Ako archivovať fotky?

kreta
13. mar 2021

Ahojte dievčatá😊Prosím o Vaše návrhy, rady, ako archivovať fotky. Som “stará” škola a fotky v telefóne nie je to pravé. Tak dávam postupne vyvolávať, no už teraz sa mi ich nakopilo dosť. Existuje aj niečo iné ako klasický album, máte nejaké iné modernejšie skúsenosti (okrem fotokníh) ... za všetky postrehy vopred veľmi pekne ďakujem😊

petamich
13. mar 2021

nahrat si ich do pocitaca alebo na externy hard-disk, pripadne si kupit ulozisko v cloude ci uz google alebo apple (neviem aky mas telefon) - toto neodporucam, lebo vacsie ulozisko je za poplatok a to potom je na "do smrti", kupila by som si asi externy hard-disk a nahrala to tam z telefonu

zuzik8778
13. mar 2021

ja som si dávala vytlačené fotky do kancelárskych šanónov...fotky som nalepila na A4 papier z oboch strán, dala do euroobalu a založila do šanónu....celkom dosť sa ich tam takto zmestí...

sendy1977
13. mar 2021

aj to vyzerá zaujímavo euroobal na fotky https://www.faxcopy.sk/kancelarske-potreby/zakl...

melbak001
13. mar 2021

@kreta archivujem v normalnych klasickych albumoch, objednala som albumy z netu

kreta
autor
13. mar 2021

@petamich ďakujem za konentár, fotky mám zálohované na externych hardiskoch😉zle som sa vyjadrila, chcem niekam založiť normálne “fyzickú” fotografiu😉

katkamatka7
13. mar 2021

@kreta Ahoj, ukladám v elektronickej podobe, ako píše kočka vyššie. A tiež som z tej ,,starej školy", že vo fotkách si listujem na papieri. Vyvolať sa dajú má lesklým či matnom papieri. Pre mňa je výhodnejšie pri naozaj vysokom počte snímok si ich radšej vytlačiť na A4 papier, triediť podľa dátumu, alebo podľa miesta nasnímania, alebo podľa osoby, príležitosti. Euroobal je pozerateľný z oboch strán, fascikel, ktorý možno stále doplniť. Pri vysokom počte snímok vybrať tie ,,naj", jednu najlepšiu zväčšiť, ostatné pretriediť a kľudne dať snímky vo vyššom počte v menších veľkostiach na jednu A4 stranu. Keď sa fascikle nazbierajú, nie je problém sa v nich zorientovať, keď sú tieto značenie z vonku tematicky, obrázkovo,farebne, dátumovo a aj vnútri pomocou oddeľovačov.

kreta
autor
13. mar 2021

@sendy1977 Ďakujem

kreta
autor
13. mar 2021

@katkamatka7 ďakujem Vam za všetky postrehy a názory

iluviel
13. mar 2021

Dobry den. Ja zakladam fotky do tzv. Project Life albumov. Maju rozne velkosti a formaty, ukazem nieco zo svojich 🙂 Ak by vas to zaujimalo blizsie, napiste mi spravu alebo sa pridajte do nasej FB skupinky: "Scrapbooking & cardmaking (Slovensko)". Budeme sa tesit 🙂

kreta
autor
13. mar 2021

@iluviel ďakujem aj za Váš nàzor😉no vyzerá to zaujímavo.. nemám účet na FB, ale skúsim sa naklikať ňcez deti, ak si to prrmyslím, ozvem sa, ďakujem😊

nerya
13. mar 2021

Ja mám také veľké albumy - zakladace na 500 fotiek