Tehuľky na pokec. Pridajte sa

lusi131
11. okt 2009

Ahojte tehulky-či už ste prvorodičky alebo už nejaky ten pokladík doma máte 😉 ,
chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa jednak nevedia zaradiť do nejakej témy alebo sa nevedia zapojit, lebo väčšinou sú už baby v jednotlivých temách zohraté-píšu si už dlhšie, alebo ktoré rovnako ako ja nemajú až tak moc času na písanie a zmeškali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod....ale napriek tomu, by si radi občas s niekým pokecali, poradili sa, povzbudili sa, porozoberali všetko možné i nemožné čo nás tehulky trápi... 🙂, kto sa pridá????

lusi131
autor
12. okt 2009

ahojky 🙂

zabenka21
12. okt 2009

dobre rano maminky..jaaaaaj to bola noc!minutu som nespala,somplakalaako ma krize bolia:( co to bude vo vyssom stadiu?

evitkamalicka
12. okt 2009

zabenka ku koncu tehu si tiez veru uzijes

zabenka21
12. okt 2009

a to som tak v max piatom tyzdni:( oukej,kebo to bolelo obcas,ale tri dni vkuse neustale? sak sa zblanim do porodu

evitkamalicka
12. okt 2009

zabenka a nechces pre istotu zbehnut k lekarovi?

zabenka21
12. okt 2009

idem zajtra rano,lebo tu nemam lekara ani poistenie v CR tak so mnou pojde kamoska ceska nech mi aspon kusok vyjdu v ustrety a nevyzenu ma odtial:(

lusi131
autor
12. okt 2009

zabenka21: no radsej urcite zbehny, lebo ked ta to boli az tak velmi, ze nemozes spat je lepsie skontrolovat to!!!

renatkas
12. okt 2009

Ahojte, tiez by som sa rada pridala 🙂
My cakame chlapceka, dlho sme sa snazili a nic a ked uz sme si zariadili veci inak, zobrali uver, kupili byt, ja som zacala chodit do skoly tak vtedy sa podarilo. Mam 27, som druhacka a stresov plnu hlavu. Manzela prepustili z prace, od januara idem na matersku a ani maximalna materska mi nestaci na uver.

Maly je nastastie ok, aj ked trosku sa bojim ked tolko stresujem aby sa nieco nepokaslalo.

evitkamalicka
12. okt 2009

renatkas ahojky....neboj to zvladnete, nejako sa to urcite vyriesi

renatkas
12. okt 2009

zabenka aj mna bolievaju krize, musis si najst dobru polohu na lezanie. Ja napr. nemozem spat na chrbte.

renatkas
12. okt 2009

evitka to dufam, inokedy vzdy myslim pozitivne, ale teraz tie tehotenske hormony... 😀

evitkamalicka
12. okt 2009

ja napr. som pri Adamkovi vedela posledne mesiace spat len na chrbte

zabenka21
12. okt 2009

lusi131 urcite zajtra tam letime,lebo eske t komu po tej embolii to bude vazne zaujimave tehotenstvo...sice som ho neplanovala a este neverim ze budem dobra mamina,nedovolim aby sa mu nieco stalo!aj keby nas maju rodiny vydedit(co sa vlastne aj stane) ale malickeho si ochranim🙂)

renatkas: pozri niekomu stes ublizi,niekomu nie,straosti boli su a budu,ale uspechomzivota je asi vediet sa rozhodnut,na co sa mas vykaslat a nerobit si hlavu...ja som tiez druhacka na VS no mam len 21,nemame pracu ani podnajom,ale na tom sa pracuje...bud rada ze je maly v pohode🙂

renatkas
12. okt 2009

zabenka na akej skole studujes? ja mam dnes skusku, sakra a nic neviem 😀

tak drzim palceky aby sa aj vasa situacia upravila.

zabenka21
12. okt 2009

ja som na ekonomke v prahe,takze do toho celeho probemy s poistenim...situacia sa upravi,obaja to chceme(teda vsetci traja 😀 ) uz len ako doma pripravit rodicov....to jedine ma teraz trapi

ps pokial viem na slvensku mas na skusku viac terminov tak no stress🙂 a planujes to ako urobit so skolou?

