Túžime po dvojičkách

6. aug 2022

Ahojte, s mojim manželom máme 1 dieťatko. Dcérka bude mať rok a každú chvíľku by sme sa chceli snažit znova o bábätko. Veľmi túžime po dvojičkách.Viem, musí to byť ťažké,ale bývame hneď vedľa mojích rodičov a kúsok bývajú aj svokrovci-všetko by sa zvládlo. Maminky, ktoré máte dvojičky alebo aj viac bábätiek naraz- užívali ste dajaké lieky na viac početnú graviditu?túžili ste rovnako alebo to prišlo nečakane? Mali ste doma ešte jedného drobčeka? Aké boli začiatky? Pomáhal vám niekto so starostlivosťou?

alguno
6. aug 2022

Má niekto z rodiny dvojičky? Ak áno, šanca je.

olivia_s
6. aug 2022

Keby existoval recept na dvojicky, uz davno by mali pary, ktore su zdrave a roky rokuce sa snazia bez vysledku aspon o jedno... Nic v zlom. Vela stastia ;)

dada0902
6. aug 2022

Podľa mňa nič také neexistuje aby si každý kto chce zmyslel a mal dvojičky ja som z dvojiciek z mužovej strany ujo s tetu sú dvojičky a vraj by sa to malo dediť ob generáciu a my máme staršieho chlapca a potom sa nám narodila mala ja som tiež predtým chcela dvojčatá aj som si myslela ze mame veľkú šancu ale tak je to dobre ako to je ci jedno ci dve hlavné nech je to zdravé ale všimla som si v poslednej dobe ze je dosť dvojiciek niekedy keď moc po niečom túžime to tak nevyjde ale držím palce ❤️

janickacrazy
6. aug 2022

akože nič proti, ale určite by som nechcela mať sotva 2-ročné dieťa a k tomu 2 novorodencov, kamoška tak mala a bol to záhul, chodila zničená ako zombík

stellarstar
6. aug 2022

V čase ovulácie a po styku musíš skákať na švihadle alebo trampolíne, tým dosiahneš delenie vajíčka tak aby z toho vznikli dvojičky ✌️

Samozrejme na to recept, tip, rada atď neexistuje. To všetko je na prírode 😉

basska_b
6. aug 2022

Ja som si pozerala skupinu dvojiciek a maminy v nej mali castokrat prve dieta nie dvojicku a potom ak otehotneli ca. rok po porode, tak mali dvojicky. To moze suvisiet s tym, ze ak tam bola dlha pauza od menstruacii napr. z dovodu kojenia, tak telo potom uvolni 2 vajicka. Ja som rok po porode nemala cyklus a ked sa mi obnovil, v 2. cykle som otehotnela a v 7tt tam bolo vidiet len jedno. Napriek tomu ma zneistila Dr., ktora bola pri porode, ze ci som nemala zamlknute dvojca - mala som tam totiz akoby dalsiu placentu 🤦‍♀️

evica17
6. aug 2022

To neovplyvnis. ale naši malí mňa a o dva roky dvojičky,prvý polrok bývali u babky,čo im pomáhala.

petricka22
6. aug 2022

Viacpocetne tehotenstvo je vzdy viac rizikove. A nehovorim o tom, ake je to narocne ich vypiplat. Je fajn, ze mas pomoc, ale v noci, alebo hocikedy bude treba, nebudes mat vzdy niekoho po ruke.
Kazdy ma samozrejme ine sny, ale ja napr. som sa prave toho najviac desila, aby to neboli dvojicky 😀

ninusa221
6. aug 2022

My sme mali v rodine dvojicky momentalne nasej generácii sa jednému uz podarilo a maju dve dvojicky dievcata a vychadza to aj na mňa tak dufam ze ma to obíde 😂…

deti95060810
6. aug 2022

v našej rodine nikdy neboli dvojičky... až bratranec s manž. majú dvojičky - aj to manž. mala v rodine...

deti95060810
6. aug 2022

myslím že keby si išla na umelé opl. že tam máš dosť veľké šance...

janetinka27
6. aug 2022

pri uzivani clostilbegytu mi narastli 2 dominantne folikuly v jednom cykle. mozno su aj podobne ine lieky.ale su na predpis a bez indikacie ich dr nepredpise.

alguno
6. aug 2022

Ja som z dvojičiek, bratranci sú dvojičky.

bubinko1506
6. aug 2022

My mame dvojicky po ivf, ale dedko bol z dvojiciek a otec ma surodencov dvojicky. Inak, mat dvojicky nie je az taka katastrofa a tragedia, ako to tu niekedy citam😉. Da sa s nimi aj cestovat, aj zostava cas na seba, a to nemame k detom ziadnu pomoc a nasi su od malicka teda dost narocni😅

alguno
6. aug 2022

Moja mama vychovala sama 4 deti, z toho dvojičky. Otec sa nezaujímal....

danieladugard
6. aug 2022

Starka moja bola z dvojiciek.. mame dceru tri a polrocnu a rocnych chlapcov. Obaja robime a nikto nam nikdy nepomohol. Ziadny masaker to nie je, nase deti su uzasne.. ti, co dvojicky nemali, ti povedia, aka nocna mora to uz len musi byt.. je to pozehnanie.. bohuzial, ak to nemas v genoch alebo ivf, tak uz len stastna nahoda ;)

euka210
6. aug 2022

To ako moja kamoska na strednej...snivala o dvojickach Danielko a Davidko ...a akosi ani ten manzel nie je.
Clovek ma dost s 1 a chciet dobrovolne 2 naraz? Asi mas velmi dobre dieta 😉
Co viem, je to geneticky dane a ide to ob generaciu.

gertys
7. aug 2022

Bud chod na umele ak ich chces silou mocou alebo to muiss mat v rodine. Ten gen je dedicny. Ak ho nemas nebudes ich mat. Moja babka je z dvojiciek. Moje sesternice aj bratranci maju dvojicky aj moja neter. Aj ja som cakala ale moje to neprezili.

jaskolka
7. aug 2022

Plánovať si dvojičky je nezmysel, to je vec génov, bud ich mat budeš, alebo nie. Dokonca aj keď sú v rodine, neplatí pravidlo, že určite ich budú mať aj ďalší.
Lieky, či injekcie na stimuláciu vaječníkov sa podávajú vtedy, ak pár ide na umelé oplodnenie, aby bola väčšia šanca na"ujatie sa". Ale len tak, lebo chcete, pochybujem, že ti dáky doktor to dá. To je obrovská dávka hormónov, záťaž na organizmus.
Plus celkovo viacplodove tehotenstvo nie je pre telo ženy prirodzene, je to väčšia záťaž.

bluka2
7. aug 2022

V pohode sa dá dopomôcť viacpocentej gravidite liekmi. Samozrejme nie je žiadna garancia, ale iste lieky pôsobia tak, že sa uvoľní viac vajíčok v jednom cykle

beata_k
7. aug 2022

@alguno Na toto som sa pytala gynekologa. Aj ja som chcela lebo moj otec je z dvojcat. Takto to vraj nefunguje.

alguno
7. aug 2022

@beata_k viem, len, že je to dedičné. Ty dvojičky mať nemusíš, ale tvoje dieťa áno.

suesn345
9. aug 2022

Existuje clostyllbegyt, je však na predpis.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre