Túžba po dcére

15. dec 2023

Ahojte.
Maminky chlapcov. Poznáte ten pocit? Mám nádherných 2 chlapčekov. Milujem ich sú môj svet… život by dom ha nich dala …ale mám jedno malilinké prázdne miesto v srdci…nedá sa to slovami opísať, chyba mi v našej rodine dievčatko. . Srdce ženy by dokázalo milovať aj xdeti súčasne, je to neskutočne.
Tretie dieťa neplánujeme, povedali sme si 2 a dosť…finančne do budúcna hlavne…..ale ta túžba je strašne silná
Máte to niektoré podobne?

pettom19
15. dec 2023

Napriek emocnemu rozpolozeniu, ber to aj trocha racionalne, nikde nemas zarucene, ze tretie dieta bude dievca 🙂. Nie v zlom, ale ty to neovplyvnis, co aj sama dobre vies. Sama mam chlapca, chcela som dievca, takze trosku viem, aka moze byt ta tuzba silna, najma ak mas dvoch chlapcov. Tu by som si skor polozila otazku, ci naozaj chceme ist do tretieho dietata, aj s vedomim, ze to znova moze byt chlapec.

maryetta
15. dec 2023

To je take. Bud-alebo. Tiez som chcela dievčatko. Prvy bol syn. Druha dcera-ale ta je ciste chlapcisko 😂 a to uz ma 6 rokov. Cakam kedy bude z nej dievča.
Treti je syn.
A čakame štvrte a mala by to byť dcerka.
Ono ta tuzba je vzdy po niecom/niekom. Zalezi ako k tomu budeme pristupovat a ci to dokazeme zmenit/ovplyvnit.
Mame v rodine iba chalanov. Takze nase dievcatka su ozaj taky bonus do rodiny.
Mam kamosky ktore maju doma 3-4chalanov. Ale aj taku co ma doma 4dievcata. A teraz caka piate-chlapec.

amy2807
15. dec 2023

sesternica aktualne caka stvrte dieta lebo ma tiez troch chlapcov ( 12 rokov, 8 rokov a 3 roky ) a strasne tuzi po dievcatku, o mesiac rodí a nechce si pripustat do co jej tvrdia lekari ze zase chlapec 🙂

domka222
15. dec 2023

@amy2807 to moja krstná má 4 dievčatá. Keď sa narodila posledná, jej muž nasratý,že celý život bude robiť na vložky 😂 sesternica bude mať o položku menej😉

medda_beda
15. dec 2023

Tieto mamičkovské predstavy.
A čo od toho očakávaš, že aká by bola dcéra?
Lebo môže byť úplny opak, chlapčenský typ.

daniela2202
15. dec 2023

@amy2807 😂😁😂😁

avonladyba
15. dec 2023

Tak s druhým mužom ešte dievčatko 😀

pribinak
15. dec 2023

Však si zober do pestunskej starostlivosti dievča

mariska1989
15. dec 2023

Nemám chlapcov ale tak ako ženy túžia po dievčatách sú ženy ktoré túžia po chlapcoch . V pláne bolo 2 deti že to je akurát že dievča chlapec 😁🤣 jasné že sa narodila 2 dcéra 😬 po pár rokoch bola reč samozrejme z mojej strany že by som chcela chlapca že by som mu porodila syna tak šli sme do toho heeeej to skôr kúpim 1000rohlikov ako syna 🙈 takže doma sú 3 baby . Samozrejme túžba mať syna je obrovská no zatiaľ v nedohľadne aj keď už som stihla byť tehotná a šikovno to odišlo ako prišlo

beky223
15. dec 2023

Áno, poznám. Myslela som si, že mi to bude jedno, ale nie je. Takmer vždy keď vidím niekde rodinu s malým dievčatkom tak si tak sama pre seba pomyslím, že to akože naozaj ja nikdy nebudem mať dcéru? To prečo?? 🙈 Proste človek má v sebe nejakú predstavu o tom, ako bude jeho život/rodina vyzerať a niektoré veci sa jednoducho nedajú ovplyvniť, takže sa s nimi treba len zmieriť. Alebo teda skúšať a skúšať, ale to je veľmi zradná stratégia 😅 Mne pomáha keď sa na to pozriem nesebecky a poviem si, že možno vďaka tomu budú mať ako bratia lepší vzťah, viac si rozumieť... Ale ani toto mi nikto negarantuje 😅

lulana79
15. dec 2023

@medda_beda nič nečaká si myslím... píše len o túžbe po dcére o svojich pocitoch... a ja ju plne chápem. Každá sme iná, každá to prežíva inak... sú ženy, čo neriešia, že majú iba synov, lebo je to niečo, čo proste neovplyvnia... majú zdravé dieťa to je hlavné... ale potom sú aj také, čo si síce toto všetko uvedomujú, no napriek tomu je tá túžba tak silná, že proste to len tak z hlavy dostať nemôžu...

mariska1989
15. dec 2023

@amy2807 ani ja som si nechcela pripustiť keď oznámili že 3 dievča čakám 🤣 potvrdili to 3 lekárky

judit47
15. dec 2023

Mam syna a nikdy som nepomyslela ani na 1 sekundu ze by som chcela mat aj dcerku-vzdy aj v predstavach to bolo zdrave slusne diet.

