Uzamknutie náušničiek

lullu21
21. feb 2013

Prosím Vás maminky, ktorých dcérky majú naušničky, dávali ste ich aj uzamknúť? Viete mi poradiť, či mi ich uzamknú v zlatníctve a koľko to stojí? Ďakujem pekne

sissy27
21. feb 2013

@lullu21 nedávala som - radšej nech stratí náušnicu, ako by si mala roztrhnúť ucho... a v prípade nejakej infekcie alebo problému nemusím utekať k zlatníkovi, to isté s čistením, raz za čas treba náušnice vyčistiť...

mami.sk
21. feb 2013

@lullu21 my sme tiež nedávali uzamknúť. Dcérka ich má už takmer 4 roky a zatiaľ nebol žiadny problém 😉 dokonca raz za čas jej ich dám dolu a na pár hodím dám do alkoholu 😉

cikyta
21. feb 2013

Ano. Ja som uzamknuť dala. Dcerka sa začala sama obliekať, vyzliekať a kedže sa jej jedna náušnička odopínala, dala som jej ich uzamknúť. Urobili nám to zadarmo, malými klieštikmi v opravovni a predajni zlatníctva. Čistím jej ich priamo na ušku počas kúpela. A keby niečo, neni problém jej ich odomknuť. To zvládnem aj doma pokial niesom "lavá" 😉

giannkak
11. dec 2015

@cikyta chcem sa opytat ako to uzamknutie náušníc vyzerá

cikyta
11. dec 2015

@giannkak ten hacik, co je na nausnicke pri zapnuti v tom otvore..je kliestikmi viac ohnuty dohora=uzamknutie (nevyhoda...ze to obcas robi ocka na svetrikoch,salikoch atd)

cikyta
22. dec 2015

Tak už síce stará diskusia,no mám aktuálne info....kedže sme boli dnes dať náušničky primknúť. Ano primknuť, píšem schválne, lebo to, čo tu píšem je len primknutie..................zamknutie sa už nedá odomknuť a musí sa náušnička iba odštiknúť, kedže je to uplne dohora vyhnute do oblučiku a robí sa to iba na pevnejšom zlate,ktore nemá tendenciu sa zlomiť. Čiže tieto bežné detské náušničky sa iba primkýnajú, kedže su tenučké. 😉

paloma10
Autor odpoveď zmazal
Zobraz