Úrad práce v čase pandémie koronavírusu

cicamica158
8. jún 2020

Ahojte
Neviete či sa zo zrušením núdzového stavu, neobnovia aj kontakty na Úrade práce? Lebo už sa všetko otvára a úrady pôjdu asi ako posledné či?!

jaskolka
8. jún 2020

Niektoré už normálne funguju, ľudia už chodia sa hlásiť, iné ešte neobnovili to. Budu kontaktovať.

cicamica158
autor
8. jún 2020

@jaskolka lebo som ukončila absolventskú prax pred týžďnom a potrebujem nejaké info kde si môžem nájsť nejakú prácu, síce UPSVaRU v tomto neverím, sklamali ma, keď ma neprijali na tú prax kde som povedala že mám záujem a musela som ísť na také miesto, kde sa mi ešte zhoršil môj zdravotný stav a dobre vedia že mám astmu a alergie a aj tak ma dali do prašného prostredia :( síce som prijatá na výšku (už na 8 škôl) no rozhodnúť sa musím iba pre jednu aj to uvažujem buď do KE na UPJŠ alebo do NR nq SPU. Tak uvidím.

jaskolka
8. jún 2020

@cicamica158 veď Úrad prace nie je jedina možnosť hľadania práce. Aj sama bud aktívna, to bude len plus. Ale keď plánujes od septembra ísť na vysokú, tak len brigády skôr, lebo pochybujem, že dakto ta zamestná na plný úväzok, keď o pár mesiacov aj tak odídes študovať. A bolo by dosť neferove, to za mlčať potenciálnemu zamestnávateľovi. Sleduj si inzeráty, vyvesky dakde na obchodoch, a podobne. Na toto nepotrebuješ úrad práce.alebo proste si urob prázdniny, a nerieš robotu na dva mesiace. (ak nechces pár hodinovu brigádu iba)

simca06022011
8. jún 2020

@cicamica158 skutocne s uradom nepochodis ak ide o pracu. Zbytocne. Ja som cez urad hladala ludi, a napriek poziadavkam na fyzicku pracu mi zavolali polovicu invalidov. DOSLOVA. A este aj krutila ocami pracovnicka, ked som to riesila, ze na co mi tam zavolali 60ludi, kde drviva vacsina robit nemoze a dalsia nebude... tak vraj diskriminacia.. tak som jej povedala, nech si ani nerobi srandu zo mna a poslala som ich niekam :D aj s uchadzacmi

mogaa
8. jún 2020

@cicamica158 no len aby si sa pripavila na to že takých miest kde by si chcela ísť a majú volné miesto budú v budúcnosti desiatky - a nezoberú ťa,,,,,jednoducho aj na tú absolvenskú prax mali viac záujemcov a vybrali iného.....na jedno prac.miesto majú niekoľko desiatok záujemcov, takže si vyberajú uchádzača ktorý im viac sadne - či už podľa životopisu alebo sympatiami.....volné miesta nájdeš na profesii

sisa_s
8. jún 2020

@cicamica158 a odbor aky ides studovat? 😉

cicamica158
autor
8. jún 2020

@sisa_s chémia a biològia, učiteľstvo

cicamica158
autor
8. jún 2020

@sisa_s a na SPU aplikovanú biològiu

sisa_s
8. jún 2020

@cicamica158 no tak aplikovana biologia uplatnenie skoro ziadne, budes tam, kde teraz, na urade prace...a ucitelstvo bio chem je dost narocne, tak drzim prsty

cicamica158
autor
8. jún 2020

@sisa_s biològia ma baví a aj chémia