Suchozemská korytnačka verzus vodná. Poradíte?

mirkabebe
30. máj 2016

Ahojte žienky, obraciam sa na Vás s otázkou, dieťa si želá k narodeninám suchozemnskú korytnačku, boli sme pozrieť v ZOO predajni a skoro ma trafilo, že 139€. Poraďte, kde takéto zvieratko kúpiť za normálnejšiu cenu? prípadne, ktorá je jednoduchšia na ,,obsluhu,, suchozemská, či vodná?

Ďakujem pekne za každý postreh.

sissy27
30. máj 2016

Máme vodnú a je to nuda, v podstate ako rybičky, môžeš sa na to akurát pozerať a čistiť akvárium, čo asi deti nezvládnu ... Nedá sa to pohladkať - hryzie, a nedá sa to ani nijak vycvičiť... Suchozemskú skús pozrieť priamo nejakých chovateľov...

stefi_k
30. máj 2016

Na obsluhu?? je to živý tvor, ktorý potrebuje svoje podmienky, vyhovujúcu stravu a pod. Či už vodná alebo suchozemská nie je to zvieratko na hranie a mojkanie skôr na pozorovanie. Suchozemská korytnačka sa dá kupiť bez čipu za 50 eur z čipom za 70 eur je pod ochranu CITES čiže ju treba kupovať z dokladmi a registrovať. ale tým to nekonči terárium cca 30 eur, vybava do terária 70-80 eur. A treba si uvedomiť aj to, že sa dožíva mnoho rokov.

lintu
30. máj 2016

Neviem, čo je na tom pravdy, ale o korytnačkách (len vodných?) som počula, že vyrastú časom vcelku dosť veľké. Prekvapení majitelia sa ich potom radi zbavujú po okolitých jazierkach atď. Asi by som preorientovala pozornosť dieťaťa na nejaké iné zvieratko. Napríklad niektoré hlodavce sú kontaktné a i dieťa z nich má väčší zážitok.

veronikapodolska
31. máj 2016

ja som mala najskôr 6 rokov vodnú - potom sa mi stratila, je náročnejšia pretože potrebuje nádržku - akvárium s vodou, ktorú treba čistiť aj ked je tam filter, rýchlejšie rastie ako suchozemská takže sa musí tomu prispôsobovať časom aj nádoba, a je mäsožravá - je to dravec čiže je nebezpečná v tom že môže uhryznúť do prsta. Dá sa pohladkať, ja som ju nechávala aj dlho bez vody, behala po dvore, nahánala ma, dalo sa s nou zahrať 🙂. Teraz mám suchozemskú 5ty rok, tiež potrebuje svoj priestor, no rastie podstatne pomalšie, taktiež jej treba meniť piesok, je bylinožravec čiže neodhryzne ti prst, ale môže uštipnúť, naša je zvyknutá krmiť sa z ruky, a ked zacíti môj prst tak už otvára ústa 🙂 pohrať sa snou veľmi nedá, moja dcéra ju len prenáša a dáva jej žrať. Môže byť počas letných mesiacov vonku vo výbehu ale to môže byť aj vodná- len potrebuje nádržku s vodou+výbeh. Suchozemská potrebuje pestrejšiu stravu ako len granule (čerstvú zeleninu) mne sa zdá na chov suchozemská náročnejšia ako vodná 😉

gabrielasofia
31. máj 2016

ja som mala vodné, tri kusy.. kúpila som takto dcére, mali asi 4 cm, narástli mi tak 25 cm 🙂 akvárko im bolo malé, treba im kúpiť svetlo čo hreje, keďže oni sú chladnokrvné.. boli krásne ale už by som to nechcela.. musíš pravidelne čistiť, inak to dobre smrdí, hlavne v lete.. ja by som radšej suchozemskú, tej keď čistíš, nie je to tak náročné ako pri vodných...

bobulazelena
31. máj 2016

Vodne dost smrdia...ja som to mala ako dieta cize o chove som toho moc nevedela...