Syn priťahuje komáre. Čo proti nim zaberie?

janinah
3. júl 2009

Ahojte, neviete niečo účinné proti komárom? Aj jeden komár v noci v izbe ho vie doštípať...tak v noci sledujem,či nezačujem bzučanie a zabíjam 😠 Neexistuje niečo,aby tým komáriskám "nechutill"?a už sa teším na more,ale tiež tam bude chudáčik doštípaný,a to používame tie obdlžniky do zástrčiek...nechcem ho repelentami nonstpo natierať,ale ani natretie nepomáha,mám taký pocit....dík za reakcie.

ukana
3. júl 2009

janinah, mam podobny problem..........pomaha vraj Bcomplex, ked dieta uziva, vtedy vraj menej stipu komare, ale nemam vyskusane, u nas su komare len koncom leta.....my sme aj pri mori boli dostipani, bolo nedaleko stavenisko so stojatou vodou 😠 😠 tak snad niekto poradi, ja zatial len natieram repelentom,aspon na noc 😖

zuzu13
3. júl 2009

presne tak...my denne uzivame B-komplex...a nejdu na nas...a kym sme ho neuzivali boli sme dostipani a hlavne ja...mala som opuchnute cele telo...a ak by to nepomohlo, treba si dat do zasuvky "repelenty" to je ucinne...

dididi30
3. júl 2009

....aj moja dcera pritahovala, do kedy sme nedali zaockovat a mame pokoj 😉

asitka
3. júl 2009

didi...už aj proti komárom sa dá očkovať???? 😕

janinah
autor
3. júl 2009

zuzu, jednu tabletku Bkomplexu denne? či inak?
dididi,nemýliš si to?

dididi30
3. júl 2009

asika, no nie presne kvoli komarom ale tu injekciu, proti zapalu mozgovych blan, no viete co myslim....teda, ked pohryzie komar, tak ten zapal moze vzniknut.....jedno s druhym...... a tak to ockovanie odpudzovalo komarov....boze pisem ako tatar ale ja sa nepamatam ako sa to presne volalo 😖 ale urcite si domyslite 😉 😀 inak mala nebola ani vobec hora 😲 😵

dididi30
3. júl 2009

hora chora 😀

fiha a to fakt zabera Bkomplex?? dobre vediet 🙂

dididi30
3. júl 2009

tak bolo to ockovanie proti kliestovej encefalitide...inak pisem odveci lebo to je tu o komaroch 😀 ze tuk tuk 😅
prepacte 😎 😀

matica2
3. júl 2009

ja mám tiež Bkomlex vyskúšaný a zaberá 😉

ukana
3. júl 2009

janinax, ano jednu tabletku denne, viac nie, Bckom sa moze predavkovat 😨
http://www.vitalsupport.sk/B-komplex_Vitamin_C2...

mywiel
4. júl 2009

Existuje prevencia proti postipaniu hmyzom uziva sa homeopatia 3x tyzdenne.

ukana
4. júl 2009

mywiel a aka konkretne nevies 😉 ?

dadak231
5. júl 2009

A kočky neskúšali ste niečo jednoduchšie ako tabletky? Moja malá 3,5 r. tiež priťahuje komáre a od jari do jesene používame repelenty do el.zásuvky (RAID alebo BIOLIT). Keď ideme vonku tak ju radšej natriem det.repelentom a pomáha to.

tamilla
9. júl 2009

Caute, ak chcete vyskusat nieco bez tabletiek, tak pomaha mata. Idealne je ju mat nasadenu v kvetinaci vonku v okne, aby komare ani nevleteli dnu. A ked idete von tak 3-4 stonky odtrhnut a dat do kocika. Len je dost aromaticka takze to moze drazdit. Treba skusi,t nam v chorvatsku fungovala. Malej som to nastrkala do cestovnej postielky a mala pokoj.

dadis
11. júl 2009

ja by som to s tymi repelentami do zasuvky velmi neprehanala, my ich vacsinou pouzivame iba cez dovolenky, doma mame v kazdej izbe jedno okno cez ktore vetrame a nom mame sietku...da sa kupit za par korun (cca 75-150) - taka s lepiacim suchym zipsom...vzdy na jesen, ked umyvam okna operiem, oznacim stitkom a odlozim, a na jar ked opat umyvam okna, tak ju vlozim, tak paska v tom okne zostane nalepena - 2-3 roky sietka urcite vydrzi. A mimochodom tie ciernej farby su lepsie - pretoze sa da cez nich lepsie pozerat von 😎 . No a na von teraz musim maleho aj seba repelntovat, lebo tu v ba je to teraz hroza ☹

janca704
14. júl 2009

Aj nasho maleho maju komare radi 😠 Ja nic a on je chudak dostipany. Myslite, ze tie zasuvkove odpudzovace su vhodne pre male dieta?
Skusim tu matu, ci pomoze.

deina
14. júl 2009

Niekde som pocula aj to, ze sa matou natriet - myslite, ze aj male dieta mozem potriet matou?