Umývanie vlasov bez šampóna, iba vodou?

lensam
1. feb 2011

Už ste to niektorá skúšala? Dočítala som sa o tejto metóde v jednom článku. Ževraj po 6-tich týždňoch to robí zázraky. Stále mi dosť padajú vlasy (napriek tomu sú stále dosť husté 🙂, ale podlaha v kúpelni po každom česaní tiež ) a žiadny šampón ani výživový doplnok mi na to nikdy nepomohol. Tak rozmýšlam nad takýmto radikálnym riešením. Ak máš skúsenosť, napíš.

salome_01
21. aug 2016

@natalym Pach aký pach veď neviem či to pôjdem vyskúšať to práve neviem ale nakoniec asi to nebudem absolvovať ja tomu verím že je to účinne ale pol roka vydržať z mastnými vlasami asi by som nevydržala nemám proti tomu kto to skúš absolutne nič. Napokon človek sa nehodnotí podľa krásy a vzhladu ale podľa jeho umyslov a správania teda to mna skôr presvedčí. Ale tým si ani nezastávam kto o seba nedbá ale keď chce niekto niečo vyskúšať tak nech to skúsi nič za to nedá.

salome_01
21. aug 2016

No ale som o tom sa dočítala práve a som to chcela skúsiť ale som si o tom viacej prečítala aj v iných diskusiách a dosť si to chválili no zo začiatku spomínali že sa im mastili vlasy a tak. Ja som si tu len o tom chcela prečítať niečo a dozvedieť sa niečo ešte o tom.

majkamariakova
11. sep 2016

Pri umývaní používam ražnú múku a trošku sóda bikarbóny a na lesk vlasov citrónový šťavu, aloe vera, alebo oleje (argánový, kokosový). Pach nie je žiadny, alebo ho aspoň ja necítim 😃. Ale čo sa týka tých mastných vlasov na začiatku je to naozaj tak, ale verím, že sa to upraví. Ale čo sa týka vypadávania vlasov, tak cítim zlepšenie. Ale vravím som len na začiatku, dúfam, že to vydržím.

stormie
11. sep 2016

Ano skusala som a vydrzala som vyse roka, vlasy som si umyvala nasytenym roztokom sody bicarbony, nechala posobit kludne aj pol hodinu, poriadne preplachla a potom este jablkovy ocot - nie vlasy nesmrdeli! Zaciatky boli zle ale bola jesen takze na von som davala ciapku. Po par tyzdnoch boli vlasy krasne, naozaj stacilo umyvat raz tyzdenne. Skoncila som s tym koli casovym dovodom po nastupe do prace po materskej lebo cela procedura zabrala dost casu a uz som na to nie vzdy mala cas. Urcite he jednoduchsie si dat obycajny sampon

anatalia77
11. sep 2016

Dosť som o tom čítala a pár krát som to skúšala...ale neprekonala som tu prvotnú nepohodu.