celý čas taký ako nikdy dobrý, vtedy som pochopila ešte viac čo pre neho znamená motorka 😉 Akej značky ste mali Vy motorku? A keby náhodou, nie len na moto sa Ti môže najhoršie veci stať ale nikdy nevieš, kedy a ako čaká na Teba smrť ... Aj podľa toho ako muž jazdí, môj si dáva pozor a dosť predvída ... 😉 No ale nikdy nevieš, čo a ako ... 😉

katecameron
27. jan 2011

@stanca22 ja sa ti do motoriek nevyznam len viem ze bola na nej zlta farba on ju predal pred 10rokmi cize neviem fakt

stanca22
autor
27. jan 2011

@katecameron Aha, to je v pohode, i ja som tak ako Ty píšeš motorky tiež tak poznala, pokiaľ som nedovolila mužovi ma do toho zasvetiť 😀 A nevypráva Ti o motorkách a podobne?

katecameron
27. jan 2011

uz nie kedysi ano ked sme spolu chodili stale iba o motokach vravel aku si kupi a tak ale fakt uz nepamatam co to chcel sice teraz ma napadlo ze som na jednej fotke odfotena s tou motorkou ale to by som musela hrabat v albumoch 😀 😀

katecameron
27. jan 2011

ma aj jedneho kamarata zazraty motorkar este aj v 30 iba na motorke chodil ku nam ale asi uz 3roky tu nebol tak dufam ze sa mu nic nestalo lebo to bol fajn chalan

stanca22
autor
27. jan 2011

@katecameron Tak sa spýtaj muža, čo je nové s tým jeho kamošom 😉 A nie je Ti ľúto, že nemá Tvoj muž svoje hobby? A Ty máš svoje nejaké hobby?

katecameron
27. jan 2011

ani on nevie lebo ten kamos sa neozval a mm asi nema cislo deti mu vymazali kedysi davnejsie .Ale moj muz ma kopec koníckov a ja? ja uz nnemam cas to nieje ako kedysi za mladych cias bez detí clovek mal cas na vsetko ja mam 3male deticky ja som stastna ked si vlasy umyjem bez toho aby niektore nevrestalo moje jedine chcene ci nechcene hobby su deti 😉 fakt nemam cas na nic ine len deti skola choroby nemocnice atd....

stanca22
autor
27. jan 2011

@katecameron Hej, to poznám, tri deti, plánované toľko?

katecameron
27. jan 2011

planovane mame 4 no natraz nieje mozne to stvrte a neviem ci niekedy aj bude vzhladom na vek a moj Zdravotny stav

sisaka
27. jan 2011

@stanca22 ani ja nemam vodicak, to su moc tazke motorky na baby (aj pre niektorych chalanov) a pravdu povediac ma to ani nelaka, ja si rada sadnem a veziem sa 😉 Az teraz som si vsimla, kolko mas rokov, tak to si naozaj mladucka, ja by som este s detickami v tvojom veku pockala a uzila si motorku a cestovanie, aby ste mali z coho "zit" ked pridu deti - to myslim na co spominat a tesit sa, ze ked deti vyrastu tak sa k tomu vratite. Vsetko sa odvija od financii, ak tych penazi nie je dost potom clovek da urcite prednost dovolenke s detmi ako sami na motorke, ked je penazi dost a ochotni stari rodicia, tak sa to da sklbit.
tak ako katecameron vela ludi vidi v motorkach automaticky smrt - ja som s tym nikdy nemala problem, mojmu muzovi verim, je vyborny sofer aj na aute aj na motorke, samozrejme stat sa moze, casto su na vine vodici aut, ze si nevsimnu motorku a pod., ale urcite si nesadam na motorku so strachom, co sa moze stat, som s tych co veria, ze ked sa ma stat, tak sa stane a koli tomu nebudem sediet doma na zadku.
Pytas sa este na financie, mozno si si uz stihla vsimnut, ze financne narocne su hlavne prvotne investicie t.j. motorka, prilby, oblecenie, cizmy, rukavice, prsiplaste, cestovne kufre, pripadne vysielacky.... potom uz ostava len poistka na motorku (uz si nepamatam, ci je to na Sk drahe), udrzbu, pripadne opravy, no a ked chces uz cestovat, tak benzin, ubytovanie .... takze podla mojho nazoru po zaplateni tych prvotnych nakladov je to uz pohoda a financny rozpocet to zasiahne len na tolko na kolko chces. My sme si mnohe veci nemohli na Sk dovolit, takze sme napriklad Taliansko prejazdili len v prilbach, bez motor. oblecenia, prsiplastov (nechci vediet aka zima je na motorke v noci v Alpach, ked si premoknuta do nitky), ciziem, manzel mal rukavice, ja nie, nastastie sa nam nic nestalo, lebo by sme boli zdrani z koze za ziva, tym, ze sme zazili nemat tieto veci o to viac sa tesime z toho, ze si ich teraz mozeme dovolit, pretoze to prispeva nielen ku komfortu, ale aj bezpecnosti a uz mame svoje roky a dve deti a nejak viac si uvedomujeme rizika, takze "na lahko" uz na motorku ani nesadame. Joooj to boli casy, ked sme chodili na motorke na kupalisko len v trickach, kratasoch a sandaloch, teraz by som si tak na motorku nesadla ani za nic, jedine ak v garazi

