V ktorom obchode kupujete kvalitné potraviny?

lenuska9999
7. nov 2022

Tie z vás, ktoré naozaj zaujíma, čo jete a či jete zdravo... prosím Vás, v ktorom obchode máte pocit, že sú tie potraviny najkvalitnejšie? Od mäsa, cez mliečne výrobky, pečivo, zelenina, ovocie atď?? Už asi piaty krát sa mi stalo, že keď som kúpila mäso z kauflandu , na druhý deň mi ohriate strašne smrdelo. Taktiež som tam raz kúpila také údené mäso hotové (niečo podobné ako sa je na veľkú noc ) a prišla som domov a pozerám,že to má od masa ďaleko, samé E-cka a chémia. Proste hnus. Rozmýšľam kupovať mäso,mlieko a vajcia z lokálnej farmy.. ale čo ostatné potraviny ?Kde myslite, ze predávajú napr kvalitné ovocie a zeleninu ? Radšej si priplatim za kvalitu. Naozaj sa chcem stravovať zdravo a chcem , aby aj moje deti konzumovali zdravé výrobky. Čím menej chémie

anjelicek26
7. nov 2022

Kvalitne ovocie beriem s obchodu, ktory ho ma vo vybere najlepsie - to nebude "znackou", ale majitelom obchodu, ako si doslapne na kvalitu a cerstvost. Mäso ano bravam lokalne z farmy, lebo ho jeme len 2x v tyzdni a viem si to rozplanovat, inak by ma to fakt otravovalo tam stale chodit, vajicka a mlieko z automatu... ale uplne sa clovek chemii nevyhne, nekupim tu ani domaci chlieb a piect uz nestiham, na desiatu deti dostanu aj kupovany kolac ci vafle, tiez nestiham... rada by som, ale momentalne je to maximum, co im ponukam, ze nemusia jest nejaky kentus v skole, vzdy az doma, navarene z cerstvych surovin...

bluemoon24
7. nov 2022

@lenuska9999 a odkud jsi? V Bratislave napriklad yeme. Nebo si muzes objednavat bio potraviny z bioland.sk nebo farmove.sk

luccija
7. nov 2022

@anjelicek26 mozu mat deti u vas sladke na desiatu?ci to len v skolke sa na to tak dba.Viem, ze niekto pisal, ze v De a Ch su prisni a zoznam co sa nesmie bol rozsiahly.
@lenuska9999 maso kupujem u masiara nie v retazcoch

oli18
7. nov 2022

Je to veľmi ťažké, keďže málokto niečo chová a pestuje. A tí, ktorí to robia, tak len pre vlastnú potrebu. Aj tí, ktorí predávajú z dvora rovnako striekajú aj ovocie, aj zeleninu, lebo by im všetko zjedli škodcovia. A tí, čo predávajú mäso a vajíčka, by museli mať vlastné polia, kde by vypestovali krmivo pre zvieratá. A to nemajú. Teda aj v domácich podmienkach kŕmia tým, čo vo veľkochovoch. Takže domáce vajcia už nekupujem, lebo pani dáva granule. Kamarátka mi zohnala domáce kura, vážilo 4,5 kg. Dotyční chovatelia majú aj vlastné polia, aj tak ma váha prekvapila. Mäkké nebolo, varila som ho v polievke. Slovenské paradajky, možno aj iná zelenina, ktoré sa predávajú v Kauflande, sú pestované v hydroponii. Ja neverím bio obchodom, lebo sa ťažko dohľadá pôvod. Malých mäsiarov zásobujú priekupníci hlavne poľským mäsom. Takže dnes je veľmi ťažké sa zdravo stravovať.

anjelicek26
7. nov 2022

@luccija ano nikto to nejako neriesi ako dosli do skoly... v skolke to bolo ine, v nasej ranajkovali spolu (platili sme 10e a skolka kupovala zdrave ranajky)... takze teraz maju vacsinou oblozenu bagetu - kus ovocia/zeleniny - nejaky kolac/croissant/mufin podla toho... jasne niekedy im dam aj oriesky, syrove tycinky ci jogurt/pyre v cucacom sacku... proste na striedacku...ale nikto neriesi, co deti v dozach maju...

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fiffinkaa
7. nov 2022

Mäso slanina klobása masť od súkromníka, kurence max.vaha 2 kg, vajíčka predaj z dvora, mlieko z automatu. Zeleninu hlivu med sumceka z farmy..uskladnujem domáce jablká hrušky orechy rakytník šípky kvasenu kapustu sušené lesné huby, domáci kečup a paprikovu pomazánku na hrianky. Koláč a bábovka domáca, občas domáci tvaroh termix a syrová hrudka.. a to je tak všetko,.ostatné v reťazcoch, nekupujeme polotovary,nakupujeme skôr základné potraviny, aj kakao robím z holandského kakaa Granko nekupujeme, huspeninu domácu, atď..od súkromníkov kupujem preto lebo nám to chuti.

lenuska9999
autor
7. nov 2022

@bluemoon24 žiaľ nemáme ani jedno z toho, čo si vymenovala. Som z východu z malého mesta