Sú tu mamičky do 25 rokov?

hanculka
8. apr 2008

ahojte nájdu sa tu aj taketo mlade mamičky?

beruska.zuzanka
3. júl 2010

@gabinka1012 jeeeeeeeeeej, krááásna je malinkáááááá 😵 😵

no, Emka potom začala aj teda viac papať, keď už nebola dojčená a priberala tak v priemere1000g/mesiac... niekedy trošku viac, ale ako sa už teraz hýbe, tak už nepriberá tak veľa za 6 t pribrala len ani nie 500g, takže neboj, aj malinká Tvoja spomalí priberanie, len teraz rastie veľa, tak musí veľa papkať 😉
A koľkokrát denne papá?
Toto je Emčadlo, zoznámte sa prosím 😀 😎

beruska.zuzanka
3. júl 2010

@gabinka1012 malo by to byť obdobie takého väčšieho rastu

toto som našla:

rastový spurt, ktorým dieťatko prechádza (7.-10. deň, v 3., 6. a 12. týždni, okolo 3. a 6. mesiaca) kedy sa rýchlejšie vyvíja a potrebuje viac mliečka, čo sa prejaví to skôr na jeho dĺžke ako na hmotnosti

😉

petikd
3. júl 2010

Baby no krásne dievčatká máte 😵 😵
Gabi ona vie kedy má dosť,raz jej stačí menej niekedy viac 😉

gabinka1012
3. júl 2010

ta je krásnoučká a jaká má krásná očka 🙂
Nikolka papká 6 denně někdy se stane že to i zaspí.Poslední dobou zlobí přes noc.Dám jí v 20hod. spinkat tak 0:30hod se vzbudí na jídlo a je vzhůru taky do půl 4 do rána a já mám co dělat abych se udržela být vzhůru. 😒
a ted se mi ještě ke všemu osypala v obličeji a nevím po čem. 😠

gabinka1012
3. júl 2010

já než stačím odepsat tak je tu hnedka o pár odpovědí více 😀
beruska díky za info.
petikd ahojky jak se máte a jak si užíváte sluníčka ?

beruska.zuzanka
3. júl 2010

@petikd jeeej ahoj, vďaka ako sa máte? ja sa teším, až bude malá už bežkať budúce leto 🙂

@gabinka1012 vďaka 😉 tak v pohodke papká, neboj, hádam sa to upraví, Emka má aj reflux a mala veľké problémy s kolikami, takže prvé tri mesiace sme si užili, celé dni a noci v plači na rukách som ju mala, ani som nevedela, čo je wc a sprcha 😀 😀 😀
ale potom, akoby utlo, akurát grcká ešte, ale upravuje sa to a od 4m prespinká celú noc krááásne len občas má teraz problém, bo jej idú zúbky zas 😀

gabinka1012
3. júl 2010

tak at se zoubky co nejdříve proříznou a Emička má po bolístce. 🙂
já dávám malé na bolení bříška mastičku a nahřívací polštářek a celkem jí to pomáhá.Ale pořád blinkáme,změnila jsem mléko,prvních pár dnů to bylo v pohodě ale ted už zase blinká. Chci zkusit to francouzské mléko když ho každý tak chválí.Malá naštěstí přes tu noc kdy je vzhůru nepláče jen se jí asi nechce spinkat nebo nevím.

beruska.zuzanka
3. júl 2010

Už máme dva zuby 😵 a teraz kráásne spinká už takmer dve hodinky, len som ju bola skontrolovať a je pokadenááááááá, takže skončí mi film a pôjdem ju prebaliť 😀

beruska.zuzanka
3. júl 2010

@gabinka1012 krásne decká máš 😉 a svadobnú fotku máte náádhernú, sa mi to páči, deti na svadbe rodičov 🙂

gabinka1012
3. júl 2010

Já už budu končit.Ještě umyji nádobí a půjdu spát. 🙂
Dobrou noc ...

gabinka1012
3. júl 2010

beruska děkuji to je samá chvála 😀 😀 😀

beruska.zuzanka
3. júl 2010

dobrú noc, idem už aj jaaaaaaaaaa, unavená som 😎 😉

petikd
4. júl 2010

Beruska aj Damián mal reflux,ale našťastie z neho vyrástol 😉 Od včera som tu mala neter,sestra bola na svadbe a teraz ju vzal môj otec aj s Damiánom do Levoče,tak som zvedavá či budú dobrí 🙂

zabga88
4. júl 2010

Ahojte babule🙂 ako sa mavate? my uz mame aj tatinka doma tak sa trochu vytesujeme..... mala sa tesi a v piatok bola prvy krat v novej skolke tu u nas skolku cez prazdniny zavreli tak chodi do vrabel, rano si poplakala a aj mne sa tazko odchadzalo ale dufam ze v utorok ju to prejde... uz tam bude aj spinkat :( mam taky zvlastny pocit s toho ale musime vydrzat 🙂

icerna ako sa mavate? zdravucky ste?

beruska.zuzanka
4. júl 2010

Hellofte, tak pekný víkend za nami, voľný pondelok pred nami, aj my si užívame tata doma 🙂

@zabga88 nebooj, na škôlku si zvykne, že nebude chcieť dom chodiť 😀 😀

@petikd tak, hádam aj Emke to už prejde úplne, nie je to už tak desivé, ako keď bola úplné mimi, ale grcká ešte stále 😔

icerna
5. júl 2010

ahojte baby 🙂
beruska.zuzanka vitaj 😀 mala je krasna a vy uz mate aj zubenky 😵 mi sa trapime od 4 mesiaca a stale nic 😔
gabinka tak aspon s bruskom je lepsie 😵 tesim sa. a francuzske idete teda skusit?drzim palce,aby vam zapasovalo 😉 a z coho mala tie pupaciky na tvaricke?