stanca22
autor
27. jan 2011

@sisaka 🙂 Si milá, pravdu veru píšeš, čas či máme al. nie, je jedno, lebo sa dlho snažíme ale akosik sa nám nedarí ... Koľko krát chodíte na Slovensko? Tak za rok?

sisaka
27. jan 2011

@stanca22 tak ked sa nedari, to je nieco ine 😉 , to by som neodkladala, nam sa obidve deti podarili na prvy krat (prve som mala v 23 r. a teda zbytocne sme sa ponahlali a druhe v 33 🙂 ) Na Slovensko? Ja som bola po 6 rokoch pred 2 rokmi a manzel este nebol, netaha nas to tam absolutne, ja som bola len koli rodine, inak nehrozi a najblizsie? ani neviem, je to draha sranda, za tie peniaze mame krasnu dovolenku v Karibiku, urcite pojdem koli malemu, ked bude starsi, nech vie, odkial pochadzaju jeho rodicia, rozmyslame, ze zoberieme deti a pochodime Europu a zastavime sa aj na Sk, ale to chce este par rockov.

kika86
31. jan 2011

Ahojte kočky, konecne zaujimava tema 🙂 My teraz sice motorku nemame, lebo sme ju kvoli kupe bytu predali, ale coskoro znova nejaku budeme mat, lebo moj manzel je do toho blazon 😀

stanca22
autor
31. jan 2011

@katecameron A čo že Ti je, keď na Tvoj zdravotný stav?

stanca22
autor
31. jan 2011

@kika86 Aj môj, jeho jediný naj koníček 😀 My tiež kvôli bytu sme ju museli predať 😀 Ale znova ju máme späť tú našu, čo sme ju aj predali 😀 Akú si plánujete kúpiť, už ste sa bavili s manželom o nej? Bábo neplánujete, keď si chcete kúpiť spoločné moto?

kika86
31. jan 2011

@stanca22 My sme mali predtym Hondu VTR a skuter Malaguti Madison. Teraz rozmyslame nad Varaderom, lebo by sme chceli ist trosku po Europe a na niecom sportovom by som asi dlho neobsedela 😝 Ale este sa uvidi....
My uz take vacsie babo mame 😀 Velakrat sme sa bavili o tom ci budeme este spolu jazdit, ale zas nechceme sa vzdat uplne vsetkeho, co sme mali radi. Asi to bude zniet sebecky, ale... Niekto moze povedat, ze sa na nej zabijeme a dieta ostane same, ale tak isto sa nam moze nieco stat aj ked pojdeme autom... 2 roky sa venujeme len a len dcere a uz nam zacina troska chybat "nas" zivot. Je vela rodin, ktore maju deti a jazdia na motorkach a neskor sa to zalubi aj detom 🙂

katecameron
1. feb 2011

@stanca22 mam boreliozu a neviem ci by to vobec bolo vhodne ale nielen koli tomu byvame v 2izbovom byte a nemozeme si dovolit vacsi takze 4deticky neviem ako by sme sa tu natrepali

stanca22
autor
2. feb 2011

@katecameron To ma mrzí, želám veľa zdravíčka, to máte radi tak detičky, keď tak kopec ich chcete?

