Tehuľky na pokec. Pridajte sa

lusi131
11. okt 2009

Ahojte tehulky-či už ste prvorodičky alebo už nejaky ten pokladík doma máte 😉 ,
chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa jednak nevedia zaradiť do nejakej témy alebo sa nevedia zapojit, lebo väčšinou sú už baby v jednotlivých temách zohraté-píšu si už dlhšie, alebo ktoré rovnako ako ja nemajú až tak moc času na písanie a zmeškali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod....ale napriek tomu, by si radi občas s niekým pokecali, poradili sa, povzbudili sa, porozoberali všetko možné i nemožné čo nás tehulky trápi... 🙂, kto sa pridá????

renatkas
12. nov 2009

Ahojte, ja nejako nestiham, v praci mam strasne fofry.

lusi ja zubarku ani nemam, pred 2 rokmi som bola naposledy a ten lekar (inak skvely odbornik, ale strasne drahy) mi povedal ze mozem si u neho urobit zmluvu, ale ze nepojdem cez poistovnu. Tak naco mi potom je zmluva. Moja stara lekarka bola zo Senca, mala som ju od malicka ale uz k nej viac nepojdem nikdy. A manzelovi tiez zubarka odisla do dochodku, tak sa stale chystame ze si nejakeho dobreho zubara najdeme ale zatial nic, tak len trpnem aby som nemala problemy so zubami aj ja.
inak do Rajky sa teraz stahuje strasne vela ludi, je to len kusok od BA. Ja ked som videla tie ceny za co sa tam pohybuju byty, skoro som odpadla. My sme kupovali stary prerobeny trojizbak v Petrzalke, ale aj tak sme ho komplet zrekonstruovali podla seba, za tu cenu by som tam mala snad aj nejaky dom.

minule som bola na modrejstreche.sk a tak mi zacalo pistat srdiecko po domceku, jaaaaaj, taky nejaky pekny bungalov s krasnym dvorom... a viem ze raz rodinny dom mat budeme, som o tom presvedcena. Pred 2 rokmi sme uz skoro zacali stavat, ale mali sme problem s prijazdovou cestou k mojmu pozemku a nedostali sme stavebne povolenie. Ale ked sa to vsetko poriesi, tak sa z tychto kralikarni prestahujeme, ovsem ked budu peniazky 😀

matula mne sice lekarka homeopatika neodporucala, ale podla mna je to vzdy lepsie ako nejake normalne lieky. Len si pozri pre istotu zlozenie, ake bylinky tam su. Ked som nebola tehulka, tak vzdy mi homeopatika zabrali, hlavne Paragrippe na chripku (2x kazdu hodinu). Homeovox je na hlasivky, mne skor na zapal hrdla pomahalo Homeogene, neviem ako je to v letaku ale tam tusim staci jedna tabletka za hodinu, alebo dve kazde dve hodiny. Len medzi uzivanim nesmies jest a pit tesne pred tym a po tom...

evitkamalicka zahlasovane 🙂 mnaaan, taku zdravu stravu ako jablcka ja mozem, a ked su ako kolace, to este viac 😀 velmi pekne.

renatkas
12. nov 2009

sabiatko prave som si pozerala tvoj album a tvoje brusko, ja som pri tebe ako slonica, jak keby som cakala dvojicky. Ten prenatal box si kedy dostala? Ja nic take este nemam.

evitkamalicka
12. nov 2009

kocky dakujem za hlasy 😵

lusi ano peciem na zakazku a nie som vyucena cukrarka, som samouk

sabiatko
12. nov 2009

renatka, tak ale ty si aj o par tyzdnov popredu 😉 ja od 20 tt priberam strasne rychlo, asi 2.5 kg za 4 tyzdne a sa mi zda, ze ta rychlost furt napreduje 😅 no ale podla mojho pomerne maleho bruska je aj jasne, kde sa tie kila ukladaju... na zadku 😝 ten prenatal box som dostala este v 14 tt, ked som bola na prenatalnom skriningu, ale davaju to aj normalne u gynekologa. teda ak to maju, ale si myslim, ze to ma kazdy doki. a v nemocnici na nas bude cakat ovela vacsi klinik box, tak to sa tiez tesim 😵

sabiatko
13. nov 2009

dobre ranko 🙂 piatok mam vzdy najradsej, lebo sa prehupnem do dalsieho tt a si citam na nete, co sa v tento tyzden s babatkom deje 🙂 vsetkym prajem pekny den... dneska ma caka dake varenie, pecenie a upratovanie, ale rozhodne sa tu pocas dna stavim 🙂

renatkas
13. nov 2009

ahojte 🙂

dnes je piatok trinasteho, pekny datum 😀
aj ja mam piatky najradsej, hlavne kvoli tomu ze v sobotu sa mozem vyspat 😀 co sa chystas varit a piect? Daj inspiraciu.

