Sused a vykurovanie drevom v krbe

zicherka25
30. mar 2015

Ahojte baby. 🙂 Mám s priateľom menší problém ohľadom večerného kúrenia drevom v krbe. Priateľ má malú chatku (nie murovanú) na okraji dediny kde máme len vodu a elektrinu. Máme tam malú uzavretú terasu v ktorej máme aj krb (tá terasa je o niečo väčšia ako samotná chatka). 😀 Dnu nie je veľa priestoru. Maximálne pre štyri osoby aj to na spanie. Ak príde návšteva tak sa usadíme teda "von" kde je viac miesta a pohodlie. Je to chatová oblasť tej dediny, ale my sme akurát vedľa dvoch rodinných domov (oba na ľavej strane). Keď sa pomaly začne stmievať tak si zvykneme založiť v krbe ohník a poprípade aj opekať alebo si niečo dobré spraviť na večeru. No zakladáme ho hlavne kvôli ochladeniu. Jeden sused sa vôbec nesťažuje a dokonca sa k nám občas aj pridá. No druhý sa vyhráža už veľmi dlho, že nás nahlási a podobne. My tam chodíme len cez víkendy a aj to nie každý. Priznávam.. Ak tam máme občas návštevu čo odíde o 22, sadneme si ešte aspoň na polhodinku ku krbu kým dohorí drevo a zohrejeme sa. V chate nič také ako radiátor nie je ale máme tam fukár ktorý nám musí bežať celú noc. Keď som od priateľa zistila, že ten pozemok na ktorom daný sused je mu predala priateľova babka a v tých časoch bol oboznámený s tým, že si chce dom postaviť v oblasti kde je veľa chatiek blízko seba tak neviem ako mám na to reagovať. Pred dvoma rokmi ešte nebol žiaden problém. Začalo to len minulý rok s tým sťažovaním. Neviem ako mám na to reagovať a radšej by som si nechala poradiť od skúsenejších odo mňa. Ďakujem vám 🙂

ivet1371
30. mar 2015

Bývam na dedine a kúria tu dosť všeličo v domoch a nikto nemože nić povedať.ale je tu skupina právne poradenstvo

mimla
30. mar 2015

Ak tam dávate normálne drevo a nie popílený nábytok, ako napríklad podaktorí z našich susedov, nie je o čom. Kúrenie drevom u nás nie je zakázané (aspoň zatiaľ), podľa mňa je to výborný spôsob kúrenia, tiež to máme ako doplkové kúrenie. Bože, to kam by som sa ja išla sťažovať, však niektorí ľudia aj pred domom rúbu starý nábytok a následne s tým kúria. Sused vedel, že sa nesťahuje na sídlisko s teplárňami. Ako by som sa to reagovala? Najskôr srdečným smiechom, prípadne zdvihnutým obočím a následne ignoráciou.

zicherka25
autor
30. mar 2015

@mimla No jediné čo tam dávame mimo prírodného dreva sú suché palety.. Aj to len preto aby sa drevo chytilo.. 🙂 Vyšlo z jeho úst, že je na to nejaký zákon či čo. Tak som o tom chcela vedieť viac, či také niečo vôbec je.. 🙂

zicherka25
autor
30. mar 2015

@ivet1371 Ďakujem pozriem si to 🙂

mimla
30. mar 2015

@zicherka25 Suché palety ako podpaľač? Tak to si môže sused gratulovať, za takých ohľaduplných susedov. Väčšina ľudí sa s tým nepára a používa ako podpaľač olej na to určený, alebo Pepo. Myslím, že palety sú jemnejšia voľba. Hlavne nepáliť želežničné podvaly. Aj to som už počula.

zicherka25
autor
30. mar 2015

@mimla Železničné podvaly? 😀 To sa aj dá? 😀 Tak palety hlavne preto, že sú tou najlacnejšou voľbou.. 🙂 Dnes už staré palety čo chce niekto vyhodiť nájdeš všade. 🙂 Jeden kúsok z palety a horí to pekne.. 🙂 Načo oleje...

bonaqa2013
31. mar 2015

môj sused kúri pneumatikami. Ešte len to je svinstvo. Samozrejme len ke´d sa zotmí, cez deň len drevom, ale večer je neskutočný smrad - ako to viem? Syn opravuje autá, a na dvore majú plno pneumatík.

zilena
31. mar 2015

Zicherka neries, neviem co vam tam moze vycitat. Ste na svojom pozemku, nebyvate tam trvale, po 22hod nerusite /nemali by ste, ale aj to by vas prisli iba policajti upozornit/. Nenechajte sa sikanovat a nebavte sa s nim. Povedzte mu, ze ak sa mu nieco nepaci, nech poda pisomnu staznost. Zrejme ju bude, ak sa na to vobec odhodla, posielat na obecny urad, ktory vas pripadne vyzve k rieseniu. Sama mam suseda, ktory ma nevyhovujuce tepelne teleso, posielala som listy na obecny urad aj na urad ziv.prostredia, aj s kominarmi sme komunikovali, ale faktom je, ze ten system je uplne bezzuby... Drzim palce

zicherka25
autor
1. apr 2015

@zilena Ďakujem veľmi pekne.. 🙂 Uvidím ako na to bude náš milý sused reagovať. No za pokus asi nič nedám. Nie som človek, ktorý potrebuje mať vedľa seba konflikty..

emamaj
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zilena
Odpoveď bola odstránená
Zobraz