Sú tu maminy z Ružomberka?

bzuco
24. júl 2009

šup-šup sem všetky 😉

alami
8. dec 2009

teta a čo ešte chceš - fúkané rožky, medvedie tlapky, šuhajdy de luxe mňam, také tie košíčky - plnené čokoládou a na vrchu orech....

jéj a ostatné kedy začínate piecť...sa tešíííím, len ja nemám čas, včera som išla spať 4.10 😅 teda dnes....čo som dokončievala to čo nestíham 😝 😀 😀 😀 😀

ivca82
8. dec 2009

Ali šuhajdy nechce, teda ja robím tiež vynikajúce samozrejme, ale keď som jej vravela postup, tak mi povedala, že také robiť nejde, však teda Andy 😉 🙂 😀
Ja začnem cez víkend piecť ak sa mi bude dať 😝 😅

ivca82
8. dec 2009

Andy a si chcela skúsiť ten koláč s med. plátov, tak ti podám keď pôjdem z domu, lebo ostalo už len trochu a ak ti dnes s neho nedám, tak zajtra už nebude s čoho 😀

alami
8. dec 2009

ivi - ja si idem ten tvoj - torto - koláčik karamelový...snívam o ňom 😵

kasis
8. dec 2009

Ahojte, jeeej tu sa uz vypeka 🙂 😉
Ja budem az tesnepred Stedrym dnom, by sme to pojdli do Vianoc a musela by som znova 😀
GG super stromcek, sikulka si,ja este ani nerozmyslam nad Vianocami,teda darceky niektore mam, ale takeako pecenie upratovanie,no neviem kedy, hlavne s tym upratovanim,lebo upracem a do hodiny mam tak isto.
MM mam doma choreho,ale teplotu nema, tak ma asi najhorsiu chlapsku chorobu- nadchu.
Ali, ti si tak bezne do rana hore? To ako cez den fungujes? Ja by som ani nevstala.

alami
8. dec 2009

no...fungujem...bežne som do 1 😅 toto bola výnimka 😔

andy271
8. dec 2009

Alami..
Vsetko co mas posli a ja si vyberiem.. 😉 🙂
ivi..
Bojim sa ich robit, lebo viem ze by som to pokaslala.. 🙂
Nemusis mi davat..
Len recept posli..

Taka som rada, ze som to zvladla..
Od pol 12-tej som ich piekla..
Kedze najskor som ich musela vyvalkat dat na pekac, dole ist zohriat ruru, potom ich tam dat vybrat a znova..
Totis nam nejde hore rura tak preto je to s tymto pecenim odveci..
A mozem len ked maly spi..
A stihla som aj zemlovku..

Zajtra skusim kokosove pusinky..

andy271
8. dec 2009

Este mi poradte..
ked sa robia tie kokosove pusinky..
Aky je rozdiel ked vymiesam bielky s cukrom nad parou na tuhý sneh ako ked ich nevymiesam nad parou.. 😕
Blba otazka co?.. 😵

Zajtra bude v novom case priloha vianocne recepty.. 😉

geegee
8. dec 2009

bzuco, idem zajtra do Fann na Mostovu, tak dones vianocne ruze, kvetinac, nieco zelene /alebo aj nie, mame som do roboty robila len z ruzi vianocnych a bolo to super 🙂 - tak som to povodne videla v casopise/ a spravim 🙂
Ja idem zajtra piect Medovnikovy domcek...este som to nerobila, tak som zvedava ze ako to dopadne 😀

ivca82
8. dec 2009

Ali ktorý, ten čo mal byť torta pre môjho brata? Veď aj tak budete mať oslavy menín a narodenín cez sviatky, takže piecť by si musela tak či tak 😉
Andy zvládla by si to v pohode, ja keď som prvý raz videla ten recept, že 4 cestá, tak som to skoro vzdala, ale je to úplne v pohode a fakt tam nič nepokazíš, jedine ak by ti zhorelo cesto 😀 ale pečie sa 2-3 minútky, takže keď si pri tom stojíš nič sa nestane a skryla som ti kúsok v chladničke, tak zajtra doobedu krič, dám ti ho 😉 a rozdiel v tom je, ale neviem aký, lebo to, kde sa šlahá nad parou ja zásande nerobím, by ma treslo to miešať do blba 😝 😅 😀
Kasis veď pre to, že je neporiadok za chvílu som ani nechcela nejaké extra veľké vianočné upratovanie, ale aj tak to musím čím skôr spraviť a MM je trošku viacej doma, tak sa mi aj dalo ale či sa mi ešte bude dať tak to neviem 😅

