Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Tehuľky po IVF na jeseň 2009. Pridajte sa

rosienka
12. dec 2009

ahojte kocky

rada by som tu privitala vsetky tehulky zo vsetkych kutov, ktore otehotneli tuto jesen pomocou umeleho opodnenia, aby sme spolu prezivali toto nahderne obdobie a podporovali sa do dalekeho leta 🙂

tak baby po stimulkach sem sa! 😎 a podavajte spravy ako pokracujete a ako vam bruska rastu 😵

rosienka
autor
21. dec 2009

romy- o jeee, to mas teda strapacie ☹ len aby to fakt do toho pôrodu nerobilo väcsie problemy, ked si aj baby bude narokovat na miesto. urcite to este tematizuj, ci by mieco nemohli urobit, ked mas take bolesti ☹

inak ja som bola dnes na sone a u nas sa zas druhy pampusik vyvija sice pekne, ale v uplne malickom plodovom vaciku, ktory cela vyplna.. 😖 neviem co s tym, nemôzem to nijako ovplyvnit a bojim sa, ze to nedopadne dobre, lebo aj doky zas narazal, ze mozno bude nakoniec len jedno ☹ ☹ ☹

romy01
21. dec 2009

rosienka, asi sa to neda ovplyvnit, ale zas nestracaj nadej. Mozno je len splosteny, kukni sa na mojho krpca ako sa tam tlaci. A navyse si len na zaciatku 9tt to sa este X krat zmeni, neboj

rosienka
autor
21. dec 2009

romy- dufam, ze budes mat pravdu, ja mu verim, ze sa nejako vyrovna tomu druhemu, ale trochu strechu tu zas zostane... Inak ked sme zajadnavali termin na NT tak som sa pytala, ci sa bude brat aj krv a doky vravel ze nie, ze po tychto hormonoch co sme brali by boli hodnoty skreslene, ze staci to presvetlenie. Takze nemusis mat obavy, ze ti to zabudli, bolo to urcite kvôli IVF. 😉

romy01
24. dec 2009

Veselé a šťastné vianoce, nech sú všetci zdraví a nech sa tie naše miminká pekne vyvíjajú. Nech sa každej darí a nech sa každej splnia všetky želania a túžby.

jana
28. dec 2009

ahojte , niejak to tu stagnuje. som tu dlho nebola tak ako si 'uzivam' tieto vianoce uz asi nikdy nebudem. Nechapem preco nevolnosti nemozu byt len rano .. ale cely den 😠 to je dost.
No a dnes som bola na prvom ultrazvuku a mame dvojky 🙂 zatial. Bo bolo tam vidno este nieco co nebolo identifikovatelne ale ja dufam ze to nebude nic zle i ked neviem ze co by to mohlo byt. Takze v CARe este ostava a to som sa uz tesila ze mi daju prepustacie papiere.

vanesska
28. dec 2009

jej caute baby,
ani som nepostrehla ze ste zalozili novu tentokrat uz tehu temicku... 😵

no a vidim jana... ty si tiez chodila do GF? kedy si mala OPU? mame priblizne rovnaky termin podla MK...
ja som bola na OPU 20.11. inak ja som dnes bola v GF na prvom utz no a vsetko bolo ok Drabek mi vypisal spravu pre mojho gyn. a kazal aby som zacala pomaly vysadzovat utrogestan... teram beriem 3x 2 tbl takze kazdy den mam znizovat davku o 1 tbl a koncom tohto tyzdna by som ho mala mat vysadeny...
romy ale pisala ze baby v heliose beru utros az do 13tt... viem ze kazdy car ma ine psotupy tak hladam niekoho z GF na porovnanie... tebe teda tiez kazali vysadit uz utros alebo beries dalej? aj ked ty zasa cakas tusim dvojky tak mozno to je ine no neviem... 😕

jana
29. dec 2009

vanesska - ano chodim do GF a este stale som tam ☹ a to som si vcera myslela ze dostanem spravu a ufujazdim odtial. No ale kedze tam bolo este nieco neidentifikovatelne tak idem 7.1 na dalsi ultrazvuk. Nech je to hocico nase dvojicky si nedam. Vcera som aj hladala na nete ze co to moze byt ale som to potom radsej vzdala, nic pozitivne. Utrogestan beriem stale, no ved uvidime co mi povedia nabuduci stvrtok. Uz by som najradsej bola u mojej gynekologicky a mala tehu knizku. Ja som mala OPU 21.11. O jeden den neskor 🙂

vanesska
29. dec 2009

jani... neboj babulky sa budu pekne drzat... 😉
a veru radsej necitaj nic ne nete zbytocne sa budes stresovat...
ja som s tym tiez prestala a je to lepsie... 😅
tak som zvedava co ti povedia toho 7.1. velmi drzim palce tebe aj tvojim mrnuskom... 😵
a neboj urcite to bude vsetko v poriadku... 😉

romy01
30. dec 2009

ahojte kocky. Jani neboj, bude to dobre, pokial nebudes krvacat tak vsetko neidentifikovatelne pocas tehu odide.

vaneska ja by som na tvojom mieste napisala priamo na stranku heliosu. Tam pisu baby aj ked nechodia do heliosu a Dr Krajkovic odpisuje tak raz - dva krat do tazdna. Mozno ta ukludni a mozno ze sa to moze odstavovat skor - no mne to hovorili hned este pred samotnyam OPU ze sa to berie do 12 tt a v 13 tt sa to postupne odstavuje a potom v 8 tt ma poslali uz k svojej gynde a ta to potvrdila, ze to musim brat.

Inak ako sviatkujete ? Ja som tak prejedena ze az nechutne prepchata a neviem sa zastavit.

jana
31. dec 2009

joj akoby som sa ja rada najedla. No ja sa najem a po chvili idem uz na zachod 😠 . Dokonca vcera som sla uz aj dobrovolne bo mi jedlo ostalo niekde v krku a som mala taky hnusny pocit ze som to dala radsej von. Som sa vcera akurat mame stazovala ze ma to uz nebavi a ona ze neboj nevolnosti po 3 mesiaci uz nebudu. Vraj mala take iste nevolnosti ked cakala mna, ze kolkokrat musela z autobusu vystupit 🙂. Tak som zvedava veru ze ci uderom druheho trimestra sa budem citit super.

No a inac u nas sa dnes robi party tak ja sa budem len prizerat a mozno sa aj nasmejem ved ono sa dobre pozera na pripitych ludi 😀

romy01
31. dec 2009

ahoj jani, no bohuzial to musis len pretrpiet, ale zas ja by som to menila s tebou. Mne nebolo ani raz zle a teraz uz mam plus 5 kilov - to na sebavedomi moc neprida, ale co uz narobim.
Ozaj priadala som so albumu fotku bruska a aj ulovky na nakupoch.

Vsetkym prajem veseleho silvestra a vsetko dobre v novom roku
😀

rosienka
autor
3. jan 2010

jej ahojte, vidim, ze ste to tu zas trochu rozbehli 🙂

prajem vsetkym vsetko dobre v novom roku, aby sme namali zidne velke problemy a spokojne do leta dotehulkovali 😵

ste tu zas preberali ten utros- ja ho napriklad od 4tt neberiem, doky vravel, ze to uz netreba, ze telo si progesteron uz tvori samo, resp. embrijka si ho tvoria...takze tak. tiez cakam dvojky a zo zaciatku som sa bala, ci je to dobre s nim prestat, ale nastastie sa to potvrdilo a vsetko je v poho 🙂

romy, ved ty uz mas riadne brusko tak coby si 5 kg nepribrala! ja sa bojim po sviatkoch na vahu postavit, po Vianociach tam bolo +3kg oproti schudnuti v stimulke a po nej 😠

evuliatko74
7. jan 2010

Ahoj,
tak aj ja sa k vam pridavam.
Som po IVF a mam za sebou 2-krat pozitivnu krvicku.
Teraz cakam na svoj prvy ultrazvuk.
Chcela som sa spytat, ci ste aj daco citili medzi druhou krvickou a utz. Ja zatial takmer nic, len ma bolia prsia,
no myslim, ze to moze byt aj z utrogestanu.
Kedy /v ktorom tyzdni/ vam asi tak zacali ranne nevolnosti?

inak vsetkym vam prajem vsetko dobre do noveho roku, aby ste mali krasne a zdrave babatka. 😀 😀 😀

vanesska
7. jan 2010

caute baby,

ja som aj zabudla ze tu mame zalozenu aj tehu temicku...😅

no tak k tomu utrosu... mne v care na kontrole v 8tt povedali aby som ho postupne zacala vysadzovat tak do tyzdna... no a moj doki v 9tt mi potvrdil ked som sa ho pytala ze utros je dolezity do toho 8tt a potom si uz telo poradi samo... takze tiez mi povedal aby som ho vysadzovala... takze vlastne vcera som ho uz prestala brat tak dufam ze nepridu nejake problemy ale zatial to tak necitim...

evuliatko.... gratulujem k pozitivnej krvicke! to je uzasne!
kam chodis do CAR? ja som chodila do GF.
ja som isla na prvy utz az v 8tt a citila som prve 2 tyzdne po ET len take bolesti ako na ms a dost sa mi chcelo chodit na wc take som to tam citila riadne prekrvene napnute neviem ako to popisat... no a prsia tiez ma pobolievali aj sa trosku zvacsili ale nie mega... 😀 a tiez ma lamala hrozna unava... no a postupne ms bolesti odzneli tak som jeden cas nemala vobec pocit ze som tehu az som sa bala ci este fakt som tak som si urobila na 22den po ET este testik ale ten bol okamzite pozitivny tak ma to ukludnilo... 🙂 no a potom prisiel hrozny hlad co ma trapi doteraz a trosku take tazsie travenie... strasne vela jem uz som podobne ako romy pribrala skoro 3kg a to som len v 9tt... 😝 takze ja s vracanim nemam skusenosti nastastie 😝 ale zasa ja som dost chuda tak asi keby som este aj vracala tak by som schudla este viacej tak miesto toho jem aj za styroch... 😅
inak tie nevolnosti babam zacinali tusim okolo toho 6-7tt ako komu...
a ty si vlastne v ktorom tt?

jana
7. jan 2010

ahojte baby
som uz davno nebola na nete, niejak nic nezvladam. Od dnes som ofiacne prec z CARu 🙂 a mame na druhykrat potvrdene dvojicky. Utrogestan uz mam pomaly vysadzat.Inac zatial som presla asi vsetkymi priznakmi tehotenstva ale poviem ze to hodne vycerpava. V pondelok som sa musela ist dat vypisat na PN , take hlieny som dostala ze som uz nevracala z jedla ale z hlienov. Je to uz lepsie ale zaludok mam stale niejaky divny. Nic mi nieje po chuti. Ale za tych drobcov to stoji.

a vsetkym vsetko dobre do noveho roka nech uz tych nasich zdravych a krasnych drobcov mame doma 🙂

evuliatko74
8. jan 2010

ahojte kocky,
vanesska ja chodim tiez do GF v bratislave. 😉 A tusim aj Jana tam chodi, ak som dobre citala. 😉
ET som mala 18.12., cize dnes som podla nejakej tej tehu-kalkulacky v 5tt+1.
Na utz by som mala ist 21.1., co budem akurat 7tt.
Inak ja som mala presne take iste pocity po ET, ako ty. Bolest bruska ako pred mrskou.
Furt som z toho mala bobky, ze ci je vsetko OK.
Aj som vcera vecer povedala mojmu mm, ze dnes kupujem tehu test a zajtra rano sa testnem, ci je vsetko OK, nech som kludna.
Inak zatial mi nic nie je, len tie prsia pobolievaju a zacinam mat strasny apetit. Ale neviem, ci to nie je len pazravost. Asi hej. 😀 😀 😀
No a ked si ty tak pribrala, tak este zapnes nohavice, ci si si uz musela kupit tehu-gate? 😅

vanesska
8. jan 2010

jana... tak gratulujem este raz k dvojickam!!!
ja som uz utros pred 2 dnami vysadila takze vidim ze postup je rovnaky a potvrdil mi to aj moj gyn. ze utros je dolezitiy do 8tt potom sa moze vysadzat...
no ja tiez rozmyslam nad PN vsetci mi hovoria aby som isla no ja neviem v zasade ani mi nie je velmi blbo ani nevraciam ale zasa je fakt ze odsediet v kancli 8 hodin je dost problem... 😒

evuliatko... neboj vsetko je ok... sranda ze vsetky mame rovnake pocitiy... 😉
no a ten strasny apetit.... jaaaj ani mi o tom nehovor mna to strasi tak intenzivne uz asi 3 tyzdne a fakt som pribrala uz skoro 3 kg...
do gati sa zatial zmestim ale je pravda ze uz nemusim nosit opasok 😉
aj ked tehu gate co mam po kamoske su mi zatial vsetky velke takze neviem co poriesim...
inak mame skoro rovnako termin utz ja idem 22.1. aj ked idem vlastne do poradne ale aj na utz... inak ze ake zvlastne ze poradna... znie to dobre... 😵

romy01
8. jan 2010

ahojte baby
evuliatko to je individualne, ja som nemala ziadne priznaky tehu - ziadne grckanie sa nekonalo iba priberam - nastastie sa mozem na tehiu vyhovorit. Tak kukam ze vsetky ste vysadzovali ten utros hodne skoro. Je to divne kazdy lekar ma na to iny nazor. Ja som ho brala az do 13tt a potom som ho postupne s duphastonom este tyzden vysadzovala - ale mozno ze som mala v horm profile malo toho progesteronu, kto vie.

