Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

cestovatelkaandrea
24. nov 2009

Ako drobec, este hnackuje?

ockovelasky
24. nov 2009

Zatiaľ nie, hnačkuje len raz za čas a v ten deň je aj taký nervóznejší, pohrýzol by všetko a vystúpi mu aj teplotka..
V tvojej práci ešte neprišli na to, že žena môže robiť viac činnosti naraz??? 😝 😝 😝

cestovatelkaandrea
24. nov 2009

asi to bude z tych zubkov.
zeny su sikovnejsie, len si to niektori muzi nechcu pripustit...ale co uz

ockovelasky
25. nov 2009

Ahojte baby.. Vidím, že od včera tu nikto nebol.. My sme teraz došli z poradne, máme 7550g - supiš nie? Na to, že drobca neprekrmujem, je to super.. Aj zúbky mi doktorka ukázala, teda pod ďasienkom sú ešte, ale spredu ich vidno taaaak pekne, tešííííííím sa.. 😀 😀 😀
Adi-spomenula som jej, že občas hnačkujeme, teplotkujeme atd., tak vravela že je to zo zúbkov..
Poobede ešte ideme na kontrolu s klbami a hádam na dnes aj dosť lekárov.. 😝 😝
Čo máte nové?

cestovatelkaandrea
25. nov 2009

Ahoj Elenka,
tak ja mam dnes riadne stresujuci den. Rano sme prisli do prace a o 20 minut volali zo skolky, ze Damian padol a roztal si hornu peru pri pade o skrinku. Tak sme rychlo utekali nazad do skolky. Mal to dooost hlboke a velke. Museli sme ist najprv k rodinnemu lekarovi, ktory zhodnoti stav, ci to treba sit alebo iba zlepit takym specialnym lepidlom(oni to tu volaju lepidlo) na take male natrhnutia. Ked to doktor videl hned nas poslal do nemocnice. To co som zazila v nemocnici mi bude behat hlavou este dost dlho. Drobcovi opichali hornu peru, a potom zasivali. sestra mu pri tom drzala hlavu, jeden zdravotny brat nohy, manzel ruky a ja som drobca utisovala. Reval, hybal sa, plakal... no strasne. Esteze to netrvalo dlho asi nejakych 5 minut. Potom sa Damian len tulil ku mne. Mali sme na vyber pred zakrokom, ci chceme byt pri nom a drzat ho my alebo pockame vonku a bude tam personal. Sice to nebolo jednoduche ho drzat aby sa nehybal a pocut ako place a krici ale ostali sme pri nom.... Cestou domov zaspal... o pat dni ide na vyber stichov. Teraz este spi, chudatko mal toho dost... no a dnes bude papat len kasovite jedlo aby nemusel s tou perou moc hybat.
Takze takyto mam ja den dnes ☹

ockovelasky
25. nov 2009

Jeeeežiši.. ☹ ☹ ☹ Chúďatko malé, až mi prsty stŕpli, keď som čítala, čo sa mu stalo.. Tak toto nie je moc pekný deň, dúfam, že sa mu to čoskoro zahojí.. Myslíme na Vás.. 😉 Ideme k lekárovi, potom sa ozvem..

rainee
25. nov 2009

babule ja som na tom tak isto, od porodu som sa vlastne vobec nevyspala a mam pocit ze uz dalej nevladzem 😖 pri malej nic nestiham, nastastie zatial aspon v noci prespi 3h.vkuse... inak mame rezim asi ako egyptanka. doma mam neskutocny bordel ale snazim sa to moc neriesit lebo babatko je teraz prvorade. manzel pomaha ako moze ale chodi z prace domov az vecer a vnoci chcem aby sa aspon trosku vyspal, tak je to cele vlastne na mne,teda neviem dokedy budem vladat takto tahat.

miskachrumka
autor
25. nov 2009

andrea citala som hned tvoj prispevok preboha chudiatko viem si tozivo predstavit ked nieco tvojmu dietatu pichaju kade tade a ty ho este musis drzat aby to vdrzal je mi to fakt luto ☹ nech vam tych 5 dni co najskorrrrrrr prejdu a bude vsetko okej drzim palceky!

