Sú tu maminy z Ružomberka?

bzuco
24. júl 2009

šup-šup sem všetky 😉

bzuco
autor
15. dec 2009

ozaj...nemáte nejaký dobrý recept na kelovú polievku? mám doma pol kila ružičkového kelu, tak by som nejakú fajnú polievočku z neho chcela uvariť

alami
15. dec 2009

Bzuči - uvar si ho vo vode s bujónom + trošku soli a trošku rasce, keď už sa ti začne rozpadávať trochen - teda je dobre uvarený, sprav si zápražku s roztlačeným cesnakom - teda cesnak na olej, opražiť, potom múku...
Hotovo, K tomu opečené kocky chleba -mňam

daj tam toho kelu dosť, to sa zdá, že je toho veľa, keď sa to uvarí a trochu - "rozvarí" tak to tak už nebude vyzerať 😉

alami
15. dec 2009

Lukáš tu práve čosi pokazil a sám sebe vraví: Lukáš, Lukáš, čo si to urobil 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ivca82
15. dec 2009

Ahojte, Bzučka, ja zase kel trochu podusím s rascou, cesnak dávam celý, trošku vegety a pol slep.bujónu, celé čierne a nové korenie, soľ. Potom pridávam na drobno pokrájané zemiaky a niekedy keď mám menej kelu aj nejakú cestovinu drobnú pridám 😉
Bzučka, joj to máme tak na 2-3 mesiace myslím, ak ich budeme strácať ako do teraz 😀 😅 😀
Ali 😀 Mne zase Barborka minule pri umývaní zubov si hundre popod nos, že počkaj trošku, idem sa pozrieť na mňa, no, krásna som, a vyškiera sa do zrkadla, MM sa válal od smiechu, že tak teda sebavedomie jej vôbec nechýba 😀 😀

palculienka19
15. dec 2009

ahojte babky,
ako sa nám tu mávate???
my sme prešli na wifi , tak nám to na začiatku viac nešlo ako išlo, preto som ani nemukla sem, no už nám to hádam bude fachčiť každý den

musím pochváliť krásne fotočky z kamióna, christiánko aj alexík chutní sú, aj ostatné fotočky krásne 😉
hádam nám už do konca týždna napadne sneh, aspon tak, aby sa dalo na sánkach ťahať, nech sa deťom ráta, že sú vianoce,,,,............natka opakuje stále dve veci, čo chce od ježiška, čo som prekvapená, že si ich udržuje, o dáždniku spieva už dlho a ešte veľká bába , tak som zvedavá čo bude, ked ich bude rozbaľovať 🙂

čítam, že hlášky drobcov sa neustále zlepšujú, mne minule krátka zahlásila, mama už nejedz toľko tú polievku, ideme von, už ju toľko nejedz...som mrela, a ešte stále ma posiela variť, ked chce dačo sama tajne si, mama chod variť 😀 😀 😀

palculienka19
15. dec 2009

a ešte chcela som sa vám pochváliť,kto ešte nevie 😉 , že natuške pribudne v apríli sestrička alebo braček 🙂 🙂 😉 😉 ............dúfame, že bude všetko ok.

alami
15. dec 2009

tak to teda neviem.....gratko 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

bzuco
autor
15. dec 2009

palci....gratkooooooooooooooo
to si riadne dlho tajila 😎 😎 😎

kasis
15. dec 2009

Jej,Palci gratko velike, ved ty uz mas polku tehu za sebou, tak nech ti aj druha polka rychlo ubehne 😉
My sme dnes boli na poradni s Jankou, 8510g 😎 , vsetko OK.
Idem krmit drobcov, potom ked budu spat este kuknem 😉

bzuco
autor
15. dec 2009

palci...no niekedy začiatkom novembra si tu bola...to si už musela mať nejaký 19 tt a nepochválila si sa
ty,ty,ty....jedna 😠 😵

ivca82
15. dec 2009

Palci ešte raz oficálne koníkovské gratko k tehu 😵 😉 🙂 😲 a mna tiež dnes akurát malá poslala, choď variť, ale nie preto,že mala na niečo fajné chuť, ale som ju otravovala, že sa má prezliecť s pyžamka 😀 😀

alami
15. dec 2009

čím si nám - ivi - nenápadne oznámila, že si to vedela,čo?a čušala jak partizán 😀

idem hádam vonku trochen drevo ukladať - ste mi neprišli pomôcť, musím si sama 😠 😒 ☹ kým to MM dokončí, nielenže sneh napadne,. ale sa už aj potopí 😅 😀

bzuco
autor
15. dec 2009

my sme s malým išli dnes von, už bol oblečený, len topánky som mu išla ešte obuť a vybrala som mu zo skrine v chodbe a on na to - nieeeeeeeeeeeeeeee, neceeeeeeeeeeeeeeeeem....novééééééééééééééééé 😀 ...som sa opovážila dať mu "staré" topánky a nie tie, čo má najnovšie - snehulky 😀 😀 😀 ...kraťúch malý

