Tehuľky na pokec. Pridajte sa

lusi131
11. okt 2009

Ahojte tehulky-či už ste prvorodičky alebo už nejaky ten pokladík doma máte 😉 ,
chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa jednak nevedia zaradiť do nejakej témy alebo sa nevedia zapojit, lebo väčšinou sú už baby v jednotlivých temách zohraté-píšu si už dlhšie, alebo ktoré rovnako ako ja nemajú až tak moc času na písanie a zmeškali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod....ale napriek tomu, by si radi občas s niekým pokecali, poradili sa, povzbudili sa, porozoberali všetko možné i nemožné čo nás tehulky trápi... 🙂, kto sa pridá????

zabenka21
13. okt 2009

lusi este rozmyslam ze v 8tt pojdem k jednemu sukrominovi tu,zaplatim si to,uvdime srdiecko a ideme na svk po knizku🙂 lebo zatial je tam vraj len plodovy vak tak sa snazim byt max.kludna a na nic nemysliet,len nech sa krasne vyvija...mne prisiel ten lekar taky ako keby 5tt nic neznamenalo...alebo som vazne blba

maminamajka
13. okt 2009

ahooojte kočky 🙂

renatkas
14. okt 2009

Dobré ránko.

Chiana: ani ja si neviem predstaviť že zachvílu budeme traja... ale vôbec. Babičky už kupujú vecičky, my sme zatial kúpili len jedno body lebo sme nevedeli odolať (velkosť 56 s krátkymi rukávmi, až potom nám došlo že malý bude potrebovať niečo teplejšie, ale bolo to také krásne). Ja nespávam od začiatku tehotenstva. Zo začiatku ma to vždy zlomilo tak som po práci na chvílu zaspala, ale teraz tieto 2 mesiace iba v noci na WC, spím tak max. 4 hodiny, po práci sa nedá lebo nejak nestíham a jedine cez víkend si poležím dlhšie, ale tiež spím len tak lámavo.

Kočky a ako zatiaľ priberáte? Včera ako som si išla lahnúť som pozerala ako mi parádne narástlo bruško, sme sa na tom s manželom zabávali, teraz som take male kinderko s tenkymi rukami a nohami a velkym bruchom 🙂
v 16tt som mala 49kg (+1kg) a teraz v 21tt už 53 (+5kg).

Zabenka tak vitaj oficialne medzi tehulkami, nestresuj sa (lahko sa hovori, ja viem...), neboj vsetko bude ok. Cim skor si to pories s tym lekarom. My sme mali v 7tt 1,25 cm. Inak ja som chcela rodicom povedat ze som tehotna az po 3.mesiaci, ale nejak sa nezadarilo a manzel sa pochvalil.

Lusi fotky nooo nejako nestiham, poslem link do internej posty ak chces, mam to na googli... pridam mozno vecer, len sa nikdy neviem dostat na PC lebo ho okupuje manzel.
A maly Palko je strasne zlaty, som sa zabavala na tych fotkach kde sa skeri a je mu vidno len par zubov 😀 Si este s nim doma? Ja sa chystam do prace po pol roku (po skonceni materskej), inak sa to asi nebude dat poriesit financne ale neviem si to dost dobre predstavit.

evitkamalicka
14. okt 2009

dobre ranecko

zabenka21
14. okt 2009

renatkas ved sa snazim...spavam vela,to mi poradila kamosova mama lekarka.my sa este rozhodujeme kedy to oznamime.asi si este pockam na jednu kontrolu,lebo tento lekar mi nepovedal nic,len napisal ze plodove vajce 10mm.ale nepaci sa mi ze ako zo mna vcera vybral tu sondu tak som krvacala a odvtedy spinim...a dnes je to silnejsie ako vcera :(:(:(

renatkas
14. okt 2009

zabenka skus si v lekarni kupit magnezium, neuskodi, viem ze na spinenie sa dava aj duphaston ale to je na lekarsky predpis. A ked to neprejde, treba ist na pohotovost, pre istotu.

maminamajka
14. okt 2009

renatkas, ja som za celé tehu doteraz pribrala 9kg - aj pri jednom, aj pri druhom 🙂

chiana
14. okt 2009

No ahojte dievčatá🙂
ukradla som si trochu času v práci a môžem sa na chvíľu pridať.