lusi131
autor
12. okt 2009

renatkas: ahojky, no mas to teda riadne vesele, ale neboj urcite to zvladnete 😉 !!!! Hlavne je brat to s kludom a mysliet na nase pokladiky, pokial budu oni zdravy, na nicom inom nezalezi!!!!!!!!

renatkas
12. okt 2009

zabenka: neboj, mozno zo zaciatku budu rodicia prekvapeni, ale si ich dcera tak sa skor ci neskor urcite potesia 🙂 ja studujem externe, prednasky mam uz za sebou, skusky teraz zacinaju, som sa rozpravala s manzelom ze by som prerusila studium (letny semester by som nevedela zaplatit), ale je mi luto prestat studovat a predlzit to o rok.. a ani neviem ci by mi teraz skola vysla v ustrety, ked uz som zacala zimny semester, viem ze sa to da hned na zaciatku.

lusi: ano mas pravdu, len ked vidim aj manzela aky je z toho smutny ze nema pracu, tak ma to strasne mrzi. Bola si uz na 3D? Ja som bola v 20tt s manzelikom, lekar mi spravil fotky 3D a maly je taky podareny, ja som sa tak strasne smiala ked som ho videla, smial sa, zival, no zazitok 🙂

zabenka21
12. okt 2009

aj moj drahy je zniceny z toho ze nema pracu...tak chce nejaku zohnat,splasit pdnajoma potom to povedat rodine,nech vidia ze sa o nas mieni postarat...aj ja sa posnazim dokoncit tento semester,potom to prerusit a podla penazi a podla toho ake bude malicke sidlo,ale velmi chcem skolu dokoncit.tiez dufam ze mi profaci vyjdu v ustrety a dovolia mi viac absencii na cvikach...

lusi131
autor
12. okt 2009

renatkas : viem si predstavit, moj muz by sa asi zblaznil keby nemal robotu.....
Zavidim ti, ja som na 3D nebola ani nepojdem-mam nejake problemy som na rizikovom a moc mi to neodporucali....bola som len na obycajnom morfologickom(2D)-aj ten som bola u ineho lekara ako u svojho(aj ked ten moj je uplne uzasny)-ale poslal ma k jednemu sukromnemu co ma lepsi stroj-aby nemusel robit UTZ tak dlho a nemusel moc dlho tlacit na brusko(mala som totiz problemy s maternicou-neotocila sa mi ako mala...), ale tiez to bolo super, aj muzikovi sa to pacilo-doktor nam vsetko poukazoval-my budeme mat zase kocku 🙂

renatkas
12. okt 2009

zabenka so skolou to mas narocnejsie ako ja, ja mam nepovinne prednasky, na skusky chodim podla toho kde sa zapisem alebo na opravny termin... letny semester mi zacina uz niekedy vo februari, to sa akurat narodi krpec, potom hned skusky tak sa budem snazit chodit na tie neskorsie terminy. No a po pol roku zase naspet do prace.

reni25
12. okt 2009

Ahojte baby, mozem sa k vam pridat aj ja???som podobne na tom ako niektore z vas....dietatko sme planovali uz pred troma rokmi a nevychadzalo nam to nejak....a ked som konecne otehotnela,tak manzel stratil pracu v tom istom mesiaci a teraz je v dansku.....a som sama doma uz skoro pol roka, iba raz bol odvtedy doma...je to dost tazke zvaladat to ale, dufame ze sa nam to podari...tiez cakame chlapceka, a vybrali sme mu meno David...ja som sice cakala dievcatko...ale aj na chlapceka sa velmi tesime....teraz som na PNke,lepsie je to takto aj pre mna sice sa niekedy dost nudim....

lusi131
autor
12. okt 2009

kocky a nebojte skolu zvladnete, tiez som si tym presla pri malom a nebolo to jednoduche, ale nakoniec sme to zvladli a tom som mala prveho polroka chlapa uplne mimo(bol v tom Nemecku). Uvidite ze sa v skole nejako dohdodnete a pokial Vam mozem poradit, najprv to skuste-nevzdajte to a vzdy ked to nepojde, mozete nacas prerusit...ja som najprv chcela tiez prerusit, ale potom som si povedala, ze za skusku nic nedam a aj tak nemam co stratit, prave naopak skor mozem ziskat a tak aj bolo, skoncila som este skor ako moje spoluziacky 😀

