V čom periete uteráky?

marrya
21. jan 2015

Poradte v com prat uteraky aby boli makucke makke?????
Je dobre ich aj zehlit...zehlite?

lorela
21. jan 2015

Namiesto aviváže použiť ocot a nežehliť.
Uteráky budú nielen dezinfikované a zbavené prípadnej "zatuchliny", ale aj mäkučké a žiarivé (ocot oživuje farby).

marrya
autor
21. jan 2015

Ocot dat do pracky?ako sorry no som v tomto laik?nestane sa pracke nic? Bo je nova.
. 🙂

marrya
autor
21. jan 2015

Lebo povacsinou z prasku a,avivaze su take drsne...ocot on je fajn aj na utierky,vsak?

lorela
21. jan 2015

@marrya Naozaj, robieva sa to bežne 😉
Aj s čiernym prádlom, aby si zachovalo farbu.
Dokonca aj v prípadoch, kedy pračka nepríjemne zapácha - vleje sa 1l octu do bubna a perie naprázdno na 60 - 90 stupňov. Odporúčajú tiež opravári pračiek proti vodnému kameňu a iným nečistotám.

miku1
21. jan 2015

@marrya Tak ako píše @lorela 🙂 Ja napr. dávam ocot do každého prania. A aspoň 1x do mesiaca vylejem priamo do bubna 1 liter octu a pustím naprázdno práčku na 90 stupňov.

ichbinich
21. jan 2015

@marrya
Na frote uteraky pouzit polovicu prasku, to pisali na stranke vyrobcu frote uterakov.
Avivaz sa neodporuca.
Zehlit je blbost. Vyvinuli frote, aby bolo "nacuchrane" a potom sa to zazehli, splasne 😉

Ocot mozes dat namiesto avivaze. Normalne das do nadobky na davkovanie avivaze trosku octu. Silno sa to zriedi s vodou, takze pracku to neposkodi. Davkovanie neviem, to ti musi odporucat niekto, kto to praktizuje 😉 Ja som dala len raz na nove rifle, aby mi nefarbili, to som dala asi 2 polievkove lyzice. Najneskor po uschnuti by to smrdiet nemalo, mne tie rifle nesrmdeli vobec. A to nenavidim smrad octu 😉

Najmaksie su, ked sa susia v susicke. Teraz v zime casto susim v susicke, ale uteraky budem asi susit cely rok 😉 To sa neda porovnat 🙂

Na zmakcenie vody pri prani, a odrazu aj dezinfekciu a odsmradenie este mozes pridat sodu ku prasku na pranie. Ku bielym aj kuchynsku sodu bikarbonu, alebo si kup krystalicku sodu v drogerii. Davkovanie by malo byt na obale.

katkaolejka
21. jan 2015

ja aviváž nepoužívam, do každého prania dávam 0,4 dl octu namiesto aviváže, prádlo krásne vonia práškom, ocot necítiť. paráda, prádlo je mäkké a vydezinfikované. skúste 🙂

katkaolejka
21. jan 2015

na dávkovanie používam štamperlík 😉

marrya
autor
21. jan 2015

@lorela. Dakujem pocula som nieco podobne lensom nemala skusenost s tym...dakujem

marrya
autor
21. jan 2015

@miku1 nesmrdi ta pracka potom? 🙂

katkaolejka
21. jan 2015

@marrya vobec nesmrdi a hlavne sa v nej nemnozia plesne

marrya
autor
21. jan 2015

@katkaolejka zajtra do nej nalejem ocot a,sa,vydezinfikuje dakujem baby ste,uzasne

miku1
21. jan 2015

@marrya Nie, nesmrdí. Nemusíš sa báť. 🙂

sisaka
22. jan 2015

ja periem uplne normalne s normalnym prachom aj s avivazou a uteraky mam makke a vonave, ale davam susit do susicky, tak to asi spravi svoje ....

katkaolejka
22. jan 2015

@marrya potom napis,ci si spokojna☺

marrya
autor
22. jan 2015

@katkaolejka. Jasne napisem ;)

prasiatko30
22. jan 2015

periem ich normalne v tekutom prasku ako vsetky ostatne veci, avivaz nepouzivam nikdy na nic, ale po doprani ich hodim do susicky a vyjdu makke a nezehlim len poskladam a sup do skrine.