Túžime mať dvojičky. Ako na ne?

moniq
29. apr 2008

Caute krasky.S muzikom moc tuzime po dvojickach, neviete ako na ne?
Ja viem, je to cudna otazka, no uz sa da vypocitat ako mat dievcatko bo chlapceka , tak ste mozno poculi aj receptik na dvojicky.... 😅 🙂

ivka19
29. apr 2008

moniq,zaujimava tema 😉 a ako teda vypocitat ci chlapec alebo dievcatko,mne by stacilo aj to

adrioska
29. apr 2008

ja si myslim, ze je to dane skor geneticky, ci niekto bude mat dvojicky alebo nie...nemyslim, ze je na to recept, resp. je, ale potom otehotniet nie prirodzenou cestou... 🙂
urcite je to zaujimave mat dvojicky, ale ked si predstavim tu starostlivost o ne, tak to teda nie...ja aj s jednym babenkom budem mat co robit (ak Panbozko da a bude aj zdrave) 🙂

prasiatko30
29. apr 2008

ja teraz vidim v okoli uplnu epidemiu dvojiciek aj viaciciek - ale je to skor koli tomu ze je dost vela zien co nemohli mat deticky prirodzenou cestou a tak sa podrobuju umelemu oplodneniu 🙂 a vtedy sa niekedy zadari aj dve deticky naraz 🙂

emjee
29. apr 2008
moniq
autor
29. apr 2008

Diky Emjee, idem si to prestudovat

kukona1
29. apr 2008

tak moniq mne sa to podarilo po užívaní clostylbegytu ale to jedno som vo štvrtom mesiaci potratila lebo bolo mimo maternice ☹
ale myslím že je to skor genetické.... 😎

moniq
autor
29. apr 2008

No ked to moze ovplivnit genetika maminy - cize mna -tak hada mame daku sancu.Babka mala mat dvojicky (len potratila), a ocino ma sesterky dvojicky....Uvidime

liliandax
29. apr 2008

aj ja si myslim, ze je to skor genetika..
dnes sme stretli na ihrisku dvojicky - dievcatka, budu mat teraz 2 roky.. a ked som ich videla, ako "boli vsade" .. no neviem, ci by som to zvladla.. 😅 Mozno ak by som mala aj vzadu na hlave min. 2 oci, jedna sa vytratila, ani sme nezbadali ako 😀

moniq
autor
29. apr 2008

No u nas preto tak tuzime po dvojickach bo manzel chce len jedno babo a ja moc chcem dve.Povedal vsak ze dvojicky by mal rad - tak by to bolo super riesenie ako vyhoviet obom 🙂

miriamkac
29. apr 2008

dievcata...kuk....ja mozem napisat: u nas v rodine dvojicky vooobec nie su, a otehotnela som prirodzenou cestou... 😀 ....a este....boli snom mojho muza....mozno staci len siiilno snivat...xixixi

astora
29. apr 2008

moniq ja som tiež snivala o dvojickach a teraz ich mam. Ale mame aj v rodine ale to sme sa dozvedeli až ked sme ich čakali 🙂

kili
29. apr 2008

ja som tiež túžila po dvojičkach, ale ani vosne ma nenapadlo, že sa to naplní, ani keď mi dr. povedal, že po tých liekoch môžem mať 2-3 naraz 😀 . Čiže môj recept, nemať ovuláciu vôbec, dr predpíše Clostilbegit a vtedy môžu dozrieť viac vajíčok naraz.

junovka
29. apr 2008

baby, ja len tolko.....Ked som bola prvykrat tehu, tak som cakala dvojicky, ale v 16tt mi jeden plod odumrel ☹ a druhy je Timeika 😉
Ked som bola druhykrat tehu, tak v 9 tt mi tak isto jeden plod odumrel, a druhy plod je Nelinka 😉
Lekari tvrdili, ze som rarita.Inak,teta mojho otca pochadzala z dvojiciek a moja sesterka ma dvojcata, z ocovej strany.Takze, asi fakt to bude geneticke.Len, by ma zaujimalo, ked moje babulky v buducnosti budu tehu, ci budu mat dvojcata, alebo nie 😀 😉

ifrimka
29. apr 2008

ale nebojite sa tej zataze na vas organizmus?
v rodine mojho muza ich tiez niekolko maju, takze ja som "trpla" ci nebudeme mat aj my.... ale co nie je, moze byt 😕

jerryjanka
29. apr 2008

dvojky by som brala aj ja. najlepšie chlapca a dievčatko ale to si asi same nepovieme :D

nabeh u nas je mamina čakala dvojičky - ale potratila a babka bola z dvojičiek
no ale budem rada aj za jedno len nech sa podarí
mamičkam dvojičiek blahoželam a prajem vela zdravička hlavne kili

jerryjanka
29. apr 2008

junovka tak to je fakt rarita ale aspon maš svoje detičky pri sebe tie čo zostali a anjelikovia ich stražia 😉

maca793
30. apr 2008

monig
ty chceš dvojičky? aj ja som po nich niekedy túžila, a mala som ich. je to dosť drina, ale zvládnuť sa to dá. ja som ich vychovala sama od narodenia, nik mi s nimi nepomáhal aj keď som si želala.
a recept? ja som pred tým brala anti, potom som ju vysadila. ale myslím si, že je to skôr genetikou. u nás sú dvojičky každé 2 generácie ako z mojej strany tak ako ja zo strany ex.

moniq
autor
1. máj 2008

Krasky ste zlate - dakujem za reakcie..
No momentalne sa snazime vobec otehotniet - tak sa nam mozno konecne zadari a budu to dvojky, a ked nie tak mozno nabuduce 🙂
Kazdopadne musim vyjadrit obdiv nad mamickami co dvojky vychovavaju same, ja mam dufam velku oporu v muzikovi 😎

maca793
1. máj 2008

monig
prajem ti, aby ste splodili aj jedno dieťatko, aby bolo zdravé. veľa žien, čo poznám, chceli tiež dvojičky, a keď sa nepodarilo, tak hneď po pôrode otehotneli, takže mali deti 2 do roka, s odstupom 10 mesiacov. boli spokojné.
aj so sebou aj s deťmi 😉

moniq
autor
1. máj 2008

maca to je fajn napad - len dufam ze nebudeme mat take trable s plodenim ako teraz - potom toti sa do 10 mes nevmestime ☹

pacna
1. máj 2008

moniq aj ja ti prajem dve ale ak nevyjde tak aspon to jedno. 😉
ja obdivujem celkovo maminy dvojičiek mam kamaratku aj sestrenicu s dvojkami super to zvladaju 😀

maca793
1. máj 2008

možno je to aj tým, že sa veľmi pokúšate a veľmi chcete, niekde som počula, že sa treba úplne uvoľniť a každodenne nemyslieť na to, ono to samo príde, ale ja viem, že sa to nedá. našťastie ja nepatrím medzi tie, ktoré ťažko otehotnejú. ja som sa len pozrela na slipy a hups a bola Karolínka na prvý šup. 😉

moniq
autor
1. máj 2008

Maca 🙂

jonatanka
8. júl 2008

no my sme deticky ani velmi neplanovali ale ked nas 2 krat v jeden den svokricka vyrusila, zadarili sa nam dvojicky, dokonca parik. takze odporucam svokru 😀 😀 😀

orinka
8. júl 2008

Cítim sa ako na detskej univerzite 😀 Takúto otázku predsa nemôže dať jeden dospelý človek... tak ako nemôže veriť, že pohlavie dieťaťa sa dá vypočítať... ach jaj... 🙄

najjulinka
8. júl 2008

Takže silno snívať nestačí 😉 Moja mamka túžila po dvojičkách a 5x to bol solo kus... A povedala, že keby jej povedali, že šieste brušky by boli dvojčatá, tak ide aj po šiestýkrát 😀 😀 😀

Moja teta nechcela o dvojičkach ani počuť a podarili sa jej - ale u nej to bolo dedičné 😉

článok mojej mamky "Všetky moje dvojčatá": http://evalorenzova.blog.sme.sk/c/137661/Vsetky...
V podstate sú 2 rôzne riešenia ak to dvojčatá nebudú:
1.) Mať deti teeeesne po sebe (ja s bratom)
2.) Alebo si vziať z domova hoci aj 2 sólo kusy približne rovanko staré - toto využila moja mamka aj ja 😀 😀 😀
No a potom je možná kombinácia týchto dvoch - prvé porodiť a druhé si k tomu pribrať z domova (toto má v pláne moja kamoška 😀 )

matenka
8. júl 2008

ja by som dvojičky nechcela ani zázrakom, mne to moje jedno neposedniatko stačí až-až

mirka414
8. júl 2008

u nas sa so srandy vravi,ze cez kopirak 😀 😀 vzdy ked sa tu zjavi tato tema si na to spomeniem 😀 .snad sa vam podari aspon jedno zdravucke a krasnucke...

dandas
31. mar 2014

@moniq vidím ze je tento príspevok uz starší ale zaujímalo by má ci sa vam podarili dvojčatá...my teraz riešime rovnakú otázku...aj ked jedno babo máme a chceme este surodenca pre malú a viac deti uz manžel nechce ale keby to boli dvojičky tak by mu to nevadilo. A ja chcem veľmi tri deti. Aj ja som z troch s
úrodencov a bolo to super.