Sú tu maminy z Ružomberka?

bzuco
24. júl 2009

šup-šup sem všetky 😉

geegee
14. aug 2009

nati, ja mam manducu a s nou som spokojna. V klasickych klokankach je babo ako parasutista. A to nehovorim o takom malom ako mala ta baba - ved to je tam poskrucane, chuda ☹

natalschen
14. aug 2009
alami
14. aug 2009

natali - uvariť osobitne karfiol na ružičky, mrkvu a kaleráb nakrájané na kúsky - každé zvlášť, keď to bude skoro makké- nie celkom do makka, zmiešať, dať do fliaš a zaliať nálevom na uhorky. Sterilizovať nejakých 5 min. ja som to ešte nerobila, sme to doma voľakedy dávno robievali, takže budem len skúšať 😉

rovnako som urobila aj mrkvu s kapustou - nastrúhané - surové do fliaš + nálev na uhorky.

ja nálev robím takhle 😀 : 3l vody,1l octu , 60dkg kr cukru, 16dkg soli 50 guličiek nového korenia, 25 čierneho korenia, 10klinčekov, 5bobkových listov - pomiešať, nechať zovrieť, 5min povariť a nálev je hotový

natalschen
14. aug 2009

GG - a do kedy sa moze babo nosit v manduce?

natalschen
14. aug 2009

ali...diky, tak teda vyskusam, a papa sa to ako salaty k jedlu- ako napr. calamadky a tak?, alebo to mozem vyuzit aj inak?

alami
14. aug 2009

k jedlu, alebo ako chuťovka...ja neviem zabudnúť na klobásku na sucho na kolieska, čersvý chlieb a toto...spomínam na to roky aká to bola super kombinácia. potom to mama nejak prestala robiť a ja na to spomínam, tak si to teraz idem urobiť.

natalschen
14. aug 2009

boze ty mi kazdy den narobis take chute 😉 , len to citam a uz mi slinky tecu, keby som byvala vedla vas, asi som u vas kazdy den na obed a na veceru - ako ten maly prisavnik od susedov, co je u vas skoro ako doma 😀 😀 😀 , ozaj este stale chodi?

geegee
14. aug 2009

do 20 kg od narodenia. Matuska v tom este odnesiem 🙂

natalschen
14. aug 2009

GG - teda technicky sa to da, ale to vladzes?

alami
14. aug 2009

natali - ako mi pokazila ten rozstrekovač na hadicu za 400Sk, som sa vtedy tak nasr, že som povedala - zákaz ku nám chodiť! tak už nechodí, potom ešte raz prišla po Oliho, ona chodí klopať na balkón, nie na dvere, takže nám čumí rovno do obývačky, ja si v podprde behám a ona tam - ma skoro vystrelo, tak som trochen nakričala - že tam sú dvere, tam sa klope 😠 viac nebola 😅 iba ak sa stretnú na ulici, tak sa pohrajú. už toho bolo moc. prišla, ani sa neozvala a hrala sa u nás sama v záhrade, trhala si hrášky, maliny, jahody....bez opýtania...to sa nerobí 😠

alami
14. aug 2009

natali, ešte ti urobím chute, chceeeeš?

geegee
14. aug 2009

vladzem, ved to je ako ruksak na chrbate 🙂

natalschen
14. aug 2009

k tej podprde- podla mna mas super postavicku - ani by som neverila ze mas 2 deti 😉 , takze sa nemas za co hnabit 🙂

ale to ostatne..... 😠 , to by nasr. aj greckeho bozika trpezlivosti, prizivnictvo je podla mna neznestitelne aj u malych "nevinnych" deti 😠

ivca82
14. aug 2009

Ahojte, nám nešiel večer net ani ráno 😝 Lenivá som ako voš a upratovať mi treba a večer by som mala aj na stretko so strednej (opakované) ísť, sa mi nechce a MM že či som sprostá neísť 😅
Ste toho tolko popísali, že nám šancu čítať, tak ak bolo niečo na mňa treba kričať 😀

natalschen
14. aug 2009

laalmi... uz dooooost, ved priberem uz len z tych myslienok na tie tvoje dobroty 😀 😀 , ale ak mas este nejake sikovne receptiky, sem s nimi, nech soknem aj naskusenejsiu kucharku na celom svete" 😕 - to ako moju svokru 😀 😀 - uz sme to vcera ci kedy rozoberali 😀 😀

alami
14. aug 2009

ivi - ja ti to potom zhrniem do jednej vety 😀 😀 😀

natalschen
14. aug 2009

sorry... malo to byt alami....nie laalmi - ale vsak mas tu postavicku ako lan 😉 , tak sa hadam neurazis ze som ti skomolila meno 😀

alami
14. aug 2009

natali, kuk sem http://www.pekaren.salem.sk/index.php, pod obrázkom je vyber fotoalbum, preklikni na -ostatné slané a všimni si 2.obrázok. To sú moje hamburgery. Tak to je žrádlo 😉

natalschen
14. aug 2009

ivka.... urcite choooood ! 😉 , mozno zaflirtujes s nejakym podobnym robovi dubravcovi a svet bude hned krajsi 😀

ivca82
14. aug 2009

Ali dík, a zase padám, malá je už hore a vykrikuje maminka tu som ocko skovkal (akože sa skryl keď ho nevidí, on je v robote 😀 )

ivca82
14. aug 2009

Nedá mi nereagovať, aj keď už tu niesom, mi ho niekde odfoťte toho vášho dúbravca, nech viem ak vyzerá chlapík čo o ňom pol koňa snívalo 😀

alami
14. aug 2009

moje dieťa spalo dnes hodinu, teraz popri koňovi stíham variť hubový paprikáš tatinkovi a na druhej mi Luky visí 😖 😢

natalschen
14. aug 2009

boooze, to vyzera neodolatelne, ale receptik tam nevidim - z coho robis tu maskove futro?

alami
14. aug 2009

pol koňa 😀 😀 😀 😀 mám fotky z mládí, donesiem niekedy 😉

natalschen
14. aug 2009

ivca...som sa fajne zasmiala, tesime sa na pikosky - hlavne tie najpikantnejsie 😀

alami
14. aug 2009

recept je tu, od lusil2005 - prvý príspevok. ja robím žemle domáce, ak sa ti nechce, kúp si hotové. nebude to taká dobrota na umretie, ale dobrota to bude furt, len neumrieš 😀 😀 😀 😀 😀

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

natalschen
14. aug 2009

ivca... tak sa uz s nami nezdrzuj, nahod kokteilove satocky 30 cm nad kolena, sexi frizír a najkrvavejsi ruz, co najdes doma - ak nenajdes, pouzi osvedceny kecup 😀 😀

alami
14. aug 2009

natali - 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ty si veselá kopa 😀 😀 😀

kasis
14. aug 2009

Ivi urcite chod, ja som bola minuly piatok, sice ja len na chvilku a bolo fajne sme pokvakali a narehotali ako davno nie😀 , upratovat mozes aj bud. tyzden 😀
Manducu mam aj ja pozicanu, Janka sa v nej jeduje asi ju tlaci moja pneumatika 😒 ,zato Mato by sa v nej nosil aj od rana do vecera, len kto by vladal.