Údržba nechtov na rukách, ktorými pracujem

khuliniova
22. jún 2021

Ahojte baby.. Mam svoje nechty pekne ale pracujem rukami takže sa mi veľa krát zlomila, nastiepia.. Kazdy mam inak dlhý... Ked si ichnalakujem sú menej náchylné ale po jednom dni v praci sa mi zosupe. Počula som už o možnosti trvalejsej.. Na svoje nechty lak a nejaká uv lampa... Umelé nechty nechcem.. Poradte niečo 🙃ďakujem

janai1
22. jún 2021

@khuliniova vola sa to gélové nechty

kkovacovak
22. jún 2021

@khuliniova gel lak. Nalakuješ, dáš do lampy, vydržia aj dva týždne.

nafka0483
23. jún 2021

@janai1 Gelove nechty su cele umele. To co chce autorka je gel lak alebo shell lak - cize jej nechty nalakuju a lak vytrdia pod UV lampou.

khuliniova
autor
23. jún 2021

@nafka0483 ano presne toto 🙃neviete poradiť nejakú sadu?

nafka0483
23. jún 2021

@khuliniova oo to nie, ja chodim normalne do salonu, nerobim take veci doma

janai1
23. jún 2021

@nafka0483 no, ja som nikdy nemala umelé nechty, gél mi vždy dávali na moje nechty a každá jedna manikerka to volala gélové nechty 🤷‍♀️

83lenka83
23. jún 2021

@khuliniova pozri sadu rocklak, je to lak ktorý vytvrdis v lampe a drží cca 10 dní. Pouzivam cca 2 mesiace a je to super.

nafka0483
23. jún 2021

@janai1 Fakt? :D s tym som sa nestretla, ja praveze vsetky co poznam rozlisuju ci robia umele nechty - gelove, akrylove... alebo ci lakuju vlastne nechty - gel lak, shell lak, klasicky lak. Keby som povedala, ze chcem gelove, tak mi moje ostriha na kratko a urobi umele gelove.

janai1
23. jún 2021

@nafka0483 ozaj 😂 ale tak dobre vedieť 😂
keď náhodou zmením a nejaká to bude volať inak aby som neskončila s ostrihanymi nechtami

nafka0483
23. jún 2021

@janai1 Jj :D :D kazdy ma asi zauzivane svoje pomenovani a uz vie co pod tym mysli

kkovacovak
23. jún 2021

@khuliniova vieš čo v sadách bývajú niekedy tie lampy predrsžené. Kúpila by som si zvlášť lampu ktorú vieš zohnať aj lacnejšie. Skús začať s tým rocklacom. Majú aj 5ml laky na skúšku. Stačí ti lampa, lak a odstraňovač. Mne to vôbec nejde dole s tými z drogerky takže používam originál. Stačia 2 vrstvy a lakuješ to klasicky ako lak.

83lenka83
23. jún 2021

@kkovacovak poradila si jej zvlášť lampu len rocklac nevytvrdne v obyčajnej. Musi byť led lampa, cela sada ma stala v akcii 27€ takže v pohodke cena 😉, ja len aby baba nekupila lampu, ktorá jej na toto nebude fungovať.

kkovacovak
23. jún 2021

@83lenka83 no to je snáď jasné že led lampa a nie lampička na nočný stolík 😄 ja dúfam že autorka je natoľko inteligentná že toto pochopila...aj keď je pravda že tu vie byť človek veľmi prekvapený 😄

nafka0483
23. jún 2021

@83lenka83 Aku lampu myslis "obycajnu"? UV? Lebo priamo na Rocklacku pise, ze ho mozes tvrdit v UV aj v LED, akurat ze v Uv tvrdne dlhsie. Co je normalne, v UV tvrdnu dlhsie vsetky gel laky.

83lenka83
24. jún 2021

@nafka0483 ja som kdesi čítala, ze ťažko schnu nechty v uv lampe (rocklac) nejakych 8 minut jedna vrstva a to je teda dosť keďže chcem mať nechty rychlo urobené. Ja mam led a jedna vrstva mi schne 90 sekund. Obe ruky mam urobene za cca 10 minut.

nafka0483
24. jún 2021

@83lenka83 Ano, v UV tvrdne dlhsie, zda sa mi ze pius ze 3-4 minuty, 8 som nezachytila nikde.
Ale ty si pisala, ze v obycajnej lampe, cize asi myslis UV, rocklack nevytvrdne vobec, ze musi byt LED, tak len opravujem, ze vytvrdne jej aj v UV, len to trva dlhsie.

zuvelyn
24. jún 2021

Nez si kúpiš sadu, skús si dať jednu aplikáciu v salóne, mne napríklad gel lak vôbec nedrží, po dni sa mi zlupuje dole a to som skúšala hádam všetko co na trhu existuje 🤦🏼‍♀️

nafka0483
24. jún 2021

@zuvelyn Kolegyna ma rovnaky problem. Uz obehala tolko salonov a v kazdom jej to vydzi 2-3 dni. Mne drzi 3 tyzdne :D

A @khuliniova urcite by som si nekupovala rovno sadu na doma, ked s tym nemas skusenosti. Daj si najprv urobit v salone, uvidis ci s tym budes spokojna a ked sa rozhodnes robit si take sama doma, tak potom si kup. Ale nastuduj si poriadne aj spravny postup aby si mala vysledok taky ako ma byt.

zuvelyn
24. jún 2021

@nafka0483 hej nechápem, kamošky všetky krásne nechty dva tri týždne a mne na druhý den cele "nechty"odpadávajú 🤦🏼‍♀️🤣

nafka0483
24. jún 2021

@zuvelyn Ved ona presne tak, nestastna je z toho a to bola u rovnakej manikerky ako ja. Aj manikerka hovori, ze to je v jej nechtoch, neviem ci struktura ci co, ze su zakaznicky, ktorym proste tak nedrzia. Sice ich je malo, ale najdu sa.