Upozornenie na nákup z dr.Max

labkosuch
17. okt 2023

Dobrý deň,
chcem len upozorniť na nákup tovaru z dr.Max aby ste nepochodili ako ja. Objednala som si kozmetický výrobok, ktorý mi prišiel s dvojmesačnou spotrebou. Pri kontaktovaní lekárne mi odpísali nasledovné:

Produkt Vam bol doruceny v poriadku.
Minimalna doba exspiracie, ktora musi byt pri expedovani vyrobkov zo skladu e-shopu Dr.Max, je 2 mesiace, co produkt splna.

Takže výrobok musím vrátiť na vlastné náklady kedže nie je možné ho spotrebovať za taký krátky čas.
Veľmi neprofesionálny prístup.

patka06
17. okt 2023

Kozmetický výrobok má dátum spotreby?
Väčšinou sa na nich uvádza, dokedy spotrebovať od otvorenia.
Na iných výrobkoch sa uvádza minimálna doba - to znamená, že sa pokojne môžu používať aj po tomto dátume, nič sa im nestane.
Ja by som nevracala späť, maximálne už od nich v budúcnosti neobjednala, keď s niečím nie som spokojná.

deti95060810
17. okt 2023

2 mesiace je ešte OK... mne raz dali liek týždeň pred exp. - len to nebol dr. Max. a bolo to celkom slušne dávno...
načo vracať keď ti e nevrátia...koľko spotrebuješ - toľko spotrebuješ.

anonymnasnazilka
17. okt 2023

moja mama kupila v Dr. Max covid test za 4.99e a v Benu lekarni taky isty za 1.99e...

labkosuch
autor
17. okt 2023

@deti95060810 žiaľ jedná sa o olej, ktorý keď je starý prestane byť funkčný plus začne smrdieť. 100ml neminiem za dva mesiace..a lacný nebol.

hortenziaj
17. okt 2023

No mne z Dr má u poslali devit, kde som ho kupovala v apríli asi 20223 a spotreba bola do 05/23le oni svine ju prelepili na 05/24 n krabičke, na fľaštičky bola 05/23,vsimla som si to až neskôr,ale objednala som dve balenia, nuž budem používať aj po expidacii

tini27
17. okt 2023

@hortenziaj nie som fanusik maxa, ale v tomto boli nevinne- firma, ktora vlastni a distribuuje devit dostala vynimku na predlzenie doby exp. o rok, teda do 5/24. Z hyg. dovodov sa menil iba datum na vonkajsom obale, teda krabicke. Dane sarze su teda uplne ok, prelepovalo sa to na urovni vyrobcu/ distributora, takze tentokrat na to “svine v maxe”, rovnako ako akykolvek ini lekarnici nemali vplyv ;)

hortenziaj
17. okt 2023

@tini27 aha, nevedela som, a to preco dostali výnimku?

alexandraas
17. okt 2023

Mne poslali mail,ci si zelam dany produkt alebo ho odobrat z objednavky kedze coskoro bude expirovat.

lukbe
17. okt 2023

@anonymnasnazilka pred kúpou si vždy treba porovnať tie isté produkty a ich cenu vo viacerých lekárňach. Aspoň ja to tak robím.

tini27
17. okt 2023

@hortenziaj podrobnosti nám neozrejmovali, ale predpokladám, že zistili, že uvedené šarže sa určite nestihnú minúť, tak im následne dali dorobiť testy stability, … atď a na základe toho dostali povolenie na posunutie doby použiteľnosti

hortenziaj
17. okt 2023

@tini27 ďakujem za info, takže aspoň mam kľudne svedomie ze je to dobre aj po expiracii tej predtým.

tini27
17. okt 2023

@hortenziaj jasné, nemusíš sa báť 🙂

simonah73
17. okt 2023

Ja poznam majitelov jednej sukromnej lekarne u nas a kedze tam uz roky chodievam, tak lekarnicka mi povedala, ze niektore lieky sa mozu este minimalne par mesiacov po expiracii uzivat.

zuzanka.zuzu
17. okt 2023

veď vrátiť vieš v ktorejkoľvek dr.max lekárni, tak na aké náklady? 😀

labkosuch
autor
18. okt 2023

@zuzanka.zuzu Ahoj, to naozaj?

lukbe
18. okt 2023

@labkosuch @zuzanka.zuzu myslím,ze nie. Ak je to objednané cez eshop, tak kamenná lekaren tovar späť nevezme.

labkosuch
autor
18. okt 2023

@lukbe dnes mi odpisali a mozem tovar doniest v baliku do lekarne.

mell27
18. okt 2023

@hortenziaj to bola iba chýba z výroby, exp. toho devitu je naozaj 2024, lekáreň nepochybila, ...pracujem v lekárni a tiež nám takéto devity naviezli..

mell27
18. okt 2023

@labkosuch najskôr si treba situáciu preveriť až potom vypisovať blbosti na koňovi...

lukbe
18. okt 2023

@labkosuch aha,keď si to vykonzultovala,tak fajn, mne v lekárni povedali,že oni s tým nemajú nič.

evicka530
18. okt 2023

@labkosuch mne oni takto poslali nasivin neviem ci nie mesiac max dva mal do konca exspirácie.

labkosuch
autor
18. okt 2023

@mell27 ty mudra..

mell27
19. okt 2023

@labkosuch ďakujem za uznanie, ja si vždy veci naozaj preverím skôr, ako by som niečo takéto vypustila do sveta 😊 ale žiaľ, typická mentalita, nakydať na druhých to áno... A rovno na koňovi 🙈 stretávam sa s týmto fenoménom každý deň 👍👍

mell27
19. okt 2023

@lukbe do nedávna s tým lekárne naozaj nič nemali...

lukbe
19. okt 2023

@mell27 no je pravda,že to bolo asi rok dozadu, teraz som to nepotrebovala riešiť. Ak sa to zmenilo,tak by som bola len rada.