Ako ste sa zmierili s tým, že namiesto vytúženého dievčatka máte chlapčeka?

9. feb 2024

Ahojte maminky, ako ste sa zmierili s tym ze miesto vytuzeneho dievcatka mate chlapceka?
Ja viem a uvedomujem si to ze uplne najviac je to ze su deti zdrave bezohladu na pohlavie, ale ked proste zena tuzi po tej dcerke tak je to take no...
Mozno to je tym ze som vyrastala medzi samymi chlapcami, mam len dvoch bratov, cize od malicka medzi autami, so mnou sa nemal kto hrat, v rodine som mala samych bratrancov, nasledne v skole som si potom s dievcatami uz moc nerozumela kedze som odmalicka vyrastala skôr medzi chlapcami. Vzdy som velmi tuzila po sestre, zial nebolo mi dopriate. Tak som si hovorila ze vsak nevadi mozno mi bude dopriata dcérka..vzdy som po nej velmi tuzila, ked idem do obchodu s hrackami alebo s detskymi vecickami vzdy som videla len ruzovu, a vecicky pre dievcakto...ostatne slo mimo mna...
Otehotnela som, od zaciatku som mala taku predtuchu a pocit ze to bude dievcatko (ano mozno podvedome lebo tuzba je silna)...a aj ked som si hovorila zo zaciatku lebo som nemala uplne lahky zac.tehotenstva ze hlavne nech bude zdrave a je mi to jedno, no zial asi nieje...od kedy mi pan dr. povedal ze to bude chlapcek som akasi troska sklamana, na jednej strane neskutocne vdacna ze podla testov je zdravy a viem ze ho budem lubit najviac na svete, ale nebudem klamat uz vysla aj slza ze preco nie to moje vytuzene dievcatko (ano hanbim sa za to)...
asi som sa potrebovalala len vypisat a verim ze zeny ktore to maju rovnako ma pochopia a neodsudia za to..

anjelicek26
9. feb 2024

Kamaratka pocas tretieho tehotenstva (treti chlapec) zacala proces adopcie... po 5 rokoch adoptovali zdravu krasnu dcerku... muz sa smial, ze on by jej zas chlapca spravil 😂

lauriik
9. feb 2024

Este si len tehotna predpokladam. Ked sa dieta narodi, bude ti jedno co to je, budes ho milovat bez ohladu na pohlavie ❤️ a mozno druhe bude dievcatko

maryetta
9. feb 2024

Ako keby som o sebe citala kazdy mal sestru v okoli. Iba ja dvoch bratov 😂
Presne asi vdaka tomu som si napokon vzdy lepsie rozumela s chalanmi nez dievcatami. Neviem.
Kazdopdne tiez-ked sme cakali prve bola taka tuzba po dievcatku ale… nejako som sa nesklamala ked to bol chlapcek. Mame doma uz 2x chlapec 2x dievca.

Takze nie je vsetkym dnom (ani tehotenstvam) koniec.

lenka.25
9. feb 2024

Vôbec sa nemáš za čo hanbiť , väčšina z nás v tehotenstve preferuje vytúžené pohlavie . Prežívaš úplne normálne pocity . Nebudem ti tvrdiť , že pocity po narodení syna sa zmenia , lebo to nikto nevie , ale možno áno ... a možno tvoja túžba ostane nevyplnená nikdy . Hlavne veľa zdravíčka obom prajem

tana85
9. feb 2024

sice nemam skusenost, ale napr.ja som druhe dieta vobec nechcela, ale stalo sa. chcela som ist na ukoncenie a bola som fakt nestastna, ze som tehotna...rozmyslela som si to nakoniec a syn je dar, to dieta malo prist lebo priniesol do rodin nieco, co nas stmeluje...proste sa to vsetko stalo lebo to tak malo byt, on akoby si nas vybral. od dcery by si mala mozno velke ocakavania a nakoniec by to nebolo take ako si vysnivas. ja mam so synom blizsi vztah ako s dcerkou, synovia su skveli

maryetta
9. feb 2024

@tana85 inac ja napr mam druhu dceru. Ale ta je ako chalan. Aj spravanie. Aj celkovo. Ona mao kedy ze by brala babiky. Suknicky. Maslicky a neviem co… aj celkovo je takej povahy ze za dvoch chalanov 😂 od narodenia a to uz bude mat v lete 7 rokov.

calathea97
9. feb 2024

Ahoj, napíšem ti moju skúsenosť. Odvždy som si myslela, že keď otehotniem budem mať dievčatko. Je to tým, že práve naopak ja som vyrastala v čisto ženskej rodine. Mám sestru, sesternice a vlastne mamka, krstná aj dokonca babka sú rozvedené takže naozaj čisto čistá ženská rodina. Takže naozaj som si myslela, že ak raz otehotniem na 100% to bude dievča, čo som aj veľmi veľmi chcela. Minulý rok v apríli som otehotnela a veľmi som sa tešila. Hneď som mala predstavu seba a dcérky ako jej kupujem krásne šaty, robím jej vlasy, hráme sa s bábikami a podobne. Prvýkrát mi pohlavie povedali na ultrazvuku myslím okolo 13tt. Dr mi povedal, že to bude pravdepodobne chlapec, ale ešte nemám kupovať modrú výbavičku, lebo nie je to na 100%. Vtedy som zažila sklamanie a pripúšťam aj mierny strach, lebo ja som bola presvedčená, že je to dievča a teda vyzeralo to inak. Povedala som aj partnerovi, že to bude asi chlapec a on videl moje sklamanie a ja som stále hovorila, že možno je to predsa len dievča... Na najbližšej kontrole nám potvrdili, že je to chlapec. Poviem ti celé tehotenstvo som bola mierne sklamaná a viackrát som si poplakala, lebo naozaj som mala inú predstavu. Nikdy som to nikomu nepovedala a doterz sa strašne hanbím sama pred sebou, že som mala také pocity. V januári som porodila a poviem ti akonáhle som ten malý uzlíček videla, hneď som sa do neho zamilovala láskou aká sa nedá ani opísať. Naozaj po pôrode som prišla na to, že je to úplne jedno a že môžem byť vďačná, že je malý zdravý a taký úžasný aký je ❤❤❤. Poviem pravdu keď som prišla domov z pôrodnice, tak to na mňa veľmi dolahlo, že som bola viackrát počas tehotenstva smutná z pohlavia a úplne som sa mu ospravedlňovala a plakala, že som to tak nemyslela a že on je to najdokonalejšie, čo ma v živote stretlo. Takže poviem ti len toľko, že sa netráp. Nie si ani prvá ani posledná, ktorá má také stavy a chcem ťa ubezpečiť, že tak ako si písala, keď sa narodí naozaj to bude tvoja najväčšia láska ❤

beky223
9. feb 2024

Ono v tehotenstve je to s tými myšlienkami asi najťažšie. Pretože si pod vplyvom hormónov a o tom bábätku v bruchu nevieš v podstate nič, len to, že to nebude to tvoje vysnívané pohlavie. Ale keď sa narodí, tak uvidíš aké je krásne, na koho sa podobá, ako sa usmieva, ako sa ti z neho roztápa srdce bez ohľadu na to, aké má pohlavie, je to proste tvoje dieťa, ktoré ľúbiš. Časom si nebudeš vedieť predstaviť, že by to bolo dievča. Ale či tvoja túžba po dcérke časom úplne pominie, to ti už sľúbiť neviem. Ja po nej stále túžim, aj keď by som svojich chlapcov určite nevymenila.

alickapusinka
9. feb 2024

Ak by si zažila smrť vlastného dieťaťa a žiadne iné už mať nemôžeš rozmýšľala by si ináč. To teraz neviem som sklamaná dalši chlapec ja by som prijala aj chlapčeka ale nemám nič. A TY si tu napíšeš som sklamaná ja som si myslela že každej mame ak sa narodí dieťa že je najdôležitejšie že je zdravé jeho mama je zdravá a všetko dopadlo na 1. aspoň u mňa by to tak bolo a TY napíšeš že si sklamaná porozmýšľaj nad sebou a v duchu si povedz som šťastná aj za chlapčeka. TU na MK je veľa žien ktoré deti nemôžu mať alebo im dieťa zomrelo a TY napíšeš že si sklamaná lebo chlapček čo by iné ženy tu na MK dali aj za chlapčeka.

henrikir
9. feb 2024

neviem, mozno byt trpezliva a vyskusat znovu? alebo pripadne ta adopcia. ak tomuto moc neiklinujete, tak inak sa asi poradit neda, no. skoda, ze sa neda vybrat pohlavie dietatka pred narodenim, vsak 🙂 ale chapem to uplne, nie je na tom nic zle, viem, ze svojho synceka lubis, to je jasne. tu tuzbu jednoducho neovplyvnis.

tana85
9. feb 2024

@maryetta ved prave, ze ani ta dcerka by nemusela splnit jej ocakavania

lavender94
9. feb 2024

Ja ťa úplne chápem, nie je na tom nič zle ani nevďačné. Skoro každá ma vytúžené pohlavie a keď sa to nesplní, je úplne normálne byt chvíľku z toho sklamaná. Vôbec sa to nevylučuje s tým, že by si to druhe nemilovala alebo ze by si ho nechcela. Časom sa cez to určite prenesieš.

