Svadba na pláži - s agentúrou či bez agentúry

malinka158
26. máj 2018

Ahojte. Potrebovala by som poradit. S priatelom uvazujeme o svadbe v zahranici (grecko,taliansko, cyprus alebo spanielsko) ja snivam o svadbe na plazi iba ja a on 😊😊😊 taktiez bez hostiny. Ide nam iba o to aby sme boli oficialne spolu. Je lepsie planovat svadbu s agenturou alebo si ju radsej planovat sami? Urcite je potrebnych kopec papierov a prekladov. Priatel je rakusan a ja slovenka. Brat by sme sa chceli niekedy na prelome septembra oktobra. Je tu niekto kto uz takuto svadbu absolvoval?

anett63
26. máj 2018

Ahoj, skúsenosti s podobnou svadbou nájdeš skôr na fóre moja svadba.Citala som tam pár príbehov s radami ako nato. My s manželom sme mali svadbu v Thajsku ale neoficiálnu v rámci mesačného cestovania po krajine. Odradilo nás,čo všetko treba vybaviť a obehat,tak nakoniec sme mali civilný obrad na Slovensku v historic.obradnej sieni a malý obed v reštaurácii pre našich najbližších,bolo nás dokopy 11. Minimalizovala som si stres a naháňačky pri zariaďovaní svadby. Na ostrove Koho Samui sme mali obrad na vyhliadke a následne fotenie pri mori a v exotickej záhrade,spolu s nami cestovali moja sestra s priatelom,ktorí nám šli za svedkov. Mali sme vybaveného fotografa,oddavajuceho ritualneho thajca,pred tým taký malý obrad s budhis.mnichmi,obed :krevety,ovocie, v ananasi pripravené hlavne jedlo,prípitok,transfer autom na fotenia,slavobranu zo živých kvetov,svadobnú kyticu a kyticu pre družičku. Obrad sme mali v decembri. Ale čo som čítala skúsenosti báb pri vybavovaní svadieb v grécku a pod. využili často svadobné agentúry. Prajem nádherný nezabudnuteľný zážitok.

janulka1802
26. máj 2018

V prvom rade sa dohodni s mamou či Ti to odobrí či jej nebude ľúto ak by tam nemala byt a ak v pohode tak chod do toho

tenerifka
26. máj 2018

@janulka1802 a preco sa ma dohodnut s mamou? A preco nie s otcom, ci svokrou? A preco jej niekto ma svadbu a rozhodnutie, kde ju uskutocnit,odobrit? Ved snad je uz plnoleta a ma pravo urobit si po svojom....ja kebyze cakam na to, aby mi mama nieco odobrila, tak este sedim na Sk za pecou.....

malinka158
autor
26. máj 2018

@anett63 ahoj tam som uz prave pozerala ale vacsinou su tam zeny co mali svadbu v destinaciach ako su mauricius seycheli dom.republika... pozerala som uz niektore agenturi a skoro v kazdej maju podmienku si kupit cez nich aj dovolenku. Tak uvidime. Hlavne sa bojim papierovaciek okolo toho.

malinka158
autor
26. máj 2018

@janulka1802 dakujem za nazor ale mama mi nemusi odobrovat nic 😉 mame na to svoje dvovody preco chceme mat svadbu bez rodin

cacianka
26. máj 2018

Preco odobrenie od mamy ? Ona nas nosila 9 mesiacov porodila a roky piplala a nebude pri takom dolezitom kroku v zivote ?!
Ine vsak je ak su vztahy narusene a ine problemy ktore nam tento krok povedu inak

janulka1802
26. máj 2018

@tenerifka jednoducho preto lebo je to jej mama a verím že takmer každá mama ktorá má dobrý vzťah so svojou dcérou by rada bola prítomná na svadbe ak nie sú vzťahy dobré to je už iná vec

tenerifka
26. máj 2018

@cacianka
@janulka1802
no ved zakladatelka to jasne vysvetlila, tak niet o com, ma na to svoje dovody

janulka1802
26. máj 2018

@tenerifka o vzťahoch s mamou som nečítala nič samozrejme viem pochopiť aj takú vec proste niekedy iná možnosť nie je

ja_lucik
26. máj 2018

dnes som zacala hladat niečo podobné... ja rodičov "nemám" a tym padom aj priatel to berie tak ze by to bolo divne ak by tam boli jeho a moji nie a navyse obaja nemame v laske prehnane ceremonie. A predsa svadba je o nás a nas den ma byt pohoda a nie stres. Navrhol ze to rodicom povieme POTOM. Ja by som bola za variant im povedat ze sa berieme ale aby sme sa vyhli nejakej party tak ma napadlo ze sa vezmeme v zahraničí. Jeho segra s manželom žijú v Londýne, takze by sme aspoň mali aj svedkov 😉

lucilaines
26. máj 2018

Ahoj, my sme mali svadbu nedavno na Havaji, tam nie su potrebni ani svedkovia, cize presne len my dvaja na plazi. Ja dokonca nemam ani ziaden priblem s rodinou, vsetci o tom vedeli a vsetci nas v tom velmi podporili, kedze videli, ze tak to chcem a klasicka slovenska svadba mi nie je uplne po chuti. Po navrate sme mali este aj oslavu svadby s rodinou a kamaratmi. Bolo to to najlepsie, co sme mohli spravit, bolo to krasne a romanticke a neolutovala som to ani na minutu. Vsade budes pocut, ze na co vymyslas a komplikacie s vybavovackami. Je to uplna hlupost, cele vybavovacky boli jeden vyplneny papier a po obdrzani americkeho sobasneho listu jeden preklad za 30 eur a jedna navsteva matriky. Absolutne ziadny problem a to bola svadba mimo EU. Jasne, trena si dobre precitat poziadavky danej krajiny, ale papierovacky mas aj ked vybavujes svadbu na SR a teda nezdalo sa mi ich o nic viac a nebolo to absolutne nic komplikovane.

