Účtovníčky v potravinách a vedúce potravín, prosím o radu v zmysle zákona.

livka_
23. máj 2019

Ahojte.. prosim o radu uctovnicky a veduce, v zmysle zakona a skusenosti, nie dojmy..s tym vybavim belu.
Stala sa mi situacia. Platba kartou v potravinach bez pinu, odisla som domov s nakupom a s uctom a kartu zabudla na terminali. Po mne prisiel zakaznik, platil 19 eur, rovno mi to stiahlo z karty. (Do 20eur staci kartu prilozit). Predavacka to zistila a zakaznik platil este raz 19€, svojou kartou. Dnes som sa vratila do obchodu po kartu a veduca mi povedala ze za 19 eur si mam spravit nakup, ze sa s uctovnickou o tom
rozpravali a inak to nejde. Prosim ak ste veduca alebo uctovnicka v potravinach, je tento postup jediny mozny?

veronika3184
25. máj 2019

@natalia11111 robim v obchode a viem ako to chodi. Tym ze by urobila dalsi nakup by to zbytocne skomplikovali a neporiesili. Nakolko 2 krat zaplateny tovar by im zvysoval ale ten co by si vzala ona by zas chybal, mali by manko. Storno je otazka chvilky, zostornujes, blocek odlozis pre danovu kontrolu a tot vsetko. Nic zlozite. Pri storne sa ti zaroven opravi stav skladovej karty aby to co mas na papieri sedelo so skutocnym stavom tovaru co mas v obchode.