Tehuľky od Clostilbegytu. Pridajte sa

amisa
19. máj 2009

Tehiulky od Clostilbegytu - pokračovanie od Léčba Clostilbegytem .. a // pro všechny 🙂 Otvaram novu temu lebo sa nam po liečbe množia aj tehulky 🙂 kto sa este prida? 😀

amisa
autor
30. dec 2009

Ahojte hlasim vysledky z kontroly:
ozvy OK, krcok stale zavrety primerane k mojmu tyzdnu, co sa mi zda ale cudne ze mne moj gyn pisal CS:2 a porodnik mi vcera napisal CS:0 (teda ak som to spravne precitala, lebo hroooozne skriabe), moc Ok, a mame vydrzat do 11.1. kym pride z dovolenky. Ale ze to asi nebude problem lebo zatial drzim pokope. Boli sme extra rychlo popozerany, lebo bezal na cisarsky, co nam v celku aj vyhovovalo. len nam nestihol zmluvu vytlacit. Vonku cakali este dve rodinky tak som nenaliehala a radsej nech ich stihne vysetrit.

amisa
autor
30. dec 2009

jzizala jeeej ahooj, no mozno porodis skorej ako ja 🙂 a to nam hovorili ze mala je velka. S tim balonom to mam podobne. Neboli ta panvaked spis na boku? aka je mala uz velka? 😎

amisa
autor
4. jan 2010

to ste uz vsetky porodili ci co?

puclik77
4. jan 2010

ahoj amisik, hlasim sa po dlhej odmlke. Uzivam si volna, stale niekde trajdam 🙂 Mala som tu kamosku zo Srbska, takze som sa jej venovala a nemala moc casu sem nakuknut. Zatial aj ja drzim po kope, aj ked to spanie je teda zaberacka. Neviem ako to bude v januari a vo februari xixi. V piatok idem do poradne, tak dufam ze bude vsetko OK. Ved dam vediet. Ani neviem este kolko som po sviatkoch pribrala, lebo sa neodvazim skocit na vahu xixi. No a v polke januara si pojdem zazmluvnit lekara, sice som si vybrala takeho co rodi asi vsetky baby na antolskej, tak dufam ze ma zoberie 🙂 No ved uvidime. Som rada ze este drzis pokope, aj ked by sa teraz mala narodila, tak by to bolo asi uplne v pohode, ze? Tasku do porodnice uz mas z balenu? Citala som v "mamine" ze taska moze byt zbalena od 35tt, cize ja balim asi tak o 3 tyzdne. Inak hlavne ked by si nahodou porodila, tak hned daj vediet!!! Zatial sa drz a ja zase urcite napisem 😉

jane86
5. jan 2010

Holky pořád mě tak divně píchá jako by v v podbřišku nebo spíš v bocích, ale docela dost. Je to normální nebo by mohlo jít o nějaký problém?

amisa
autor
5. jan 2010

puclik ahoj moja taska zbalena uz davno a vcera prvy plany poplachtakze sme si su nacvicili aj dobalenie a prevoz veci 🙂
Vybavujes dokiho? tak drzim palce aby ta zobral. S tim spankom no nejak si an to musime zvyknut, potom ked nas budu ratolesti budit v noci placom to bude asi este horsie. 😉
Miz atial drzime pokope zatial som otvorena len na 1.5cm, ci na prst akomi bolo povedane. Len vysledky od hematlogicky niesu v poriadku a asi na Epi mozem zabudnut aj ked ju mam uz zaplatenu. 😔 😒

Jane, brnkni dokimu. malo by to byt len roztahovanie maternice, pokial to niesu krce by to malo byt OK, malinke asi pekne rastie. 😎

janana
5. jan 2010

Ahoj holky!
Nějak sem přes ty svátky vůbec na PC neměla čas. Pořád se něco dělo. Jinak přeju všem do nového roku jen to ńejlepší, hlavně zdravé dětičky. Mně čeká v pondělí 1. screening, tak snad bude vše OK.

amisa - už se ti to krátí, tak držím pěstičky, ať to zvládnete.

amisa
autor
5. jan 2010

janana dakujeme 🙂
Aj tebe a malinkemu vsetko dobre do noveho roku 🙂 , dufam ze vam screening dobre dopadne, ved ako inak.