To priberanie je dosť individuálne, no pravda je, že niektoré babeny sa napchávajú viac, ako je to prospešné a zdravé. Ja si raz za čas tak večer doprajem trochu viac, ako kedysi, no potom funím, no snažím sa jesť hlavne ovocie, orechy, príp. niečo ľahšie, no niekedy to preženiem s množstvom, že mám pocit, akoby mi na bruchu vyrástla hrča s mojím malým, lebo sa nemá kde vmestiť.
Dosť mi chýba aj sem-tam si zašportovať, čo som mala vo zvyku, spálila som a odreagovala som sa.
Priberám ale zatiaľ celkom v pohode, doteraz cca 3-4 kilá v 15. týždni.
No trochu mi narástol zadok a zmenili sa tvary, čo ma moc neteší, no môjmu chlapovi to ani vôbec nevadí, tak to vlastne moc ani neriešim.

Moje info ale je, že prvé 3 mesiace sa chudne a posledné 2 mesiace sa rapídnejšie priberá, no ževraj je to hlavne voda, ktorú telo zadržiava, preto je rozumnejšie menej soliť.
Asi tak...

renatkas
14. okt 2009

taaak kocky ja neviem co vsetko sa mi este pri tehotenstve pritrafi okrem tej znizenej placenty, zrelej placenty, nizkeho tlaku a vysokehu cukru... prave som volala pre vysledky z piatkovych odberov a mam anemiu, takze si pekne nacupitam pre recept na zelezo...

vy ste inak zdrave a v pohode?

renatkas
14. okt 2009

majka 9kg je pekne 🙂 aspon to ide rychlejsie dole 🙂
chiana ja som v 16tt mala o kilo viac, prve 4 mesiace som prevracala ale to kilo sa ako tak nabalilo 😀

lusi131
autor
14. okt 2009

Ahojte kocky, tak dnes som bola zase na kontrole u doktora a ta moja materanica uz vyzera dobre, drzi tam kde ma a dokonca aj placenta sa uz trochu zdvihla-takze parada, doktor povedal, ze musim byt este dalej opatrna, ale ze uz by to malo byt dobre!!!, tak sa strasne vytesujem 🙂 !!!! A uz nemusim chodit kazde 2dni na kontrolu, ale staci raz do tyzdna, takze super! A zase som dnes videla malicku, je to typicka baba-riadne sa predvadzala a ked chcel doktor urobit snimok, tak si zakrivala celu tvaricku 😀 , ale bola krasna........

maminamajka: ahojky, ako sa citis? Tesis sa,kazdu chvilocku uz asi mozes porodit, ze 😉, ozaj a mas maleho dobre otoceneho?

renatkas: no ja som este s malym doma, ale zaroven aj pracujem-sice nerobim to co som studovala(ucitelka,to by sa teraz este nedalo 😠 ), ale robim u muza administrativu, lebo on ju uz nestihal a je to take spojenie uzitocneho s prijemnym, lebo jemu to pomoze a mna to zase celkom bavi a je to pre mna aj odreagovanie 😀 !!! Ale hlavnou vyhodou je pracovny cas(kedze sefom je muzik), ktory vyhovuje mne(cca 2hodinky kazdy druhy treti den), mozem si brat maleho so sebou-co je strasna vyhoda a pomoc(maly sme aj opatrovatelku, ale nasla si lepsie platenu robotu a aj finacne nas to viac zatazovalo)...takto v robote porobim co je nutne a ostatne si beriem domov a robim ked maly spinka, takze pohdodicka....inak by sme asi maly tiez dost velky problem s korunkami, lebo ja som bola pred tym vlastne studentka, takze na matersku som nemala ani narok a z rodicovskeho prispevku sa teda neda urcite vyzit 😒
Takze chapem preco zvasujes navrat do prace uz po pol roku....a co robis ak sa mozem opytat?-nedalo by sa to tiez nejako sklbit s babom? Uz si aj rozmyslala co by si robila potom s malym-ci jaslicky, opatrovatelka...?

zabenka21
14. okt 2009

lusi prosiiiiiiiiiiim,kolko cini ten rodicovsky prispevok ked som studentka? nech hladam akokolvek,na internete pocitaju vsetci s tym ze maminky uz pracuju 😒

lusi131
autor
14. okt 2009

renatkas: ozaj a tou anemiou sa netrap, to maju tehu zeny casto aj ja 😉, budes brat chvilu zelezo a hned sa to upravi!!! Ja napriklad este stale musim brat duphaston a magnezium....a ake odbery ti to robili?...lebo sme plus minus v rovnakom tyzdni a mne teraz nerobili ziadne odbery, tak som len zvedava.....co viem, tak ma caka za 2tyzdne je GTT - glukózový tolerančný test robí sa medzi 24. – 28. týždňom tehotenstva. (Koli tehu cukrovke).

zabenka21: aj ja by som ti odporucala magnezium, tym urcite nic nepokazis, prave naopak pomoze ti(to bola prva vec co mi doktor naordinoval pri problemoch) a este by som ti odporucila aj kyselinu listovu al. nejake kompletne vitaminy-ja beriem napr. calibrum. Ale v kazdom pripade ak by to spinenie neprechadzalo mala by si vyhladdat nejakeho doktora a odkonzultovat, co poznam a viem(vcetne mna) baby ktore maju nejake problemy na zaciatku ci uz spinenie, bolesti alebo hocico ine, tak dostavaju duphaston(berie sa aj pri snahe otehotniet ked sa babam nedari, pri hroziacich alebo predoslich potratoch),tak ten by ti mohol pomoct, ale ten je naozaj len na predpis. A mas aj nejake bolesti alebo len spinis?

A co sa tyka tej vahy, tak ja som pri malom pribrala za cele tehu 10kg, takze pohoda, ale nejak som sa neobmedzovala...ale dost som behala koli skole... no a teraz som vdaka tym problemom skor chudla ako priberala, som este cca v 19tt vazila o 4kg menej ako na zaciatku tehu ☹, ale to bolo koli tej maternici, teraz ako je uz spravne otocena, tak som zacala priberat a teraz v 23tt oproti zaciatku(co som sa prvy krat vazila v 8tt), som pribrala cca 2kg, tak sa vytesujem ze uz to ide konecne pomalicky hore a nie dolu 🙂

lusi131
autor
14. okt 2009

zabenka21: no momentalne ho trosku zvysili je to 185,55 eur-teda cca 5 600Sk(to je dokopy rodicovsky prispevok+pridavok na dieta-ten je z toho cca 500Sk a dostavas ho mesacne), no a k tomu este je teraz aj prispevok pri narodeni dietata ak sa dozije 28dni a to je 25 000SK(neviem kolko je to presne na eura-to som napr. ja este nemala, ten schvalili az teraz, tak sa mozes tesit 😉 ) no a pri troche stastia od buduceho roka by sa mal aj rodicovsky este kusok zvysit, ale to sa este uvidi-musia to vo vlade schvalit, tak som zvedava...

lusi131
autor
14. okt 2009

ale viete co je sranda, nas stat funguje tak uzasne, ze moj maly ma este len 2roky a ked sa druhe babo narodi tak bude mat 2,5 roka-takze by som mala dostavat este na neho rodicovsky(ten je do 3rokov), ale uz nebudem-lebo uz vraj bude druhe, takze na prve dieta uz nemam narok a najlepsie na tom je, ze mi ho prestanu davat uz cca 8 tyzdnov pred tym ako sa druhe babo narodi...co je teda fakt parada, lebo ono to vzdy tak aspon mesiac trva po tom co sa Vam babo narodi, kym sa dockate nejakych penazi od statu(ano sice Vam ich vsetky spetne vyplatia), ale dovtedy sa zariad ako vies....takze vysledok bude taky, ze cca 3 mesiace budem bez koruny 😒

zabenka21
14. okt 2009

lusi dakujem velmi pekne🙂 no bolesti ani nemam,resp nic co by sa nedalo vydrzat,vcera som mala a vtedy zacalo to spinenie ale bolesti uz presli.len ked som si videla ten veliky flak na spodnom pradle tak som sa najprv kusok zlakla,ale to spinim este od tej sondy...dam tomu par dni a ked nic pojdem na kontrolu,nech sa aj poskladaju,aj si ju zaplatim!!!

maminamajka
14. okt 2009

renatkas - aj ja beriem železo - ferro folgalma, jediné ma nezapeká, už asi 4 mesiace - denne... takže s tým železom si starosti nerob... čo sa týka tej váhy, po pôrode a následnom kojení pôjdem z váhou ešte do mínusu, takže pri mojich súčasných 57 kg je mi to aj lúto... zase skončím na 46kg ako pri prvom, čo je dosť málo...

lusi131 - hej, malý je dobre otočený už od 20tt, stále dole hlavičkou, poloha stabilizovaná, čiže už by sa nemal otočiť ani náhodou... cítim sa dobre, len ma už často bolí podbruško a pichá zvnútra - asi na krčku... otvorená som už od 36tt, takže čakám každým dňom, že idem... ale Lukáškovi sa do tejto zimy veru veľmi nechce... 🙂 ani sa mu nečudujem.

stanka777
14. okt 2009

Ahoj, ja sa chcem poradiť, som v 25tt a teraz sa mi vecer vyhadzali cervene svrbiace vyrazky na bruchu a uz sa mi zacinaju robiť aj na tvari a a bojim sa lebo ja som uz 2x prisla o babo... Neviete co s tym?, lebo s tymi lekarmi to je dneska na nervy.

lusi131
autor
15. okt 2009

stanka777: ahoj, no v prvom rade co ma napada, je ze ci si uz niekedy mala kiahne, lebo ak nie tak podla toho co pises, mohli by to byt prave oni a v tom pripade sa treba co najskor skontaktovat s nejakym doktorom a odkonzulotovat ako dalej, nebezpecne je to hlavne prve 3mesiace, ale aj neskor to moze sposobit problemy,tak je lepsie sa poradit co robit!!!

