Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

dejna3
autor
30. jan 2010

našej sofinke sa umývanie zúbkov tak zapáčilo, že teraz chce okrem kŕmenia mackov a bábik im aj zúbky čistiť 😀 😀 😀
a keď ju vyberieme z vane, musíme jej kefku odoberať, niekedy aj s plačom, lebo inak by si čistila asi aj do rána 😀

ika8
30. jan 2010

dejna: mňa keď lapne hrdlo, rýchlo kloktám šalviou, aby mi to nespadlo až dolu, lebo môj kašeľ je potom strašný 😖 . keď náhodou nemám šalviu, kloktám slanou vodou. A skoré uzdravenie a sofi nech to od teba nechytí.

dejna3
autor
30. jan 2010

jááj, ika, veď to... ešte o sofinku mám strach...
kloktám aj ja slanú vodu, ale priedušky už bolia ☹ ďakujem

ika8
30. jan 2010

a k tomu 22+1tt: tak to o mne vedeli iba najbližší, že som tehu 😉 a v robote iba jedna kolegyňa-kámoška 😵 nič na mne ešte nebolo vidno a všetci sa potom čudovali, či nosím ikušu vo batohu na chrbte 😀

ika8
30. jan 2010

na priedušky už užívam sirupy alebo kvapky, len či sa môžu v tehu, to netuším 😕 mňa to našťastie vtedy všetko obchádzalo 😉

dejna3
autor
30. jan 2010

ika - no veď to, ja som ani bruško ešte žiadne nemala vtedy....

ja to ešte nejak zajtra vydržím,a ak to nepovolí, tak behnem k dokimu, nech mi niečo predpíše... hádam nejaký detský sirupček budem môcť

ika8
30. jan 2010

ika dnes nejako zle spí 😒 , ešte k tomu aj nemohla zaspať 😒
mne na začiatok pomáha mucosolvan 😉 alebo skoroceľový sirup bez ohľadu na značku

ika8
30. jan 2010

dobrú, idem už do hajan 😔

alicc
31. jan 2010

pekný deň vám prajem,
osadenstvo mojej rodinky sa išlo lyžovať, takže ja som teraz taká slamena vdova ☹ , vonku nejako fúka, tak dúfam, že im nebude chladno.

dejna3
autor
31. jan 2010

čaute,
alicc, aj ja som už mojich vychystala 😉
idem si urobiť kafčo, trošku poupratujem, čo budem vládať a pôjdem asi napiecť ten koláčik 🙂

felixko
31. jan 2010

ahojte,
dejna prajem skoré uzdravenie, nech ťa choroba rýchlo opustí. ja som dávala Ninke hedelix proti kašlu, musím zaklopať, ale už jej kašlík prešiel, soplíky sú tiež už v norme, hrdielko má ale stále červené..

my sme boli dnes u svokry na obed /kačicu/, Ninka tam nechcela ani za svet zaspať, tak sme sa museli o 14.00 pobrať domov, ešte sme ju len uložili do kočíka už aj spala. teraz sa zobudila a už vykrikuje na tatina staý staý /akože starý starý/.

alicc
31. jan 2010

no to je teda podarené, že straý 😀

dejna3
autor
31. jan 2010

felixko 😀 😀 😀 aspoň vieme, ako voláš manžela 😀 😀 😀

felixko
1. feb 2010

áno áno, voláme sa navzájom starký, starká 😀 akurát mi minule kamoška hovorila, aby sme sa tak nevolali, ale u nás je to tak skrátka zaužívané

dejna3
autor
1. feb 2010

ahojte,

dnes som bola u dr., lebo už chrčím jak staré rádio 😝 sestrička jajkala, keď ma tak zbadala a dr. len hlavou krútil... chcela som aspoň nejaký sirup na vykašliavanie, ale mám smolu.... v III.trimestri je to už, čo sa liekov týka, dosť obmedzené 😝
tak jedine paralen a na teploty... a že keby sa mi nejak pohoršilo, okamžite prísť, aby nebol zápal pľúc 🙄

sofinka od rána kýcha, soplíkuje a slzavejú jej očičká 😔 zatiaľ len preplachujem noštek soľným roztokom...
chúďtenko moje, to sa dalo úplne čakať, keď ona ma teraz stráááášne chce bozkávať, asi jej chýba, že si ju tak nemuckám ☹

felixko, no pekne 😀 😀 😀

včera som volala s kikou, minulý štvrtok ich s nelkou pustili už domkov, malinká je vraj úžasnáááá 😵 ak si nájde trošku času, isto sa aj ona ozve 😉

alicc
1. feb 2010

ahojte ,
dejna tak to mi je teda lúto, že si taká chorá a nič na to vlastne ani nemôžeš brať.
len aby sofinka nechytila nejaký zápal priedušiek. držím vám palčeky aby choroba rýchlo polavila 😉

teri3
1. feb 2010

ahojte 🙂

felixko, bodaj by ste sa tak oslovovali aj po 50-tich rokoch 😉 😵

dejna, no dúfam, že už sa čoskoro zotavíš. Škoda, že medikamenty nemôžeš, ale čo neurobíš pre mimi no.2? Na ten kašeľ si neskúšala cibuľový čaj alebo sirup? Ten čaj mám odskúšaný a funguje výborne 😉 Držte sa obe a drahý nech nič nechytí

inak my nič nového, akurát ako je zima, tak mi Filipko aj sedí v kočíku a keď už je okolo nuly, už sa šponuje 😀 . Som zvedavá, dokedy si ešte užijem kočíkovania 🙂

