Tehuľky a maminy, kt. pomohol doc. Tomáš. Koľko nás je?

crazybabenka
27. máj 2010

NO koľko nás je čo vďaka doc. Tomášovi môžme prežívať najkrajšie obdobie života?

nellymn
27. máj 2010

No ahoj. Som rada, že už si sa aj ty pridala do klubu krajanka. Že sú v Martine skvelí? Ako to zvládaš? My končíme 18. týždeň a čakáme asi dievčatko. Na 100 % sa to ešte nedalo potvrdiť.

crazybabenka
autor
27. máj 2010

ja zatiaľ len v 6 tyždni.....zatiaľ si "užívam" ranné nevoľnosti.....aj keď neviem prečo sa tak volajú lebo mne je zle celý deň 😀 v MT sú úžasný.....pri nás sa podaril jeden velký zázrak

nellymn
28. máj 2010

Som rada, že sa ti to podarilo a prajem to všetkým ženám, ktoré chcú mať bábo. Bola si na IVF?
Martin je naozaj skvelé centrum a vážia si každú jednu pacientku. Ja som k dok. Tomášovi chodila ešte do Ružomberka a keď mi oznámil, že sa zriaďuje centrum v Martine, bola som si istá, že tam sa nám to s manželom podarí. A podarilo 🙂. Keď som k nim prišla na potvrdenie tehotenstva na sono a ukázali mi na tom monitore takú malú ďubku, rozplakala som sa. To bolo to najkrajšie, čo som mohla zažiť po 4 rokoch snaženia. A manžel chodí odvtedy ako slniečko.
Ranné nevoľnosti som ja nemala, bývalo mi zle večer. Ale celý deň som cítila na žalúdku ťažobu. V 4. mesiaci mi to pomaličky ustupovalo.
Ešte ti poradím, v Martine poskytujú ešte aj kompletné prenatálne vyšetrenia bábätka. Robí sa to v určitých týždňoch tehotenstva. Pán doktor bude kontrolovať bábo, merať ho a tak. Robí to naozaj s kľudom a nič nezanedbá. Určite to absolvuj u nich.

crazybabenka
autor
28. máj 2010

nie nebola som na IVF.....mi sme taký malý zázračníci....nám sa to podarilo prirodzene.....teda.....mali sme ísť na IUI.....v piatok 30.4 som išla na folikulometriu a v pondelok sme to mali absolvovať.....no ale na sone sa ukázalo, že ten neposlušný folik praskol už v piatok......tak sme len dostali odporučanie, že sa máme doma "posnažiť" a keď sa podarí podarí a keď nie tak pôjdeme na IVF.....no a stal sa zázrak.....normálne bolo vidieť na doc. ako sa teší s nami.....a keď poslal sestričku po "otecka" tak som sa už neudržala a pustila som potoky slz......to bola asi tá najkrajšia vec, čo som zatiaľ zažila.......ja som myslela, že sledujú celé tehotenstvo.....a som bola taká sklamaná......tam človek chodí s takou radosťou.......to prostredie a atmosféra je úplne úžasná.....a keď sa potom má človek vrátiť do reality slovenského zdravotnictva tak strach a hrôza

nellymn
28. máj 2010

Hovor mi niečo o tej realite. V Martine je to naozaj ako sen, všetci sú milí, usmiati a ochotní. No proste super. Ale obvodní gynekológovia sú už o niečom inom. Mrzutí, keď sa neopýtaš nevieš, nepovedia nič. Škoda, že nie je viacero takých ako v centre ISCARE. Ja som sa doktora pýtala hneď, či poskytujú aj starostlivosť o tehotné a pôrod. Bohužial poskytujú len tie prenatálne vyšetrenia. Najradšej by som aj rodila pri doktorovi Tomášovi, mala by som istotu, že by sme bábo aj ja boli v poriadku.