lucilaines
26. máj 2018

A este k tvojej druhej otazke..ak vies dobre po anglicky, vobec nemusis ist cez agenturu..my sme isli, lebo sme si to chceli ulahcit, ale hladali sme agenturu priamo miestnu..bolo to odve tretiny lacnejsie a prostrednictvom mailov sa to vsetko krasne dalo zorganizovat..cize dovolenku a pobyt a vsetko sme si riesili sami, agentura nam vybavila len cisto sobas

158polica158
26. máj 2018

@lucilaines pisala som správu

malinka158
autor
27. máj 2018

@cacianka vztahy v rodine niesu narusene. Svoju mamu lubim nadovsetko ale svadbu si chcem spravit podla seba a partnera a nie podla mojej mami. Ak by som ju mala na slovensku tak by to bola typicka dedinska svadba zo 100 ludi ktorych ani nepoznam. Obaja niesme radi stredobodom pozornosti a svadba vo dvojici v zahranici sa nam paci obom. On ma taktiez velku rodinu ale vztahy tam niesu najlepsie. Takze tato varianta sa nam pozdava najviac

malinka158
autor
27. máj 2018

@lucilaines vdaka ze si sa ozvala 😊 presne takto si to tiez predstavujeme. Sobas v zahranici a potom po navrate iba slavnostnejsi obed alebo veceru pre najblizsiu rodinu. Ja by som sa nebranila ani svadbe na havaji. To muselo byt fakt krasne a romanticke. Cize agentura vam vybavila vsetky papierovacky a vybavovacky kvoly obradu? Ak mozes mohla by si mi to prosim este trosku podrobnejsie rozpisat s cim zacat a ako to vychadza priblizne finacne? Mozes aj do spravi. Vdaka

anett63
28. máj 2018

@malinka158 Je to nezabudnuteľný zážitok,som rada,že sme zvolili túto formu obradu,ja ani môj manžel nie sme zástancami klasických slovenských svadieb s rodin. prislusnikmi,kt. ani nepoznáme. Taktiež už roky necestujeme cez cestovky,ale na vlastnú päsť,tak preto naša voľba padla na Thajsko a ja som hlavne chcela obísť svadobné agentúry, napr.v tejto krajine sa balíčky pohybovali v hodnote niekoľko tisíc eur. Držím palce pri zorganizovaní svadby,už len správne zvoliť destináciu,pri kt. budete mať čo najmenej papierovačiek. 😃

cacianka
29. máj 2018

@malinka158 ja som svoju poznámku neadresovala ani tak tebe ako inej babe. je to tvoja voľba, názor, predstava, preto v tom nevidím nič zlé a fandím ti. pretože ak by ti mama mala diktovať že musí byť svadba tak a tak lebo sa to patrí a treba pozvať aj 77 babku a susedovho koňa bratranca a vy nie ste typy na takéto blbosti a pod. tak aj ked ju miluješ a vzťahy máte výborné, tak si ju urobte podľa seba. už sme o 30 rokov inde ako ked rodičia svadbu svojich detí organizovali a platili a snúbenci čušali.
pekne si to poriešte, odkomunikujte a smer letisko.
a skús sa pozrieť na stránku mojasvadba.sk tam nájdeš určite viac info a typov.
pekný deň a ešte krajšiu svadbu ti želám

narros
25. jún 2018

Ak nemáš skúsenosti, riešil by som to cez agentúru.

narros
25. jún 2018

Možno si priplatíte, ale budete to mať viac v kľude a užijete si to.

vevesh
25. jún 2018

@narros kto ma skusenosti s takymto vybavovanim pred svadbou- drviva vacsina ziadne😃😃😃 ak clovek vie anglicky, vsetko sa da krasne zorganizovat a za ovela mensiu palku, ako ponuka agentura.

narros
25. jún 2018

@vevesh Sú aj takí, ktorí sa počas života stačí vydať a oženiť aj viackrát. 😉

vevesh
25. jún 2018

@narros tak ale v tretej krajine to urcite viackrat neriesia. Este par rokov dozadu, bolo sakramentsky tazke sa rozviest, ked bol sobas v 3 krajine, kedze zakony vyzadovali, aby sa aj rozvod v danej krajine vykonaval....

zuzu1ka
26. okt 2018

@malinka158 ahoj ak by si chcela mat romantickú svadbu v chorvatsku tak pozri svadbyprimori.sk

janka95
20. jún 2020

Ahoj. Vyšla ti tá svadba nakoniec? Ja rozmýšľam ale určite s agentúrou 🙂

malinka158
autor
20. jún 2020

@janka95 ahoj nie nevysla. Nakoniec sme sa brali v rakusku s 2 svedkami.

romi9
Autor odpoveď zmazal
Zobraz