Trvalý pobyt v Rakúsku a štátne poznávacie značky

denaalubos
30. sep 2013

Ahojte,dufam,ze takato temu tu este neni. A zakladam ju preto,ze hladam uz dlho na nete vsetko ohladne prehlasenia auta z Sk spz na At, stale sa dozvedam nieco ine, kazdy pise ine... nevieme sa s tym z mm vysomarit, ze aka by bolo teda konecna suma, keby auto dame prepisat a co by obnasalo to, ked by sme ho prepisali az po 5tich mesiacoch, co tu mame trvaly pobyt. A to z toho dovodu ze mame do decembra na lizing, a nasa lizongovka nam povedala ze kym nie je auto vyplatene, prepis na ine znacky nedovoluje proste ze sa to neda... citala som ze za to dat musi a bla bla. Tak prosim sem so skutocnymi postupmi ako prepisat a kde kolko zaplatit. A ake pokuty mozme cakat. APROPO - nie je lahsie auto predat a kupit v AT? Piste len tí ktorí ste tym presli. Dakujem vopred za rady a nazory. Dufam ze sa konecne z toho vysomarime...

sisaha
30. sep 2013

@denaalubos skus tuto otazku dat na modru strechu. Tam ti urcite poradia

vroni
30. sep 2013

@denaalubos, ked mate v At trvaly pobyt, musite mat auto na rakuskych znackach. Rakusanom je uplne fuk, ako to urobite, ak jazdite na slovenskych mozu vas pokutovat do aleluja. Treba zajst na prislusny danovy urad (lebo im trhaju zily hlavne tie dane, ktore za auto neplatite) a PISOMNE si vyziadat stanovisko, co mate robit (kazdy urad ma svoje postupy)

denaalubos
autor
30. sep 2013

@vroni to ja davno viem,ze auto musi byt na ich znackach...preto sa pytam co vsetko to obnasa aby niekto napisal z vlastnej skusenosti...

vroni
1. okt 2013

@denaalubos, ved to som tym chcela povedat, ze nijake vseobecne "co je treba" neexistuje, kazdy okrsok si ten zakon vysvetluje po svojom a nakolko k nemu chybaju vykonavacie predpisy..... Co viem, v Brucku ti nechaju slovenske znacky po dobu leasingu a platis rakusku dan. Vo Viedni od teba chcu doplatit Novu a dan kasiruju az po ukonceni leasingu, v Linzi im je vsetko fuk a trvaju na prepise, ktory technicky nie je mozny (a to su len tri konkretne pripady, ktore osobne poznam), takze zodpovedne ti vie odpovedat len niekto spadajuci pod rovnaky Finanzamt alebo tento veledulezity urad sam (pisomne, co ti povedia ustne kludne na druhy den zapru)

renatka100
1. okt 2013

@vroni moja sestra si musela kupit nove auto a zahlasit ho v rakusku a rovno dostala rakuske spz. Byva v hainburgu. Musela zaplatit novu plus plati nejaku dan rocne. Mala velke problemy dostala aj pokutu a tajni policajti ju prenasledovali na kazdom kroku! Vivat kapitalizmus!

vroni
1. okt 2013

@renatka100, preco nove auto? A neprenasleduju to tajni 😉 , je to financna policia, zase v Bondovke nie sme. 😀 Bezne sa pri prepise doplaca Nova (podla vykonu a znacky auta), poistenie (niekolkonasobne vyssie nez na Sk) a dan z motoroveho vozidla (podla vykonu, ale vzdy v nechutnej vyske). Pokuta az v okamihu, ked ta s autom na Sk znackach prichytia (co v Hainburgu naozaj netrva dlho). Bod zlomu nie je prepis auta ako taky, ale fakt, ze je majetkom leasingovej spolocnosti a ta ho na ine nez povodne znacky prepisat nedovoli. Potom zalezi od daniarov, ako sa k tomu postavia - a do akej miery si od nich nechas skakat po hlave 😠 Ale treba sa ich pytat najprv, ked uz raz doma pristane pokuta, moc sanci s nimi nieco vyhandlovat nemas...

renatka100
1. okt 2013

@vroni keby si ty zazila to co zazila s touto financnou policiou moja sestra tak by sisa veru citala ako v bondovke. Vecer o deviatej stalo pred branou do jej domu auto - neoznacene z auta vyslii nie vludne vyzerajuci pani. Dalsi krat ju zastavili v noci na krizovatke az to prislo ak daleko ze sestra nemala na to uz zaludok a kupila si move auto lebona stare SUV by sa nedoplatila na nove - vychadzala tolko ako polovica noveho auta. Takze tak ... Bondovka