rozumiem tvojim pocitom a ked to citam vzdy si len zelam,ak by dana mamicka aj mala vytuzene pohlavie, aby to jej deticky predtym, nikdy necitil od nej-ze neboli tak ,,vytuzeni,,. Ja viem ze ich lubite a dali by ste za ne zivot, ale dieta si krivdu-neoblubenca,menej tuzeneho dietata, nesie cely celucicky zivot☹️

medda_beda
15. dec 2023

@lulana79 Ja nemám túžbu, ale preferujem skôr chlapčenské pohlavie.Kolegyňa ma zase takú dcéru, že by ju mohla rovno naklonovať.To je také úžasné dieťa :D.Takžd mať takú dcéru tak by som bola rada.
Ale v podstate mi to je jedno.

autor
15. dec 2023

@amy2807 oooch uolne ji chápem, tiež mám kamosku…má 5chalanov 😊😊😊😊😊

autor
15. dec 2023

@medda_beda nemala som sestru, možno neviem ti opísať, celkovo vidieť ako by vyzeralo dieťa dievca

autor
15. dec 2023

´
@mariska1989 krasne❤️❤️❤️ držím aj tak palce. Možno raz

autor
15. dec 2023

@beky223❤️❤️❤️❤️ Ach presne. Ja sa utesujem, že možno vnučky budem mat 😁

autor
15. dec 2023

@judit47 si normalna? Ty nemôžeš mat deti, keď takú hlúposť hluposti dokážeš napísať. Ja som túžila mat zdravé deti, dokonca sme si nedali ani pohlavie zistiť ani pri pri prvom, ani pri druhom. Takze úplne hnusný komentár, ja tuzim tebe aby si sa naučila rešpektovať pocity iných

autor
15. dec 2023

@judit47 fuj hnusná si, tvoj komentár má nechutne striasol. Brrrr.

ivangeline
15. dec 2023

No mala by si tuzbu potlacit.. akceptovat..ze toto nie je vo vasich rukach. Tiez som dufala v dievca a zas chlapec! ;D

luccija
15. dec 2023

To je také ego myslíme si, že môžeme ovplyvniť všetko🙂buď to prejde, alebo sa pustíte do tretieho s možnosťou 50/50🙂ale nebuď skromná veľa žien Ti závidí, že máš 2 zdravé deti máš dosť len na to možno nemyslíš.Ale rozumiem každý má niečo vysnívané moja kamarátka sa skoro zrútila, keď sa dozvedela, že 3 dieťa je syn a ten je najlepší, bezproblémový maznavy a citlivý ako dievča už ma 9 r

beky223
15. dec 2023

Úprimne, nemyslím si, že to @judit47 myslela tak zle ako to možno vyznelo 🙂 Ale inak podľa mňa to reálne môže fungovať presne naopak. Že ak má niekto napr. 3 dcéry a narodí sa mu 4. chlapec, tak sa automaticky nestane najväčším obľúbencom a dcéry pôjdu do úzadia... Skôr konečne len vypustí tú myšlienku na opačné pohlavie z hlavy a stane sa takým vyrovnanejším rodičom pre všetky svoje deti 🙂 Ale nezažila som, takže neviem. Ale v iných oblastiach to aspoň u mňa tak funguje.

anjelicek26
15. dec 2023

Kamoska po troch synoch zatiahla rucnu brzdu a dali s muzom ziadost o adopciu dievcatka 😅 Po 4,5 roku sa aj dockali 😍 Dovtedy chlapci podrastli, takze ma doma troch skolakov a malicku, spokojna je cela rodina...

martyzpp
15. dec 2023

Tiez mam dvoch chlapcov a tiez sme si vraveli, ze uz nam staci. Obcas mi tak prebehne hlavou ake by bolo mat dievcatko a hlavne, aj moj muz by sa potesil ale dalsie zatial neplanujeme. Avsak, mozno by som prijala fenku, aby som nebola taka sama baba na mojich chlapov 🤭. Na dieta sa totiz uz necitim aspon nateraz.

mimi3008
15. dec 2023

Praveze to tak nemam, mam 2 chlapcov. Este sme si nepovedali definitivne, ze tretie raz potom mozno o par rokovv nebude, ale keby bolo tretie, velmi by som sa potesila zasa chlapcekovi

la_dolce_vita
15. dec 2023

Mam 2 synov, uz dospelych a musim napisat, ze casom som to prestala riesit, az sa tomu teraz cudujem. Som stastna, ze ich mam, ze su aki su a dcera mi nechyba.

kaajuiaatko
15. dec 2023

Moja suseda veľmi túžila po dievčatku, mala 2 chlapcov. Otehotnela a bol to ďalší chlapec. Odsťahovali sa a po čase som ju stretla a pýtala sa jej, či budú ešte skúšať štvrté. A jej odpoveď bola, že áno, ale želala by si ešte jedného chlapca 🙂

nevenka
15. dec 2023

@maryetta tak to mate na stroedacku, ako my -ch,d,ch,d...ale ta prva je dievca a vsade duhy, jednorozxe, sukne a saty. Ale povahou je to tazky kaliber. Prvu syn ako.med, druhy certik. Stvrte este neviem, ale hysteria sa obcas objavi uz, aj ked ma len 11,5 mesiaca.

ivik4
15. dec 2023

Nie

maryetta
15. dec 2023

@nevenka cosi. Nasa ked som jej dala saty ako vydrzala ale…. Nic take ze princezne. Babiky. Teraz mala slabe a kratke obdobie ze pomadu a lak na nechty. Ale to netrvalo dlho 😂😂😂 ale aj povahu ma celkovo taku od narodenia.
Prvy je celkom ok. Teraz akoby na neho isla puberta. Nieeeee. A precooooooo. A pretaca ocami co mu poviem. A to ma iba 9. Som si myslela ze to pride tak 12-13r.
A najmensi syn ma zatial 3 ale je to milacik. On je zatial zlaty. To kazdy doma povie.