luccija
9. feb 2024

Mala si očakávania🙂stále to je 50/50, ale veľa žien inklinuje k dievčatám saty, sponky, bábiky a aj tak sa im môže narodiť dievča, ktoré do šiat, sukne nenavlecies a je to viac chalan.ked porodís budeš sa na tom smiať.Dnres má každý 3 pár problémy počať buď rada, že čakáš dieťa

1angelika
9. feb 2024

Úpne ťa chápem, treba to z tvojho podvedomia dostať preč, vyhľadaj terapeutku a bude pokoj...lebo týmto zmýšľaním sa ti môže stať, že si "privoláš" do života aj druhého, tretieho chlapca..Také uvedomenie, že..som rada, že mám dieťa, že je zdravé ti nepomôže ak v podvedomí veľmi túžiš po dcérke.

nairia
9. feb 2024

@autorka som rada za tento prispevok, ja sa citim rovnako. samozrejme som vdacna za to, ze maly je podla vsetkeho ok (este je v brusku), ale aj tak som vnutorne nestotoznena s tym, ze to nie je dievca. dcerku prvu uz mam, ale ja som voci tym chlapcom nejaka zaujata 🙈 asi to bude tym, ze v okoli mam chlapcov, ktori mi nijak neevokuju nieco zlate, detske a podobne. narozdiel od dievcat. 😁

h2
9. feb 2024

Ja som mala vytúženého chlapčeka. Ale zmierila by som sa aj s dievčatkom. Neviem, prečo tak veľa žien nechce chlapcov, alebo ich chce oveľa menej, než dievčatká.

bolarazjedna
9. feb 2024

Podľa mňa, ak máš takéto vysnívané dievčatko, bude aj lepšie, že to bude chlapec. Máš nejaký ideál v hlave, a podvedome stále by si mala očakávania voči dcére, aby bola taka, akú si ju teraz predstavuješ.
Moja mama tiež vždy chcela dcery, aj má 2. Moja prvorodena sestra však vôbec nespĺňala ten obraz rozkošného dievčatka, ktorá miluje ružovú, miluje obliekanie a všetky ženské veci. Proste celý život tvrdohlavá, umrncana, vôbec sa nechce pekne obliekať, chodí s mastnými vlasmi, keď bola malá, tiež nerada sa obliekala, nakupovala atď. Vôbec povahovo nesedia s maminou( ani so mnou), ani nevychádzajú dobre....
Takže radšej mat syna ako taký vzťah s dcérou, ako moja mama s mojou sestrou.
Na druhej strane poznám 5 ročného chlapčeka, ktorej obľúbená farba je ružová, je veľmi empaticky, milý človiečik.

Tvoje pocity sú ináč normálne, musíš pochovať, odsmútiť ten ideál o dievčatku v tvojej hlave, nie si jediná, ktorá tým prechádza, aj keď sa o tom nerozpráva....

pe_mi
9. feb 2024

Nezmierila 😂 na druhý pokus vyšlo dievčatko 😂

buducamama
9. feb 2024

Prepac, ale predstav si to sklamanie, ked by si cakala druheho chlapca😂 A potom aj tretieho…🫣 Ono je to tak, ak nic neocakavas, nemozes byt sklamana. Tak sa bolo treba nastavit, kedze prave toto neovplyvnis. Neboj, ked sa narodi, budes vdacna, ze je drobcek zdravy a bude to to najkrajsie, co si v zivote videla.

lenkakoc444
9. feb 2024

Nemas sa za co hanbit (aj ked sa ti niektore tu snazia nahovorit ze mas). Ja som to citila presne tak isto ako ty az teda na to, ze som chcela chlapca. Nakobiec ho aj mam, ale viem ,ze ak by mi Dr povedal, ze bude dievca potrebovala by som par dni/ tyzdnov na spracovanie tej info. Podla mna do porodu sa uz budes tesit na svojho chlapceka. Kludne v sebe to "sklamanie" spracuj.

anna_anicka83
9. feb 2024

@nairia Ja som toto mala pri treťom, dve dievky doma, tretie neplánované. Ja som si chlapča nevedela predstaviť. Tiež som cítila sklamanie, keď mi doktor povedal pohlavie. A vieš čo. Ono je to fakt úplne jedno. Nevymenila by som svojho pinďolinďa ani za sto dievčatiek. No je to divokejší kus, ale láska a všetko okolo je to to isté. Ale aj u mňa kým bol v bruchu, tak som si to predstaviť nevedela😁

mata90
9. feb 2024

Ja ti poviem za seba. Mám troch chlapcov. Manžel sú štyria bratia. Od prvého tehotenstva som túžila po dievčatku a manžel tiež. Najhoršie som to prežívala pri treťom. Fakt aj slza padla. Najmladší ma už 4 roky a nevymenila by som ho za žiadne dievčatko. Tiež som sa postupom času hanbila za svoje myšlienky. Chápem ťa, tá túžba je silná,ale ver mi zdravie dieťatka je to najdôležitejšie. Sestra má dve dcéry a jedna z nich je za troch chalanov, keď vidím čo stvára,som rada za toho môjho kľudneho 😊

maryetta
9. feb 2024

@henrikir a ja zas tvrdim ze ake super ze pohlavie sa “zatial” vybrat neda. To az potom by bolo “obchodovanie” a vyberanie si akoby sme chceli nejaky tovar.
Mam doma obe pohlavia ale… vsetko je tak ako ma byt. Ak by sme prilis spekulovali nad tym tak….