jane86
5. jan 2010

Ne křeče ne, jen takové jednorázového píchnutí.
Dnes a včera jsem pěkně zvracela. Včera od migrény a dne od prcka. Manžel jsi se mě dělá srandu, že mám pěknou zelenou barvičku. 😒

amisa
autor
5. jan 2010

to je dobre:0 apson vies ze je vsetko na dobrej ceste a hormony to pekne rozohraju:0.. ale ani ja nemam na tot obdobie najkrajsie spomienky. 😎

jzizala
7. jan 2010

amis, spím na boku ,ale je to nářez .Už se těším až bude malá venku protože mě všechno bolí. Jak jsem četla jsi taky už pootevřená , a máš dost velké mimi.To já ani nevím kolik váží ,doki mi to bohužel neřekl,ale hlavně že je vše OK. Ale otevřená jsem na 2 .

Jane fotečky určitě dodám , asi už brzo 🙂 úplně vím jak jsi na tom ty první měsíce a zvracení dobře znám.Ale bude líp ,určitě a začneš si to těhulkování pěkně užívat. S tím pícháním myslím že to bude asi bříško jak se roztahuje .

puclik77
7. jan 2010

jzizala, amis ako pozeram polcas rozpadu sa blizi xixi. Inak ked to porovnam so sebou, tak sa citim tiez ako gulicka, taky maly hrosik, cize neviem si predstavit co este bude o mesiac xixi. Inak vcera mi zacal taky neprijemny kasel, suchy drazdivy, tak som zvedava ci to prejde same, alebo sa budem musiet niecim nadopovat.
amis a co sa stalo, ked si mala plany poplach? Uz ta bolelo brusko, ci ako? Kolko malicka vazi teraz? Ja idem zajtra do poradne, takze budem mat cerstve spravy, ako sa nasej male dari. Uz sa neviem dockat, lebo idem zase po mesiaci. No som zvedava 🙂

amisa
autor
7. jan 2010

jzizalka ahooj, aj ja sa potichucku modlim ze nech aj hned porodim. ☹ a nic. Uz je to hrozne. Sme 12 kg plus, predpokladam ze dalej len statocne pribera a este k tomu ked mi pichaju B12. Nedodas nejake fotocky? Ake mate v cechach moznosti porodu a co si musite doniest do porodnice. Som pocula ze u vas treba omnoho menj ako u nas, tu si musis doniest vsetko od podloziek pod pacienta po misku na polievku ci WC papier.

jzizala davaj pozor na seba ..v mojom okoli sa tiez siria vseliake virozy velmi . A neboj gulicka sa zmeni na gulu a potom na velerybu 🙂.
Poplach zacal tim ze som mala ako skoro zvycajne kyselinu v noci. Potom ma zacalo prehanat a potom som nad ranom aj vracala..popritom ma akosi zacalo pobolievat podbrusko ako pri menzese..ale nepravidelne. Doobeda sme mali pripravu pre oteckov aby mohol byt manzel pri porode.. a tam som uz mala kontrakcie zhruba kazdych 10-15 minut. Pre istotu som si do auta zbalila aj veci do porodnice, lebo som sa chystala uz len kvoli tim hnackam a vracaniu na urgent po priprave pre oteckov (som tam to kreslo stiskala ale ani som nemukla). 😎

puclik77
7. jan 2010

amis a ked si mala uz opakovane kontrakcie, znamena to, ze potom to prestalo? Inak cim viac sa ten porod blizi, tym mam vacsi strach. Ja mam zatial iba tie falosne kontrakcie, ze mi stvrdne brucho a potom to prejde. Ved dobre aj tak, lebo nasa mala ma este cas. Dohodla som sa s nou, ze po 10.feb. uz sa moze narodit xixi. Tak som zvedava ci dodrzi dohodu 😉 Zatial si len uzivame jedna druhej, dorozumievame sa hladkanim bruska a kopkanim a tak. A konecne som doma a neriesim pracu! Este musime s tatinkom kupit postielku a kozmetiku pre malu, ale to uz beriem ako detaily. Ved este taky mesiac, 5 tyzdnov mam cas. Aj ked mam pocit, ze to bude coby dup.
Baby uz sa tesim na vase zlaticka, az prilozite fotecky vasich anjelikov. Hlavne sa opatrujte a drzte!!! 😉

amisa
autor
7. jan 2010

puclik , zrazu sa vytratili... neviem preco .. bolo to zvlastne, ale lekar am skontroloval a povedal ze mala je Ok ja sa neotvaram a voda mi neodisla..takze aj tak by ma poslal este domov. Bolo to take ine ako bezne cvicne, ale ze vraj to sposobila ta hnacka a vracanie.
Leti to ako voda len pekne rychlo nakupte, ved rodit mozes uz kedykolvek.