Inak sa mam fajn a dnes aj peciem kolacik, V pondelok som mala tripple test a tesim sa na poradnu 20 teho jan. A fest ma bavi vymetat vypredaje. Dnes som ulovila krasny biely svetrik na 6 - 9 mesacne babo - akurat na rok 😀

evuliatko74
10. jan 2010

Ahoj dievcata,
ako sa mate? Co nove?

romy01
11. jan 2010

dobre ranko, kde ste kto?

jana
12. jan 2010

hmm niejak to tu stagnuje 😉 ja tym ze som stale PN tak na comp chodim po menej. A nemam ani nic nove. Stale som natom rovnako ☹. Vidim ze niektore uz nakupujete aj vybavicku, by som uz aj ja rada ale neviem si predstavit ze by som v tomto stave chodila po obchodoch. Som sa niekde docitala ze ked je tak zle tak je pravdepodobnost dievcatka no radsej by som brala chalanov, ti to maju v zivote asi lahsie, sudiac podla mojich bratov.

A co inac noveho u vas? Ozaj neviete niejake stranky kde by som mohla nabrat informacie o dvojickach? teda okrem konika, ten mi pomaha veru dost.

rosienka
autor
12. jan 2010

ahojte baby, tak ja mam nove to, ze uz nacakame dvojicky, ale "len" jedno krasne miminko, ktoremu sa o to lepsie dari, lebo vcera mal uz 51mm a to som zacala len 12tt. takze sme napriek vsetkemu stastni a vdacni aj za tento zazrak, aj ked priroda nasemu dalsiemu anjelikovi neumoznila prist na svet 😢
jani- ty sa pekne drz a niekedy pridaj nejake sona, ja tam mam aj to posledne 🙂
podla tych babskych predpovedi cakam tiez chlapceky, lebo mi prakticky nikdy nebolo zle, ani ked boli este dvaja...asi len raz a sama mam pocit, ze to bude chlapciatko.
o tyzden idem na NT-screening, som zvedava, ci budu vsetko merat. vraj na krvne testy nepôjdem, lebo by boli po IVF skreslene...romy ty si tusim na tych testoch bola a aj na trippel testoch, nevraveli ti o skresleni?
evuliatko- urcite je vsetko OK, nie kazdej byva zle, vraj by sme si to mali uzivat, ale ja som bola tiez hrozne nervozna, ze nic necitim...a este k tomu mi v blbom centre zabudli dat termin, tak som sa po 3 tyzdnoch sama musela ozvat, ze halo, chcem prist na vysetrenie, lebo som mala pocit, ze s druhych chrobacikom nie je vsetko OK a tak aj bolo 😠

evuliatko74
12. jan 2010

Ahojte baby,
tesim sa, ako sa vam krasne dari.

Rosienka, aj jedno mimi je super. Urcite sa mu bude vyborne darit, drzim Ti palce. 🙂

Nove inak nemam nic, len to cakanie na utz je hroooooooozne. ☹

Romy, to je super, aj ja ked budem mat tehu.knizku, tak sa pustim do nakupov. Tesim. 😀

rosienka
autor
14. jan 2010

evu- jasne, ze je super, len nech je zdrave a dari sa mu 🙂 ty si doteraz nemala este ziaden UTZ a v 7tt ides na prvy? aspon uz bude nejake embrijko aj vidiet a bude srdiecko 😉

evuliatko74
14. jan 2010

Ja idem na utz vlastne az 22.1.
Dnes som podla kalemdara 6tt+0, tak neviem, preco mi uz dnes pise 7tt, no to je fuk.
Takze 22.1. budem akurat 7tt+1.
Len ench je vsetko OK, lebo v podstate nic necitim len prsia, inak mi je fajn.

Rosienka, a ty uz mas vysadeny utrogestan a si nazad u svojej Dr.?

jana
14. jan 2010

ahojte
myslim ze konik pridava ten tyzden preto lebo ja som napr. v 9tt+3 a to je vlaste 10 gestacny tyzden.
rosienka, vcera som akurat v augustovkach o tebe citala, prislo mi to luto bo ale ked som si pozrela fotku tvojho maleho mimca, no uplna nadhera. To je uplna radost.
Inac ja sa citim uz lepsie, dnes som WC navstivila len raz ale uz mi nieje tak zle ako byvalo. 'klop klop' Bud to je tym ze uz neberiem utros, alebo proste mi to uz prechadzala. To grcanie uz mi ani nevadi len nech mi nieje zle od zaludka to je hroza 😝 . A poviem ze ma to grcanie aj potesilo bo dnes som celu noc poriadne nespala som mala take divne sny a ma znova zacalo boliet podbrusie ako ked mam dostat menstruaciu. Som uz normalne chora z toho. Asi by som mala ist do prace aby som sa tolko nepozorovala.
Som sa ale rozpisala 😀.
Fotky pridam, len musim prist nato ze ako ich mam pridat, lebo mi doma nemame scenner. tak asi az ked budem v praci.
Najviac vsak chcem aby ma uz vysetrila moja gynekologicka, a povedala mi ze vsetko je ok a by som mala uz tehu knizku.
Ozaj vy uz niektora mate tehu knizku?

lucia.kl
14. jan 2010

ahojte.
tuším, že patrim tiež k vám. ja som ostala tehu po KET. chodila som do GF

romy01
15. jan 2010

ahojte kočky

rosienka , nikto mi o skresleni nic nehovoril. Krv mi brali v 9 tt ale nie na hormony ale zakladne vysetrenie, ako cukor, krvna skupina a komplet krvny obraz. No a na tripple testy mi brali krv minuly pondelok, takze uz urcite ma doktorka aj vysledky. Povedala, ze keby cosi zle tak mi hned zavola aby sa popripade zopakovali ale nevolala, tak som kludna a na buduci tyzden idem v stredu do poradne, tak sa dozviem co a ako.

lucia, vitaj tak si tehulka tesne po mne, gratulujem a pekne sa drz, nech si obe babatka v zdravi donesies domov.

rosienka takze ty na tripple nejdes? a co potom planujes? Iba sono ci zvazujes aj amnio ?

rosienka
autor
19. jan 2010

evul- ja som ziaden utrogestan nemala, len do konca 4tt Crinone, co je tiez progesteron, potom nic a k mojej novej dokyne idem o 2 tyzdne, do vcera som bola v CAR-e
jani, ano moj jeden anjelik nas opustil ale druha babulka je nadherna a velky zivunik, ze mame rovnaku radost, ako z dvoch. vcera sme boli na tom velkom UTZ a vsetko vyslo dobre, uz si to snad môzem zacat uzivat 😵 mase babätko vyvadzalo, metalo sa, tapkalo rucickami, kopkalo, no sranda a aj lekarka stale vravela ake pekne babätko to je 😵 😵 😵 ma teda aj nostek a NT je v norme do 2cm, tak nemame strach, zeby nieco nebolo v poriadku...samozrejme este stale nieco moze byt, ale dufajme, ze nie. ja inak tehu knizku nemam, a asi ani nebudem mat, tu sa povinne nedava ☹ , ale spytam sa tej novej dokyny, lebo dobre by bolo...
lucia- len sa pridaj, ty uz si tiez trochu pokrocila, mala si najake problemy zo zaciatku?
romy- mne vravela o skresleni aj ta specializovana lekarka na UTZ. nemyslim to branie krvi na krvny obraz, cukor a choroby, co brali aj mne, ale specialne na tie kombinovane testy k urceniu rizika na DS a dalsie trizomie. cize aj tripple testy sa vraj nemaju robit, ked si po IVF...ale asi maju na SK ine informacie 😉 ja na ne urcite nejdem, ajtak su len na 70-80% a amnio je uz uplne vylucene. mame po meraniach riziko 1:490, tak amnio by bolo väcsie riziko potratu ako riziko, ze babo je chore... 😝 takze jasna vec, je zdrave a je to 😵

majuska81
21. jan 2010

Ahojte baby, neviem ci 5.12. je este jesen 2OO9 😀 ale vravim napisem vam...Nam babatka doniesol Mikulas, presne vtedy som mala punkciu v Gynfiv. Zobrali mi 18 vajok a mali sme 1O embrii...podstupili sme geneticke vys. a zostali nam len 2 embrijka...sme ale velmi radi, lebo aspon vieme, ze geneticky su OK..pri ET sme vedeli teda aj pohlavia lebo genetika to ukaze...Inac tehulkujem na PN. Pozdravujem Vas 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli