Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Uvedomelé rodičovstvo

enrodicovstvo
4. máj 2014

Počas siedmich predchádzajúcich mesiacov som sa raz mesačne zúčastňovala workshopov Osvietené Rodičovstvo, ktoré viedla Ma Rishi Advait, vedúca Osvieteného vzdelávania Nithyananda Gurukul v Bangalore v Indii.

Tento workshop vzišiel z nesmierneho súcitu žijúcej inkarnácie Paramahamsa Nithyanandu pomáhať rodičom pochopiť „Detský svet“ a premosťovať komunikačnú priepasť medzi rodičom a dieťaťom.

Podstatou Osvieteného Rodičovstva je vzbudiť vo vedomí uvedomelých rodičov pozornosť voči udržiavaniu prekvitajúceho priestoru možností pre svoje deti bez vplyvu vlastných podmieňovaní a vzorcov. Workshopom Osvietené Rodičovstvo Nithyananda zhmotňuje časť svojej veľkej vízie vytvárania osvietenej civilizácie v podávaní správnych vedomostí a praktických tipov moderným rodičom. Hovorí: „Moja nádej leží na budúcej generácii. Budúca generácia sa stane novou generáciou.“ Ma Advait každý mesiac predstavuje niektoré z mnohých myseľ povznášajúcich Védických múdrostí, ktoré nielenže pomáhajú rodičom súčasnej doby a moderného veku nachádzať riešenia na mnohé situácie, s ktorými sa stretávajú a ktorým musia čeliť, ale predovšetkým učia rodičov, ako vstúpiť do Detského sveta.

Môžem povedať, že tento výnimočný program od základov zmenil môj rodičovský prístup a vzťah s mojou dcérou. Teraz je to prekrásna súhra na úrovni bytia, kde čistá láska, nevinnosť a možnosti len tak prekvitajú, doslova dcéru vnímam ako božskú bytosť. Každý rodič by mal zažiť tento priestor, lebo ak je dieťaťu umožnené ostať v tomto priestore, je šťastné, milujúce, vyvážené a kreatívne. (Každý rodič by mal zažívať tento priestor, pretože keď dokážeme dieťa podporiť, aby ostalo v tomto priestore, bude skutočne šťastné, milujúce, v rovnováhe a kreatívne.)

V mojom profile si môžete prečítať článok o 10 najúžasnejších odhaleniach, ktoré som zozbierala z workshopov Osvietené Rodičovstvo a o ktoré by som sa rada podelila s ostatnými rodičmi a so všetkými, ktorí pracujú s deťmi.

enrodicovstvo
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
billam
4. máj 2014

No ja som z tohto celého vôbec nic nepochopila 🙂

stefka33
4. máj 2014

???

acer11
4. máj 2014

@billam neosvietilo ťa? 😀

macamac
4. máj 2014

@billam ja nechápem, čo znamená "žijúca inkarnácia Paramahamsa Nithyanandu "
to akože niekto prišiel a povedal: Ja som P.N., vrátil som sa v tomto tele na Zem. ???

enrodicovstvo
autor
4. máj 2014

Vítam Vás dámy, pomaličky spúšťame túto diskusiu o uvedomelom rodičovstve, hľadáme spôsob ako začať, práve teraz hľadám ako upravím svoj začiatok diskusie 🙂, aby sme vytvorili stručný ale výstižný koncept na začiatok

zara0201
4. máj 2014

Vsadené na to, že admin spí....

macamac
4. máj 2014

@billam a inak prečítala som si aj blog zakladateľky a všetkých 10 odhalení, a neodhalila som nič 😕
resp. mnohé veci sú mi známe a mnohým nerozumiem vo co go

macamac
4. máj 2014

@enrodicovstvo a inak v blogu pri tých odhaleniach sa spomína syn 😉
to je kopčené? či preklep?

veriiii
4. máj 2014

@zara0201 😀

billam
4. máj 2014

Mna zaraza to, že vlastne bez tohto "programu" sú akože nase deti nešťastne, nemilovane, nie sú v rovnovahe a bez kreativity...? A akože vďaka tomuto to maju získať? 🙂 OMG...čo to sem letí?

macamac
4. máj 2014

@billam neviem čo sem letí, ale my by sme mali asi do postele 😀 😉
možno nejaká prezlečená inkarnovaná New Age 😉

enrodicovstvo
autor
4. máj 2014

nie o tento blog sa budeme starať viaceré, tie ktoré na tomto projekte pracujeme je to uvodný text, s ktorým sme sa stotožnili, moja je samozrejme dcéra Iva

stefka33
4. máj 2014

Ženy to nebudú tie indigové, či kryštáľové deti? Neviem, nikdy som v sebe nenašla dosť sily aby som tie výplody dočítala do konca.

zara0201
4. máj 2014

@enrodicovstvo No nieco mi hovori ze tento blog na MK sa rychlo zahali do uzamknutia...

billam
4. máj 2014

@enrodicovstvo osvieteny typ číslo 9 ti asi príliš nevyjde...ked ti pojde dcéra do školy pochopis, že dieta od tohto všetkého neuchranis...

martasz
4. máj 2014

myslím si, že šíriť myšlienku uvedomeného rodičovstva by bolo treba najprv v Indii... sú na tom neporovnateľne horšie, ako my. Potom nech dajú do poriadku aj zvyšok sveta.

sissy27
4. máj 2014

osvietené rodičovstvo niekomu asi úplne zatemnilo...

esterba
4. máj 2014

Vďaka tejto diskusii a hlavne jej zakladateľke som si práve naplno "uvedomila svoje rodičovstvo", t.j. že som už príliš dlho na nete, a idem teda spať k dieťaťu a manželovi (druhému dieťaťu). 😀

elina25
5. máj 2014

Matka zem mňa neosvietilo,ostávam osprostelá....Omg....

klincek
5. máj 2014

hm, no ja sice viem, ze som nedokonaly clovek aj matka, ale ucim sa s tym zit "za pochodu" v nadeji, ze odpovede su na dosah a musim sa k nim dopracovat sama-jedna prednaska sice asi nic nepokazi, ale urcite ani nespasi 😉

guinevre
5. máj 2014

A co tak len lubit svoje dieta a starat sa onho tak a ko sa o nas starali nase mamky a babky?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli