Ticketportal - nechce vrátiť peniaze za zrušený koncert

xenyja
20. júl 2023

Dobrý deň. Objednávala som lístky na koncert. (Scooter Žilina). Ten sa ale nekonal. O zrušení TP nikoho neinformoval doteraz. Nemajú o tom jedinú zmienku na stránke. Len sa to odkladalo. Posledná informácia je, že sa bude konať v prvom polroku tohto roka, ale našla som z iných zdrojov že koncert na sk nebude vôbec.
Požiadala som o vrátenie peňazí. (Niekoľkokrát) na to sa TP ohradil, ze na vrátenie bola iba nejaké lehota neviem z akého roku a že peniaze môžem vymahat iba u organizátora....a stále len ze oni s tym nič nemaju a pod....ziadala som teda organizatora..ten ma len 2 mesiace ťahal za nos a teraz už vôbec nekomunikuje.
Nemáte niekto podobnú skúsenosť alebo radu ako postupovať? Ďakujem.

busybeelady1
20. júl 2023

Mne sa to stalo v r. 2015. Peniaze som nikdy nedostala naspäť. Tiež ma organizátor natahoval, že pošle a nič z toho. Skús sa poradiť so SOI.

1fifinka1
20. júl 2023

Aj mne sa to stalo. Peniaze mi nikto nikdy nevrátil. Ani organizátor. Bolo to okolo 300€.

deti95060810
20. júl 2023

dievčatá - medializovať....
skúste napísať do relácie Občan za dverami - Jednotka, alebo Reportéri....
viem že to nie je zas až tak veľa e, ale možno sa nájde dosť ľudí čo takto obišli ako vy...

1fifinka1
20. júl 2023

@deti95060810 veľa sa to riešilo aj v telke. Je to vlastne nevymahatelne. Právne možno, prakticky vôbec. Ja som mala lístky na pána ľadu Pluscenka, veľmi som sa tešila. Ešte aj s deckami. Jeden lístok vyše 70€. Dodnes nikto nič, dopisovala som si s nimi, číslo účtu posielala, potom prišla odpoveď my nic riešte si to s organizátorom a po ňom sa zľahla zem.

dadis
20. júl 2023

Aj mne sa to stalo tusim v 2017. 100 eur v haji.

liz_lemon
20. júl 2023

skus reklamaciu v banke

baboobchod
20. júl 2023

Ak si to platila platobnou kartou chod do svojej banky a požiadaj o tzv. chargeback. Prines si všetku komunikáciu s obchodníkom, printcsreeny objednavky, info o zrušenom koncerte atd, proste dôkazy, že služba ti nebola dodaná a že odmietajú vrátiť peniaze.

kikushaa
20. júl 2023

Ak si kupovala listky v sieti ticketportal, ma to vratit peniaze ticketportal.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1fifinka1
20. júl 2023

Takto odpísali mne. Najprv áno, potom už nie.

abbey1
20. júl 2023

My sme asi pred 2 mesiacmi vracalo vstupenky u nič zakúpené na divadelné predstavenie, ktoré bohužiaľ bolo preložené na čas, kedy my budeme mimo SVK a okamžite nám vrátili peniaze. Ale nám prišla od usporiadateľa sms, že sa predstavenie prekladá a do akého dátumu môžeme vstupenky vrátiť. Držím päste.

xenyja
autor
20. júl 2023

Ďakujem veľmi pekne všetkým za komentare, netušila som, že u nich toto bežná prax, ja som zakúpila az 5 lístkov, nevzdám sa ešte, ale zrejme teda z toho nič nebude....

hladamematku
20. júl 2023

Ja nemám slov booking,Ticketportal vlastne nič negarantuje len predávajú a prídeš o peniaze.

1ryba
20. júl 2023

@xenyja ak je tá suma väčšia, treba podať trestné oznámenie na polícii.

kikushaa
20. júl 2023

@xenyja asi zavisi aku zmluvu ma ticketportal s usporiadatelom, u nas (divadlo) to bolo tak ze si zo zakupenych vstupeniek brali niekolko % proviziu, ale ticketportal nam posielal €€€ az po. Pravdou je nikdy sa nepredavali vstupenky viac ako mesiac dopredu, takze je mozne ze usporiadatelovi posielali trzby raz mesacne

zuzi56
20. júl 2023

@xenyja ja som mala lístky na Pľuščenka, dva krát to bolo zrušené, žiadala som písomne €, nikto nič. Bolo to aj v telke riešené a peniaze nikto nikdy nevidel z nás.

modrookabaska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
modrookabaska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzi56
23. júl 2023

@modrookabaska tak to by mal asi tiketportal povedať zákazníkovi.
Mne dali vypísať papier, už neviem čo to bolo a už sa nik neozval, bola som tam 2 x, nikto nič o erganizatorovi nespomenul.
A bolo to o Pluščenkovom vystúpení aj 2x v telke( správy a Reflex)
A kedy si ma zákazník pýtať peniaze???
Ja si myslím, že by ich mali automaticky vrátiť oni, alebo sa dohodnúť na zakúpení iného vystúpenia.
Ale niekto sa pekne nabalí , peniaze si rozdelia a obyčajný človek ich nezaujíma.

karolinakr
23. júl 2023

Toto je velmi lahky biznis zobrat peniaze, viac sa nestarat.Vitaj na Slovensku

kesinka
30. aug 2023

@xenyja ahoj. Poriesila si nieco s tými vstupenkami? My mame 6 kusov a nevieme ako dalej.

xenyja
autor
30. aug 2023

@kesinka ahoj, nie, x krat som tam ešte písala, aj na TP aj usporiadateľovi a úplne ignorácia, už som to vzdala...