Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

manika77
3. okt 2009

lenka inak ja stiham lebo maly sa dokaze zahrat ..ide o to ze nespi ani v noci cez den by to tak nevadilo ide o tu noc a o tom bola tema ..apson ja som tak pochpila tuto temu 😉

monika77
3. okt 2009

ahojte maminy ... no ja som si dnes po celom namáhavom týždni oddýchla od drobčeka ... s manželom sme pracovali a drobec bol u starkých ... no ale tešila som sa na neho moc moc ... tak mi to dobre padlo dnes voľno od neho, pomohlo to, a keď som prišla domov nevedela som sa ho nabažiť ... nebolo ani plaču, ničoho stále som sa mu venovala a užívali sme si to 🙂

lenka1smejka
4. okt 2009

miskachrumka ja som to nemyslela v zlom...ja som tak nestihala nic v 2mesiaci ale mala sa mi ani teraz nevie zahrat sama no ako som si ju naucila taku ju mam ☹ ale hlavne nech je zdrava...a kolko mesacne dietatko mas?

miskachrumka
autor
4. okt 2009

lenka teraz ma už 7 mes a 4dni presne!ale od narodenia po treti mesiac to bola katastrofa ☹ ale teraz je to ovela lepsie ale teraz mu ide 7zub tak mi zas 3den nespi poriadne a do dnes rana dokonca som snim bola celu noc hore 🙄 ale co už 😉

miskachrumka
autor
7. okt 2009

*ahojte
mne dnes bolo dobre nanic 🙄 😔 a dotoho malemu ide aj 7zub ta som bola hotova!
som dnes mala pocit ze zomieram ☹

monika77
7. okt 2009

miska vy ste to vzali so zúbkami nejak hupsom 🙂
ale už aj my máme *6 zúbkov, teraz tak na rýchlo vyšli tie dalšie dva že ani neviem ako
miska tebe dnes na nič a ja zase úplny opak ... neviem čo sa stalo, aby som to nezakríkla ale drobec mi spal 3x, bol dobručký no dieťa ktoré som dnes nepoznala, akoby ho vymenili 😀

lovula
8. okt 2009

Ahojte maminy,

vždy som si túto tému len prečítala a chápala Vás aj napriek tomu, že ja mám drobca veľmi dobručkého. Ale poslednom čase to naberá na intenzite a od včera večera mám pocit, že už ďalej nevládzem. Manžel je stále viac a viac v práci a ja už začínam byť psychicky v r...
Včera večer mi z nevysvetliteľných dôvodov malý preplakal od pol ôsmej do desiatej. A bola som na neho sama, lebo muž zarába na hypotéku. No proste malý reval ako tur a ja som plakala ako malé decko. Nezvykne sa mi to stávať, ale už som bola na dne.
Posledné dni bojujeme pri jedle. Papá, ale s plačom. Prečo? Neviem.
Zúbky ho netrápia to viem, lebo gélik na ďasienka nepomáha a ani sa tak nechová, ako keď idú zuby.
Začal zo dňa na deň zrazu málo cez deň spávať, vonku je nespokojný, doma je umrnčaný a nič ho nebaví. Každá hračka ho zaujme na minútu a potom je nervný.
Tak to je všetko, len som sa potrebovala vykecať. Aj keď na nervy som stále.

pimpa
8. okt 2009

Ja som mala uplne rovnaky problem a aj ked vobec nic tomu nenaznacovalo, boli to zubky. Zacali vychadzat asi az tri tyzdne po takomto spravani nasho babetka. Bez slintania, bez horucky, bez zdurenych dasien 😔

miskachrumka
autor
8. okt 2009

monika veru hupsom 😉
tak sme natom rovnako!s tymi zubakmi!
man nejako vtedy bolela hlava tak som bola ako mrtvola ale mali bol celkom dobrucky! 😉

monika77
9. okt 2009

lovula neboj to prejde ... tiež sme si prežili takéto obdobie, a tak ako písala pimpa, objavili sa neskôr zúbky a to tiež nebol žiadny náznak a z ničoho nič, behom pár dni vykukli dva zúbky ... teraz si musím zaklopať máme lepšie obdobie ako vtedy, dokedy to vydrží žiaľ neviem 😀 želala by som si, aspoň čo najdlhšie ... vidím sama na sebe, že ked mi malý lepšie v noci spinkáva aj cez deň, pekne sa zahrá som aj ja oveľa kľudnejšia ... tak ti držím palčeky, nech máte toto špatné obdobie čo najskôr za sebou

miska ako sa má inak davidko? papáte, leziete ???

