Tetovanie, piercing a iné okrasy

tutamchamos
17. apr 2016

Ahoj, ja by som sa chcela spýtať na Váš názor- ako názor matiek/ rodičov na tetovanie a piercingy u dnešnej mládeže (vek cca.14-17). Vnímate ti negatívne? Dovolili by ste to svojmu dieťaťu? Prišiel za vami váš teenager že by chcel tetovanie alebo výrazní piercing? V akom veku ste to ochotná povoliť/ akceptovať?

ninusa1222
17. apr 2016

@tutamchamos ahoj no ja osobne by som nechcela aby moje deti mali piercing... nejako mi to nepride ze je to pekne... ano viem patri to do dnesnej mody ale ruku na srdce predsa je to tvoje dieta 😉 ak ano tak jedine taky maly ôdiamantik" ktory sa da dat na nos... vies co myslim? 🙂

bubelko
17. apr 2016

@tutamchamos nevadi mi to. ale teda 14r je skoro. ked tak okolo 16-17. po 18 uz na to nemam vplyv, nepotrebuju moj suhlas. a ked tak piercing skor ako tetovanie.

ninusa1222
17. apr 2016

@bubelko to mas pravdu 🙂 tetovanie vobec nie

ninusa1222
17. apr 2016

nieco taketo som myslela..

tyelde
17. apr 2016

Kedze obaja rodicia sme potetovani aj opiercovani a ja mam na robenie piercov aj certifikat, tak by som im to kludne spravila aj sama 😀 ale az od isteho veku 🙂

pribinak
17. apr 2016

vo veku 16 - 17 rokov je uz velmi tazko nieco zakazovat, tam uz mozes jedine apelovat na to, aby si to dal urobit v nejakom salone a nie niekde u kamosa na byte, kde sa ranka po piercingu zapali a kvalitne zahnisa
detto tetovanie, ked uz, tak u profesionala v normalnom studiu, nie u nejakeho pochybneho tatera, ktory ma farby z alibaby a ani srnka netusi co vsetko je v tom

janinah
17. apr 2016

Nezakazujem,len dôvodím,že prečo nie..ale u náš podobný nápad nebol a už ani nepredpokladám,moje deti sú také "prírodné" a prirodzené.

0silvia0
17. apr 2016

@tutamchamos syn chcel vo veku 11 rokov náušnicu do ucha, samozrejme som nedovolila. Teraz má 14, ak by ma lámal, už by som snáď dovolila, ale už našťastie nechce 😀
Ja osobne by som bola najradšej, ak by moje dieťa bolo bez týchto "ozdôb", ale ak by som mala povoliť, tak od 15-tich piersing (normálny, decentný, nie nejaké hrôzy), tetovanie až po 18-ke po dovŕšení dospelosti na vlastnú zodpovednosť "dospeláka" Za toto nechcem niesť zodpovednosť a raz možno výčitky, mama prečo si mi toto dovolila, prečo si ma neprepleskla 😎

tenerifka
17. apr 2016

Nedovolila by som....
Tetovanie sa mi absolutne hnusi.
Piercing si moja najstarsia dala az niekedy v 20-ich rokoch, a uz viac ako rok ho nenosi.
Mlady clovek pred 18-kou nemoze vediet, ako sa na to bude pozerat neskor, v tom momente sa chce podobat kamosom, byt guay.....
Moj osobny nazor je, ze po 18-ke si to dvakrat rozmysli. Ak patri k vrstve, kde to vidi naokolo u druhych, pravdepodobne skonci rovnako. Viem, ze zalezi hlavne na tom, aky je clovek vnutri, nie na tom, ci je potetovany. Ale osobne by som sa asi nezverila pri nejakej operacii do ruk potetovaneho chirurga, lebo mam pocit, ze taky clovek to asi nema v hlave celkom ok

chiara189
17. apr 2016

@tenerifka preco myslis ze potetovany clovek to nema v hlave v poriadku?

tenerifka
17. apr 2016

@chiara189 Neviem to presne, nejako nemozem uverit tomu, ze niekto, kto je psychicky ok si toto dobrovolne porobi so svojim telom

ludmilaka
17. apr 2016

@tyelde A vedela by si mi poradiť aj ako sa dierok zbaviť? Mám 3 na nose a 2 v obočí. Neľutujem, že som mala pearcingy, len som už stará krava a usádza sa mi tam make up. Mám perfektnú dermatologičku, ktorá by s tm vedela niečo spraviť, ale je drahá ako sviňa. Chcem len vedieť, či sa oplatí investovať a naozaj sa to dá "zrušiť".

tyelde
17. apr 2016

@ludmilaka ufff, ťažko povedať....viem ako zmenšiť tunely, ale ak ti dierky samé nezrastajú tak úprimne neviem...dermatologička ich vie predpokladám niečím vyplniť, ako keď sa napr. odstraňujú jazvy....ale ťažko povedať...jej metóda by mala byť efektívna (alebo sa dať reklamovať ak nie), ja mám teóriu čo by sa s tým mohlo dať robiť, ale či by to bolo efektívne a viac ako dohady to ozaj neviem....čiže asi by som odporučila tú dermatologičku 🙂

akika722
22. mar 2024

Ja by som dovolila pokiaľ to niesu tie tunely v usiach
S mojim synom som dohodnutá ze ak bude mať 17,dovolím mu tetovanie (nič extremne)
Hučí od 15tich ze by chcel
Ma na to ešte rok, som s tým v pohode
Názor ostatných mňa zas vôbec netrápi 🙂