Kedy vznikajú dvojičky?

martina374
10. feb 2017

Ahojte, možno trošku netradičná otázka, ale zaujímalo by ma či pri každodennom sexe teda pár dní za sebou môže dôjsť k tomu, že budú dvojičky? Alebo čo má vplyv na to, že sa narodia dvojičky? 🙂

sibalka21
10. feb 2017

@martina374 Vacsinou je to geneticky dane, ak nemate v rodine ziadne dvojicky, je velmi mala sanca, ze vam sa podaria.... Tusim pri umelom oplodneni je celkom velka sanca, ze budu dvojicky... Ale urcite to, ze mate kazdy den sex, nesposobi to, ze sa vam zadaria dvojicky... My sme mali sex aj dva krat denne a mame jedno babo.... Pritom mame z kazdej strany prababky dvojicky....

bodka70
10. feb 2017

dvojičky vznikajú sexom 😀, ale okrem toho môže pomôcť: 1. náhoda 2. genetika 3. umelé oplodnenie 🙂.

p.s.: ale chcela by som mať tvoje starosti :-😉

adelusha
10. feb 2017

Dvojvajecne dvojičky su vtedy, ked pri ovulácii dozreli naraz dve vajíčka a obe boli oplodnené. Jednovaječné dvojčatá vzniknu vtedy, ked sa jedno oplodnené vajíčko pri ďalšom vývine z neznámych príčin rozdelí na 2 samostatne zárodky a tie sa ďalej vyvíjajú (myslím že v spoločnom plodovom obale)

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sibalka21
10. feb 2017

@tanapeta Treba poriadne citat ;) Ja som nikde nenapisala, ze sa to neda.. Ale sanca je mala.. To, ze vam sa to nahodou podarilo o nicom nesvedic, len o tom, ze ste mali stastie ;)
A ja som nechcela ani aby sa nam to podarilo, ja som totizto taketo veci neriesila.... A som aj rada, ze nemam dvojicky

sibalka21
10. feb 2017

Ona sa jasne pyta, ci kazdodenny sex sposobi to, ze sa im narodia dvojicky.... To je blbost... To CI sa im podaria dvojicky, nikto dopredu nevie....

vevesh
10. feb 2017

@tanapeta ale to znamena , ze sa ti uvolnili 2 vajicka pocas ovulacie a pokial nemas PCO , tak je to velka rarita (ale normalne to nie je...) ....

emilia25
10. feb 2017

Veru nikdy by ma nenapadlo dvojicky ja som si vzdy myslela ze v rodine sme dvojicky nikdy nemali.no na ten den nikdy nezabudnem ked mi doktor robil sono uz 2 he a po chvili zistil ze su tam 2.len hned skonstatoval ze to druhe mensie sa vstrebe.ja v soku ako je to mozne.no na dalsom sone uz bolo naozaj len 1 a aj tomu uz srdiecko nebilo.tak som sa aspon dozvedela ze sestra mala byt z dvojiciek ale jej dvojca sa tiez vstrebalo.

meusicka
10. feb 2017

@martina374 pri ovulacii sa uvolnia dve vajicka, vtedy pokial sa kbe oplodnia, tak sa narodia dvojvajecne dvojicky. Alebo mas jednovajecne, co je uplna hra prirody a jeden nevie ci sa mu to pritrafi alebo nie. Ja sama mam dvojicky a nepocitala som s tym, lebo v rodine nikto nemal dvojciky. Takze sme si mysleli, ze to bola nahoda a ziadna genetika v tom nehrala rolu, lenze 5 rokov po mne porodila aj moja sestra dvojicky, takze to predsa ken o genetike bolo, aj ked sa to neukazalo viac generacii za sebou, kedze mali aj babka, aj teta, mama a pod, len po jednom, max 2 deti a tak sa to neukazalo. Moje sa narodili takmer orvnako velke ale co viem, je, napr. Pocas velmi silneho orgazmu sa moze stat sa este uvolni dalsie vajicko, praskne dalsi folikul a vtedz sa moze stat, ze sa fakt narodia dvojicky, kde je medzi oplodnenim vacsi casovy rozdiel, kedze jedno vajko bolo skor uvolnene ako to druhe. Ja som velmi rada, ze mam moje dvojicky, ale musim teda napisat, ze je to J riadna fuska a vsetky maminz, co idu na umele oplodnenie, lebo inac deticky mat nemozu a vedome idu do tehotenstva s dvojickami, maju moj uprimny obdiv.

blackcat8885
20. feb 2017

Moj priatel ma dvojicky v rodine teda jeho mama mala sestry dvojicky. Tak snad sa zadaria jeho sestre dvojky ak vobec a nie nam 😀 lebo by som bola este dlho v soku

dasenka26
20. feb 2017

@martina374 vasa otazka ma veru pobavila a aj niektoré odpovede 😀 mam dvojčatá, ale nebolo to silnym orgazmom, mne sa len uvoľňuje viac vajíčok naraz. A nie je to choroba, porucha..nic take mi nezistili. Proste je to tak a stalo sa. Su dvojvajecne 🙂

lija22
20. feb 2017

hm napisem ti co mne povedali doktori. ze je to geneticky dane je blbost. dvojicky ako take je chyba, omyl prirody. bud mas viac vajicok na oplodnenie ( idealne by nemalo byt ale nie je rarita, lebo zena mava aj neplodne cykly a v dalsom cykle jej kludne mozu dva vajka dozret). jednovajecne dvojky su rarita.
chlap nema s dvojickami nic. bezny muz ma miliony vhodnych spermii a je fuk, ci ma alebo nema v rodine dvojicky, miliony spermii su stale.
to ze ma zena dvojicky je len jej zasluha 🙂

inac pochadzam z dvojiciek a mam dvojicky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre