Tvorivé dielne - účtovníctvo

tana281
23. okt 2017

Ahojte baby,

chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám kvetinový ateliér a chcela by som robiť také tvorivé dielne. Ide o to, že by som si mesiac do predu spravila program napr. jedna sobota advetný veček, druhá sobota venček na dvere atď. Záujemcovia by sa prihlásili, zaplatili vstup a ja by som im pripravila materiál a spolu by sme cca hodinku tvorili, podla toho o čo by šlo. Po tej hodinke by si vzali so sebou ten svoj výrobok. Nakoľko mi moja účtovníčka povedala, že sa to nedá pretože ja som neabsolvovala žiaden kurz s certifikátom. Ale ja si myslím, že ak ide len o službu kde im ja poskytnem priestor, materiál a oni si niečo vytvoria, ja by som si nemusela robiť na to kurzy, pretože ja ich nejdem nič učiť, my budeme spolu len vyrábať to čo si oni vezmú domov. Tak ak máte s tým niektorá skúsenosti, alebo viete ako v tom chodiť, tak mi prosím napíšte, lebo ja už fakt neviem. Účtovníčka vraví jedno a jedna známa druhá iné. Ďakujem Vám veľmi pekne a prajem Vám krásny týždeň

mirdos8
23. okt 2017

Je to pekný nápad, ale skúsenosti s tým nemám. Tiež sa teším na tvorenie vencov.

lindd11
23. okt 2017

Ahoj...takto: môj celkom laický pohľad...pokiaľ by bol vstup zdarma a záujemkyne by neplatili nič, tak by si to mohla robiť aj bez kurzu. Ale pokiaľ už tam bude nejaká suma / trebárs za materiál, účasť/tak asi musíš mať certifikát...vieš ako sa vraví, náhoda blbec. Sama som sa zúčastnovala tvorivých dielní a kurzov a väčšinou baby tam mali vždy certifikát.../ nikdy nevieš či ti tam na sedenie nepríde paní z úradu..../

jumama
23. okt 2017

Jedna sa o to, aku zivnost mas, ci volnu alebo viazanu. Terba pozriet druhy zivnosti, lebo tam vyucovanie na kurzoch a mimoskolskych kruzkoch je medzi viazanymi zivnostami, kde naozaj treba dolozit vzdelanie alebo prax v obore... spytala by som sa na moznosti rovno na zivnostenskom urade, vacsinou su tam ochotne tetusky...

tana281
autor
26. okt 2017

baby ďakujem Vám veľmi pekne 🙂