Dajte babule nejake fotocky aj brusiek na web a izbiciek 🙂.

katuska15
9. jan 2010

Ahojte dievcata...Nebola som tu asi pol roka,ale chcem Vam oznamit,ze 27.12.09 sme sa stali stastnymi rodicmi Tobiaska a Damianka...Porod bol nadherny...Drzim Vam vsetkym palce,nech mate aj vy taky krasny porod ako ja... 😉

amisa
autor
9. jan 2010

katuska to je krasne gratulujeme 🙂 popis viac 🙂 ako to cele prebiehalo

puclik77
10. jan 2010

ahoj amiska,
v piatok som bola v poradni, mala som OK, takze super, len je otocena ritkou dole, cize neviem aky porod ma caka. Ak sa neotoci, tak pojdem pod noz 😒 Mam teraz kazdy den s malou bilateralne rozhovory aby sa otocila ako treba 🙂 Dalsiu kontrolu budem mam 20.1. Este stale nemam ist k porodnikovi, mam asi stale cas 🙂 Inak mala uz ma 1960g, cize aj pekne pribera xixi. No a v piatok sme kupili postielku, hniezdo, celu sadu do postielky. Aj deku do kocika, aj ked mala dostala od potencionalnej krstnej taku peknu zelenu. Bude mat aspon dve xixi. Cely vikend som sama, tak asi idem prat tie detske vecicky 😉 Ty sa ako citis?
Katuska, moc gratulujem!!! Napis nam detaily, ked si mala ukazkovy porod. Rodila si normalne?

amisa
autor
10. jan 2010

puclik ahoj.. no mala si to hadam este rozmysli.. dve kamosky svojim detom svietili do unikovej cest baterkou a sa otocili 🙂 ale neviem ci je to kvoli tomu. ved ma este mala cas nie?
pekne priberate? len tak dalej..
Ja som dostala (pozicala mi) od kamosky vcera straaasne kvantum veciciek tak periem a dnes hadam aj pozehmlim aspon cast. Uvidime ci niektore vobec ponosime, lebo je toho fakt kvantum.
Dnes na obed mi manzel dostal teplotu a bojim sa ci to nieje chripka. Mali sme ist na navstevu, sme to museli odvolat, lebo tiez maju babo a nebum riskovat ze im nejaku pliagu domov zanesieme. Dufam ze to nechytim aj ja.

jane86
10. jan 2010

ahojky holky ....SOS
celé dny mi je strašně špatně , nevíte co na to pomáhá.....nemůžu nic dělat jen ležim. Jediný co mi trochu uklidní žaludek tak je trocha coly ale ta zase nedělá dobře miminku. Nevíte o nějaké zaručené radě???

amisa
autor
10. jan 2010

jane... sup do obchodu kupit zazvor(cerstvy!!! ).. nastruhat vymackat s citronom. Nebudes behat sice ako lasicka ale apson nebudes uplne grogy. V ceskych lekarnach maju zazvorove lizatka ci cukriky ale u nas nie.

potom sa ti to zide ako mne aj na konci (mne dnes), mala tlaci na zaludok.. a je mi ako zbitemu psovy.

amisa
autor
10. jan 2010

jane inak aj mne byvalo zle na vecer.. a vsetci sa mi cudovali ze ved to byva rano.. 😎 😀

inak tim zazvorom teras napchavam aj manzela, asi mi nachladol.

amisa
autor
10. jan 2010

som zabudla este do vody si daj tu stavu zo zavora citronu..

jane86
10. jan 2010

Ok skusím to. A myslíš, že Kola je pro miminko hodně špatná? V malé dávce? Kafe jsem uplně přestala pít ale cola mi udělá fakt dobře.
A jestli dobře chápu tak udělám zázvorový čaj s citronem???

amisa
autor
11. jan 2010

jane len aby to bolo z cerstveho zazvoru a nie suseneho, ten je slaby. Inak Kola ak je klasicka s cukrom a nie light a nie vo velkych mnozstvach..preco nie..ja som to robila tiez a robim dodnes. Ale to je len moja osobna skusenost, spytaj sa lekara.

