Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

felixko
24. aug 2009

kkkatarinka už aby si to mala za sebou, takéto čakanie je veľmi dlhé...možno to príde nakoniec aj samo. veď ako pozerám termín máš až 29.augusta, ja som myslela, že už teraz prenášaš

ja mám dnes deň blbec, cez obed ma oklamali v obchode, musela som sa tam vrátiť, lebo mi zarátali okrem iného aj zmrzlinovú tortu, ktorú som nebrala. potom sme boli mamine kúpiť na narodky knihu, ja som jej dokúpila ešte krásny keramický kvetináč, ktorý som pri dverách bytu rozbila...do večera radšej nevychádzam von 😉 aby ma nezrazilo auto

teri ani Ninka ešte nemá ktovieako bohatú slovnú zásobu. používa slová ako mama, tata, baba, dada namiesto dedo, hapo a ostatné také zvuky, ktorým by iní nerozumeli,ale ja ako mama viem, čo mi tým chce povedať. vie napodobniť zvuky niektorých zvieratiek, postupne pomaličky sa učí. vidím, že všetko chce svoj čas. na niektoré veci skrátka musí dozrieť. zbytočne ju budem znásilňovať niečím, čomu nerozumie. niektoré slová sa jej snažím opakovať, ako daj, poď...a pod. aby im čo najskôr porozumela a vedela ich používať, keby tak ešte vedela povedať ano, nie, alebo pokývať hlavou, to by mi zjednodušilo pochopiť, čo chce, lebo niekedy je umenie uhádnuť, na čo básnik myslí 🙂 🙂 🙂 🙂
neskúšali ste niektorá znakovanie???

felixko
24. aug 2009

teri, bubinko zablahoželajte malým oslávencom 🙂 🙂 🙂 že im želám veľa zdravíčka, šťastíčka a lásky

ada11 čo Anetka? bola si u dokiny? čo povedala? ako ste na tom so spánkom? Ninka bola dnes do rána 9 krát hore. zaspala o 20.00, vtedy naposledy papala, možno bola v noci aj hladná,lebo z dôvodu tej infekcie, keď som obmedzovala kojenie mi klesla tvorba mlieka, tak neviem. ale je už dosť veľká na to, aby prespala v noci. nechcem to riešiť tak radikálne ako niektoré maminy, že ju nechám vyrevať...hádam sa to časom samo upraví. dúfam

ada11
24. aug 2009

felixko, Anet už neteplotuje ale má totál červené hrdielko a nechce papať, všetko ju dávi 😠 ☹ čakáme na výter u jednej aj u druhej, normálne som si ho vypýtala 😉 hneď chcela dať ATB, ale ja nechcem naslepo 😉 obe ich brali v júni, tak to sa mi zdá skoro ich zase brať 😕

ale dnes doobeda som mala perno, Anet som mala na rukách, lebo je dosť mrzutá a dosť plače, do toho mi kričí Maťka s horúčkou, že chce grckať, tak Anet som dala do postielky, stráááášne tam plakala, ja som behala po byte s miskou, chodila vylievať "grcaničku", robila zábaly , lebo mala 39,4, normálne neuveriteľné 😠 potom som si robila niečo v kuchyni a nájdem Maťku ako sa kláňa nad Anetkou a pusinkuje ju, skoro ma šľak trafil, no to bude nekonečný príbeh, odovzdávajú si to jedna radosť 😠
Maťka nebrala ATB 16 meisacov a teraz to asi doháňa, no a o Anet ani nehovorím 😠

dejna3
autor
24. aug 2009

katarinka, ja som si tiež až teraz všimla - ty máš termín "až" 29.8.? a v nemocke ti povedali, že ti ho tento týždeň vyvolajú? 😕
nachcem strašiť, a želám aby si to mala čo najskôr za sebou... no mne vyvolávali až po cca týždni prenášania... skôr určite nie ... čo sa mňa týka, ja som bola otvorená asi na pol cm (už 5tt pred termínom, a tak som aj ostala 😝 ) a týždeň pred pôrodom som mala aj kontrakcie, no stále čakali, ža sa to rozbehne samé 😅

ada, tak sa drž v tom vašom lazarete ☹ skoré uzdravenie obom princeznám 😉

inffinity
24. aug 2009

ahojte baby, zdravime ze zahraničí 😀

ika8
24. aug 2009

ahojte, no katarinka aj ja som mala po termíne 5 dní, keď ma zobrali do nemocky... a aj to veľmi nechceli 😝 ale ty si písala, že máš tt nejak blbo v pase, len neviem na ktorú stranu 😅

dejna3
autor
24. aug 2009

ahoj inffinity 😉 ako v ostrave? 🙂

dejna3
autor
24. aug 2009

baby, sofinka dnes sama zliezla z gauča 😨 a pekne zadočkom, vôbec nespadla... na prvý raz 😀 a potom stála pri gauči a držala sa

ika8
24. aug 2009

dejna: ika by zliezla z gauča pekne dole hlavou 😕

inffinity
24. aug 2009

Ahojky fááájně je tu, ale hnedka mě dneska vytočili na úřadě.. 😠 šla jsem si zažádat o rodičovský příspěvek a potřebuju od Mišky prý český RL ☹ a slovenské uřady po mě chtěli potvrzení že nepobírám dávky z čr zase jiné, ale čr mi je nemůže potvrdit když je neberu a oni si to jako úřad mají vyžádat sami..no tak mě to zas naštvalo, to už je podruhé co mě slovenské uřady kvůli své neschopnosti a nevědomosti prohnaly do čr, jezdit tu jen kvůli tomu dám jim to k úhradě 😠

ika8
24. aug 2009

inffinity: byrokracia 😉 na to si zvykaj... potrebuješ 10 potvrdení, aby ti vydali jedno potvrdenie, v ktorom bude, že nič nežiadaš... sme ako v kocurkove 😢

inffinity
24. aug 2009

je to mazec 😒 skočím zítra na městský úřad teoreticky by mi měl stačit překlad slovenského RL kurna ale 700 kč za to že češi nerozumí slovensky? 😀 😀 😀

inffinity
24. aug 2009

No nic baby jdu hajat..at sem zítra na ty protivné lidi čerstvá 😎 pa pa

teri3
24. aug 2009

ďakujeme za ďalšie gratulácie 🙂

felixko, ale Ninka toho narozpráva podstatne viac ako Filipko, ale už vidím, že aspoň niektorým veciam rozumie - napríklad, keď ho volám, aby prišiel ku mne, alebo keď chcem, aby mi niečo dal 😵

inffinity, tak to je teda 😠 . Ale aspoň si to "vybavila" hneď na začiatku a teraz si už len budeš užívať návštevu 😉

kkkatarinkaaa, tiež by som sa neponáhľala, Ty si tuším spomínala, že reálne máš termín až dakedy v septembri či čo? 😕 (asi si to nepamätám presne 😅 ). Všetky si veľmi dobre pamätáme, že ku koncu to bolo náročné a sčasti sme si aj priali, aby to už bolo, ale zase na druhej strane každá chce, aby bol ten správny čas, aby dieťatko bolo zrelé pre tento svet 😉 🙂

teri3
24. aug 2009

inffinity, vidíš, to zato, že prekladajú aj slovenské rozprávky do češtiny 😀 😅 😕

ika, to si napísala veľmi trefne 😀

ada, tak veľa trpezlivosti a dievčatá už nech sú zdravučké, nech máš výsledky čím skôr, aby si vedela, na čom ste 😉

teri3
24. aug 2009

dejna, Sofi je šikovnica 😉

ika, aj Filipko tak zliezal, tak sme ho na začiatku naučili aspoň na ruky zliezať - robili sme "táčky" a potom sme ho učili bokom. Už to vedel perfektne, ale za posledný čas zase dačo skúma, tak už boli zase dáke garamboly, našťastie to bolo tak na 1-2 minútky plaču 😢 ☹

ika8
24. aug 2009

no... môj drahý išiel uspať ikušku, lebo bola straaašne rozbláznrná, vykrikovala, blabotala, motorkovala (pľula), vrieskala až kašľala... a už sú spolu od 21h... až sa mi v posteli paplón dvíha ako odfukujú 😀 😀 😀

teri: a ika je zatiaľ ukecená, ale zatiaľ iba bababa, vavava, mamamama,ajajajaj, hamham... ale už vidno, že aj rozumie: keď poviem kde je havo - už aj hľadá očami po okolí... alebo keď ju má babka na rukách a spýta sa kde je mama - tak hneď sa na mňa pozrie 🙂

felixko
25. aug 2009

☹ ahojky

dalsi pekny den pred nami. baby, no to stretko aj bude 🙂 co takto vo repriza vo stvrtok o 15.00 ako minule, hm

vcera som pisala, ze mam den blbec, tak doslova som ho mala. vecer nas zacala vytapat suseda, ale brutalne, vsetky police v kupelni sa nam pooduvali... ☹ ☹ len cakame, ze sa nam oduje strop a zruti sa..

Ninka je dnes hore uz od 7.00, lebo vecer isla spat o 19.00, este len ociska otvorila, hned zbadala hracky a musela ist za nimi. doniesla mi do postele kocku /taku kde sa hadzu do vyrezanych otvorov rozne tvary/, aby som jej pomohla skladat, potom strasne znervoznela, lebo sama to este nedokaze dobre, tak od jedu zacala hadzat okolo seba kockami, trafila muza na posteli a potom ho este pre istotu pohryzla do nohy. aspon sa zobudil 😉

vcera som objednala cez internet vecicky zn.Topolino, dvoje nohavice a dve tricka, som zvedava, co mi pride. elen mi poradila, ta objednava cez tu pani, ma celkom pekne veci za rozumne ceny

kkkatarinkaaa
25. aug 2009

ahojte...

no tak my sme opat doma...termin bol 19. augusta....ale asi ozaj neni dobre vyratany alebo co....uz to neriesim...zajtra mam prist opat, tak uvidime.Hlavne, ze je malicka v poriadku a srdiecko na CTG pekne pocujem 😵 To je prvorade.A nakoniec sa narodi vtedy, kedy asi sama uzna za vhodne 🙂 😵
tak caute, idem sa nejako zabavit, lebo som prisla z tej nemocnice taka nijaka ☹

dandulik
25. aug 2009

kkkatarinkaaa.....ano bola som pred vyvolaním porodu otvorená na jeden či dva prsty. 😉 ...
...tak to je ozaj na nervy...ked ťa poslali domov...ale ved voliako to prežiješ....užívaj si ešte posledné dni...a teš sa na malinkééé.... 🙂 ked je v poriadku tak je dobrééé.....

sofia122
25. aug 2009

ahojte babenky mam smutnu spravu v nedelu mi zomrela babicka je mi stale do placu,ale snazim sa neplakat koli sofinke zajtra je pohrab bude ju strazit krsna dufam,ze to vidrzi bez zomna.ahojte

dandulik
25. aug 2009

sofia112.......prajem uprimnú sústrasť. ☹ ..aj mne ani nie pred mesiacom zomrel starký...viem, čo prežívaš.....drž sa....

ellen
25. aug 2009

ahojte,

sofi, to je mi luto 😔

filipkom dodatocne k meninkam vsetko naj.

katus-felixko, sorry, ja som zabudla na to topolino, ale asi aj tak pojdem do tesca do PN, tak uvidim, asi si tam nakupim veci... este neviem...

dandulik, katarinka, ja som bola uz 2 mesiace otvorena pred porodom na "spicku"prsta, v den porodu na 3 cm a to mi ta sestricka povedala, ze jeeeej, prvorodicka, to bude na dlho... o tretej rano... a o siedmej uz bola mala vonku, chvala Bohu, lebo ja bych tam nevydrzala cely den 😅 ja som isla rodit, nie lezat na "nafukovacie" lehatko... 😵

infinity - je mi luto, ze je to takto, u nas sa vsetko komplikuje, nikomu sa nevyjde v ustreti, no co uz, ked sme Slovaci...

p.s. u nas v robote boli dnes fofry, sak viete - tv, rozhlas. prcham pre malu

kkkatarinkaaa
25. aug 2009

sofia- aj aj prajem uprimnu sustrast...ja uz veru nemam ziadneho zo starych rodicov 😔

dandulik-ved ano, ja sa tesim, ze je drobcek ok, ale ved ty dobre sama vies ako to je...ked ta stale posielaju domov...

ellen- no tak to si mala fajn rychlo za sebou 😉 hadam budem aspon podobny pripad 😅

dejna3
autor
25. aug 2009

ahojte 🙂

sofia, už sme sa stretli... ale ešte raz ... úprimnú sústrasť ☹

katarinka, a podľa sona v 10 tt ti vyšiel aký TP? 😕 ten vraj zvykne byť najpresnejší 😉
inak dráhého sesterka, ktorá pred 2tt porodila to mala podobne: najskôr jej určili 5.8.(v 10tt), potom jej to posúvali, až sa dostala na nejaký 23.7. a napokon porodila sekciou 9.8. pred polnocou 😝 čiže ten prvý bol asi najpresnejší 😉

ellen, zasa sme slávni 😝

inffinity, ani nehovor o tých úradoch 😠 😠 😠 ja k nim síce tiež patrím, ale niekedy nevychádzam z údivu, čo dokazujú 🙄 ja som sa pred týždňom sťažovala ike, ako ma vytočili v TO na geodézii 😠 cez víkend som to rozdýchala a následne som vybavila všetko na jeden šup na MsÚ aj bez "ich dôležitosti" 😖

teri3
25. aug 2009

sofia, aj my sme sa už stretli, ale tiež vyjadrujem úprimnú sústrasť...drž sa...

kkkatarinkaaa, verím Ti, že je to na nervy, že už by si najradšej mala svoju Vikinku v náručí. Neboj, už to bude onedlho. Ona sa chce narodiť tak, aby mala podľa dátumu a hodiny narodenia dobrú numerológiu 😉 😵 😎 . Ale však ak máš pravidelné pohyby a vlastne si aj každý deň v nemocke na kontrole, tak by to malo byť OK

kkkatarinkaaa
25. aug 2009

no dakujem dievcence za povzbudenie...ved ju to tam v tom brusku omrzi 😵 🙂 😵

ika8
25. aug 2009

mirka: úprimnú sústrasť 😢

ika8
25. aug 2009

dočítala som diskusie k situácii v Topoľčanoch a idem do gauča.. dobrú 😔

ada11
26. aug 2009

ahojte bambuľky, tu je hlásenie z Lazaretu 😀 😝

sofia, vyjadrujem úprimnú sústrasť ☹

kkkatarinkaaa, neboj už o pár dní už budeš mať uzlíček šťastia v náručí 😉 to budeš najčerstvejšia mamina z nás, no uvidíme dokedy, ktorá ťa bude nasledovať 😉 ejjj....lebo, keď sa tu rozbehne druhé kolo, tak nebudeme stačiť gratulovať 😀 😀 😀

inffinity, dejna, ach...úrady, tiež mám skúsenosť, no a zaujímavé je niekedy aj to, že mne to pripadá, že nemajú jednotné informácie a na úrade toho istého typu vám povedia rôzne informácie 😠 ale to je asi v každej oblasti, nielen v úradoch 😀

ja som bola na špic prsta otvorená od 30.t.t, ale ako druhorodičťka to bolo OK, ale tiež som sa zľakla, kedže Maťku som mala predčasne /inou príčinou/a dotiahli sme to dokonca 😉 ale ja som sa fakt pri druhom tehu bála viac ako pri prvom a to 1. tehu som mala bez komplikácií do 30.t.t. a v 33.t.t som rodila ☹ v druhom tehu, keď ma len niekde pichlo a pod, tak už som mala dosť 😠 ten strach o to dieťa je strašne veľký, to asi súhlasíte so mnou, nie? 😉

ellle, ja neviem kedy sa dostanem do mesta, ak by si chcela, tak muž ti ich môže doniesť do Jacoviec - on tam chodí často 😉