Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

dejna3
autor
12. feb 2010

teri, tak super, že filipko už neteplotuje... to by bolo fakt predčasné dať mu hneď atb, pokiaľ už bolo ráno o.k. a zdá sa že aj počas dňa bolo dobre 😉

tak som kuki, správy a neviem, ako to budú riešiť... zdá sa, že nemocka zatiaľ bude fungovať, ale budú robiť len nevyhnutné zákroky, všetky plánované odkladajú... dúfam, že plánované sekcie do toho nespadajú 😝 😀 - veď to sa nedá odkladať donekonečna.. 😅

sofia122
12. feb 2010

to by bolo hrozne keby tu nemocnicu zavreli to by sme musely chodit do partyzanskeho.to je hrozna predstava.

katinka0000
12. feb 2010

ahojte!

dejna: o tej topol. nemocnici som to pocula aj ja. ale dufam, ze to tak nebude a ze sa to vyriesi. do slaka ved to bola jedna z najvychytenejsich porodnic v celej SR. ja som tam bola tiez velmi spokojna, ked som nicolaska rodila. keby sa ma niekto opytal, ci mu ju odporucim, tak isto odpoviem ano.

teri: super, ze filipko uz nema teplotku. mozno to bolo len zo zubkov nakoniec.

ja nicolaska davam na nocnik 2-krat denne. rano a po obednajsom spanku. skoro vzdy sa tam vycika a uz sa mu podarilo sa tam viackrat aj vykakat. a ked cika a ja sa ho opytam, ze co robi, tak pekne povie ze "ccccc". 🙂 ale ma nato este cas. ked to ma prist, tak to pride.

dnesny karneval dopadol uzasne. nicolaska vyhlasili hned ako prveho, nech si ide vybrat cenu. bol najmladsi ucastnik. bolo asi 100 masiek. vsetky deti boli prekrasne. velmi sme sa bavili a nici mal obrovsku radost. tancoval s detmi, pobehoval, ... skoda, ze nie su taketo akcie castejsie.

ika8
12. feb 2010

teri: super, že sa filipkovi polepšilo 😵

katinka: tak nico môže povedať, že si žije na veľkej nohe 😅 a pridaj fotky z karnevalu

topoľčianska nemocnica: a že zdravotníctvo je v troskách! je to bezodná diera na peniaze, a preto sa o nemocnicu bijú 😠

teri3
12. feb 2010

ďakujeme, dúfam, že už začne aj papať, ale aspoň že sa poriadne nalieva čajíkom 🙂 . Mliečko nechcel teraz ani cítiť, ale skúsime mu dať, keď pridrieme...

ika, s tou nemocnicou máš pravdu - čakajú, kto dá väčší úplatok, aby mohol byť správca, či aké šarže to tam majú 😖 . Viem o podobnej záležitosti z trošku iného súdka, ale tiež sa to týka Topoľčian a Partizánskeho 🙄

ika8
12. feb 2010

inak kamoška bola rodiť v decembri v PE a nevedela si vynachváliť. A sestričky na novorodeneckom boli vraj úplne zlaté a nečakali, pokiaľ sa mamičky prídu spýtať na niečo, ale konali samé. A to si myslím, že je veľký rozdiel oproti TO, kde musíš stále búchať na dvere a niekedy tie prekvapené tváre, že už zasa niečo chceš. Viem, že je to indi, ale mne sa teda sestričky na novorodeneckom vôbec nepáčili - teda po stránke prístupu k mamičkám 😒

dejna3
autor
12. feb 2010

hej, je to o politike a peniazoch...
mňa to do PE moc neláka... aj tam sa ájdu všelijaké sestričky, tiež mi kámoška rozprávala 😖 na izbách je 3 - 5 mamičiek, wc -ko je spoločné na chodbe a keď si prečítate tému - pôrodnica partizánske - o hygiene tam toho bolo tiež dosť negatívneho popísané... ☹
ale tak určite radšej partizánske, ako nitra, aj keď stále dúfam, že sa to tu nejak utrasie 😉