lucia13022023
9. feb 2024

@calathea97 ja tak isto. Sme ženská rodina, minimum chlapov a vedela som ze čakám dievčatko. Aj mi to doktorka povedala. Strašne som sa tešila, hneď predstavy a šatách, babikach, barbie rozprávakach, dokonca som mala aj oblečenie po neter krásne ružové už odložené.
V 20tt mi Pán doktor Grochal povedal ze je to chlapček. Bolo to sklamanie, bála som sa vzťahu matka a syn.. Ale tiež ako som ho uvidela, zamilovala som sa a nikdy v živote by som ho nevymenila ani za 100 dievčat. A tiež som prerevala 600nedelie ze aká som zlá mama že som chcela aby bol dievčatko 🤣🙈 hormony..

nairia
9. feb 2024

@anna_anicka83 toto bude asi to, ze si neviem predstavit mat doma chlapca. mozno je to tym, ze sme vyrastali sestry a s chalanmi sme nejako neprichadzali tak do kontaktu casto ako s dievcatami. no, nechame sa prekvapit. ale dakujem za povzbudenie ☺️

mamamasama
9. feb 2024

A ja som mama troch chalanov a ani za svet by som nechcela dceru 😬😬😬

kiki68
9. feb 2024

mam dokonaleho chlapceka, vies niekto musi aj dobrych chlapov pre tie princezne vychovavat. Takze mam v rukach to, aky chlap z neho bude. Ved kazda chceme pre dceru takeho, co nam ju nezrobi, neznivoci. Ja nasho zboznujem, on je taky kralicek zlaty, len hopka okolo. Nikdy by som ho za ziadne ruzove saticky nevymenila 😀

kiki68
9. feb 2024

@buducamama Ved to uz mas vsetko doma, vlaciky, auta, veci, co tam budes vsetko zas kupovat a zrazu tam babiky a ruzove a hello kitty vsade 😀😂😂 Ako mozno mile, ale kde tie haraburdy zas davat

miadi
9. feb 2024

Ja som sa neupynala na jedno pohlavie hoci som ako 10r pisala dennik svojej buducej dcere. Mala som skusenosti s detmi oboch pohlavy a vedela som uz ze je jedno ci je to dievca ci chlapec ide skor o povahu ako si ludia sadnu.Male deti mà mali radi chlapci aj dievcata. Bola som len zvedava no nemala som preferencie. Nikdy. Prva bola dcerka a bola tak narocne babatko ze vacsina ludi pri takych ostane s jedinacikom. Lebo sa boja ze dve take deti by nezvladli piclo by ich. Nespave nejediace oblubene prve slovo “nie “ bojujuce proti vsetkemu obleceniu a kazda malickost drama boj . Hyperaktivne . Za 3 chapcou😂zaroven roztomile no vycerpavajuce. Jedine co som si zelala bolo nech druhe dieta je kludnejsie. A vyslo mi to . Syn je kludnejsi prva slza vysla ked mal 9m . Nikdy som za Nim nemusela utekat pekne sa dal drzat za ruku vzdy ked som ho volala sa ozval odpoveda aj za sestru 🤣niekedy sa obzeram hladam ho a on je hnet za mnou . Da si vysvetlit mà od malicka iny level empatie . Vzdy sa vedel zahrat aj Sam. Nikdy sestre netrhal hracky z ruky to robila ona jemu.. a ona bola najprv sklamana ze bude mat brata Lebo chcela sestru. Vysvetlila som jej ze my si nevyberame ale oni si vyberaju nas . Ze tento chlapcek chcel mna za mamu a ju Za sestru. Mat dieta je najkrajsie a je jedno ake mà pohlavie. Ta laska je rovnako uzasna od oboch a k obom. Ano babske handre su krajsie a vacsi vyber 😄ale hnet ako zacnu mat svoj nazor chcu len to co sa paci im .

kika2079
9. feb 2024

Normálne povedala som si aspoň mi bude mať kto nákupy nosiť samozrejme zo srandy . A vieš čo mám dvoch a som rada chlapci to majú v živote často jednoduchšie. ... a tiež vravím ze príroda,alebo boh ak chces na to mala svoj dôvod že to takto je