smily
25. nov 2009

ahoj Andrea! dufam ze maly bude coskoro v poriadku!!! ja si nikdy nezabudnem ako Saska ked mala rok a 3 mesiace vyliala na seba cerstvo zarobenu kavu...ani neviek ako na nu dotiahla lebo bola dooost saleko od kraja stola (vzdy som na to davala sakramentsky pozor)... strasne ten krik, a ako revala a mykala sa ked jej to dokina osetrovala... ja som revala spolu s nou, proste hroza.. este ze na detoch sa to fakt vsetko rychlo zahoji....uz nema ani stopu po tej hroznewj popalenine - mala to na hrudniku a brusku...

vcera sme bolo s arinkou v Brne na klinike plast.chirurgie ohladom hemangiomu co ma pri ocku... odfotili ju a povedali ze mame pockat rok ci sa nezacne vstrebavat... ze sa zvycajne caka 5-6 rokov - za ten cas tie flaky zvycajne zmiznu ale kedze my to mame moc naliate a dost to vystupuje nad pokozku, ze po roku asi pride operacia,... ja so aj rada ze to nechcel robit teraz - malu by museli uspat a ja sa toho strasne bojim....
inac hrozne fotki tam mali na stenach - odrezane a prisite ruky, razstepy atd... nemohla som sa na to ani divat...

ozaj uz maME treti zubok...teraz neviem ci je to horny ocny alebo druhy horny rezak - neousti ma to pozriet....

miskachrumka
autor
25. nov 2009

ahoj smily 😉
inac aj rainee ahoj 😉

smily tak gartulujem!
🙂

smily
25. nov 2009

miska dakujem!!! pred par dnami strasne soplila, uz som si myslela ze bude prechladnuta, apotom ako utalo a vyliezol zubok🙂

miskachrumka
autor
25. nov 2009

smily aj mi soplime ale aj pokaslieva taky suchy kasel ma 😒 hlavne v noci cez den je to este ako tak!

miskachrumka
autor
25. nov 2009

inac tie testy mi lezu dobre na nervy hlavne tei krizovatky 😠

som si myslela ze som si niecopo roku zapamatala ale nejak mi nic nebliklo 😀

cestovatelkaandrea
25. nov 2009

ahojte. pisem aj s damianom. no na to ako vyzeralo dnesne rano, tak teraz je ako keby sa mu nic nestalo. az na tie usta opuchnute. ale inak v pohode. vyzera ako boxerista po zapase.

smily prajem pevne nervy s Arinkou. Dufam, ze vsetko bude dobre po tom zakroku. a gratulujem k zubkom 😉

kristinka4m
25. nov 2009

Ahojte.Švagriná išla dnes na amniocentézu ☹ , teraz už len čakat na výsledok.Dúfam že bude všetko v poriadku 😨

ockovelasky
25. nov 2009

Andrejka-to je super ako sa drobci rýchlo otrasú a idú ďalej.. 🙂 🙂 Som rada, že je Vám lepšie..
My už máme aj kontrolu s kĺbmi za sebou a všetko je OK, chvalabohu.. 😀

Kristínka ahoj - prečo išla švagriná na amnio, má nejaké problémy?

Miška- doteraz som pozerala, že na čo sa učíš a ty vodičák... držím palce.. kedy to máš?

kristinka4m
25. nov 2009

No Švagrina mala zlé výsledky z krvi, poslali ju na genetiku a od tial na amniocentezu je tam 1%postihnutia. Akurat som sa dozvedela ze jej ju nakoniec nezobrali Ze skusali 2x a nemohli jej odobrat plodovu vodu, ja len dufam ze dietatu sa nic nestalo a ked som si dnes citala nasledky amnicentezi tak hroza pomysliet co sa este moze stat ☹ Je to ich prve vytuzene dieta.

