Sušička bielizne

wilagrande
22. aug 2017

Dievcata chcem sa opytat ked susite bielizen v susicke pradla s tep.cerpadlom a ked sa to susi prevonia s toho aj byt ci vobec ?

libawet
22. aug 2017

@wilagrande môžeš dať do sušičky také tie vonky do tých dverí, to prevonia, inak nie. Ja v sušičke suším len uteráky, osušky a utierky, inak sa mi veľmi neosvedčila.

gabrielachochulka
22. aug 2017

@libawet zapojim sa aj ja , ide zima, vela periem, preco sa ti neosvedcila?

wilagrande
autor
22. aug 2017

@libawet ale susicka bez tep.cerpadla pusta vzduch tak ta asi tak vonia vsak?

libawet
22. aug 2017

@gabrielachochulka mám sušičku MIELE, riadim sa presne podľa druhu bielizne a podľa programu teda, aký mám použiť. Jasné, ktoré je určené a označené znakom " nesušiť v sušičke ", som nesušila v sušičke. Dala som normálne bavlnené tričká ( nohavičky, slipy, ponožky tiež nie kvôli gumičkám, vyťahajú sa a zničia ), tepláky...tričká sa mi zbehli. Nebolo to vidieť ale hneď, až keď si ich syn obliekol, boli mu o niečo kratšie. Použila som program " šetrný, bavlna ", takže neviem, odvtedy už neriskujem a suším len ako som napísala. Moja sušička má aj žehliť, akože to tak prevetrá, no výsledok je taký, že to vyzerá akože rovné, no nepáči sa mi to, akoby to bolo nosené, ak vieš ako to myslím, takže trochu drahý špás na sušenie osušiek. Asi som moc náročná, neviem.

libawet
22. aug 2017

@wilagrande tak áno, ak toto myslíš, je tam taká tá aróma ako v práčovni.

gabrielachochulka
22. aug 2017

@libawet ja som taka ista, miele je draha znacka a toto robi, no som na vazkach, ci kupit

libawet
22. aug 2017

@gabrielachochulka no presne, som z nej sklamaná, čakala som úplne niečo iné. Akože tie osušky, uteráky, utierky sú z nej fajn, také mäkké, prevetrané, tie už nežehlím. V lete suším vonku na šnúrach a osušky...sú potom také " tvrdé " aj po vyžehlení ( používam aj aviváž ), v sušičke sú také mäkké, ako nové, takže na to sa osvedčila, no ale ...

wilagrande
autor
22. aug 2017

@libawet a tu avivaz citis aj po suseni v susicke?

fefe123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
22. aug 2017

@wilagrande
@gabrielachochulka
Mam BOSCH-nemozem si vynachváliť. Dokonca som uz susila aj veci co maju označenie,ze nesusit v susicke. Aviváž nepouzivam. Davam tie obrusky-bud z DM alebo DALLI.

wilagrande
autor
22. aug 2017

@fefe123 to fakt? 🙂 lebo mne sa praci vona prania pracovne 🙂 len ked to ma to tepelne cerpadlo tak vzduch to nevypusta do moestnosti preto som sa pytala na tep.cerpadlo 🙂

wilagrande
autor
22. aug 2017

Páči a miestnosti * oprava 🙂

fefe123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sisaka
22. aug 2017

Viem, že to nie je veľmi ekologické, ale odkedy mám sušičku ani by ma nenapadlo niečo niekde vešať. Suším tam 95% veci, dávam tam tiež tie obrúsky, prádlo je prevonane, mäkké (neznášam tvrdé prádlo, čo uschne zavesením) a ja hneď skladám, takze žehlenie odpadá. Používať sušičku len na uteráky a utierky?- to by som ju rovno predala.
Neviem ale čo je to tepelne čerpadlo, u nás sa asi take sušičku nepredávajú.... vývod je von z domu, takže keď ľudia sušia vonia cela ulica ....

wilagrande
autor
23. aug 2017

@fefe123 davas do prania avivaz alebo len papieriky do susicky? 🙂

evittam
23. aug 2017

@wilagrande Ja davam tie vreckovky a vonia mi cely byt.😉 Btw. avivaz sa nema pouzivat.

wilagrande
autor
23. aug 2017

@evittam no ja avivazova maniacka zakazdym ich mam doma 13-14 neviem si to bez nej predstavit dnes mi dovezu ten stroj nikdy som ho nechcela lebo mam rada ked som susila v byte a vonal mi cely byt...muz mi kupil susicku a som s toho trosku na nervy ze mi byt nebude uz vonat ☹

wilagrande
autor
23. aug 2017

@evittam idem si kupit teda tie papieriky a ake odporucujes ja ani nemam sajnu ci su rozne vone ak ano aka je pekna lebo muz mi nosil z Nemecka aviivaze vacsinou lenor a cocolino

evittam
23. aug 2017

@wilagrande Avivaz vyhod!!! Nesmie da pouzivat. Zanesie ti filtre v susicke.Mne tiež nosi muz z DE. Majú aj u nas - v DM a potom mame aj DALLI-tie su lepsie.😉

evittam
23. aug 2017

*sa
@wilagrande A ako píšem-vonia mi cely byt.

evittam
23. aug 2017

@wilagrande A "garantujem" ti, že prestanes byt na nervy hned po prvom pouziti-u mna je po umyvacke susicka ta najlepsia vec a "kamoška".😉

wilagrande
autor
23. aug 2017

@evittam tak umyvacka mi prisla tiez zbytocnost no nevedela by som uz existivat bez nej 🙂 ale susicka?? To mi pride 2nasobna zbytocnost tak uvidim 😀 hadam sa skamaratime 🙂

evittam
23. aug 2017

@wilagrande Nie je to zbytočnosť. Neviem koľko ste v domácnosti. My sme 4. Ráno zacnem prat napr.o 9.00 a o 12.00 mam dve pracky v skriniach suche, voňavé, vyzehlene.😉 A to som nikdy extra nezehlila.

evittam
23. aug 2017

*kolki...

wilagrande
autor
23. aug 2017

@evittam my sme 4ria traja dospely a jeden pubertak plus macka pes a plno srsti tak ak preto to kupil ze to ocisti tmave veci od tej srsti lebo som to rucne oberala 🙂

evittam
23. aug 2017

@wilagrande Presne tak.😉

wilagrande
autor
23. aug 2017

Dospelí 😀

h2
23. aug 2017

@wilagrande Ahoj, neboj, nemáš z čoho byť na nervy. Ja svoju sušičku milujem, chcela som ju viac, než umývačku riadu, aj som ju mala skôr, ja som práveže nechcela umývačku (sprostá som bola, ale už milujem aj tú! 🙂 ) Ja teraz v lete sušičku nepoužívam, má prázdniny, lebo mi to príde ako zbytočnosť, keď prádlo za chvíľku krásne uschne vonku, ale v kútiku duše sa už teším na jeseň, že budem zase sušiť v sušičke. Uvidíš, ušetrí Ti veľa času a hlavne v zime je super. Aviváž do sušičky nepoužívam, mala som tie papieriky, ale už nepoužívam ani tie, podľa mňa to nie je až taký rozdiel s nimi, či bez nich. Keď suším, je tam taká typická vôňa, ako tu niekto veľmi výstižne napísal "ako z práčovne". Keď máte mačku, psa a z nich kopec srsti, nebudeš si vedieť sušičku vynachváliť, uvidíš, koľko chlpov nájdeš po sušení vo filtri. 😉

wilagrande
autor
23. aug 2017

@h2 dakujem o chvilku ju mam doma tak budem studovat tie programy a vyskusam ju teda skusim osusky uteraky utierky 🙂

h2
23. aug 2017

@wilagrande Ja dávam do sušičky všetko, dokonca som raz omylom dala aj silonky a nič sa im nestalo, tak ich tam už odvtedy dávam pravidelne. Ale teda na uterákoch zistíš najväčší rozdiel medzi normálnym sušením na vzduchu a sušičkou. Držím palce, potom daj vedieť, ako si spokojná. 🙂