ika8
12. feb 2010

v takom okrese ako TO nemôžu zrušiť nemocnicu 🤐 neverím 😒 a je pred voľbami 😝 😝 😝

dejna3
autor
12. feb 2010

veď to, TO nie je taký malý okres, je tu veľa ľudí, to sa akože všetci budeme trepať do nitry? 😝
ja si to ozaj neviem predstaviť 😖
navyše nemocka je po rekonštrukcii ... nedávno menili plastové okná aj v prvých pavilónoch a riaditeľ vravel, že aj kvôli zmareným investíciám podajú žalobu 🙄
ale je pravda, že takto vyostrená situácia ešte asi nebola 😒

dejna3
autor
12. feb 2010

chystáte sa niekto aj kuki olympiádu? 😕

ika8
12. feb 2010

samozrejme, že sledujem olympiádu ... teda budem 😵 ale ceremoniál nemusím, iba niektoré športy 😵

dejna3
autor
12. feb 2010

ja som práve aj ten ceremoniál chcela vidieť, ale noc je moja jediná šanca na spánok a odpočinok, takže nehrozí 😖

ika8
12. feb 2010

a vy ktoré športy sledujete? ja predovšetkým hokej, biatlon, zjazdová lyžovanie, ale aj klasické a krasokorčuľovanie a rýchlokorčuľovanie. Ostatné ani nemusím, teda hlavne skoky na lyžiach a kombináciu, sánkovanie a tomu podobné, curling... a neviem, čo by tam ešte mohlo byť 😕 Keby sme mali aspoň jednu medailu 😵 ale veď šancu má iba kuzmina a zuzulová, no tá bola túto sezónu stále zranená a vôbec sa jej nedarilo 😖

dejna3
autor
12. feb 2010

tak drahý určo hokej a neviem, asi všetko, čo sa bude dať... ja mám najradšej krasokorčuľovanie a aj tie skoky na lyžiach 😉

ika8
12. feb 2010

hlavne budem kuki to, čo bude v dobrom čase 😉

dejna3
autor
12. feb 2010

presne, ika 😉
idem sa zvaliť na gauč k mm 🙂
dobrú nocku 😔

ika8
12. feb 2010

dobrúú 😔

teri3
13. feb 2010

dejna, tak ma napadlo, či si nepozerala aj do Piešťanskej pôrodnice. Ja zatiaľ nie, lebo sa ma to momentálne netýka, ale pri druhom (ak vôbec bude druhé 😕 😨 ), tak budem určite zvažovať aj túto možnosť 😉

teri3
13. feb 2010

vďaka baby za skúsenosti s nočníkom, vidím, že niektorým sa celkom pekne darí 🙂 😵

chcela som sa spýtať, či aj vám tak zašibáva na materskej. Neviem, či mám dačo s hormónmi, ale teda občas sa cítim fakt ako z druhej planéty. No a ešte idem tento mesiac na dve vyšetrenia do nemocnice (podľa tých infošiek, čo ste sem pohádzali, som aj rada, že už tento mesiac), jedno z toho je aj endokrinológia, tak uvidíme, či som "naporiadku", lebo sa tak moc necítim 😅

bubinko83
13. feb 2010

teri neboj aj ja sa citim nejak na h.... posledne dni a ešte aj iny ludia čo stretavam asi to bude tym počasim.A tou MD a tym že sme furt v tom stereotype nam ešte pridava.O chvilu je tu jar a budeme s deckami viac vonku snad sa polepši.Musime len vydržat.Aj ja som si myslela že je na vine štitna žlaza ale vysledky mam super takže to bude len počko. 😉 Drž sa!