bzuco
autor
15. dec 2009

ozaj...ktorá to ste avon lady???
potrebujem špirálu 😎

alami
15. dec 2009

nataliina segra
Maťko zlatý
Lukáško má takú bábiku - volá ju chlapček 😀 no a nejak sa mu stratil a dnes ho našiel a dohováral mu: chlapček, kde si bol? 😀 😀 😀 😀 s takou výčitkou v hlase

sú teraz nenormálne zlatí tí naši drobci, však? 😵

bzuco
autor
15. dec 2009

ali..hej...sa čosi na ňom nasmejeme...sa mu tak rozväzuje jazyk...všetko opakuje...a ked poviem všetko, tak naozaj všetko 🙂

alami
15. dec 2009

u nás rovnako, najzlatší je keď sa mu niečo páči a povie: no ty koky 😅 😀 😀 😀 😀

bzuco
autor
15. dec 2009

😀 😀 😀 ...no my ešte tak daleko nie sme 😅

alami
16. dec 2009

Ahojte 😉

ivca82
16. dec 2009

Ránko tetušky 🙂 má snežiť, tak idem čakať, kým začne 😀

alami
16. dec 2009

😀 😀 😀 😀 môže, drevo som včera zvládla uložiť všetko 😀 😀 😀

presne pred rokom som o tomto čase čakala pred operáciou 😝 mi to prišlo teraz na rozum.

palculienka19
16. dec 2009

čaute,
to už je rok ali??to sa mi asi zdá, to strašne letí.aspon to už máš dávno za sebou 😉
ivca, si spoľahlivá držiteľka tajomstiev 😉 😉 😉 , vážim si to
bzučko, aj som sa chcela chváliť, aj sa nedalo, bála som sa trúbiť moc nahlas 😉 ... teraz sa už skutočne teším 🙂
mne malá večer utiekla z kúpelne, ked som jej napúšťala vanu, prišla až ked bola plná peny a ona vraví na to, jeminenku toľko peny 😀 😀
včera som malej nasnežila na okno sprejom, ked spinkala, a som jej tvrdila, že to ježiško z mikulášom, no a ked prišiel ocinko z práce, tak mu to išla povedať, že aha, nasnežené, a ocinko na to, že ste s maminkou snežili, no krásne ste to 😎 😎 ..........a potom, že deti majú z toho chaos......ma skoro porazilo

kasis
16. dec 2009

Pekny den,
Palci mas pravdu, veru maju deturence v tom Jeziskovani hokej, Matko tiez uz nevie co a ako, este ho aj starka doplietla so stromcekom, tak uz nevie co nosi Jezisko,no hadam o rok uz bude mat jasno.

My mame teraz tiez super obdobie, som rada, ze mam Matka doma 😵 , sa mi deticky super vyhraju, radost na nich pozriet, dnes som na nich cumela hodinu, nie aby som daco porobila, zlati boli, Matko ked chcel hracku, co ozuzlavala Janka, tak jej inu doniesol a sikovne vymenil a spokojni obaja 😵 😎 . A ako jej z kniziek cita, ze Janka pozri tu je toto a Janka chyti a sup do pusy 😀 .

Dnes ideme na privtanie deti tu v Likavke, MM nejde, musel ist na pohreb, tak pojde moja mamina s nami.No a zas budem rozmyslat,co s poukazkou do nasej lekarne.

Odvhcovac super, som strasne spokojna, uz len jedno okno do polky zarosene a to som aj prala a dnu susim,pradlo za noc uschlo 🙂, to predtym nehrozilo.

mirka
16. dec 2009

ahojky, Palce, GRATULUJEM!!!!! 😵

GG, nechýba niečo do tých medovníčkov? nejaký tuk? 😕

alami
16. dec 2009

my sme dnes mali v škole vystúpenie a besiedku - super krásne to bolo, som úplne nadšená 😵 😵 😵 😵
kasis - a to máš na jednu celú sumu alebo nejak po kúskoch. Ja sa chystám Olimu kúpiť ten nutridrink - ak by to tam mali - tak by som ti čosi z toho zamenila za peniaze - ak chceš

alami
16. dec 2009

myslela som - niekoľko, nie jeden 😉

bzuco
autor
16. dec 2009

ali...my ideme v piatok 😉

alami
17. dec 2009

a kde ste všetky? 😕 čo spíte?????????????? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bzuco
autor
17. dec 2009

ali čau....a čo ...ešte spííííííííš???????????????? 😀 😀 😀
ale vstávaj, sánky vyberaj a šup-sup na kopec 😉

alami
17. dec 2009

kdežéééééé, už som hore. Lukáš už je obutý, neviem ako ho presvedčiť, že ešte néééééééééé 😀 😀 😀 😀 😀