crazybabenka
autor
28. máj 2010

ja presne to isté.....ešte sa ho chcem spýtať....či by som nemohla chodiť k nemu do ružomberka......keď som tam bola prvý krát....tak babule predomnou predpisoval antikoncepciu.....tak si myslím, či tam nemá klasickú ordináciu

janka134
29. máj 2010

AHOJTE TAK SOM SA ODHOLALA NAPISAT AJ JA PATRIM MEDZI VAS 7JUNA SI ZACINAM PICHAT TROCHA SA AJ BOJIM

ALE DUFAM ZE TO ZVLADNEM UZ SA TESIM

janka134
29. máj 2010

DOC-Tomas je 1 uzastny clovek bodaj by ich bolo viacej dufam ze aj ja si budem moct o 1,5mesiac povedat som v tom aj sa stretavate na kavicku aby ste si mohli odovzdAVAT SKUSENOSTI Ja by som rada

miminap
29. máj 2010

fiha, crazy, pekny tema, dufam, ze sa casom pridam ;o)
Janka134, ak este len zacinas so stimulkou, tak povodna nasa tema je pobocka iscare v FN martin, tam nas je viac. stastnych tehuliek zatial neviem, ale v iscare maju nastenku s utz foteckami uspesnych pacientiek, vyzera to naozaj super.

crazybabenka
autor
29. máj 2010

miminap a janka134 určite ...... ani sa nenazdáte a budete všetky tehule......to je len otázka času.....doc. Tomáš pomôže každej

nellymn
6. jún 2010

Ahoj crazy. Voľáko sa k nám nikto nepripája. A pritom žienky v ISCARE stále tehotnejú.
Ako sa ti darí, ešte stále ti býva zle?

crazybabenka
autor
7. jún 2010

No čo už.....ale pripoja sa teraz idú babule na IVF a potom šup šup sem......stále mi býva zle......ale teraz mi dal doc. nejaké čípky.....tak už je to ako tak......a vy čo už poctivo kopkáte? 😀

nellymn
7. jún 2010

Aj mne ich dal. A pomáhali mi. Kopkanie čakáme každým dňom. A stále nič. Ale už sa na to véééééľmi teším. Dám info, keď to príde a aké to bolo. Dúfam, že to rozpoznám.
Ozaj kam chodíš do poradne? A už si aj rozmýšľala kde budeš rodiť? Ja chodím do ZH ku doktorke Bugárovej, ale rodiť by som chcela u nás v BŠ.

crazybabenka
autor
7. jún 2010

ja už teraz bývam v LM takže začínam chodiť teraz v LM.....doc. mi doporučil jedného doktora....tak uvidíme.....zajtra idem k nemu prvý krát......a ak môžem niečo osobné......neroď v ZH mám s tou pôrodnicou veľmi zlé skúsenosti.....priam tragické.....tak ak môžeš choď radšej do BŠ ..... mne tam teraz rodila sesterka a bola nad mieru spokojná......aj ja rozmýšlam či tam nepôjdem.....či posledný mesiac nestrávim u rodičov a budem rodiť v BS

nellymn
7. jún 2010

Ani ja som na Žiarsku pôrodnicu nepočula nič dobré, ani na novorodenecké. Ja som sa už vlastne rozhodla pre BŠ. Chcem tam začať chodievať na dýchacie cvičenia a prípravu na pôrod. Mám len strach, ako to zoberie moja doktorka, keď jej oznámim, že chcem rodiť v BŠ. Je dosť prísna a som u nej len krátko.

crazybabenka
autor
7. jún 2010

máš právo si vybrať.....bolo by iné keby ťa mohla odrodiť ona......ale ako som ti už napísala ja by som do ZH nešla ani omylom.....to by som to radšej porodila niekde na lúke

crazybabenka
autor
9. júl 2010

nejak nás nepribúda 😨

nellymn
10. júl 2010

Nuž Crazy, v centre určite pribúdajú, len sem sa im nejako nechce. Ako zvládaš tieto horúčavy? Ja hrozne. Normálne nemôžem chodiť ani na slniečko. Kúpať sa ani nechodím, aby som nechytila nejakú infekciu. Maličké kopká každým dňom čím ďalej tým viac. Je to úžasné. Už to videl a cítil konečne aj manžel. Smial sa ako slniečko.
O dva týždne ma čaká glukózový test. Dúfam, že všetko bude OK.