Ale rovnako to moze byt aj nejaka alergicka reakcia na nieco....v kazdom pripade treba ist k DOKTOROVI-ci uz obvodnemu alebo gyndosovi...v tomto pripade sa doktorom netreba vyhybat, skor ist za niekym komu doverujes, ale urcite ist!

lusi131
autor
15. okt 2009

inak ahojte kocky ako sa dnes mame? 🙂

maminamajka
15. okt 2009

ahoj Lusi... stále po starom... 🙂

zabenka21
15. okt 2009

ahoj lusi...ale na zabitie,tak ma rozplace kazda prkotina:( aj to ake je krasne ze vonku snezi...sa necudujem ze drahy ma ma plne zuby a nebavi sa so mnou....

evitkamalicka
15. okt 2009

ahoj baby, ja dnes nejako nestiham, prave som dosla z 2 a štvrť hodinovej jazdy, rychlo dala malemu obed, ulozila ho spat, vytiahla maso z mrazaku na zajtra a uz mam 3 hodinky free kym bude spat....vonku fuci jak besne

renatkas
15. okt 2009

ahojte kocky 🙂

ja som sa prave vratila z dalsej skusky, este teraz som z toho mimo, 5 minut na vypracovanie 5 otazok a to som poslednu ani nestihla a uz mi brali papier 😀 toto som este nezazila..

mozem jednu otazocku? k tomu zelezu mozte brat aj nejake vitaminy pre tehotne? mne povedali ze nemozem brat calibrum mami, lebo ze by to uz bola vysoka davka ☹

lusi: o maleho by sa mi starala mamina, je na predcasnom dochodku takze by sme to mali super. praca z domu tiez by sa dala, keby mi s tym zamestnavatel suhlasil, pracujem s jednym ekonomickych informacnym systemom.

od ktoreho tyzdna sa babatko otaca dole hlavickou?

stanka treba ist k lekarovi a budes kludnejsia. Beries nejake lieky alebo nejedla si nieco co inokedy nejedavas?

maminamajka, byt tak v tvojom tyzdni, co by som za to dala 😀 v kazdom pripade drzim palceky aby sa maly Lukasko narodil ok a hlavne bez komplikacii. A potom vloz fotky 😀

zabenka jaaaaj tie hormony, to poznam 😀 spinis este?

evitkamalicka ja som isla v aute len nejakych 15 minut a to som cestou videla kopec havarok 😒 ako dlho sa snazite s manzelikom o druhe babo?

evitkamalicka
15. okt 2009

renatkas len tento mesiac sme zacali, nam sa prve podarilo na prvy sup, ale zial sme potratili a potom Adamko tiez na prvy sup, tak uvidime ako to bude teraz

renatkas
15. okt 2009

Tak to potom ste z tych bezproblemovych, to gratulujem 🙂
Chcete mat pre maleho hned surodenca? Myslim ze je to fajn ked su tie deti takto po sebe, aj ked obdivujem vsetkych co si to takto naplanuju, ja by som to asi nezvladla. Neviem co to este obnasa mat jedno dietatko, o dvoch ani nehovorim 😀

evitkamalicka
15. okt 2009

ano chceme, chceli sme mat tak rozdiel cca 2 roky....vela zalezi od toho aj ake babatko mas doma, pokial je bezproblemove, dobrucke tak podla mna nie je problem mat takto hned druhe

renatkas
15. okt 2009

ja mam male krsniatko - Natalku, bude mat 8 mesiacov a pri nej si teda druhe dietatko predstavit neviem 😀 take male sidlo to je 😀 dnes jej ideme gratulovat, mala meninky, som ju strasne davno nevidela tak sa tesim 😀

evitkamalicka
15. okt 2009

nas maly je velmi dobrucky, pekne prespi celu noc, spinka este aj 2x denne, sam sa zahra, take kludne dietatko

renatkas
15. okt 2009

bola si v tehotenstve kludna? sa hovori ze ked ano tak je kludne dietatko. Dufam ze ale neni na tom vela pravdy, lebo potom moj maly bude teda riadne zurivy 😀