Úrad práce a prijatie na vysokú školu

58925736273
13. apr 2018

Neviete mi poradit v situacii ak som ukončill studium na VS vo february ( uz som sa bol hlasit na urade 2/3 krat ) a nutia ma chodit na nejake expo prehliadky prace na ktore musim cestovat autobusom uradu niekolko hodin co samozrejme nechem inak budem vyradeny z evidencie ci tam musim chodit aj ked uz som prijaty na dalsiu VS a mam to aj pisomne napisane i ked som este nemal zapis ale ta listina o potvrdeny je oficialna ako je to potom teda s tym hlasenim dakujem za odpovede a prajem prijemny zvysok vecera 🙂 .

58925736273
autor
13. apr 2018

samozrejme za gramatiku sa ospravedlnujem :D

kikuskkka
14. apr 2018

Určite sa v prvom rade informuj u svojej konzultantky. ☺️ Lebo my ti tu povieme a ona povie iné... Mal by si mať na ňu číslo na tej kartičke s ktorou sa chodíš hlásiť 🙂

kikuskkka
14. apr 2018

Ako príklad ti poviem seba 😁 som v 4.mesiaci, vidno na mne že čakám, aaaaaale zákon nepustí, nevadí že logika je úplne iná vec 😂 takisto musím nosiť potvrdenia o hľadaní práce, napriek tomu že už len z logického hľadiska ťa nikto tehotnú nezamestna a to im môžem mávať pred xichtom aj troma tehotenskymi knizkami 😂😂😂

karel4444
14. apr 2018

Ako to je?? Ony ta viradia ale ty sa aj tak mozes zahlasit ako poberatel davky v hmotnej nudzi..vyradia ta z evidencie..ale aj tak budu platit soc.poistovnu za teba..ale v telke sa budu chvalit ako im klesla nezamestnanost..to je dovod vyradenia.

liz_lemon
14. apr 2018

@karel4444 socialne poistenie za nezamestnanych nikto neplati

alex49
14. apr 2018

Kým nepôjdeš v septembri na zápis, tak nie si študentom. Takže bud budeš na úrade, alebo si budeš platiť 60 eur zdravotku mesačne.

marsmykkok
14. apr 2018

vykašli sa na nich, bud "dobrovoľne nezamestnaný" nájdi si brigádu a zdravotné poistenie 63,84 si plať sám. inak si povinný zúčastňovať sa na aktivitách, ktorí ti navrhnú, inak ťa vyradia, štát pritvrdzuje stále viac, kedysi stačilo nosiť potvrdenia o hľadaní práce, teraz človeka naháňajú po pohovoroch, pošlú ťa napríklad na školenie ohľadom práci v zahraničí hoci si v papieroch uviedol že záujem nemáš-len aby človeka preháňali, prípadne na to zabudol alebo sa vykašle na to a budú štatistiky nezamestnanosti lepšie. tieto veľtrhy práce boli donedávna skôr na dobrovoľnej báze-išiel kto sa zapísal, ale zjavne šikanujú stále viac a ak odmietneš vyradia ťa

rajona
15. apr 2018

Cestovné na tie expo prehliadky sa dá preplatiť len sa jej pekne opýtaj nech ti k tomu dá papiere

marsmykkok
15. apr 2018

@rajona však nepôjde linkovym busom ale zadarmo bude mať autobus z úradu práce

maria1989
15. apr 2018

@karel4444 v prípade, ktorý opisuješ, za teba štát odvádza zdravotné poistenie. Málokto o tom vie, resp. na upsvar o tejto možnosti poberať len hmotnú núdzu bez nutnosti chodiť sa hlásiť občanov neinformuje. Alebo možno informuje len niektorých, ktorých tam neradi vidia.