babyyy, ja mam taku prisernu mykozu, ma to svrbi uplne priserne, mozem si dat canesten mast?

sabiatko
13. nov 2009

no tak chystam sa robit renze so zemiakovym pyre a k tomu paradajkovo-paprikovy salat, upeciem tvarohovnik a este spravim tvarohovo-syrovu natierku.

mykozu som mala raz ty brdko a uz by som nechcela 😖 vtedy som si dala canesten a pomohlo, ale neviem, ci sa moze aj v tehotenstve. opytaj sa v lekarni...

matula01
13. nov 2009

ahojte 🙂

som prave prisla z poradne. Tak maly sa nejako von nechysta a ja som dufala, ze sa narodi este pred Vianocami. Ale nic tomu nenaznacuje. Este stale je zle otoceny a neda si dohovorit. K tomu som chudokrvna a strasne ma zdusil kvoli opuchnutym noham. Takze pozitivne na tom bolo akurat to, ze maly je zdravucky a pekne rastie 🙂

A ked tu tak sabiatko pise o tej natierke, tak som na nu dostala prisernu chut :p

renatkas
13. nov 2009

matula a neskusala si sa porozpravat s lekarom ze by ti porod vyvolal pred vianocami? viem ze moj lekar to robieva v niektorych pripadoch (napr. ked to jemu vyhovuje a chysta sa na dovolenku)
ja budem rada ked maleho budem moct donosit do terminu, strasne sa bojim predcasneho porodu kvoli tej mojej zrelej placente. Aku si mala hodnotu hemobloginu?

sabiatko zemiakove pyre milujem 😀 ja som sa vcera chystala robit zapekane cestoviny, ale svokra nam poslala gulas, varila za cely vangel tak nam ostane este aj na zajtra 😀

matula01
13. nov 2009

Ten hemoglobin mam 95. Co sa tyka porodu, tak rozmyslam, ze ak by sa maly predsa len neotocil, tak by mi pravdepodobne robili sekciu. Len neviem, ako dlho pred terminom sa to da robit. A ak sa otoci, tak mam asi smolu. Pochybujem, ze ho ukecam na predcasne vyvolanie porodu 😒 A ako moc zrelu mas placentu?

renatkas
13. nov 2009

ja mam hemoblobin 102, ale cim vyssie stadium tehu, tym sa to zevraj viac znizuje, prave kvoli tomu aj beriem tie lieky.
v 19tt som mala zrelost II, podla lekara nemam stresovat ze su tam este ine faktory ktore ovplyvnuju vyzivovanie babatka ale aj tak sa bojim, co ked prezreje skor ako ma a nebude mi babo vyzivovat.

Prave som zjedla celu bombonieru, to je velka vyhra ked mam tu mykozu, ale neodolala som 😒

matula01
13. nov 2009

Veru nemala by si stresovat (i ked lahko sa to hovori). Ja som cely cas stresovala, aby vydrzal aspon do 30 tt a nakoniec este budem prenasat. A lekar mi povedal, ze aj ked placenta rychlejsie dozrieva, ale babatko pekne rastie, tak netreba robit paniku.

Inak, ja sa tiez napchavam cokoladou...i ked sa z nej vzdy vyhadzem 🙄 Chute su chute... 😝

renatkas
13. nov 2009

matula uz si na materskej, ci este nie?
Ja sa uz neviem dockat, zo zaciatku som si myslela ze co ja budem tych 6 tyzdnov robit doma, ale uz sa mi nechce byt v praci, rano vstavat, v praci som ako mechom prastena a chodim odtialto s bolavym chrbtom, takze uz sa aj celkom tesim na ten januar 😀

matula01
13. nov 2009

Ja som bola mesiac na PN a teraz som uz na MD 😀 Ja som v praci nevladala. Rano vstavat, potom cely den sediet pri pocitaci...bolieval ma chrbat strasne. Som prisla vystavena domov a uz sa mi nechcelo nic robit. Takto si aspon doma porobim, s deckami kruzky pobeham a je to v pohode. Ono tych 6 tyzdnov, co budes doma, strasne rychlo ubehne.