amy14
9. okt 2009

ahojte,tak trošku sa k vám pridám...my máme 3,5mesačné dievčatko a od 3týždna sme si až donedávna užívali koliky,takže zaspávala len na mne a to som s nou zaspala aj ja od únavy...bola som potom podráždená,lebo vyžaduje len ruky a ruky a ruky...babyšatku som si akko tupec nekúpila,takže teraz chcem skúsiť manducu,lebo už je väčšia....moja malá si vyžaduje moju pozornosť 24h denne...najprv som bola z toho na nervy,ale po tých kolikách som už ok...už mi nevadí ani neuprataný byt,nepožehlené veci...venujem sa bábu a som v poho...bereim to tak,že prvý rok je ťažký....môj manžel tiež nie je ukážkový,je celý den v práci a večer ked príde tak už kúpem a uspávam...ani v noci sa nevyspím,lebo je to prerušovaný spánok....od 19h do 6h spí,ale od polnoci je to taký spánok,že kope,mrnčí a raz chce cumel,raz fľašku a mama funguj...takže potom ráno silná káva a fungujem dalej...niekedy s nou už od vyčerpania zaspím o 19h a vstanem až na urobenie prvého mliečka a potom šup opäť do hajan.....spinká,ale len vonku v kočíku,aj to niekedy nie...a to vtedy pochodujem po sídlisku a večer som potom úplne grogy a to len odpadnem.....ešte sa teším na zúbky,že opäť budeme zažívať noci ako s kolikami....fakt je to niekedy na nervy a ešte ked je také počasie ako dnes,že ani von,lebo fúka a prší,tak je to hrôza....

miskachrumka
autor
9. okt 2009

ahoj amy! 😉
monika ahoj 😉 no davdko super !papa veru chuti mu a to ma velmi tesi! 🙂 ale aby som to neporiekla klop klop klop klop.......... 😒
a veru už lozime trosku sa popsuva potom sa rozplasne ale kazdym dnom mu to ide lepsie a lepsie! 🙂 a už sa speira j na nozky !som rada ze najpr lozi lebo to je lepsie ako hnd na nohy! 😉 a monika davas maleho Davidka aj d pavuka?ja hej je tam rad a co si pisem s mamickami tak davaju aj oni!
som sa pytala dr ze ci je pravda ze ked davam maleho do pavuka ze ci pbude neskor chodit tak mi povedala ze to nieje pravda kazde dieta je ine a zcne chodit ked sa bude nato citit bez toho ci je v pavuku alebo nie! 😉 taks som rada a ze to ze tam davame deti par krat za den to im urcite neublizi!
ja som bola v pavuku od svojich 6 mes.skoro stale a sama som chodila v 9mes. a niec mi nieje!
inac netabulkove upadaju vsetky super mamicky tak prestali chodit tak som ztoho dost smutna ze to takto skoncilo!ale hlavne ze sme stale v kontakte a vytvorime hadam novu temu! 😉tymto chcem pozdravit ak to budu citat Roka,Andrea,Kristinka,megi! 🙂

kristinka4m
9. okt 2009

Jeee Dakujem Miska 😉

miskachrumka
autor
9. okt 2009

kristinka 🙂 a co porabas?tento moj nie anie zaspat 😒

kristinka4m
9. okt 2009

No my sme sa akurat zobudily a napapaly a teraz sa bavy sam v postielke som zvedava do kedy mu to vydrzi.Tak mu navar makoveho odvaru 😀 😉

miskachrumka
autor
9. okt 2009

veru nic nespal a teraz jazdi v pavuku a nhana macku po izbe 😀 neviem kedy pojde spat ma porazi 😉 ale aspon ze neiej plany!
a co ste dobre papali?

miskachrumka
autor
9. okt 2009

pardon nahana ,nieje! 🙂

kristinka4m
9. okt 2009

No dnes sa mi nechcelo varit som bola nejaka moc unavena tak rano mlieko obed kasa olovrant presnidavka s piskotou a vecer kasa ale zajtra sa polepsim a navarim dobru polievocku dufam 😅 A vy ste co dobre papali ja uz neviem co by som mu take dala stale to iste uz mu to asi aj lezie hore krkom 😉 Poradi niekto?Dakujem

kristinka4m
9. okt 2009

No a Davidko sa aspon za mackou nahana ale ten moj sa nema za cim stale ma taha za tricko ale uz ho prestava bavyt aj pavuk dufam ze o 19tej zaspi

miskachrumka
autor
9. okt 2009

Kika mpzem ta tak volat? 😉 lebo mas dlhu prezyvku! 😀
ja som zas dnes varila som praveze mala chut nieco nakuchtit tak som robila kuracie prsia s hribami a zemiaky pecene so syrom tak sme sa prejedli!zajtra zas neviem co!urcite nieco jednoduchsie 😉
no moj mal na ranajky mliecko na obed kasu hipp pbilninovu samozrejme bez lepku a teraz papal broskynovu vyzivu!a o deviatej zas mliecko!akurat sa hra manzel s malim a mali tak sa ridne snazi lozit kazdy den spravi viac a viac! 🙂 a aku polievku varievas?malemu!
daj nejake recepty!

miskachrumka
autor
9. okt 2009

a inac asj mi už asi 2 mesiace papame stale to iste mliecko samozrejem striedam mu 3druhy kase a ovocne vyzivy ako jablkova broskynova jablko a banan a lebo cisto bananovu a taka zo masko so zelenonou a mrkvicku to je vsetko co papa ako sme zacali prikrmovat az doteraz asi pomaly skusime už zas nieco nove! 🙂

miskachrumka
autor
9. okt 2009

a davidko beha za mackou len vkuse chodi ako diabol v tom pavuku nekuka a ni nic! 😲 😕 😉
ale aspon sa mu tam paci aj ked tiez pomaly tam už nevydrzi tak dlho ako vydrzal zas chce skusat nieco nova! 🙂

miskachrumka
autor
9. okt 2009

zlatucky je ten tvoj mali Danielko tiez taka buchticka ako nas 🙂

petra1985
9. okt 2009

ahojte my sme zatial u nasich pomahaju nam dost ale niekedy mam pocit, ze uz nevladzem nic.. a najhorsie je to, ze ked mala spi mne sa nechce a ked vstane a predstavim si ako dlho teraz sa bude chciet bavkat tak hned som unavena a taha ma spat.. o chvilu idem byvat do spolocneho bytu s priatelom a az vtedy sa to zacne ked uz budem mat na krku celu domacnost.. a priatel v kuse pracuje ma sluzby, chodi na zapasy atd. tak mam trochu strach lebo vacsinu dna budem sama ale verim, ze to zvladnem..

miskachrumka musi to byt fakt strasne unavujuce ked nemas po blizku nikoho svokru alebo mamu aby ti maleho trosku pobavili... 😖 to si neviem ani predstavit a obdivujem ta ako to zvladas

miskachrumka
autor
9. okt 2009

peta dakujem!
a neboj zvladnes aj ty!drzim palce! 😉

lovula
9. okt 2009

miskachrumka, ty tiež nemáš pri sebe nikoho?
Tak to poznám, do BA sme sa prisťahovali, manžel je stále v práci a rodičia a svokrovci 150 km ďaleko. No je to veselé, to ti poviem.
Vždy závidím tým mamičkám, ktoré vyženú ratolesti von so starými rodičmi. Toľko by som stihla porobiť, alebo len tak oddychovať.
Ale zvládli to iné, tak to zvládneme hádam aj my.

monika77
10. okt 2009

miska dadko má už pavuka za sebou ... veľmi skoro začal liezť a stavať sa na nožičky ... teraz keď lozí ostošesť, už nechce byť toľko v pavúku ... sem tam ho tam dám, keď si potrebujem niečo urobiť a aby niečo nevyparatil ... z toho nemá taký prístup ako keď lozí ...tiež som počula rôzne názory na pavúka či chodítko, ale to že je tam za deň dokopy asi tak pol hodku či viac myslím, že mu neublíži ... no ako som písala na začiatku, teraz už je pavúk odstavený

kristinka4m
10. okt 2009

Ahoj Miska no jasne ze ma tak mozes volat 😉 A k tej polievke no klasika domaca zelenina zemicky uvarim a popucim lyzickou davam mu uz take vatsie kusky nech si zvyka ale ties by som chcela nieco ine skusit len niekedy pri nom nie je cas musim nieco pozriet na internete.Ked to tu tak citam a tvoj maly ma uz 7zubov a vie lozit a ten moj nic ani zub ani lozenie ale na nohy sa stavia teda za mojej pomocy mame ist na neurologiu na kontrolu tak tam budem musiet trosku klamat ja si myslim ze kazde dieta je inividualne len ten moj je fest lenivy. a teda sama chodit na rehabilitacie autobusom este v takomto pocasy no hroza ved uvidime co nam povedia.A co teda dnes varis?

miskachrumka
autor
10. okt 2009

lovula verim ze hej !zvladneme ved mse zeny ami toho znesieme viac na pleciach ako chlapy 😝 😅
ved aj tato tema je nato aby sme sa podelili so svojimi pocitmi! 😉
a aj ja zaidim mamickam ktore daju svojed eti svojim starym rodicom postaraju sa pokocikuju juj co by som ja zato dala aby mne maleho niekto zobral aspon na hodku by som si odychla ,ale ked mi nahodou aj chcela jedna kamoska maleho zobrat tak zas bez neho nevydrzim 🙂 stale by som naho myslela! 😉
ale ked ma kto pomoct tak je to super!

miskachrumka
autor
10. okt 2009

monika tak to ste dobre natom ja som rada ked si potrebujem riad umyt ze ho tam mozem dat a nie odlozit ako pisu ine matky! 😕 😅
a jetam rad tak co budem riesit!ale tiez tam dlho nevydrzime lebo sa už casto vzpiera na nozky! 🙂 tak uvidime !
a co s atyka nazorov na pavuka takco vsetko skodi a ani otom nevieme! 😒 a ja som sa pytala dr ze ked nemal ziadne problemy s nozickami tak je to ok ak tym neije cele dni co nieje tak je to o.k! 🙂
a som rada ze mas nato nazor taky ako ja!