dejna3
autor
1. feb 2010

teri, no ja kašeľ nemám taký hrozný, horšie je, že mi hlieny pozatekali a mám zanesené priedušky... a obavy, aby to nešlo až na pľúca, zo zápalu pľúc mám teda strach 😒 to určite nie je dobré ani pre mimi ☹

a ešte aj toto moje drobčiatko ☹ ... dúfam, že to zvládne bez atb, lebo ich mala naposledy začiatkom decembra 😝

felixko - po 50-tich rokoch si treba hovoriť - mladý pánko - mladá pani 😀 😀 😀

teri3
1. feb 2010

dejna, veď už ani ten stav, čo je teraz, nie je dobrý ani pre Teba, ani pre mimi 😖 , nie to ešte zápal pľúc - radšej na to nemyslieť. Prajem skoré vyzdravenie Tebe aj Sofinke

dejna3
autor
1. feb 2010

ďakujeme 😉

ika8
1. feb 2010

dejna: ☹ ☹ ☹ ten cibuľový čaj, čo písala teri, ten je práve dobrý na odhlienenie. Ja ho mám vyskúšaný a mne na počudovanie aj chutil. Ale tam bolo medu a medu 😉 tak vám obom babam želám rýchle uzdravenie a tatino nech vás pekne obsluhuje 🙂 Ozaj a ešte som si spomenula, výborná je aj čierna reďkovka... nastrúhať na veľkom strúhadle, zasypať cukrom a tú šťavu potom vytlačiť a vypiť... ale potom radšej negrgaj 😅 😅 😅 😀

alicc
2. feb 2010

ahojte,
dejna dúfam, že dnes sa cítiš lepšie alebo aspon tak ako včera a choroba neprepukla ešte viac. a čo sofinka? nemá aj teplotu? chúdatko malinké, ja to strašne zle znášam ked je malá chorá, celé vnútro mám vtedy stiahnuté a ako keby som mala kamen na hrudi. ale to asi každá mamina

felixko
2. feb 2010

ahojte,
dejna dúfam, že sa ti poľavilo. cítime spolu s tebou 😉 držte sa 😉

teri po 50 rokoch sa už budeme oslovovať babka, dedko 😀

alicc ja som presne tá istá mamina ako ty, ustráchaná z každej choroby, ktorú má Ninka. keď jej len trochu vyskočí teplota, alebo má soplíky, svet ma nebaví, stále myslím na to moje maličké, že je choré a nemôžem jej pomôcť. včera chodila za mnou s odsávačkou na soplíky, tak sme akože odsávali tatinovi soplíky, to sa jej náramne páčilo, že tatino trpí, potom vykrikovala kapky, kapky, tak sme museli tatinovi ešte kvapky dávať.

alicc
2. feb 2010

tie deti sú strašne zlaté 🙂
práve pozerám von oknom a veru sa nám rozsnežilo 😵

dejna3
autor
2. feb 2010

ahojte.
jej, ste podarené, ako nan nás myslíte 😉 😵
čo sa mňa týka - cítim sa tak isto - ale dobre je, že sa aspoň nepohoršilo 😉
no a sofinke som musela dať na noc baby nasivin, už bola chúďatenko z tých soplíkov úplne nervózna, aj šla podstatne skôr spať... ale teplotku mala len 37,2... nad ránom chrčala, tak som jej vyčistila noštek a dala znovu po jednej kvapke... a teraz sa zdá, že je podstatne lepšie,... tak len dúfam, že sa to k večeru opäť nezhorší 😉

ada11
2. feb 2010

dejna, ale veď ATB penicilínového radu hádam aj mohol dať, tie nie sú škodlivé pre mimi 😕 Nechať ťa takto trpieť, tak to nie je nič moc. No a v 3. trimestri je už takmer všetko u mimi no.2 vyvinuté, tak neviem prečo nedali ATB 😕 ale hádam dokin vedel, čo robí 😉 ale ak sa ti priťaží, tak choď dokimu zase 😉

felixko, vy to oslovenie beriete od zadu ? 😀 tak o 30 rokov budeš slečna a tvoj manžel mládenec 😀

alicc, aj mne strašne lepí, keď je niečo mojim princeznám, no a ešte ako zdravotník poznám komplikácie, tak ich mám stále pred očami, môj muž si z chorôb našich detí nič nerobí 😠

alicc
2. feb 2010

aj ten môj to berie tak, že je to dieťa to a to sa zo všetkého dostane ale ja vtedy ani nespávam. no to sú tí chlapi 😒

dejna3
autor
2. feb 2010

tak babuľky, ja som tiež samozrejme úplne nešťastná, keď je niečo sofinke, ale môj drahý je úplne hotový! 😀
ten ma pri prvom sofinkinom kýchnutí už aj vyháňa k dokine a nedá si vysvetliť, že teplotka môže byť aj zo zúbkov a podobne... a ešte mi aj volá z práce a kontroluje, či som bola s malou u dr. a keď nie, tak prečo 😝

ada, veď aj ja som myslela, že aspoň nejaký bábätkovský sirup mi poradí ☹

alicc
3. feb 2010

ahojte,
tak ja som práve dala prať do práčky plienky a vytriedila som malé vecičky, je toho neúrekom, tak pomaly asi začnem prať aj tie, ved cca za 8-9 týždnov to je tu a može to byť aj skor, človek nikdy nevie.
v piatok idem do poradne, tak dúfam, že všetko je ok.

felixko
3. feb 2010

ahojte,
alicc akurát som čítala na nete, že Belohorcová porodila dcéru

to je ale neúrekom snehu, to ani sane neutiahnu. ja som bola ráno u zubárky, prežila som, ale žalúdok som mala stiahnutý už od včera ☹