Tykanie - vykanie

25. mar 2023

Baby stala sa mi taká vec... Vyrastala som v malej dedine kde každý každého pozná. Ako mladé baby sme chodili na miestnu diskotéku, stretávali sme sa s kamoškami. Kamošky mali súrodencov , oni zas svojich kamošov... No a poznali sme sa všetci, aj keď sme neudrziavali nejaké extra vzťahy. Stalo sa mi, že som nastúpila do práce a tam pracovala dievčina z našej dediny. Bola síce na vedúcej pozícii, ale odchádzala a mala to za pár... Ja som ju slušne pozdravila a normálne som jej tykala... Veď sme sa poznali z mladosti aj keď nekamaratili. Občas sme sa stretli u našej spoločnej známej. Ona mi začala vykať a proste správala sa ako keby ma videla prvý krát v živote.. pomyslela som si , že je trapka.. za pár dní odyšla a viac som ju nevidela.. teraz riešime niečo pracovne po rokoch.. ma to nastarosti moja kolegyňa.. Náhodou som tuto babu stretla na chodbe po rokoch, hľadala moju kolegyňu a ja som ju zas pozdravila Ahoj. ( Priznám sa, keď som ju videla, chcela som sa jej vyhnúť 😆) A ona zas, že dobrý deň. 😆. Ja jej hovorím, ale veď my sa poznáme, preto som Ti zatykala... A ona, že ja viem. Odviedla som ju za kolegyňou a keď ju vidím teraz u nás v práci oblúkom sa jej vyhýbam. Mne je hrozne proti srsti jej vykať. Prečo by som mala? Teraz neviem či je ona taká navelko za tie roky, alebo o čo jej ide. Nie sme kamošky, nestretávame sa. Váš názor?

mane01
25. mar 2023

Tak to je fakt trapka… neviem si predstavit, ze by som mala vykat babe z nasej dediny, plus minus v mojom veku… no jasne 😂, dobra blbost! Ja by som jej tykala dalej… ked ti ona chce vykat, no nech sa paci… k tej profesionalite, co tu niektore spominali… uz davno je normalne v praci tykat aj sefovi… teda v privatnom sektore urcite.

terezka1947
25. mar 2023

@sisaka môžeš vyjadriť svoj názor,samozrejme.
Narážam iba na to,že nikde nie je ideálne. Čiže Slovensko má to "svoje" tak isto ako každá iná krajina.
A podľa tvojich slov "posrať sa z titulov" je možné aj v iných krajinách. Pretože to nie je o krajine,ale o konkrétnych ľuďoch.

danyelia
25. mar 2023

Ahoj, je to ľuďoch, ja som mala v práci šéfku, staršiu o 3 roky, ktorá bola celkovo strašne dôležitá, v práci sme si vykali, na služobnej ceste sme si tykali, spali v manželskej posteli, rehotali sa, no super kamošky, na druhý deň mi zase vykala, v práci jeden deň tykala, minule sme sa stretli po rokoch v meste, tak mi pozdravila ,,Dobrý deň,,... no podľa nálady, ako sa práve vyspala 😄

cherrystone
26. mar 2023

nabuduce nepozdrav vobec a mas vybavene, co sa budes zahadzovat s nejakou trubicou. ine by to bolo keby ste sa stretavali pravidelne v praci, ale takto sa mozes na nej akurat zasmiat. ja som z generacie "ahoj" ale vykam vsetkym, kym si oficial nepotykame lebo viem, ze niektore hlavne vyssie rocniky si potrpia na taketo veci. dokonca vraj existuju aj taki, co si vyzaduju oslovenie "pan inzinier" a to uz je fakt cez ciaru 😂😂😂