stanca22
autor
2. feb 2011

@kika86 Keď píšeš že na športovom by si neobsedela, existujú také sedadla, kde vydržíš aj 12 hodín v kuse sedieť, stačí, keď si to kukneš na nete na motorkárskom fóre, my si to teraz ideme dať spraviť, lebo na leto plánujeme jazdiť po celom Slovensku a Česku.

katecameron
2. feb 2011

@stanca22 no mi sme taky ja som zatazena na vela a moj muz troí tym ze nikdyx nemal ziadnu sesternicu ani bratranca boli len 2bratia z toho vyplyva komplex mat vela detí a ja pochadzam zas zo strasne velkej rodiny a velmi sa mi to pacilo ked sme boli vsetci spolu a pretos om chcela vzdy 4deti aby ked oni budu velky aby bolio vela bratrancov a sesterníc ako sme boli my v skratke

stanca22
autor
2. feb 2011

@katecameron Chápem Ťa, milé 🙂 Ja mám zase dvoch nevlastných súrodencov, teda sme traja 🙂 Ale s bratom sa nerozprávame a so sestrou si tiež moc nerozumiem ... Ja plánujem tri deti, no ale sa nedarí, takže najskôr prerábka chalupe, práca, peniažky a potom sa do toho dáme na novo ... 😉 Máme malého psíka, tak toho beriem ako moje bábo, i keď je to o dosť iné 😀 A Vy máte nejaké zvieratko?

arrett
2. feb 2011

Ahojte
my sme obaja motorkari. Obaja jazdime asi od 16tich. Mali sme savage - chpper. Sme drobnejsii, takze nám moto uplnevyhovovala. Aj svadbu sme mali motorkarsku. potom som otehotnela, moju moto sme predali a kúpili auto. Keď sa nám narodil syncek, mm obmadzil zrazy a vyjazdy, no a ja úplne☹ Twraz mame druhé, 3 tyzdnove bábätko a už sa dedín sezóny, lebo momentálne si neviem predstaviť byt bez manžela cely víkend.
Veľmi mi chyba jazdenie, no verím, že sa k tomu vrátim a budeme si smm robiť výlety, aspoň jednodňové, keď deticky povyrastu. No a keď už budú veľké, sup dozadu za moto a pôjdeme sa flakat cela rodinka🙂

dicinka1
2. feb 2011

ahojte baby 😉 tak hoci nemáme motorku..ale moj manžel ju hrooozne chce..športovu..R1... 😉 už sme ju chceli aj kupit,ale manžel dost ochorela vlastne už bude poberat inv. dochodok..ale na širave motozraz si nenechame nikdy ujst...rozmyslame,ze ked bude vladat pracovat,ze si odkupi od kamarata motorku bez motora.600 euro a postupne si poopravuje..a splni si konečne svoj velky sen!Obaja chceme tu motorku,ale prvorade je byvanie a dieta.. 😉 keby sme neboli na IVF,tak by sme tu motorku uz davno mali.. 😉

stanca22
autor
2. feb 2011

@arrett To je milé, normálne máš šoferák na moto? Zlaté 🙂 Koľko detí plánujete? Myslíš si že aj deti budú radi jazdiť, že budú po Vás? Nebojíš sa, že sa mužovi stane niečo na moto, keď ide sám? Troška vyše rozviň ako je to u Vás 😉

stanca22
autor
2. feb 2011

@dicinka1 To je super, tak Vám želám nech ju máte čoskoro 😉 Na IVF, čo sa Vám nedarí? A Ty by si chcela mať akú? Či spoločne ste sa na nej zhodli?

dicinka1
2. feb 2011

@stanca22 áno,obaja sme chceli nejaku športovu..tak sme sa zhodli...a na IVF sme boli preto,lebo mm mal zly SPG ☹

stanca22
autor
2. feb 2011

@dicinka1 Aj my sme tak dopadli, okrem toho že nemáme na IVF peniažky ... Takže sme s tými spermičkami na rovnako ... Ale veď máš nejakú fotečku s bábom, to nie je Tvoje?