Trojročná dcérka sa nevie poriadne vykakať

borihh
16. apr 2020

Dcéra(3r) sa už dlhšie nevie poriadne vykakat, len par úplne tvrdých guliciek. Pediatrička neordinuje, tak som jej včera dala čipok, ale nič len jedna gulicka. Už neviem čo jej dat, akože na bolesť sa nesťažuje, ale asi to není ok. Nejaké babské rady alebo čokoľvek?

dollyzv
16. apr 2020

Šťavu zo sliviek a slivky? Tvrdé guličky má preto, že nemá vlákninu..jablká,ovsené vločky,len celozrnné pečivo atď..nedávať nic čo zapeka

miruslb
16. apr 2020

Ak pije mlieko, skúste jej dať rastlinnú verziu. Naša bude mať 2 roky v máji a ten istý problém mala. Vyskúšala som všetko a nič nepomohlo. Alebo len kratkodobo. Problém sa vždy po krátkom čase vrátil. Nakoniec jej zistili alergiu na BKM, ale napríklad mlieko ako také jej vadí len čisté. Vo varení jej nevadí.

luccija
16. apr 2020

Ako prvá pomoc guttalax či cipok nech to z nej ide von.Potom ovsenne vločky do jogurtu rozmocene, veľa polievok, dostatočný pitný režim nie sladké, z lekárne Dulcolax.Nie sladkosti!do jogurty sušené slivky nakrájať, všetko so šupkou jablká, pomaranče.

lenka2710
16. apr 2020

@borihh ano, skus stavu zo sliviek, ja som zvykla dávať aj výživu slivkovu, jabĺčko, tiež sme mali problémy, kakala ako zajac

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
borihh
autor
16. apr 2020

No ona mi pije strašne veľa mlieka. Ovocie papá všetko, stále má nakrájané.. Možno to bude naozaj z toho mlieka, skúsim ho vysadiť

lusika33
16. apr 2020

@borihh aj naši dvaja mladší mali problém že ich zapekalo malú ešte zapeká z mlieka tiež alergia na BKM pri malej ešte nepotvrdené ale keď jej dám rastlinné je ok tiež jej inak nevadí iba keď pije samé mlieko prostredný ten nemôže nič od mlieka ale ten nám z neho aj zvracal a mával kŕče v bruchu

simsalabim
16. apr 2020

@borihh ja roky robim dcere ovsenu kasu na vode. Iba ovsene vlocky a podla potreby voda. Do uvarenej sa da dat kakao, jablcko nastrugane, skorica... toto zabera uplne najlepsie. Niekde som citala, velmi prospesny na zapchu je ten akoby sliz, co sa pri vareni vlociek vo vode robi (zmiesa sa v kasi). Vraj to funguje lepsie ako obycajne vlocky.

lubina
16. apr 2020

@borihh rano sa napit teplej vody, ale ozaj teplej Tiez mala dcerka tento proble, dr nam predpisala na to aj taky sirup na zmakcovanie stolice, ale aj ked dr nefunguje, mozes ist do lekarne sa opytat, lebo aj nekaka viac dni a stolica je tvrda, bude ju to potom boliet a nebude chciet kakat uz vobec a dostanes sa do takeho zacarovaneho kruhu. Inak ponukaj jej stale nieco pit, najlepsie vodu, tvrda stoli je aj z nedostatku tekutin...

bocianka123
16. apr 2020

Skus teplu vodu rano nalacno. Potom easylax.. to je taky harmancekovo-glycerinovy tekuty pripravok v takej specialnej "tube" ...nie klasicky cipok

lindusss2016
16. apr 2020

Nsjlepsie zo vsetkeho zaberaju lanove semiacka. Na noc namocit do vody, rano pomixovat. Bud len s nejakym ovocim, alebo tu lanovu kasu pridat k inej napr.ovsenej, alebo do jogurtu, velmi dobre zabera. Zaradit pravidelne do stravy a mate vybavene. Dolezite je ich nechat napucat a rozmixovat. Pre lepsi ekeft mozes kupit aj lanovy olej a pridavat par kvapiek, pozor, nie vela, je hnusny chutovo

borihh
autor
16. apr 2020

@simsalabim keď bola bábo tak sme jej ten "sliz" z vlociek pridávala do mlieka. To mi poradila babka, keď ako babo nevedela kakať. Strašne to pomohlo, ale teraz mi to ani za svet nevypije

borihh
autor
16. apr 2020

Ďakujem vám všetkým veľmi pekne za rady🙂 určite pokúšame co sa da a za pár dní môžem dať vedieť co zabralo

ceresnovci
16. apr 2020

davaj jej 3x denne s jedlom 5 ml Lacutosa - je to to iste ako Duphalac _- ten je na predpis... a vela tekutin. drzim palce.. tiez si tym prechadzame.

simsalabim
16. apr 2020

@ceresnovci vola sa to Lactulosa. Mojej dcere nezaberala, ale inym mozno pomoze.

sejan
16. apr 2020

Môj syn má občas tiež také tvrdé bobky ako koza a vtedy mu urobím šálku kamilkoveho čaju. Ten zmakci stolicu. Dokonca keď bol novorodenec a ho riadne zapieklo tak nám to poradila jedna stará dr a dali sme mu dve tri lyžičky a ešte v ten deň ho tak prečistilo že až. Takže skús aj toto nič za to nedáš

gabsisi
16. apr 2020

@borihh nám pomáha acidko. Naši ľúbia vanilkové a keď od rana nekakaju poobede im dám acidko a do 15 minút idu.