alami
8. dec 2009

andy - myslím, že to zostane tuhé - tuhšie - "uvarenejšie" 😅
ivi - hej ten - čo som robila Olimu ako tortu...vidíííííííš, mi nenapadlo, však urobím tortu MM k narodkám - a je to 😵

bzuco
autor
8. dec 2009

gg...JOOOJ...TO JA MUSíM EšTE čEčINU a kvetináč pozháňať 😝
vo štvrtok nejdete na ten vianočný kamion? že by sme sa stretli tam

andy271
8. dec 2009
andy271
8. dec 2009

Ivi..
a teraz pises o com?...
O suhajdach asi nie.. 😉

alami..
To nad parou?..

alami
8. dec 2009

ÁNO

geegee
8. dec 2009

bzuco, ak nebude prsat, tak urcite pojdeme...kvetinac ak nezozenies, mam nejaky cerveny, tak z neho vyberiem kvietok a poziciam 😉

bzuco
autor
8. dec 2009

alebo mi povedz postup - ten kmeň je len nejaký konár? a naň si upevnila čečinu?
ved zasa nie som dengľavá - to by som mala zmáknuť aj sama

alami
8. dec 2009

polystyrénová guľa a do toho si napichaj čo ťa napadne, segra to robieva roky...keď by som sa dokopala nahodiť fotky z mikuláša, tak by si videla segrinho fintila - tak sa to vraj volá 😵 😅 tento rok nemá gulu, ale také čosi...no idem ti aspoň jednu hodiť do albumu 😉

geegee
8. dec 2009

bzuco, ja som dala do kvetinaca polystyrenovu kocku - gula stala v baumaxe 80korun 2kusy 😝 - noznicami urobila dieru na palicu /Matuskova turisticka, co dotrepal z Tatier 😀 / zastrecila palicu. Na druhy koniec dalsia kocka, do nej som dala 10 kvietkov /viac som nemala/ a omotala cecinovou umelou girlandou - ta tam drzi na dobre slovo - vetvicky su posplietane - ako 2 droty ked spajas. No a na spodok si mozes dat hocico, na zamaskovanie 🙂

geegee
8. dec 2009

baby, nemate niektora na predaj teply overal pre Toma? Taku 86ku. Ten co som kupila v Quelle bude tak na buducu zimu 😀

bzuco
autor
8. dec 2009

dakujem za návod 😉

ali...krásne zariadený má sestra domček 😵
GG - ja už nemám, predala som 😒

alami
8. dec 2009

gg predala som
mám ešte jeden na ročné dieťa - ak by ste niekto chceli - taký kožuštekový
bzuči dík

ivca82
9. dec 2009

Dobré ránko tetušky 🙂 🙂 ak sa dnes donúti, tak idem začať piecť, Andy ma nakazila 😀 😉
Andy a písala som o medových plátoch čo si spomínala, že by si chcela piecť 😉

kasis
9. dec 2009

Dobre ranko,
veru aj mna ste nakazili 😀 😉 , som si vcera vecer cesto na medovniky spravila a ked Janka zaspinka budeme s MAtkom vypekat
GG ani ja nemam, iba mensi a vacsi a si ma inspirovala tym stromcekom, daco podobne aj ja spravim,ale von,dnu nemame moc miesta a navrch nasypem take ozdobne skalky, nech mi to vietor neuchyti
Janka nam je odvcera mobilna 😀 , ale takym zvlastnym sposobom, v sede prisuva ritku k nozkam a masiruje dopredu

ivca82
9. dec 2009

Kasis to je zlaté, si to viem živo predstaviť ako "pobehuje" 😵 🙂

andy271
9. dec 2009

dobre ranko...
Sa mi snivalo, ze nasnezilo..
No snehu neni.. ☹

andy271
9. dec 2009

kasis...
Zlate.. 😵 🤐