Utopený telefón

dante99
11. nov 2021

Ahojte, spadol mi mobil do WC. Hneď som ho vybral, vysušil, vypol. Avšak už po zapnutí spodok obrazovky trošku bliká, toto však nie je problém, ale od tej doby mi nenačítalo mobilnú sieť. Stále mi tam len ukazuje Len tiesňové volania. Je už telefón definitívne odpálený alebo myslíte že to ešte naskočí?

luci310
11. nov 2021

@dante99 počkaj, idem oprášiť vešteckú guľu a hneď píšem

aneta129
11. nov 2021

@dante99 sim skus vybrať a vysušiť...lebo bez mobiloch žiť neviete do frasa, načo ti na wc mobil.... Zbytočne tam dlhšie sedíš ako keby si mal... Prídem, urobím potrebu rýchlo a nie 30 minút dnes niekto sedi na wc len...daj ho na noc do ryze. Snáď pomôže, keď nie... Kúp si pevnú linku s káblom a bez netu, ta ti nespadne do WC...

mariaveronikag
11. nov 2021

otvor ho, vzber batériu, ak sa dá a SIM kartu, všetko osuš, daj naspať a zapni ho. Nie je celkom stratený, keď sa zapína 🙂

maris5
11. nov 2021

Strc ho do ryze. Moj sa vykupal v bazene a prezil to.

zuzka_ke
11. nov 2021

@maris5 presne tak, strč do ryže na dva dni, hlavne vyber baterku! a nezapínať, to je zásadna chyba ho zapínať, keď je v ňom voda ...

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bolarazjedna
12. nov 2021

Kamarátke sa to isté stalo pred mesiacom. Skúšala aj vysušiť ryžou, no skončilo to tým, že musela kúpiť novy mobil.

vanda323
12. nov 2021

@dante99 Inak mne sa toto stalo už viac krát že mi spadol fón do wc. Raz úplne nový haha. Manžel skoro omdlel. Tento rok mám už tretí. Stále niekde stratím, rozbijem by sranda nooo

tribratri
12. nov 2021

@maris5 ano, tá ryža je overená. dáte utopený mobil na noc do ryže, tá priláka číňanov, a tí vám mobil cez noc opravia 😀

tribratri
12. nov 2021

@vanda323 treba chodiť na suché wc (kadibúdka) 😀

tom_i
12. nov 2021

Mne pomohli vo fixservise v Nitre. Majú špeciálne prístroje na sušenie, keď už nič aspoň zachránia dáta. Sú aj v iných mestách.

dante99
autor
12. nov 2021

no dnes pri zapnutí mobil trochu zablikal ale inak všetko reaguje ako keby sa nič nestal, displej ok. Akurát ten signál si robí čo chce, minútu ide sieť v pohode, potom 5 minút Len tiesňové volania a podobne. Asi sa tam niečo odpálilo v tom chytaní signálu. A pritom najdôležitejšia vec na tom telefóne - signál, ach.

tribratri
12. nov 2021

@dante99 Bez rozobrania a poriadneho vysusenia je to loteria. A po vysuseni tiez. Oxidacia je svina.

hiro
12. nov 2021

Ak je nerozoberatelny tak fenom treba odlepit prednu alebo zadnu stenu, vybrat baterku a tak susit. Ak je baterka zapojena dnu tak stale napaja dosky aj ked je vypnuty a mozu sa poskodit spoje, kontakty...

annadan
12. nov 2021

treba ho nechať vysušiť poriadne. ešte by som ho neodpisovala. dokonca dávali aj v telke, že žiadne také že ryža a neviem aké podobné strukoviny, tam ho nepchaj lebo vlhkosť sa tam drží tak či tak, že najlepšie je ho len položiť na suché miesto a nechať tak.

22abigail22
12. nov 2021

@dante99
Toto isté sa stalo aj mojej matke v lete. Hneď vybrala, sušila (aj v ryže) a proste niektoré funkcie fungovali a niektoré nie (medzi nimi aj sieť). 🙈Musela si kúpiť nový. Môj partner je technik a aj keď síce neopravuje mobily tak jeho kolegovci áno a vytopené mobily sú neopraviteľné. 😔

xeonela
12. nov 2021

Ano ryza vie dost pomoct. Kedze vie vytiahnut vsetku vodu. No zalezi, kolko ten telefon vo vode bol a tak. Ako mozno to po poriadnom presujeni rozchodi, noje tazko povedat

mariska1989
12. nov 2021

Signál mohol aj predtým blbnuť len si si to nevšimol . Prvé čo sa má urobiť keď spadne do vody či sa naň niečo vyleje je že telefón vypnem vyberiem poprípade sim ak je starší tak aj zadný kryt + baterka a zasipem celý ryžov . Prečo ryžov? Ryža pohlcuje vlhkosť takže potiahne čo sa dá je to taká prvá pomoc . Telefón nechám takto celú noc . Mojej mame spadol do vody pri pramení telefón aj zvonil v tej vode a to už tam mohol byť tak 15 minút .celú noc bol v ryži a ráno všetko v pohode ako keby mu nič nebolo samozrejme že ho ešte do tej ryže dala lebo ho nepotrebovala keďže sme mali prácu. Ale tu je ponaučenie že na záchod sa má ísť urobiť čo treba a hneď preč 😁

aneta129
12. nov 2021

@cocolino234 neviem kde o polnoci verejné toalety vo štvrtok večer otvorené 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ ci myslíš čerpacia stanica jedine...