gabinka1012
5. júl 2010

Zdravím 🙂
zabga tak se tatínka užijte co nejvíce.Jak dlouho bude doma?u nás přes prázdniny taky školka není ale zatím jsem Gabču do jiné nedala.Tak pak písni jak to Vikinka zvládla.
icerna tak pupínky máme pořád,nemohu přijít po čem to má.Počkám po svátcích a asi sní skočím k doktorce. 😒
Dnes mi malá v noci celkem dobře spala byla vzhůru jen pouhou hodinku.Tak doufám že to nebylo jen ted ale vydrží jí to.

kolenia
6. júl 2010

Tak Weroni,ja mám 19 a cakám 2. bábo.Cítim sa úzasne.UZ 2-krát. 🙂 ..Páci sa mi,ked je nás tak vela mladých mamiciek.Dúfam,ze sa mi podarí otehotniet aj 3.-krat,chcela by som najneskor do tej 23.Manzel je dost výkonný,snád bude aj po 3- krát.teraz dúfam,ze ja nezlyhám, 🙂 Ale momentálne sa sústredím na druhé.

beruska.zuzanka
6. júl 2010

@kolenia tyyy brďooo, tak to som teda nejako "pozadu" 😀 ja som v 23 len prvé porodila a ty už hádam budeš mať aj tri, teda klobúk dole... 😉 a v pohode, zvládaš?

kolenia
6. júl 2010

@beruska.zuzanka A tak budem musiet 🙂 Kto si co navarí,musí si aj zjest.Snazím sa,ale manzel dost pomáha,zatial necítim nijakú únavu ani nic,ale radost.manzel je starsí o 13,5 roka,tak nechce cakat.Ja by som mozno aj pockala,ale nechce ,aby som pouzivala antikoncepciu a on nepouziva prezervativ,takze aj ked povedal ,ze dava pozor tak scasti nedaval,ale obaja sme chceli takze je to ok 🙂 On ide vzdy v noci naplno a nedáva pozor a nevytiahne vtedy ked treba ,pretoze ani nechce vytiahnut. 🙂

icerna
7. júl 2010

ahojte 🙂
fuha kolenia ty si sikula,tak to si sa teda poponahlala,,nemas obavy z toho,ako to budes zvladat pri dvoch malinkych detoch?

icerna
7. júl 2010

daj fotku malinkej 😵 kedy sa narodila?

romanelka2
7. júl 2010

Ahjky ridam sa aj ja som mlada mamina mam 23,a romanka ma 3,ročky 🙂

gabinka1012
7. júl 2010

Ahojky,vítej kolenia a romanelka 🙂
kolenia tedy tomu se říká odvaha.Já už bych si na 3 děcko asi netroufla ale když manžel pomáhá tak proč né.
chystáte se některá někam na dovolenou?mi letos budeme doma možná až v srpnu by jsem jeli na chalupu.Uvidíme podle malé jak bude zvládat jiné prostředí.
icerna už si Lianku nechala někým hlídat myslím na delší dobu ?

icerna
7. júl 2010

ahojte
romanelka vitaj 🙂
gabinka nie este na dlhsie nie,teda neviem co je na dlhsie,ale strazila ju v noci mamina,ked som ju uspala okolo 8-9vecer,tak ona mi prespi do takej 1 ako kedy,tak som bola vonku s kamoskami a stihla som prist skor nez sa zobudila 😝
mate uz ako taky rezim?
a na dovolenku sme aj chceli ist k moru,len neviem ako s malinkou,bojim sa tak to asi nechame az na rok a tiez asi len na chatu 😉

romanelka2
7. júl 2010

@gabinka1012
@icerna Dakujem aj ja som rada ze si tu mam moznost popisat s babami v mojom veku 🙂 Na dovolenku sa nechistame chcela som ist do viedne ale este nevieme 😒 Do 2,augusta mam dovolenku a tretieho augusta nastupujem do prace takze si chcem tento mesiac uzit naplno 🙂 Hlavne s mojou dcereenkooou milovanou. Mame rodiny domček v modre takže som rozmišlala že pojdeme tam na harmošku a tak ale este sa to moze zmenit.... a co vy ako stravite leto?

icerna
7. júl 2010

a kde budes pracovat?mala pojde v septem. prvy krat do skolky? no mi cez leto ?doma na dvore 😅 a ked pride tato ,tak uvidime 😵

icerna
7. júl 2010

kukala som foto mala je zlatunka a mamina kočka(teda ty) 😀

petikd
7. júl 2010

Ahojte 🙂
Vítam nové baby 🙂
No my sa nechystáme nikde,možno bratovi do Trnavy 🙂
Jooj Damčovi tak chýba asi škôlka,odvráva,zlý je 😕 No len si musí zvyknúť na iný režim 😉 Máme tu cez den aj sestrine deti,tak máme veselo 🙂
Kolenia máš môj obdiv,ja som v pred 20 mala ešte len prvý pôrod 😉

heliik
7. júl 2010

Ahojky🙂, tak jak se vám daří??
Nám dobře, bydlíme ve svém, tak je pohodička, a klídeček.-)

Též vítám nové maminky🙂

Gábi jak roste malá?? Holky nemáte někdo facebook?? Tam jsem skoro pořád, ale dostat se sem, to mi dá zabrat.. Připadám si akčně, skoro nejsme doma, pořád někde lítáme 😀