lila1809
13. nov 2009

ahojte:o)
ja sa tiez rada pridam ak mozem:o) na nase mle prekvapenie nam vysli // :o) 26.11. na prvy ultrazvuk :o) tak uvidime:o)

matula01
13. nov 2009

ahoj 🙂

kludne sa pridaj. Tu tak rozoberame vsetko 😝 Takze zazivate take prve velke stastne chvile... 🙂

renatkas
13. nov 2009

matula hej presne aj ja mam tie stavy, potom som len otravena a unavena a doma nevladzem nic urobit. A este k tomu skola, v pondelok skuska a este som to ani nevidela, lebo sa mi nechcelo. Planovala som sa vcera ucit, ale namiesto ucenia som si radsej pozrela Ordinaciu 😀

renatkas
13. nov 2009

lila1809 vitaj 🙂 takze iba cerstve tehu? do profilu si to pridas ked to budes mat potvrdene od lekara?

matula01
13. nov 2009

ja mam skusku v utorok 😕 Zacala som to citat a zaspala som 😀

renatkas
13. nov 2009

matula ja som nevedela ze aj ty studujes 🙂
kolky rocnik?

matula01
13. nov 2009

1. rocnik druheho stupna... Prave som sa vratila z prednasky a mam toho plneeee zuby 😒 Mali by tam vymysliet specialne stolicky pre tehule 🙂 A ty ktory rocnik?

sabiatko
14. nov 2009

cavte baby 🙂

tak ja a cokolada, to je teraz v tehu riedny boj, zatial sa pomerne drzim, ale jak idem okolo salka, tak sa mi za nim nacahuje ruka 😀

renatka, ja som sa nad placentou este moc nezamyslala a doki mi nic nespominal, tak sa ho nabuduce opytam, ze v akom je stadiu... nech mam zas viac stresov 😝

a co vy baby studujete? ja som uz dostudovala pred 2 rokmi biologiu a geografiu (ucitelstvo).

vitaj lila 🙂 take dobre spravy si priniesla, gratulujem k babatku 😵 dufam, ze ti tych par dni ubehne rychlo, ja vzdy tak netrpezlivo cakam na dalsiu poradnu, aby som uz videla toho krpceka ako vyrastol 🙂

pepppe
14. nov 2009

ahojte babulky,mam taku malu otazocku🙂ked mi lekar povedal ze mam dutinu velku 9milimetrov to je dobre alebo zle..neviete niektora??dakujemn

sabiatko
15. nov 2009

ahoj peppe 🙂 tak ja si myslim, ze to je ok. ja som ju mala v 8 tt velku 14 mm, tak si myslim, ze to v pohodicke sedi 😉

pepppe
15. nov 2009

fuu chvalabohu,bo nic ine mi nepovedal,len toto ,tak som nevedela,ci je to dobre abo zle.asi tam este nebolo nic vidiet,ze??

sabiatko
15. nov 2009

no ja ked som bola na sone v 6 tt, tak bolo vidiet len dutinku a v 8 tt uz aj babatko, to malo tych 14 mm... ale v tom 6 tt som mala inu lekarku, ktora toho moc nenahovorila, tak si len tak myslim, ze babo nebolo vidiet. a kedy ides na dalsie sono? toto si bola prvykrat?

sabiatko
16. nov 2009

dobre ranko 🙂 tak konecne som vstala z postele... vcera som citala na koniku, ze v 3. semestri sa nema spat na chrbte, tak som sa preventivne uz teraz snazila spat prevazne na lavom boku a moc som sa nevyspala, aj chrbat ma boli 😖 inak v sobotu vecer sme s drahym cez net konecne kupili postielky a dake drobnosti, kuknite sa do albumu 😉 adi chcel cestovnu postielku v modro-zelenej farbe, ale nakoniec suhlasil s oranzovou, je taka zivsia...

evitkamalicka
16. nov 2009

ahoj kocky, ja dnes takto, tento cyklus meriam v puse tak preto nizke teploty
http://www.fertilityfriend.com/home/evitkamalicka

sabiatko
16. nov 2009

ahoj evitka 🙂 tak ja sa v grafoch moc nevyznam, ale dufam, ze je to na dobrej ceste 😉

pepppe
16. nov 2009

noo na dalsie mam dojst o mesiac cize 8 decembra pojdem,ale tak nevedela som len co tym mysli,bo mi povedal,ze som tehotna,ze mi to potvrduje,bo som si robila 6 testov a chcela som to vedeit od neho na 100percent 🙂