Úsmevná príhoda - na zamyslenie k výchove detí

worker_falcon
18. jún 2016

Nemenovaný panelák na nemenovanej ulici na nemenovanom sídlisku v nemenovanom meste. Pokojná nedeľná siesta. Pod oknami paneláku začne intenzívne vykrikovať predpubertálny chlapec "babkááááá". Asi po pol minúte sa výkriky opakujú, a tak to ide pár minút. Aj keď v dosahu chlapcovho kriku je asi tak 300 babiek, ani jedna sa k chlapcovi nepriznáva. Chlapec sa ide ďalej hrať na ihrisku, po niekoľkých minútach sa situácia opakuje, a potom znova. Nakoniec sa už ozve pravdepodobne dedko, že čo vlastne chce. Požiadavky chlapca sú jasné: "pitie, kakaové rezy a nech babka ide dolu". Dedko vysvetľuje, že babka je chorá a nech si chlapec sám vyjde do bytu a naplní svoje potreby. Odpoveď chlapca to "perfektne" zaklincovala: NO A ČO, že je chorá?
Babka to vzdala a samozrejme o chvíľu naklusala dole splniť vnúčikovi jeho potreby.
Život na sídlisku má svoje čaro. Človek sa toľko dozvie, ani nemusí vystrčiť hlavu spod deky.

livocka21
18. jún 2016

Tot...obraz dnesnej doby...

evelynm
18. jún 2016

no... to nie je obraz dnesnej doby, ale babkinej nekritickosti. A rodicov, ktori dieta nevedu k ucte.
@livocka21

simik14
18. jún 2016

ROzmazleny spratek

marcelatje
18. jún 2016

@simik14 presne toto asi napadne každému kto si to tu prečíta. Ale dieťa je v tom trochu nevinne 😅 niekto ho musel rozmaznať. Neúcta k veku nie je v súčasnosti vôbec ojedinelý jav. Rodičia by si zaslúžili 😠 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

zuzitko74
18. jún 2016

Hej, hej, to je ten zázrak medicíny zvaný antibiotiká, ktorý umožní chorej žene postarať sa o zdravého chlapa.
Ja osobne by som to asi naňho šľahla von z okna.

livocka21
18. jún 2016

@evelynm ja som to myslela tak, ze v dnesnej dobe he tato neucta coraz castejsim javom...

bosoriak
18. jún 2016

No ani nie rodicia, ale prave dotknuti stari rodicia. Ja musim tiez kolkokrat svokru krotit, lebo ved deti nerobia nic ine, len skusaju, kam az mozu zajst. A babka skace. Tak som musela svokre povedat, nech si uvedomi, co robi a ze obcas proste musi povedat "nie". Babka dovoli detom zo srandy rozbijat vianocne gule na stromceku, lebo "deti to chceli". Reku a ked bude chciet, aby ste skocili z okna, aj to urobite?

Babka mala vnucikovi jasne oznamit, ze nic nebude. Dedko mal po tretom zvolani vyjst pred dom, mileho vnucika kultivovane odviest dnu a tam mu situaciu pokojne vysvetlit. Lebo zas jedna vec je nevychovane dieta, ktore hulaka pod oknami vsetkych. Druha vec je, ked mu dospelaci hulakanim kontruju.

Ech, po riti by si zasluzili vsetci zucastneni. 😀

worker_falcon
autor
18. jún 2016

@bosoriak héééj, ja som driemal, za čo si ja zaslúžim? 😀 😀 😀

evelynm
18. jún 2016

@livocka21 ano, je mozne, ze sa to teraz prejavuje viac.

evelynm
18. jún 2016

@worker_falcon za to, ze si babku nezastavil, ked letela dolu za vnukom 😀

evelynm
18. jún 2016

@bosoriak tak veru, suhlasim!