Úprava fotiek pred vyvolaním. Urobila som to dobre?

ssilvus
21. jún 2009

ahojte..je tu niekto kto si upravuje a dava vyvolavat fotky cez cewe fotosvet...a ake mate skusenosti ja som zacala vsetko ok len by som rada vedela ze ked foto volne orezem mysou a zadam ze chcem velkost 10x15 ci ich aj tak dostanem ci nebudu nejak poorezávane alebo nejak ponatahovane...bude to okolo 300 fotiek tak mam strach to tam dat, lepsie povedane mam srach ci som to dobre porobila...tak ako na to dievcata poradte...dakujem

marika80
21. jún 2009

ja sice orezavam v inom programe (Picasa), a hej boli na figu. polka hlavy a tak. Tak to mi v obchodoch odporucili, ze nech si to upravim az u nich.

nemina
21. jún 2009

ja dávam vyvolávat fotky v happy foto. momentálne je rozmer 10x15 za 0,06 centov a to neni nikde. musí sa nainstalovat ten ich program a tam je potom pekne vidiet ked zadáte rozmer ako to bude vyzerat. fotky dojdu priamo domov a fakt vo výbornej kvalite este som nenasla nikde na nete lepsie ceny a kvalitu.

kotenko
21. jún 2009

nemina, nevies kedy bude kacia na 9x13? nemas to odsledovane? pravidelne si davam robit 9x13, uz mam pripravenych vyse 200 fotiek a oni nie a nie dat akciu.... asi im uz napisem 😀

nemina
21. jún 2009

aj ja cakám na akciu a tá nie a nie dojst. myslím si ze tak do mesiaca isto dajú oni to tak robia cez prázdniny a sviatky. vzdy mi len dojde mail ze je akcia ale väčšinou na tie fotoknihy a rozmer 10x15 byva dost casto. myslím si ze uz to coskoro daju.

kotenko
21. jún 2009

noo, pevne tomu verim... uz aj ja chcem prejst na format 10x15, ale ked si vzdy dopredu nakupim albumy 😀 ja som fotomaniak

ssilvus
autor
21. jún 2009

dakujem dievcata...marika 80 ved to tu mi to vyzera pekne poorezavane ...keby to vyzeralo aj po vyvolani tak ... nemina a ako sa vola ten ich program da sa to stiahnut, robis to aj ty cez ten ich program

nemina
22. jún 2009

ssilvus ja fotky neorzávam tu máš link
happyfoto
na spodu máš hf asistent ten si stiahni a mozes si tam dat fotky. tam si potom určís vlastnosti ,velkost atd. je to po slovensky tak sa s tým trosku pohraj a uvidís ze tam aj pekne ukazuje ako bude foto vyzerat. ked si klknes na ideál tak sa fotka zmenší a ked klasik tak bude väčšia. ak nebudeš nieco vediet tak sa ozvi.

ssilvus
autor
22. jún 2009

nemina dakujem...medzicasom som to stiahla trochu som tam pozerala...idem si to prestudovat zatial dakujem...

viva13
9. dec 2013

Ahoj, prosím poradíte mi niekto? mám vo foťaku fotku-text a ked som ju dala do pc nie je čitatelná, dá sa nejako vyostriť nejaký program?