dejna ved ty zachvilku rodiš 😲 😲 😲 Bože ale ten čas leti. 🙂

dejna3
autor
13. feb 2010

ahojte 😉

bubinko, minule som na teba myslela, že si sa dlho neozvala, ale aj to, že sme sa ešte vôbec ani nestretli a bývame neďaleko 😉

ja sa preventívne pred vznikom stereotypu odreagovávam... mne dosť pomôže aj to, že si dám stretko s bezdetnými kámoškami a točíme aj o inom, ako len o plienkach 🙂 a najnovšie ma chytila mánia vyvárať a vypekať, skúšam všeličo nové, tak je z toho osoh pre mňa aj pre rodinu 😉

teri, no nekukala som žiadnu inú pôrodku, lebo ja som ani na sekundu nepremýšľala, že by som šla inam... ak to teda bude aktuálne budem si musieť zistiť, čo a ako... tie piešťany by za určitých podmienok, mohli byť dobrá alternatíva, švagrovci tam majú byt...

bubinko83
13. feb 2010

dejna to maš pravdu,byvame blizko seba a ešte sme sa nestretli. 😕 A to sa ti čudujem,že sa vieš s kamoškami porozpravat aj o inom ako o plienkach.Ja už take kamošky ani nemam 😒 Skor všetko mamičky s detmi.

teri3
13. feb 2010

bubinko, vďaka, trochu si ma ukľudnila, ale len trochu, lebo ja som toto nemávala nikdy, počasie na mňa nezvyklo takto doliehať ale asi to bude aj tým počasím + ďalšie faktory 😉 . A na tú jar sa už neskutočne teším. Aspoň sa bude dať viac poprechádzať, lebo teraz ozaj len tam, kde je odhrnuté a po ceste sa bojím kočíkovať nejaký veľký kus

dejna, no ja mám sľúbené návštevy od kamarátok s deťmi aj bez detí už vyše roka 😕 🤐 . Ono je to tá novodobá "epidémia" - čím viac komunikačných prostriedkov, tým menej komunikácie. Je to určite ľahšie, keď ste v meste. Ale aj tak, niekedy ľuďom nerobilo problém - jeden telefonát a ide sa na návštevu a teraz sa dohadujeme neviem koľko a aj tak nikto nemá čas 😖 . Ozaj, ešte stále dodržujete piatkovú tradíciu? 🙂

vďaka, že som sa mohla vyžalovať 😀 😎

teri3
13. feb 2010

a ešte k tým kamarátkam - tá, čo nemá auto u nás už bola dva krát a tie, čo auto majú, ešte ani raz - zvláštny paradox 😕

dejna3
autor
13. feb 2010

teri, tak neviem čo ti ešte poradiť... jasné, že v meste je to iné... ja by som preto ani nemohla odísť bývať na dedinu a byť tam bez auta, to už mám aj s drahým vydebatované... doma neobsedím, musím vybehnúť aspoň do mesta a tam vždy niekoho stretnem 😉 keby mám ešte auto, už ma tu neníííí, lietala by som asi všade možne 😀 😀 piatkovú tradíciu dodržiavame stále, je to super 🙂

onedlho sa už oteplí, bude dlhšie svetlo, plné mesto kočíkov a detičiek 😵 zas to bude o inom 😉
ja teraz skôr rátam s tým, že túto jar / leto asi strávime na sídlisku pri pieskovisku 😀

dejna3
autor
13. feb 2010

baby, počuli ste o tom sánkárovi? 😔 to je strašnéééé ☹

sofia122
13. feb 2010

ano dejna pocula som je to strasne ani olimpiada nezacala a uz je prvy mrtvy je to nebezpecny sport.pozerala som zaznam so zahajenia bolo to pekne.teri ja sa odreaguvavam tak ,ze 2krat do tyzdna si chodim zacvycit je to super si aspon na 1hodinku odychnut od malej.

dejna3
autor
13. feb 2010

dnes sme poobede kukali ten otvárací ceremoniál a keď tam tancovali tí indiáni, sofinka normálne po nich začala opakovať.. sklonila hlávku k zemi , krútila sa a dupala nožičkami o zem 😀 😀 😀

ika8
13. feb 2010

no neviem, či sledujete, ale asi budeme mať zlato 😵 😵 😵 😵 prinajhoršom to bude nejaká iná medaila 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 kuzmina nesklamala 😀 😵 😵 😵 😵 😵 😵

ika8
13. feb 2010

biatlon milujem 😵 zatial je stále prvá 😵