crazybabenka
autor
11. júl 2010

no nás čaká zajtra NT screening.......ale horúčavy trápia aj nás.....normálne som alergická na slnko 😅 .....kopančekov sa už neviem dočkať aj ja....keby to už bolo 🙂 kúpanie chýba aj mne.....som taký vodný živel aj s manželom.......ale bojím sa ísť niekde kôli infekcii.....takže toto leto radšej kúpanie vynecháme 😉

nellymn
21. júl 2010

No ahoj crazy. V utorok som bola na pití sladkej vody. Doktorka mi asi pred týždňom dala recept na ten sladký zázrak, v lekárni mi ho namiešali. Keď som zbadala tú obrovskú fľašku, skoro som utiekla.
Ráno som prišla ku doktorke na lačno, zobrali mi krv a mala som piť. No zo začiatku som bola hrdinka, veď to nie je až také zlé, hovorím sestričke. Ale čím dlhšie som pila, tým to bolo horšie. Maličká začala tak v brušku kopkať. Potom som musela 2 hodiny čakať. Potom mi zobrali znova krv, už len z prsta a mohli sme ísť domov. Dúfam, že výsledky budú v poriadku. Ale poviem ti, celý deň som potom cítila v sebe tú sladkú vodu. Fuj.
Ako sa vám darí?

crazybabenka
autor
21. júl 2010

@nellymn ježkovi voči toto mi ani nehovor 😀 ja som to absolvovala asi v marci v Ľubochni keď mi zisťovali reakcie na cukor.....to mi nehovor, že sa takto testuje aj tehotenská cukrovka.....mňa vystre.......my sa máme v celku v pohode.....akurát dnes nám dorazil domáci monitor srdiečka.....tak počúvame o dušu.....stále sa však moríme s rannými nevoľnosťami.....ale pre drobčeka vydržíme všetko 😉

zuzana_18
21. júl 2010

Ahojte babule,tak sa tu poslušne hlásim ako tehula vďaka úžasnému človeku doc.TOMÁŠOVI.Všetko som si prečítala-resp.celú túto stránku a máte presne pravdu,docent je fantastický a ja som sa teda ešte nikdy v živote s takým prístupom ešte nestretla.To by bola výhra pri ňom aj rodiť.Straaašna škoda,že sa nedá.Ale aspoň v 12.týždni mi spraví merania bábätka on-bol samozrejme ochotný ako vždy a my sme neváhali,naopak bola som šťastná ako blcha 🙂
@nellymn my sa ešte nepoznáme,tak ahoj držíím veľmi palce a teším sa s tebou z dievčatka a @crazybabenku už poznám,horlivo čakám na výsledky genetonu. 😀

nellymn
21. júl 2010

@crazybabenka jaj, tak tie nevoľnosti ti nezávidím. Ja som rada, že mne skončili. Ale zato ma stále častejšie páli záha. Pálila ma úplne na začiatku, potom to ustúpilo no a teraz je to pomaly na dennom poriadku. Bojujem proti tomu mliečkom. Niekedy to pomôže.
Ty máš doma domáci monitor srdiečka? To je úplne úžasné, môžte drobčeka počúvať každý deň. Odkiaľ si si ho objednala a čo stojí?

nellymn
21. júl 2010

@zuzana_18 ahoj. No som rada, že sem pribudla ďalšia budúca mamina. Gratulujem, je to skvelé. Presne ako píšeš, doc. Tomáš je úžasný človek. A celé centrum tiež so všetkými zamestnancami.
Absolvovala si u nich IVF, alebo len insemináciu?

zuzana_18
22. júl 2010

@nellymn ahoj,ďakujem pekne za privítanie ,bola som na IVF-ISCI a vyšlo na prvý krát.Ty tiež IVF?
@crazybabenka aj ja by som rada vedela-ak by si mohla odkiaľ máš ten monitor a koľko stál?Ďakujemeee..
Inak baby ja zatiaľ ranné nevoľnosti -raz hej,potom ani nie na druhý deň-zase večer a tak na striedačku.Skôr prsia ma bolia a pichajú a mám ich väčšie asi o číslo a pol už teraz 😀 .

crazybabenka
autor
22. júl 2010

@zuzana_18 to je normálne....ja som to tiež tak zo začiatku mala.....raz mi bolo zle len ráno potom večer a niekedy aj celý deň.....to by som bola prežila.....len to že som bola stále unavená a stále sa mi chcelo spať som znášala horšie......teraz už musím dávať pozor, že do tých 20 minut potom ako vstanem tak musím niečo aspoň malé zjesť....aspoň kúsok sucháriku.....a potom je to v poho......
@nellymn monitor som kúpila tu na koníkovi za 20 euro + 2 poštovné
ale musím Vás obe sklamať.....ešte som hviezdičku nepočúvala......manželík monitor ešte nepustil z ruky.....musím počkať keď odíde do roboty a potom sa ho zmocním 😉
ja som sa dala prehovoriť svojím dokym a išla som v 12tt na NT scren tu do nemocnice a bola som maximálne nespokojná.....vôbec nemerali nosovú kostičku.....celé to trvalo asi 2 min....ani mi nevytlačili fotku.....len mi povedali, že pekne rastie.....do dnes to ľutujem, že som sa dala prehovoriť a nešla do MT......chcem zavolať do centra či sa tam dá chodiť aj na tie ďalšie soná....doc. mi hovoril, že aj 24 či koľkom ešte robí sono ale nie som si istá.....len preto som sa dala prehovoriť, že som v tej nemocke chcela rodiť na nech si to tam omrknem.....ale teraz ma to tak hnevá 😒

zuzana_18
22. júl 2010

@crazybabenka presne ,ja by som spala za jazdy.Nie a nie byť pri zmysloch 😀 .
To skús s tým docentom,veď on je perfektný a určite Ti sono urobí.Ja som sekundu neváhala keď nám ponúkol túto možnosť.Kôli jeho vyštreniam aj na kraj sveta,že? 😉
No baby,ja som v práci,tak idem trošku zamakať,držte sa zatiaľ a pozdravte odo mňa detičky. 🙂

nellymn
22. júl 2010

@crazybabenka to vyšetrenie ma mrzí. Ale ja som ti hneď odporúčala Martin. Tie vyšetrenia sa robia celkovo 4:
10.-12. tt, 13.-14.tt, 18.-20.tt, 30.tt. Nás ten posledný čaká 16.8. a veľmi sa teším. Opäť uvidíme maličkú a určite dostaneme aj obrázok. Keď chodím k mojej gynekologyčke, ona ma cez sono nepozerá. Vždy ma palpačne vyšetrí a počúva srdiečko. Aj na to sa vždy teším.
@zuzana_18 aj my sme mali IVF-ICSI. Prvé sme absolvovali v BA a druhé v Martine. No a na druhýkrát to vyšlo. Mali sme 2 folikuly, v obidvoch boli vajíčka. Obe sa oplodnili. Jedno embryjko však bolo slabšie, tak mi vkladali len jedno a prijalo sa. A teraz sa vo mne krúti a robí mi len radosť. Je to úžasné.Celkovo sme naň čakali 4 roky. A bez pomoci lekárov by sme bábätko nikdy nemali. Veľká vďaka dok. Tomášovi a všetkým, čo sa o nás starali a ešte sa aj starajú. Je to malý zázrak. Každý deň ďakujem Bohu za to maličké. Ešte zvládnuť pôrod a budeme naozaj šťastní 🙂.

zuzana_18
22. júl 2010

@nellymn to je perfektné.Jáj,to ti závidím(v dobrom),že už si v 27.týždni.Ja sa stále tak bojím-už keby som bola aspoň po treťom mesiaci.Tiež každý deň ďakujem bohu za ten zázrak.My máme ešte dvoch mrazáčikov.
a pôrod zvládneš,neboj.Už len pri predstave,že budeš držať v rukách to malinké.Veľmi držím palce.

crazybabenka
autor
22. júl 2010

@nellymn aké vyšetrenie 13 -14tt....zase o ničom neviem.....len v pondelok budem mať poradňu....a to budem 14+2 tt.....ale na tie posledné sa určite objednám už do MT......ale to sa už dúfam nechodí tak zavčas ráno.....lebo by som asi tú cestu autom len s ťažkostami zvládla 😝 a pôrodu sa neboj.....bola som pri segrinom pôrode....ale poviem ti....na všetkú tú bolesť zabudneš v prvej stotine sekundy čo ti maličkú dajú do náručia......aj keď Ninka je len moje "krsniatko" neterka....jej narodenie bolo zatiaľ tým najdokonalejším čo som zažila....takže už aby bol január a ja som toho môjho malého drobčeka držala v náručí a nikdy ho nepustila.....resp....keď bude mať špinavú plienku tak...... 😀