Turistické oblečenie a nepremokavá obuv

6kristina
10. okt 2020

Dobrý deň, prosím vás nejaké odporučenie na dobrú kvalitnú teplu nepremokavú obuv na turistiku pripadne aj vetrovku a nohavice🙂) ďakujem

lyci
10. okt 2020

@6kristina obuv hanwag, oblecenie fjallraven. obuv na turistiku nebyva zateplena. pouzivaju sa hrubsie ponozky

sense
10. okt 2020

Topanky na turistiku vysokohorsku Trepass, taku skor len trekingovu adidas terrex a oblecwnie mam znacku regatta a salomon

deedol
10. okt 2020

suhlas s topankami hanwag, tie su fakt top 🙂

deti95060810
10. okt 2020

vetrovky - Zajo

tweexe
10. okt 2020

@deti95060810 súhlasím, ja mam tiež Zajovku a neviem si ju vynachváliť. Ochráni ma proti vetru dažďu + plus ešte mam Polartec mikiny, ktoré príjemné zahreju.

mirage
10. okt 2020

baby a obuv dobru do stovky? Hanwag su drahe..

090255
10. okt 2020

Ja mam topánky Mammut mam ich už hádam aj 10 rokov ak nie aj viac a nosím ich normálne na turistiku ale aj v zime s hrubou ponozkou a sú stále super čiže za mňa isto Mammut...

kopytko03
10. okt 2020

@mirage v podstate všetky kvalitné topánky stoja tak ako Hanwagy.
@6kristina ja som ešte veľmi spokojná s obuvou Garmont

sense
10. okt 2020

@mirage skus landrover

krisbar
10. okt 2020

@mirage tak kup za menej, ale na topankach nestri. Oni ti vydrzia aj 20 rokov. Ja mam moje za tusim 150e pred 12 rokmi a su stale funkcne (neprmokaju, teplo).mekupujes sandalky na 2 leta...

mirage
10. okt 2020

@krisbar rozumiem. Ale 220 e je proste vela. Pozeram mammuty su okolo 130. Zas az taka turistka nie som.

kopytko03
10. okt 2020

@mirage hlavne si kúp správne topánky. Sú rozdelené podľa terénu a náročnosti turistiky,treba ich vybrať "na mieru" podľa toho kam sa chystáš.

mirage
10. okt 2020

@kopytko03 nuz chodime vselikade, Krivan som dala v obycajnych Salomonoch, vacsinou sme na beznych turach, nie skaly. Mala Fatra, Tribec..

simca06022011
10. okt 2020

My máme všetci salomon obuv a sme spokojní.. Oblečenie kvalitné sa tiež dá kúpiť hocikde, naozaj je veľa dobrých znaciek. Termopradlo, mikina, bunda, nohavice... Zajo ma všetko v ponuke ak si dobre pamätám. My najčastejšie kupujem malej, naše dospelácke veci už majú hádam 5 rokov 🤦‍♀️

ivca88
10. okt 2020

Zajo oblečenie, jednoznačne... Tieto nízke ceny aké majú teraz, sú fakt super.

090255
10. okt 2020

Aj garmontky sú super už mám tretie nizke dvoje som normálne zodrala ale tak ze som ich roky nosila proste už nevydržali 😀

090255
10. okt 2020

@ivca88 zajo je fajn ale už to nie je také ako napr pred 10 rokmi

lyci
10. okt 2020

@mirage hanwag banks stoja cca 160e a su top. pohodlne od prechadzky v lese po stredne tazku turu. mam aj za 220, ale vobec ich nenosim. ak chces do 100e dobre vysoke boty na turistiku, tak kup radsej dobre nizke a zmestis sa do tej ceny. ja mam napr. adidas.
na tych hanwagoch je skvele aj to, ze nepoznam nikoho, koho by otlacili a netreba ich rozchodit. otlaky v lacnych botach a 20km pred tebou neni zrovna zabava.

oblecenie zajo je fajn. maju velmi dobre strihy a ich veci dobre sedia. cena je tiez super. kvalita priemer

popripade skusit daco z decathlonu

mirage
10. okt 2020

@lyci ano, smer dole z Krivana som uz plakala.. strasne ma otlacili moje salomony, a to neboli nove, boli uz rozchodene.

roxy2
10. okt 2020

Ja mám topánky CMP (taliansky výrobca) a chodí sa mi v nich ako v papučkách

mirage
22. dec 2020

Tak som si na tie hanwagy nasetrila.. Nosim velkost 40. Mam vziat 41? Zial, kupa cez net je o nicom, uz som takto vratila tento tyzden Planiky, boli mi uzke, aj ked som vzala o cislo vacsie ako nosim, stale mi boli male.
@lyci
@kopytko03

zuzanaam
22. dec 2020

@deedol ja mám hanwagy a bola to veľmi zlá kúpa. Neprejdem v nich ani 5 km, derú mi päty do krvi. Pri skúšaní sa zdalo byť všetko v poriadku. Predtým som mala 25 rokov Planiky, tie mi robili pľuzgiere na palcoch, ale to až po takých 40 km a viac. Preto som chcela zmeniť značku a dopadla som takto...

zuzanaam
22. dec 2020

@mirage Planiky úzke? Tak Hanwag je podľa mojej skúsenosti na extra úzku nohu. Ja mám nohu širokú a vysoký priehlavok, mám žiaľ Hanwag a na túrach v nich prežívam peklo. Mala som aj Planiky a tie rozhodne úzke neboli. Teraz všade chodím v nízkych Merelloch za 30 e, síce ich za rok rozbijem, ale ma netlačia, nederú a ani sa mi v nich nešmýka. Na zimu a do náročnejšieho terénu to žiaľ nie je riešenie.

mirage
22. dec 2020

@zuzanaam nuz vratila som ich.. boli uzke. Hanwagy maju aj na siroku nohu. Skusim ten wide strih.