puclik77
11. jan 2010

amiska ja kaslem ako blazon, ale vcera som si zacala davat homeopaticky sirup, tak uvidime ci to pomoze a nebude to len "placebo". Hlavne davaj na seba pozor aby si to od manzelika nechytila. Asi aj oddelene loze dajte 😉
Zajtra idem cvicit a dokupim zvysok tych veci, lebo kamoska s tym balickom do porodnice co mi mala z lekarne zohnat asi na mna zabudla a uz ju nechcem otravovat.
jane pekne vydrz a zazvor je fakt dobry.....proste to treba vydrzat, ved je to vytuzene babatko, no nie? Inak to hovori asi ta prava, ze ja neviem co su tehotenske nevolnosti 😉 Mne bolo zle asi iba dvakrat a aj to bolo celkom v pohode. Iba som nemala na nic chut a zaludok ako na vode, ale to bolo uplne v poho.

amisa
autor
11. jan 2010

jane veru lne vydrzat ako vravi puclik, ale apson nepriberies vela 🙂 a este tip.. hroznovy cukor alebo kustok rozku.. stale nieco zuzli, aby ti neklesla velmi hladina cukru, vtedy je to este horsie.

puclik booze moj si dopadla.. pekne sa liec, ale keby daco uz aj antibiotika budes moct. kamoska zabudla? skleroticka, ja mam tiez taku kamosku, spomenula si na mna v sobotu a dala mi taku kopu veciciek ze len periem a zehlim aby som to stihla do porodu upratat. Mozno aj ta tvoja sa zobudi tesne pred ci po porode.

Manzel sa z toho celkom dostava, to su take jeho alergicke priedusky, nastastie nie chripka.
Dnes som bola posledny krat cvict, a este som stihla s babkou mojou nahanat pre nu kardiologa, krv si nechat odpichnut k hematologicke.. a prisla som domov zalahla ako mrtve zviera.. unavena hrozne. Zajtra zas hematologia a kontrola u porodnika.

bleeeeeeee preco este nevynasli teleport.

puclik77
11. jan 2010

amiska, ja to mam tiez asi priedusky alebo co..... takyto kasel ked ma chyti, tak to je tak na mesiac. Skoda len ze si nemozem dat moj zazracny sirup Mucosolvan. Tak zatial uzivam ten homeopaticky, uvidime ci to zaberie. Dnes ma priserne boli chrbat. Ani sediet, ani stat, ani lezat.... dnes rano som sa zobudila, este by som aj spinkala, ale nedalo sa. Inak doktorka povedala ze budeme mat take akurat babo do ruky, ze tak maximalne 3,5kg. Ze nebude velka. Tak ked budem rodit normalne, tak aspon "lahsie" prelezie. Ked bude cisarsky, tak je to vlastne jedno 🙂
Inak neviem ako ty ale ja mam pocit, ze som uz nejako dlho tehotna xixi. A to som vlastne o 5tyzdnov pozadu od teba. Ty nemas ten pocit? 😉

amisa
autor
12. jan 2010

puclik ahoj, mi sme dnes boli na kontrole a mala si pekne vegetuje, overili nam ze to bude na 90% dievcatko a ze von sa este nechysta. co je vraj aj dobre kvoli mojim krvnym testom, ale zas nie kvoli mojej bolavej panve. Ale ze radsej vydrzat, krv je dolezitejsia. A mame ze vraj okolo 3400g ale v utz mame popisane vseliake hmotnosti od 3400 po 3700 a vseliake datumy.. nevyznam sa v tom co to vyplul ten stroj, ale do knizky napisal 3400/ Som rada ze to nebude nejaka obrina ale taka ako si aj ty napisala akurat do ruky babika.

Ty sa drz skus aj cesnak a medik a podobne..a florsalminovy sirup kloktat. Skusala si na ten chrbat a bedra fit loptu? ja som si taku malu v tescu kupila a ked uz neviem co zo sebou tak sa na nej mrvim.
Uz mas 34tt to je uzasne ako to bezi, ked ma nic neboli tak mi to bezi a ked ma nieco pobolieva tak sa mi to taha .. Vies sa este predstavit bez bruska? Ja uz ani velmi nie.

jastrab
12. jan 2010

Ahojte, hlasim prirastok 😉 DCERA, 22.12., 3800 g, 49 cm 😵