evitkamalicka
12. okt 2009

lusi my sme pri prvom na 3D neboli a pri druhom asi tiez nepojdeme

renatkas
12. okt 2009

lusi: mne robi ultrazvuk moj lekar v kazdej poradni. Teraz sa ma ani nepytal a tym ze tam bol manzel tak to rovno prepol na 3D a pofotil nam ho. Mas otocenu maternicu a preto si na rizikovom? Aj ja mam, ale lekar mi na to nic nepovedal. Dokonca na morfologickom ultrazvuku mi iny lekar povedal ze mam znizenu placentu a zrelost II, ale podla mojho lekara je to ok a nie je dovod na stres a rizikove...

zabenka21
12. okt 2009

letny tak zacina aj mne,prednasky u nas nikto neriesi,ak by som si vedela vybavit tie cvika tiez by som sa po roku vratila do skoly.ak budu peniazky na to aby mohol ist obcas drobec do jasli,kedze ho nebude mat kto strazit...ale nejak to vyrisime,so vstekym sme sa popasovali🙂) zajtra pojdem na gyndu,taksom zvedava co mi povie.ale 5tt je asi skoro aby som na UTZ nieco videla,ze?

renatkas
12. okt 2009

reni ahoj 🙂 no vidim ze kazda z nas ma nieco 🙂

lusi ano mas pravdu, za skusku nic nedame, jaaaj keby som vsak nebola taka leniva 🙂

zabenka ja som bola prvy krat v 7tt a to uz sme poculi srdiecko

zabenka21
12. okt 2009

lusi131: zenska,mas moj obdiv...ja to chcem tiez dokazat🙂)len dnes som do skoly nesla koli tym krizom,no dufam ze ked profakom poviem co je o veci ale skoncit skolu chcem(aspon po bakalara zatial) tak mi snad vyjdu v ustrety🙂) drzte palce maminky

lusi131
autor
12. okt 2009

renatkas:ono je to trosku komplikovanejsie...ty ju mas asi opycne otocenu(aj normalne, ked nie si tehu)-to niektore zeny maju a to je ok, to sa naozaj nemusis bat, ale ja mam normalne otocenu maternicu, ale v tehu sa maternica v urcitom tyzdny preklapa(to som doteraz netusila) z malej panvi do velkej-mala by sa najneskor do 4.mesiaca tehu, no a mne sa nepreklopila-bola niekde v zadu ako mi doktor vysvetloval a to je ten problem-lebo v tej malej panve nema maternica a ani babo potom dost miesta na rast a to je velky problem....priamo to ohrozuje nielen zivot babenka, ale aj moj zivot ako som sa z jedneho dna na druhy dozvedela.... ☹
Moj doktor je ale nastastie max. poctivy a velmi sikovny, takze si to hned vsimol(robi mi vzdy aj UTZ)-ale doteraz este nieco take nevidel, vybavil mi vystrenie v nemocnici u byvaleho kolegu, ktory mal zatial iba 2take pacientky(jedna donosila, druha nie), je to vraj velmi ojedinele a neni zatial na to ani presna diagnoza a postup ako to riesit.......no a ten ma teda dost brutalne vysetril a rucne posuval tu maternicu....au au au....ale hlavne je ze to pomohlo!!!!!!!!!!!!!!!......inak hrozila operacia a minimalna sanca....musela som lezat len na bruchu, max.obmedzit pohyb....a zacalo sa to upravovat...teraz je uz tak ako ma byt, len este stale hrozi, ze by sa mohla nejaka cast zachytit a bolo by zle....musim vydrzat do 24tt, potom by uz mallo byt babo dost velke a nemalo by uz hrozit take nebezpecenstvo....
No a aby to nebolo malo, este mam aj nizko placentu-prekryva s casti krcok....takze mi hrozi cisarak...

Ale uz to beriem z humorom, kazdy druhy den chodim k mojmu dokimu, ktory je neskutocne zlaty a je mi velkou oporou!!

lusi131
autor
12. okt 2009

renatkas: ozaj ak sa mozem opytat, ku komu chodis, ked ma aj vlastny 3D UTZ?

lusi131
autor
12. okt 2009

reni25 : ahojky, vytaj medzi nami
😉