ockovelasky
25. nov 2009

kristínka, tak snáď bude všetko v poriadku, to percento nie je veľké a môže tam byť len odchýlka vo vývoji plodu v jednotlivých mesiacoch.. držím pršteky.. 🙂

miskachrumka
autor
25. nov 2009

ahojte tak som tu konecne uf streda za nami! 😉

ano vodicak ale mam nato nervy zacala som ked som bola tehu v novembri do konca januara a mala som koncit tyzden pred porodom ale ucitel autoskoly mal nejaku havariu so ziakom tak mal auto v servise do konca aprila takze som nestihla skoncit ☹

tak sa 😉 teraz snazim!

miskachrumka
autor
25. nov 2009

kika to mi je fakt luto ☹

ja by som takych neschopakov poslala ved vies kam 😠

miskachrumka
autor
25. nov 2009

baby zas tu nieste ked som tu ja musim chodit skor 😀

miskachrumka
autor
25. nov 2009

inac baby macochy omylom nakupila jahodove vyzivy a rozmyslam ci dat alebo nedat malemu ale asi nedam nejak sa tych jahod bojim aj ked unas nikto nema na jahody alergiu ani z manzelovej strany ale predsa!

nejak mam pred nimi respekt 😀

miskachrumka
autor
25. nov 2009

idem teda prec lebo si pisem zas sama so sebou 😝 😅

ockovelasky
25. nov 2009

miška,a od kedy odporúčajú jahôdky?? my sme ešte nezačali s príkrmami, tak ti moc neporadím.. 😝

miskachrumka
autor
25. nov 2009

ockovelasky neviem asiaz po roku aj ked vela mam už dalo aj v 6 mes 😕 .podla mnaje to dost skoro 😔

ja som dala ako prvy prikrm mrkvicku! 😉

miskachrumka
autor
25. nov 2009

inac kocky objednala som malemu novu autosedacku kedze do vajicky sa už davnejsie vobec nezmesti a to nehovorimked ho naobliekam neni sanca toto je ona: http://www.minibazar.sk/4-Baby-ALTO-POLOHOVATE-... 😉

miskachrumka
autor
25. nov 2009

v zelenej farbe! 🙂

cestovatelkaandrea
26. nov 2009

Miska aj si skontrolovala na akej urovni je ta sedacka, co sa tyka normy ECE-R44? Vela sedaciek ma uvedenych ze zodpoveda tejto norme, ale po testoch sa ukazali ako nie moc bezpecne. V podstate v pripade nehody nezabezpecia to iste ako ine sedacky. Raz si pisala ze vies po nemecky, tak ak budes mat cas skus kuknut stranku spolocnosti ADAC. Oni testuju autosedacky kazdy rok. My sme velmi dlho hladali a citali na nete kym sme kupili sedacku do auta pre Damiana.

odsavacka
26. nov 2009

Ahojte vsetci,

precitala som si co tu pisete,...Andrejka az mi slzy zaplavili oci, juj,...urcite bude dobre, urcite🙂
NO my mame posledne dni dost narocne, nic nestiham, pc radsej nezapinam, musim sa dako zorganizovat inak mi hrozi, ze sa zblaznim, mala ma poriadne cvici,....je to silna povaha, mama aj ocino su trochu akcnejsi, .... cize necudovala by som sa ak budeme mat nabeh na hyperaktivitu,...🙂

Miska, som sa v predoslich spravach pytala na tvoj kocik, ze preco si kupovala novy a ci si stare kociky uz predala?
Tiez som chcela vediet ako to vidis s tym nasim stretnutim? My uz nemame prekazku...sme pripraveni🙂

cestovatelkaandrea
26. nov 2009

Zuzka, uz je v pohode. Dnes vystrajal rano ako divy. Ako keby sa mu nic nestalo. Niekoho mi strasne pripomina. Asi sa podal na maminu.... Vidim, ze mas veselo s Andrejkou. Ak ta to potesi, nasi zazivali to iste pri mne. V noci som si skladala kocky kym oni spali... a tak. Velmi malo som spala uz ako dieta.... a bola som straasne aktvina 🙂